Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.12.2008., 02:09   #1231
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
Meni u biti ovo nije jasno: na PV80 možeš imat 1920x1080p isto ko i na PY80 jedino što je na PY80 nativna što ama baš nema veze nikakve ako se radi o tome da je spojena na HTPC. Što dovodi do zaključka da ako kupuješ plazmu koju misliš spajat na HTPC uzmeš što jeftiniju( u ovom slučaju PV80) nego dat više za PY80,jer moš promjenit rezu kakvu hoćeš. U biti jedina stvar di je bolje uzet PY80 je ako će se gledat digitalni program u HD 1080p pošto je ovo nativno onda će ga pustit na 1920x1080p,a na PV80 će to ići u 720p osim ako nema neke fore da on sam prebaci na 1920x1080p.A di smo mi od toga...
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2008., 02:14   #1232
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Citiraj:
Autor Nani Pregled postova
Ma nema foruma da nema pametnjakovica sa pozamasnim opusom kompleksa! Ne da se ne slaze on sa mnom, ne slaze se on sa cijelim svijetom. Surfam, trazim informacije, praksa u real worldu, rad oko HD-a godinama i nikad nikog nisam niti vidio niti cuo da je ovoliko uporan u svojim tvrdnjama oko gluposti kojima je davno udaren temelj. Proizvodjaci plasmi ne prave 42" 1080p modele, pa samo je to pokazatelj ali ne. Pa da sam izmislio toplu vodu, pa da je komentarisao bilo sta drugo od potrosnje do input laga, ne, on je kupio 42" plasmu koja se ne uklapa u onaj tekst i to ga reze nocima u krevetu, ne da mu spavat!

Nani, može još koja preporuka, nešta si škrt sa preporukama.

Ugl, riknuo stari samsung plano, traži se zamjena. Gledam da prođem što jeftinije (buđet je između 3000kn i 7000kn), soba je 40ak kvadrata. 32"-42", ne patim na "turbo dobru" kvalitetu slike. Ipak, plazma mi je favorit. http://www.vemil.hr/OpisMP.aspx?Sifra=4020285 - to si preporučio... ili ovako nešto.... http://www.vemil.hr/OpisMP.aspx?Sifra=4020278 ...ipak je to 107 :P

Realno, nekako mi bi bilo draže imati 1920x1080 panel...al nemam isustva pa se neckam. Zašto panasonic ima samo jednu godinu garancije? Malo mi je bezveze dati silan novac pa da rikne sljedeci godinu.

Koji TV ima najbolji omjer između dijagonale/cijene/garancije/kvalitete? - malo glupo pitanje, al ono, vecina nije nešto prezahtjevna, al je škrta.

Zadnje izmijenjeno od: Gilbert5. 14.12.2008. u 02:30.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.12.2008., 02:30   #1233
Pippincro
Premium
Moj komp
 
Pippincro's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Čakovec
Postovi: 616
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Nani, može još koja preporuka, nešta si škrt sa preporukama.

Ugl, riknuo stari samsung plano, traži se zamjena. Gledam da prođem što jeftinije (buđet je između 3000kn i 7000kn), soba je 40ak kvadrata. 32"-42", ne patim na "turbo dobru" kvalitetu slike. Ipak, plazma mi je favorit. http://www.vemil.hr/OpisMP.aspx?Sifra=4020285 - to si preporučio...

Realno, nekako mi bi bilo draže imati 1920x1080 panel...al nemam isustva pa se neckam. Zašto panasonic ima samo jednu godinu garancije? Malo mi je bezveze dati silan novac pa da rikne sljedeci godinu.

Koji TV ima najbolji omjer između dijagonale/cijene/garancije/kvalitete?
PY80 )))))))


Salu nastranu, kod mene se isto gleda plazma za shoping i isao danas do vemila - samo nekih 3-4 komada ako se nevaram imaju 37pv8, svaki u posebnom centru (vrlo vjerojatno izlozbeni primjerci) i svega 5 komada 37vp80 (2 u zagrebu, ostatak po 1 razbacano, iso valjda izlozbeni primjerci).
E sad, ili je ogromna navala na plazme ili neka visha sila u igri, ali nadam se da cu u pon uspjet rezervirat jednu od onih koje su u dolasku
Pippincro je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2008., 02:48   #1234
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Citiraj:
PLASMA SAMSUNG 50" (127cm) PS 50C91H 4899,00 kn
PLASMA SAMSUNG 50" (127cm) PS 50Q96HD 5899,00 kn
Kaj mislite? Ono, stariji model, ali cijena.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2008., 03:15   #1235
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
@Lihto
PV80 prima 1080p signal ali ga skalira na svoju nativnu rezoluciju.
PY80 ne skalira nista jer joj je naticvna 1080p.

