Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.08.2023., 07:59   #2821
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Meni je u pitanju 500 eura, al sreca bog da sam platio preko paypala sa opcijom goods and service pa imam pravo na claim, mislim da sam naletio na scammera, ali vidjet cemo.
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2023., 12:56   #2822
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,061
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
Zavisi od grada do grada, kolega Colop mi je rekao da u Splitu nema prolema.
Nego, kakva je situacija s pošiljkama veličine pisma, jel i to na udaru?

Da sam sebi odgovorim, preporučeno pismo poslano prekjučer iz Slovenije, danas stiglo.
Očekivao sam ga idući petak.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2023., 14:52   #2823
Iluzionist
Premium
Moj komp
 
Iluzionist's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Oovaj...zapravo...čekaj malo...
Postovi: 381
Screenshot-20230811-143109-Messages
Dobro pripazite na ovu i ovakve poruke, link vodi na lažne stranixe hrvatske pošte preko kojih vam pokušavaju ukrasti osobne podatke.
Neki smrad u međunarodnom prometu očito proslijeduje broj mobitela sa paketa primatelja na koji se onda drugi smradovi javljju sms-om gornjeg sadržaja.
Stranica izgleda vjerno, sadrži linkove na različite dijelove službenih stranica hrv. pošte.
OPREZ!
Iluzionist je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2023., 15:31   #2824
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,367
Citiraj:
Autor Iluzionist Pregled postova
Screenshot-20230811-143109-Messages
Neki smrad u međunarodnom prometu očito proslijeduje broj mobitela sa paketa primatelja na koji se onda drugi smradovi javljju sms-om gornjeg sadržaja.
Ili, vjerojatnije, nalaze brojeve na njuškalu i sličnim mjestima ili nabadaju na slijepo, a ako nekome taj URL izgleda uvjerljivo onda stvarno ima problema s čitanjem.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2023., 15:59   #2825
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Upozoravat na takve gluposti na jednom IT forumu je komično.
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2023., 16:35   #2826
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,636
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
Da sam sebi odgovorim, preporučeno pismo poslano prekjučer iz Slovenije, danas stiglo.
Očekivao sam ga idući petak.

Kad je išlo vodenim putem :-)


NHF
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2023., 16:24   #2827
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Da pohvalim poštu. Ugl, žena je čekala nele stvari za dijete koje su poslane preko paketomata prošli petak. I nikak da dođu, na statusu stoji da je paket i dalje tamo, da nije preuzet i danas oko 10 sati nazove ona službu njihovu, pita gdje je paket, kaže im da su to neke stvari za bebu.
Agentica joj kaže da je u sortinici u ZGu al da ne zna kad će bit dostavljeno no da će kontaktirat sortinicu i vidjet kaj se može napravit. Poslije se nije javila povratno no u pol tri zove poštar da je ispred kuće s paketom.
Svaka pohvala.
Ja sam joj normalno prije zvanja rekao da nema šanse da išta sazna, da će doć već nekad, no iznenadili su.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2023., 21:35   #2828
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938
I naravno sada žena ima u arsenalu da si bio u krivu ovom prilikom, samo čekaj 2042. da te podsjeti
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2023., 22:03   #2829
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Prosli mjesec sam citao da su digli za 25% placu postarima, za motivaciju, koliko su motivirani, dovoljno govori da svakim danom, nastavljaju traziti nove poslove.

Onda vele da su zaposlili ovaj mjesec 50 Filipinaca, da su se dokazali pouzdanima. Kad su se tocno stigli dokazati? Mada, nejasno ostavlja, sto konkretno terenski i dostavno ce spomenuti novaci pokrivati u dnevnim postanskim aktivnostima?

Prvo sam pomislio da su iscrpljivali vlastite resurse kako bi presli na jeftiniju radnu snagu. Jer pustati preko godinu dana, da im postari daju otkaze, ne radi netko kome je stvarno stalo do njihovog ostanka.

Danas me zvao novi postar, cekala me je posta, pa je ostavio kod susjeda. Novi, ali vec mjesec "stalni", sto je rekord za stanje stvari, ali danas veli, ostaje samo dok ne nadje bolje placen posao.

A onda mi veli jos neobicnije objasnjenje, na moje pitanje, hoce li Filipinci onda biti manje placeni, te zbog toga koristeni? Veli - ne

Imaju istu placu kao i domaci sadasnji! Te navodi, da vecina njih nece biti duze od dva mjeseca, da oni samo ganjaju papire i potvrde, te nakon toga vecina ide vanka. Znaci idiotizacija poste na vise razina. Svrha kvartvoskih postara je da budu motivirani, te da poznaju kvart , te najvaznije, da su stalni.

Tako kletva prijasnjeg postara koji je radio dva tjedna i dao otkaz, cini se tocna, barem u trenutnom stanju stvari : Zaboravite na stalne postare!


...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2023., 23:19   #2830
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Te navodi, da vecina njih nece biti duze od dva mjeseca, da oni samo ganjaju papire i potvrde, te nakon toga vecina ide vanka.

...
Nije ti ta situacija samo s postom. I sa masom drugih zanimanja, ugostiteljstvo prvenstveno.

Nisu budale radit tu za crkavicu kad vise mogu zaradit u Austriji/Njemackoj.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2023., 23:36   #2831
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,539
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
Da sam sebi odgovorim, preporučeno pismo poslano prekjučer iz Slovenije, danas stiglo.
Očekivao sam ga idući petak.
Male posiljke/pisma dolaze bez problema, doslo mi 4-5 ovih dana iz raznih zemalja EU, unutar tjedan dana cca sve.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2023., 15:12   #2832