Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.06.2020., 21:51   #14731
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Evo sve receno o 804, ovaj covik mislim da stvarno zna sta prica i govori unbiased

https://youtu.be/scCmDQ_dnzE

@Symp Loewe je propaadao nekoliko puta i finalno propao i kupio ga je neki drugi brend sad nedavno

EDIT: nasao,Skytec - Blaupunkt i Sharp tako da i loewe ode putem grundinga filipsa toshibe i jvc-a
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2020., 22:16   #14732
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Aaammmm, to ti je isto marketinški trik, dugorocna steta se nece dogoditi oku, imas brdo istrazivanja na tu temu, ali da, mracna prostorija povecava umor ociju i moze doci do glavobolje, ali dugorocna steta nop. i naravno led traka od 5 usd rjesava taj problem jednako efikasno ali ne efektivno(oodlicna fora) kao ambilight


Edit: Da i ja imam smanjen brightness, pogotovo po noci. Po danu je na 90(al tu moze 100 komotno) po noci 70, s tim da imam uvjek pozadinsko osvjetljenje. A kad zena protjera na kauc pa tu spavam onda 50. Ali da mi sunce tuce direktno u tv nebi mi ni 200 bilo dosta
Po danu koristim ISF Day, za noć ISF Night i zadovoljan sam. Položaj TV-a mi je takav da mi sunce, pogotovo popodne, lupa direktno u TV i nitsi su mi bitni (stari Panasonic sa 170 nitsa mi je bio neupotrebljiv).

Citiraj:
Autor tascam Pregled postova
Sori tek sada vidim da sam te kvotao iako nisam imao namjeru.

Top oledi su Sony,LG,Panasonic i tu svaka rasprava završava.Klasu niže dolazi TP Vision.
Apology accepted. Al svejedno moram pitait.. koliko je slovenac pro philips (prefanatično i neopravdano) toliko ima vas 2-3 koji jednakim fanatizmom (neopravdano) napadate taj Philips, kao da vam se osobno zamjerio, a ne mogu razumjeti zašto se nekome neki brend može osobno zamjeriti (OK meni su se zamjerile Dunlop gume, ali samo zato jer sam skoro pogazio biciklista zbog njih).

Što se OLED-a tiče onaj summa summarum SFTD-a bi trebao ići u sticky. Sve što je napisao sam i ja shvatio iz a) vlastitog iskustva (C9 i 803 plus IPS Sony za dokaz motion handlinga) + reviewovi po netu.
Elven je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.06.2020., 11:53   #14733
tascam
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: hr
Postovi: 812
Može se zamjeriti itekako kada dotični već 5 godina a možda i više ljudima na PM-ove gura priče o Philipsu kao nekom super-trouper proizvodu.Nisam još naletio da je preporučio neki Samsung ili LG
tascam je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2020., 12:28   #14734
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
Da, imao i ja na pm takve poruke
Al ne kuzim kaj ima od toga?
Kad ne promovira neki svoj ducan
A na kraju je i pao jedan philips 7403 58”
Ipak se za familiju kupovalo, pa nije bilo bitno
Al sasvim solidan je taj lcd
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2020., 12:31   #14735
tascam
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: hr
Postovi: 812
Evo na forum.hr frendica pitala za preporuku tv-a i odmah se javi josip13 na pm sa odličnim filipsima.Ne smije pisati javno da opet ne popuši ban
tascam je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2020., 12:51   #14736
leonardo
Premium
 
leonardo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: somewhere
Postovi: 284
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Da, Philips 804 ima bolji image processing od B9, i Philips je, kao što je ti je SympathyFortheDevil već napisao, najbolji za HDR filmove i ima najjači brightness.
Proizvođač automobila (u ovom primjeru LG) konstruira motor s kojim naravno želi najbolje najbolje moguće performanse, te ga dodatno testira neko vrijeme. U jednom trenutku stane i kaže, motor može brže ali do tu me pokriva garancija i dalje ne želim ići. Nakon toga taj isti motor proda Philipsu koji ga 'popravi' da ide 20 km/h brže, za karoseriju uzme postojeći lim već svjetski poznate Shenzhen čvrstoće, i stavi najnovije "forefront of manufacturing innovation ahead of popular brands" gume tek predstavljene na kineskom tržištu. Bi li ti koristio, ili savjetovao nekoga da sjedne u taj automobil.

Lanac je jak koliko i najslabija karika u njemu. 2004 sam kupio Tagan TG480-U01. Napajanje je u recenzijama preporučeno kao nešto što je po razumnoj cijeni uz garanciju kao i vodeći proizvođači donijelo kvalitetne komponente koje su omogućavale stabilne napone, 'stealth' ventilatore, opletene kablove sa feritnim jezgrama, ili gimmick u vidu dodatnog uzemljenje premo MBO. Najjeftinije ili da kažem najskuplje jeftino napajanje koje sam držao i jedino koje je otkazalo u glavnom setupu. Iako je popravak zapravo bio simboličan kada imaš nekoga tko se razumije u te stvari, problem su bile upravo neke Shenzhen elektroničke komponente koje renomirani proizvođači pokušavaju ne koristiti. Da su ugrađene bolje komponente i cijena bi bila unutar 10% drugih napajanja.