@Gilbert
Za tu kvadraturu 42pv8 ili pv80 minimum a mozes ako ti je vec stalo do 1080p reze uzeti 46py8 al ona je skuplja, 9k kuna. Mada znas moj stav oko 1080p i minimuma od 50". Progledat ce se i 46"
Za garanciju ja ti ne mogu reci, raspitaj se da li neko daje 2 godine, nedavno je i kod nas(BIH) produzena na 2 godine.
Sto se samsunga tice, meni se licno ne svidja njihov daljinac i sporo mjenjanje kanala. Takodjer to su stariji modeli i slika na PV80-ma je dosta bolja. C91H ne prima 1080p signal samo da znas.

@Pippincro
Mogu ti reci da su PV70 i PV80 serija najprodavaniji televizori 2007/2008 i da je potraznaj jako velika, znat cu konacnu cifru iza Nove godine koliko je modela prodano, kako na prostorima ex-yu tako u svijetu.
Prije 3 mjeseca nije se mogla naruciti ni jedna 37PV80 cekalo se po 2 sedmice da lokalni ditributer Panasonica dobav iz svabije. Kod vas je malo vece trziste pa ih i ima na stanju a ovde ih nisi mogao vidjeti ni u izlogu.

Zadnje izmijenjeno od: Nani. 14.12.2008. u 03:48.
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2008., 05:21   #1236
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Ja ne vjerujem.

Ako imas gustocu pixela. Ako imas rezoluciju koja je 1920x1080. Ako imas 50 incha ekran i ekran od 42 incha jedan pokraj drugog.

Ako gledas 50 incha sa 3 m npr. isti je efekt kao da gledas 42 incha sa 2,5 m.

Ako gledas 50 incha ekran sa 3 m, ista je gustoca pixela tvom oku, kao da gledas 42 incha sa 2.5 m.

To su cisti zakoni fizike. Ja to ponavljam kao tele, a ti jos nisi niti jednim argumentom to pobio. Oku je SVEJEDNO. Nije da se radi o razlici izmedju 52 incha sa 3 metra i 1.66 incha sa 10 cm udaljenosti da dodjemo do problema u oku da ne moze fokusirati (razaznati) kako spada. Govorimo o normalnim velicinama.

"Obicno se na forumima nadju ljudi koji preko tudjih postov a i saznanja vole da pametuju a nisu u stanju bili nista svoje ikad da napisu.
Te ljude niko niti postuje niti ih uzima za ozbiljno, jer obicno kao ti maloprije krenu u nedostatku argumenata da vrijedaju
."


Ja tebe nisam uvrijedio. Ako si se ti uvrijedio meni je zao. Da cu vrijedjati tu nekoga necu. To ce ti potvrditi svaki forumas koji me je upoznao. Cak sam se slozio sa svime sto si napisao u svom postu. Znam da se ovdje cijeni tvoje misljenje i mogao sam zazmiriti, ali nisam tip osobe koji nece reci kada nesto nije istina i pokazati na istinu ako ju zna. Zato se nisam slozio sa jednim dijelom tvog posta.

"Imas momcino 1265 postova, ja 10 puta manje, imao si vremena da pises i pises o HD-u i da tvoje misli budu okacene na prvu stranicu, da si rekao sta pametno ili znao nesto sto drugi nisu vjerujem da bi se to i dogodilo.

Najgora moguca stvar za jednu osobu je da se identificira sa objektom kao sto ti radis sa svojom milom plasmicom.
Dao si 2300kn vise za stvar koju ne mozes iskoristiti, jer tvoje oko ne vidi toliko zbijene pixele a to sam ti objasnio u prethodnom postu
."

Broj postova nikad nije predstavljao nesto. Mene boli briga sto je tvoj post uzet kao primjer necega. Ja samo ukazujem na gresku u jednom dijelu tvog posta. Kad smo kod broja postova vec. preko 1.000 mojih postova je starije od 2 godine i nisam pisao samo u ovom dijelu foruma.

Ja se ne identificiram sa objektom. Znam i naucio sam jako puno o nacinu na koji ljudi primaju informacije, kako ih procesuiraju i zasto se ponasaju na odredjen nacin. Da bih pao na razinu identificiranja sa objektom morao bi biti stvarno jako pijan da bi mi vise svijest o necemu bila prevladana cistom podsvijesti. Pogotovo u temama vezanim uz znanost.

"Posto te fidujem sa informacijama od kojih pametujes po ostalim forumima, da znas da je najostriji blu-ray na LX6090 60" plasmi a ne na tvom 42" full hd-u."

Kao sto sam rekao. Cijenim jako puno sto si rekao i moze se reci da sam na jednom mjestu jako puno naucio (saznao) od tebe. Te da bi to sve naucio, proucio, primio i obradio bi mi trebalo puno vise izvora i puno vise vremena. Zato mnoge stvari uzmem od tebe posto mislim da si u pravu u mnogim stvarima. Jedino ne mislim trenutno da si u pravu vezano uz ovo. Ako ti smeta (posto nisi stavio nikakav disclaimer) da tvoje rijeci koristim negdje drugdje. Necu vise. I inace bi napisao svojim rijecima i sa svojim primjerima te iste stvari, ali zbog brzine odgovora (da skratim vrijeme) sam koristio tvoje rijeci. Isto kako koristim neki review nekog site-a ako se slazem sa njim.

"Dakle cijela porodica treba svaki put kad "pristave" blu-ray da se pomicu na 1.6m da bi vidjeli beneficiju 1080p i tako 5, 7 10 godina dok god ne uzmu veci ekran
I ti hoces da tebe neko ozbiljno shvati?
"


Ne. Zbog istog razloga koji sam napisao u svom postu koji nije vezan uz diskusiju sa tobom. Ako imamo 4 covjeka recimo. Pronasao sam ovaj podatak pa cu ga u ovu svrhu iskoristiti:
"...Prema istraživanju, prosječni hrvatski građanin visok je 176 centimetara i težak 82 kilograma, a širine prsa 102 centimetra. Hrvatice su prosječno visoke 163 centimetra i teške 68 kilograma, grudi su im opsega 99, struk 86, a bokovi 104 centimetara. Prosjek je dobiven uzimanjem do 57 mjera u odraslih i do 30 mjera u djece, počevši od opsega glave, duljine ruku i nogu, širine ramena i drugih mjerenja... "

Pa ajmo uzeti da je prosjecna osoba koja sjedi na kaucu siroka 50 cm. Sto znaci da bi zgusnuto 4 osobe bile siroke recimo 440 cm.

Tako da kad bi gledali sa udaljenosti od 1.8 metara plazmu od 50 incha, to bi u tom omjeru izgledalo ovako:

Sto znaci da s obzirom na polozaj osoba, pogotovo krajnje lijeve (1.) i desne (4.) njima gledanje filma ne bi predstavljalo isti gust kao za osobe 2. i 3..
(omjer je 2 pixel / cm i da, fulao sam ovaj razmak u sredini, trebao bi biti duplo veci, ali kad sam vec iscrtao zute linije nije mi se dalo ispocetka i mozda sam fulao par pixela tu i tamo, ali nije vazno jer ne mijenja sliku puno )
Zato sam rekao da je glavna prednost u vecoj dijagonali kada vise ljudi gleda film. Zato bi recimo ta slika izgledala ovako kad bi imali od 70 incha (cisto radi primjera). :



Posto ljudi ostaju isti gledanje filma bi vec postalo bolje pogotovo za krajnje lijevu (1.) i desnu (4.).

Ovo smo uzeli u originalu (prva slika) da se radi o udaljenosti od 1.8 metara na 50 incha plazmi. Naravno, ako netko gleda sa 3.6 metara, onda bi mu kut gledanja pogotovo osobe 1. i 4. bio odmah kao u drugom slucaju. A kad bi gledali na 70 incha bi bio jos bolji.

Uzeo sam namjerno 70incha je da sam uzeo 42 incha i 50 incha razlika ne bi bila toliko uocljiva na prvi pogled iz crteza.

"Mogu mislit koja ti je milina citat titlove na 42" sa 1.6m udaljenosti, glava radi samo lijevo desno "

Ista mi je milina kao citat titlove na 50" sa 1.9 metara nema razlike. Ali ne citam titlove. Engleski jezik "ucim" vec preko 15 godina. A na Engleskom je preko 90% filmova koje gledam. Da moram citat titlove (recimo da gledam Apocalypto film, sigurno ne bi sjeo tako blizu)

"Gdje je gustina pixela, gdje je 2D prikaz, gdje su ogranicenja ljudskog oka od 30 do 40 pixela po kvadratnom incu za preporucene udaljenosti, to i ne citas jer svaki put kad otvoris stranicu zaziga srce pa i preletis sta ti pisem, opet maca popala jezik!"

Ovime cu se pozabaviti u mom zadnjem quote-u tebe u ovom postu.

"Napisem onakve stvari i nadjes se da kazes kao obmanjujem ljude jer si ti sve skontao sta i kako na svojoj plasmi!
Od tvoje gluposti je gora tvoja pokvarenost i zavist!
"


Rekao sam da obmanjujes i dodao "iako znam da ne namjerno". Upotrijebio sam rijec "znam" jer koliko sam citao tvoje postove na forumu dosao sam do jako snaznog dojma da ti iskreno zelis pomoci ljudima. Inace bi napisao "iako MISLIM/NADAM SE/HTIO BI VJEROVATI da ne namjerno". Upotrijebio sam rijec obmanjujes jer se nemrem sjetiti bolje rijeci. A cinjenica je da ako netko nesto savjetuje ljudima sto je krivo da je obmana makar osoba to ucinila zato jer ona iskreno vjeruje u ono sto prica, kao i u slucaju da to radi namjerno zbog nekog svog hira. Ja sam vjerovao i jos uvijek vjerujem da se kod tebe radi o prvom slucaju. I ne bi vise nista postao da se radi o diskusiji koja ukljucuje samo mene i tebe, jer imam osjecaj da se neces predomisliti (ne trazim nikakvo priznanje) i tu bi stao, ali posto je public forum i ukljucuje puno ljudi nastavljam sa tezom koja je kontra tvoje jer sam svjestan trenutno da sam u pravu. Ovo mi je prvi put otkad sam na forumu u preko 4 godine da tako snazno idem u dokazivanju svoje tvrdnje jer vjerujem da sam iskreno u pravu. Da ne vjerujem, samo bi ostavio diskusiju na mjestu i ne bi se vise mjesao. To ce ti vjerujem potvrditi svi ljudi koji me duze vremena znaju.

"Gustinu pixela si opet djelio i dobio 1.19 sto je omjer 50" i 42" rezolucije umjesto da poredis kvadratne povrsine"

Mislio sam da nije tako, ali sada sam siguran da je upravo u ovoj recenici tocan razlog zbog kojeg si ti uvjeren u ono sto pricas. Iskreno. I meni se dogodi da mi takve neke stvari sa vremena na vrijeme prelete pa poslije lupam glavom u zid kako sam to zaboravio ( sto ne mislim da bi ti trebao, dapace molim te nemoj jer su tvoji savjeti stvarno zlata vrijedni).

Uzet cu puuuno vece vrijednosti je je lakse pratiti razvoj stvari sa njima nego da moras imati kalkulator kako bi pratio.

Ajmo uzeti 2 TV-a. Jedan je duplo veci od drugog.

1. TV ima pixel koji je visok 2 m, a sirok 2 m
2. TV ima pixel koji je visok 6 m, a sirok 6 m

O = 4a
P = a * a = a na kvadrat

1.) 1. TV -> P = 2 * 2 = 4 metra kvadratna iliti P = 2 na kvadrat = 4 metra kvadratna

2.) 2. TV->P = 6 * 6 = 36 metra kvadratna iliti P = 6 na kvadrat = 36 metra kvadratna

Zakljucak. 2. TV ima pixel koji ima 9 puta vecu povrsinu od 1. TV-a.

-
Da li nasem oku znaci nesto brojka od 4 metra kvadratna naspram brojci od 36 metra kvadratna. NE!

Nasem oku jedino znaci da kad gleda sa iste udaljenosti da 1. TV ima pixel koji je velik 2 m sa 2 m, te ispunjen nekom bojom, a da 2. TV ima pixel koji je 3 puta veci, odnosno je velik 6 m sa 6 m.

Da uzmem primjer 2 osobe koje gledaju neki TV. Iako gledaju TV koji ima iste dimenzije, istu povrsinu, istu velicinu pixela. Da li ce ga vidjeti isto? Nece!



Osoba 2 ce vidjeti ekran TV-a kao da je pravokutnik, a osoba 1 ce ga vidjeti kao neki cetverokut.

Ako gledaju obje osobe istu tocku na ekranu, evo kako cijeli ekran izgleda iz ociju osobe 2

,a evo kako izgleda iz ociju osobe 1


-

Ovime sam ti pokazao da povrsinu kao materiju oko ne vidi. Oko vidi opseg stranca koje omedjuju neki objekt i to ih vidi ovisno o mjestu gledanja. Zato je naravno Mars na nebu manji od mjeseca kad ga gledas sa zemlje. Iako je isti veci od mjeseca (ima vise "pixela" od mjeseca). Zato mjesec moze pokriti sunce i napraviti potpunu pomrcinu kada gledamo sa zemlje.

Da zavrsim raspravu sa zadnjim primjerom.

