Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.01.2023., 22:25   #4501
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Sve se ja slazem s tobom i nemam razloga ti ne vjerovati ali usporedjujes duplo skuplji IPS sa duplo jeftinijim VA monitorom. Imam LG 38Unesto IPS i to je nebo i zemlja u pogledu glowa, bleeda, kontrasta i svega u odnosu na ova dva prosla monitora sto sam koristio. Vjerujem da bi VA iste cijene bio jednako tako dobar samo s boljim kontrastom, ne znam.

Ono kaj mene zanima je kak se ponasa tak neki rang IPS monitora od 300 eura u tamnim scenama. Ali ak je u gamingu prosjecan VA u zivo ovak kao ovaj Xiaomi gore na videu onda cu teska srca priznati da bi radje dizao brightness na IPSu i dobio taj sugavi glow nego riskirao epilepsiju s ovim gore.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2023., 16:32   #4502
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,435
Tebi je očito bitan samo glow i bleed i već tu si elminirao IPS. Kod tebe nije upitno što želiš.

@Ansha: Ja samo moram dodat da se glow/bleed baš i ne može riješiti smanjivanjem brightnessa, možda mrvu mrvu, ali ništa vrijedno spomena.
Gledao sam u jedan IPS i donji lijevi kut je toliko vrištao na crnoj da je izgledalo kao bliješteće siva i smetalo me kod surfanja na npr ovom forumu koji ima bijelu pozadinu, a dole mi je samo tamni/crni taskbar. Onda ti je vj jasno koliko je to jako bleed/glow, stavljam oboje jer neznam prepoznat razliku, premda mi se po svemu čini da bi ovo što opisujem bio glow. Ovo je izgledalo identično od 0-100% brightnessa.

Ugl. ovo sa monitorima je postalo dosta zeznuto jer su osjetno skuplji čim kreneš iznad 1080p, a onda postoje razni kompromisi na koje su neki spremni, a neki nisu s obzirom na cijenu.

Meni bi skoro po svemu još najbolje legao jedan Samsung G7 + VA, ali je dosta skup i ne sviđa mi se nikako zakrivljen ekran, a pogotovp one crte (interlacing) što ima. Preskup je za takav kompromis.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2023., 16:49   #4503
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
g7 se zna nac na akcijama, ili polovan za ok novce

ja se na svoga priviknuo i te greske ako ih ima ne primjecujem vise.

sada dali bi dao punu cijenu opet za njega, vjerovatno ne bih, radije bi uzeo 4k telku od 42", ili cekao neki dobar popust
Gemmy je online   Reply With Quote
Staro 08.01.2023., 16:58   #4504
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,042
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Tebi je očito bitan samo glow i bleed i već tu si elminirao IPS. Kod tebe nije upitno što želiš.

@Ansha: Ja samo moram dodat da se glow/bleed baš i ne može riješiti smanjivanjem brightnessa, možda mrvu mrvu, ali ništa vrijedno spomena.
.
Pa vidis ja nisam stekao taj dojam, bleed je svakako proporcionalan brightness-u, a cini mi se da se i glow jednako ponasa.
Kod mene i televizija (VA) i monitori na niskom brightnessu imaju puno manje izrazen bleed i glow nego kad nafrljim brightness. A brightness i onako drasticno spustim ako igram/gledam u potpunom mraku...
ansha je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2023., 17:01   #4505
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Kod mene je svjetlina na max 100 i ne vidim nikakav glow ni bleed. Monitor od 1400 kn.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2023., 17:15   #4506
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Doubt. Ako pricamo o IPS monitoru naravno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
prileee je online   Reply With Quote
Staro 08.01.2023., 17:24   #4507
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Isusati, pa kak? Ja brightness smanjujem dok mi se slika ne pocne ozbiljno zatamnjivati i onda podignem koji stupanj gore. To uvijek ispadne ispod 10%.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2023., 17:44   #4508
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,042
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Kod mene je svjetlina na max 100 i ne vidim nikakav glow ni bleed. Monitor od 1400 kn.
Svaka cas i tebi i monitoru onda. Sto reci? Reci koji je da se i mi ostali usrecimo...
ansha je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2023., 17:46   #4509
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Najpoznatiji monitor na ovim prostorima, ima ga svaki drugi forumaš.

Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2023., 18:07   #4510
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Doslovno nema sanse da nema bleeda ni glowa kod IPS panela.
__________________
prileee je online   Reply With Quote
Staro 08.01.2023., 18:17   #4511
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,798



U2311H i U2719D

-->
Dva IPS-a jedan do drugog. Oba nastimana po mom oku kako mi pase. Jedan mi osvjetljava sobu, a drugi je crn ko noc.

https://imgur.com/a/KBOEykn




U2311H i U2719D

__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2023., 18:39   #4512
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Doslovno nema sanse da nema bleeda ni glowa kod IPS panela.

Nisam rekao da ga nema, nego da ga ja ne vidim. Vidim ga po kutovima na skroz crnoj površini, ali nikada u praksi ne gledam crnu površini i uopće to me vidim niti mi smeta u praksi.
Mladenxy je offline   Reply With Quote