Neki ovdje misle da im Philips nešto poklanja. Istina je da proizvođači kada se probijaju radi inercije tržišta moraju uz isti set mogućnosti ponuditi i nižu cijenu, no ubrzo nakon početnog perioda ta razlika se izgubi. Ja ne mislim da je problem u tome što TPVision koristi ime Philips kako ne bi morao nešto poklanjati. To je posve opravdano. Stvar je u tome da su već imali dovoljno vremena od kada su preuzeli Philips da ljudi vide da su napravili nekakav zaokret u proizvodnji, odnosno da su zadržali Philips razinu kvalitete s obzirom na prodajnu cijenu, te ono što je bitno - da ne pokušavaju pod novim imenom po realno dosta višoj cijeni nekome uvaliti Shenzhen komponente koje imaju reputaciju kakvu već imaju. To se nažalost još nije dogodilo. Ispada da je Philips jedini proizvođač koji se srami priznati da koristi kvalitetnije komponente od onih što ljudi misle. U svim svojim kampanjama jedino na što se kod njih stavlja naglasak je P5. Na onom videu od ranije negdje po sredini Philips procesuiranje se uspoređuje s drugim OLED televizorima. Ukoliko sam ga dobro uhvatio.
Citiraj:
Even though the result looked sharp and detail we saw a more ringing overshoot and fuzziness than all the TVs from other brands... Last last year's Philips OLEDs tended to exhibit harsh posterization in certain bright color tones during 4k BluRay playback. We checked out many of the same scenes on the Philips 804 and are pleased to report that the company has made improvements in this area, although LG and Sony OLEDs still present a smoother gradients.
Primjetio je i vignetting na nekim djelovima "meaning that shadow detail in these regions would be missing in very dark scenes" radi neujednačene elektronike, budući ovdje govorimo o OLED panelu koji nema pozadinskog osvjetljenja, i input lag lošiji nego kod konkurencije.
Citiraj:
While its HDR tone mapping and gaming responsiveness lack behind the competition the Philips 804s OLED driven contrast performance, post calibration color accuracy, dual Dolby Vision and HDR 10+ support, as well as unique Ambilight technology earned the TV our highly recommended award.
leonardo je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2020., 13:40   #14737
željkozg
Banned
 
Datum registracije: Oct 2019
Lokacija: croatia
Postovi: 105
Citiraj:
Autor tascam Pregled postova
Evo na forum.hr frendica pitala za preporuku tv-a i odmah se javi josip13 na pm sa odličnim filipsima.Ne smije pisati javno da opet ne popuši ban

Pa nešto mi nije jasno.. Zašto nije pitala tebe, kao velikog stručnjaka ako ti je frendica.. Kao drugo možem ja pisat u temi ništa se ne boj, ali mi se više stvarno ne da raspravljat sa takvima kao što si ti..! A kao treče, sam ji preporučio i Lg OLED.. Jer za 9.500 kuna ionako nema puno izbora, što se tiče OLED televizora..
željkozg je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2020., 13:46   #14738
tascam
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: hr
Postovi: 812
Hoćeš da ti kažem zašto mene nije pitala?

Zato jer sam joj rekao da stavi upit na forum i da ćeš se sigurno upecati

Nije li bilo tako?

Ne razumijem zašto ljude maltretiraš porukama?
tascam je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2020., 13:54   #14739
željkozg
Banned
 
Datum registracije: Oct 2019
Lokacija: croatia
Postovi: 105
Citiraj:
Autor tascam Pregled postova
Hoćeš da ti kažem zašto mene nije pitala?

Zato jer sam joj rekao da stavi upit na forum i da ćeš se sigurno upecati

Nije li bilo tako?

Ne razumijem zašto ljude maltretiraš porukama?

Pa, da svaki izgovor je dobar.. A što se tiče nekakvog maltretiranja je nekakva fikcija u tvojoj glavi..! Znaš ti šta znači pojam maltretiranje..?

A to što sa ljudima komuniciram preko PM, je zbog takvih kao što si ti..!!
I na kraju su ljudi zadovolnji, jer su dobili istinite odgovore na zastavljana pitanja.. A u temi uopšte na" Bug-u", čovjek ne može dobiti nikako pametne preporuke.. Jer se zna koji su glavni na tom forumu, i šta se preporučuje.
željkozg je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2020., 14:02   #14740
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Citiraj:
Autor željkozg Pregled postova
A to što sa ljudima komuniciram preko PM, je zbog takvih kao što si ti..!!
I na kraju su ljudi zadovolnji, jer su dobili istinite odgovore na zastavljana pitanja.. A u temi uopšte na" Bug-u", čovjek ne može dobiti nikako pametne preporuke.. Jer se zna koji su glavni na tom forumu, i šta se preporučuje.
Mene sad zanima kako ti vidiš ono što radiš, jer koliko vidim radiš istu stvar koju i oni.

Iz tvoje perspektive, sve preporuke koje ne dođu od tebe, nisu istinite i nisu dobre...

Bug:
Tražiš preporuku - "ne možeš dobiti pametne preporuku" nego dobiješ preporuku za određeni brand od "glavnih" (ne znam od koga i za što, ne pratim bug) i njima ljudi nisu zadovoljni, nego su zadovoljni svim PHILIPS modelima koje si preporučio

PCEkspert:
Tražiš preporuku - dobiješ pametnu preporuku za PHILIPS u porukama, iako nisi tražio mišljenje na taj način

Sad mi reci po čemu si bolji od svih tih "glavnih" na bugu?
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline