Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.04.2008., 23:49   #1
KokiZG
Premium
Moj komp
 
KokiZG's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb, Jarun
Postovi: 50
Win boot (loading) screen traje vječno

Znači, upalim laptop (NX6110) i dođe do ove slike samo 3 plave kockine non-stop prolaze i ne ide dalje...

to se počelo događati otkada sam ga ubio (ugasio) držeći power gumb jer su se zblokali windowsi a nije mi se dalo čekati

također sam prije 4-5 dana friške windowse stavio i sve je radilo normalno...

Uspio sam doci do SeaTools za disk check i nekako ga bootati unatoč lošem cd-drive-u i na long Testu na 18% je našao 99 erora i prekinuo test...

dal to znači da se bacim u potragu za novim diskom ili ima još nekakve šanse da se dignu windowsi?

U Helpu se nisam snašao
KokiZG je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2008., 06:47   #2
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Mislim da možeš počet surfati po cjenicima...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.04.2008., 15:00   #3
KokiZG
Premium
Moj komp
 
KokiZG's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb, Jarun
Postovi: 50
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
Mislim da možeš počet surfati po cjenicima...
znači da niti ne gubim vrijeme pokušavajući naći način kako osposobiti taj HDD?

Razvoj situacije sljedeći:

Na SeaTools-u pustio opciju da izbriše kompletni hdd, tj u svaki sektor nulu zapiše (bar koliko sam iz helpa skužio kaj radi ta opcija Zero All)...
Nakon toga ponovo pustio Long Test i ista stvar ko i prije ovoga...
Sad mi javlja poruku kad ga upalim No System Disk...
Onda sam išao ponovo instalirati windowse i nakon što sam particije napravio ponovo, dok je formatirao C: na oko 30-40% je stao i tak sam ga ostavio i ošo spavat, ujutro sam vidio sam da je izbacio neku error poruku i samo sam ga ugasio i ponovo upalio i od tada javlja poruku u stilu da operacijski sustav nije kak spada instaliran/konfiguriran i nisam uspio doći ponovo do menia za ponovnu instalaciju xp-a. Sad da li je to zbog lošeg optičkog uređaja koji nije mogao pročitati bootabilni xp ili do nečega drugog neznam...

nakon još jednog dana pokušavanja ponovo instaliravanja xp-a (neuspješno naravno), odlučio sam ga odnjet i u Zel-Cos na dijagnostiku da oni vide dal se na takav HDD mogu nekako instalirati windowsi i koristiti ili je HDD totalno u banani i treba novi...

reko sam tamo čovcu za pultom da ako mogu HDD nekako softverski upogoniti, ali imam osjećaj da će on to pokrenuti, vidjeti da ne radi, i reći da treba novi HDD, tj da mu se neće dat zezat s tim i pokušavat nekako ga osposobit

sad bi ja htio saznati da li postoji ikakva šansa da se taj HDD uspije iskoristiti i nekako upogoniti ili da se pomirim s tim i odem po novi? cca 500 kn je, nije tak strašno kak sam mislio, ali opet, laptop ne vrijedi više od 1500, ma ni tolko pa onda je to trećina ili čak i pola vrijednosti pa ne znam koliko se isplati popravljati?

EDIT:
trebao bi i savjet...
da li da kupujem novi notebook, a ovaj prodam u dijelovima il da uložim u ovog cca 900 kn (500 hdd i 400 opticki drive) pa da opet radi kak spada (s tim da mu je bat u komi, 10 min traje, ali to mi ne stvara probleme i mogu bez nje) ?

Zadnje izmijenjeno od: KokiZG. 11.04.2008. u 12:00.
KokiZG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na