Ako imamo 2 TV-a. Prvi TV ima opseg pixela 1 m sa 1 m, a drugi TV ima opseg pixela 2 m sa 2 m. Oba TV-a imaju rezoluciju 3x2 pixela.

Ako gledamo TV 2 sa X (stavi koju hoces) udaljenosti, onda dobimo isti efekt kao da gledamo TV 1 sa X/2 udaljenosti.

Evo jos i slika za to



----------------------------------------------------


Postoji samo jedna varijanta u kojoj bi gledanje TV-a od 50 incha sa recimo 1.80 m bilo bolje nego gledanje TV-a od 42 incha sa 1.52 metra.

To je kad bi kod TV-a od 42 incha bio primjetan bleeding dok kod 50 incha ne bi.
Primjer:


Ali to je drugi par rukavica i napisao sam
"...da dva TV-a (manji i veci) imaju istu kvalitetu slike (kontrast, boje, rezolucija, osvijetljenje...)..."
, te

"...Ovaj vodic prati ovaj slucaj, a ako ima vise faktora u igri, morat cete jednostavno malo vise mozgati do odluke...."

Citiraj:
Autor Nani Pregled postova
Ma nema foruma da nema pametnjakovica sa pozamasnim opusom kompleksa! Ne da se ne slaze on sa mnom, ne slaze se on sa cijelim svijetom. Da sam izmislio toplu vodu, pa da je komentarisao bilo sta drugo od potrosnje do input laga, ne, on je kupio 42" plasmu koja se ne uklapa u onaj tekst i to ga reze nocima u krevetu, ne da mu spavat!
Ne reze mene nista noci u krevetu. Dapace, spavam jako ugodno. Ali kad si spomenuo rezanje, nisam vec godinama imao neku nocnu moru, bilo bi fora za promjenu!

Toliko od mene!

Citiraj:
Autor Mikeyy Pregled postova
Gledanje 50" sa 1,8m? To mi zvuči kao voženje auta sa facom pribijenom uz šajbu.
Nema veze. Poanta cijelog mog posta je u omjeru. to znaci da gledanje sa 1.80m na 50 incha je jednako gledanju sa 1.52 metra na 42 incha plazmi.

Slobodno uzmi gledanje sa 3 metra 50 incha televizije i gledanja sa 2.52 metra 42 incha televizije iste rezolucije. Ili koja god ti udaljenost pase.

To sto meni iz nekog razloga to predstavlja gust i zbog kojeg sam se naviknuo na odredjenu udaljenost je cisto subjektivna stvar. Ono sto nije je omjer izmedu 50 incha plazme i 42 incha npr. i smanjivanju udaljenosti. da bi se dobio isti efekt.

Zadnje izmijenjeno od: Mad_Duke. 14.12.2008. u 15:32.
  Reply With Quote
Staro 14.12.2008., 08:32   #1237
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Pa ajmo uzeti da je prosjecna osoba koja sjedi na kaucu siroka 104 cm. Sto znaci da bi zgusnuto 4 osobe bile siroke recimo 440 cm.
Neznam čim se vi hranite, kod mene na 440cm stane malo više ljudi.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2008., 11:18   #1238
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Citiraj:
Autor Nani Pregled postova
@Gilbert
Za tu kvadraturu 42pv8 ili pv80 minimum a mozes ako ti je vec stalo do 1080p reze uzeti 46py8 al ona je skuplja, 9k kuna. Mada znas moj stav oko 1080p i minimuma od 50". Progledat ce se i 46"
Za garanciju ja ti ne mogu reci, raspitaj se da li neko daje 2 godine, nedavno je i kod nas(BIH) produzena na 2 godine.
Sto se samsunga tice, meni se licno ne svidja njihov daljinac i sporo mjenjanje kanala. Takodjer to su stariji modeli i slika na PV80-ma je dosta bolja. C91H ne prima 1080p signal samo da znas.
Okej, hvala na savjetu. 46py8 neće ići, izvukao sam da troši 470W.

Vjerovatno ce biti 42PV80P. Ima koji sajt da mogu vidjeti koliko struje troši koji model? ...jer vidim da fullHD plazme vuku kao dvije 4870X2.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2008., 15:08   #1239
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Neznam čim se vi hranite, kod mene na 440cm stane malo više ljudi.
Ooops nabrzaka sam onaj podatak izbacio hehehe

To sam pisao prije spavanja drito.

Znaci da bi duplo vise ljudi stalo. Idem editat
Mozda mi je wall-e malo preveliki dojam ostavio :P
  Reply With Quote
Staro 14.12.2008., 16:51   #1240
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742