Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute > Mining
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.02.2021., 19:49   #5161
Nixis
Casual gamer
Moj komp
 
Nixis's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 802
Eto poanta price je da li da čekam da se eth nakupi ma metamasku ili se isplati slati cca svakih 5-6 dana 0.05 etha.
Nixis je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2021., 19:56   #5162
livada2
Registered User
 
livada2's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: nigdje
Postovi: 475
Danas sam iso provjerit zasto WTM pokazuje tolku razliku izmedju rudarenja etha i rudarenja etha na NH. Prebacio sam se na Ethminer pool ujutro i ...


I zakaljucak je da WTM jednostavno laze.


cijeli dan pokazuje zaradu za 10 vega od 60-70$ a stvarnost je potpuno drugacija.


54$/24h prosjecno kaze EThminer pool . upravo kolko kaze i WTM za NH a ne 70$.
Da vas ne zavara onih 62 unpaid jer na bazenu je stalao od prije eth-a



__________________
SAMOANA: Nije u šoldima sve
Nadmudrivanje sa budalom je kao hrvanje sa svinjom u blatu ..... nakon nekog vremena skužiš da svinja uživa
livada2 je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2021., 09:36   #5163
IHrvojeI
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
IHrvojeI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Pag
Postovi: 1,164
Niš pametnog nemam za reći tj napisati osim da sam zadovoljan sa prvih tjedan dana rudarenja.Cca 220kn brutto, i ako sam dobro izračunao potrošnju struje tj grafičke koja vuče nekih 135W, ovih tjedan dana me koštalo cca 20-ak kuna? komp je upaljen non stop inače (samo se ekran gasi). Je li mi dobra matematika?
__________________
Hvalite me usta moja...: 1,2,3,4,5,6,7,8,9...
IHrvojeI je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2021., 11:47   #5164
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Ako imaš dvotarifnu tarifu (skuplja struja preko dana, jeftinija preko noći):

135 * 14 = 1890W * 1,1 = cca 2kn
135 * 10 = 1350 * 0,6 = cca 80 lipa

Znači oko 3kn dnevno, a u tjedan dana oko 20kn, dobro si izračunao.
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2021., 11:52   #5165
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,512
Ako računaš samo koliko je grafa potrošila onda ok
Ali cijeli komp ti je trošio preko 200W sigurno
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2021., 13:02   #5166
IHrvojeI
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
IHrvojeI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Pag
Postovi: 1,164
Citiraj:
Autor maXonja Pregled postova
Ako računaš samo koliko je grafa potrošila onda ok

Ali cijeli komp ti je trošio preko 200W sigurno
Ma samo grafu računam jer je komp i ovako I onako non stop upaljen pa mi jedina "briga" grafa, tj dodatni trošak. Hvala obojici.
__________________
Hvalite me usta moja...: 1,2,3,4,5,6,7,8,9...
IHrvojeI je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2021., 21:36   #5167
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
pokušao sam otvoriti novi topic ali očito ništa od toga pa da pitam ovdje, da li je tko probao mining sa antenama - helium - https://www.helium.com/ .. stavi se miner na prozor ili krov i za to dobivaju HNT tokeni
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2021., 22:42   #5168
Daedalus
Sir Paški
Moj komp
 
Daedalus's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Split
Postovi: 355
Caka je da se treba kupiti miner?
__________________
Daedalus je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2021., 23:19   #5169
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
A da, do nedavno se moglo upasti sa DIY minerima, ali kako je cijena tokena skocila tako krenule i prevare i muljanje s minerima pa su ogranicili samo na sluzbene. Ja uzeo Nebra indoor, ali planiram postaviti vani. Vidim u Rijeci ima vec 5-6 čvorova, od toga dva ubijaju sa po 70 tokena mjesečno link na jednog od njih ... trenutno je to ROI od manje od mjesec dana za otplatiti miner... zvuči predobro da bi bilo istinito, budemo vidjeli
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2021., 01:43   #5170
Daedalus
Sir Paški
Moj komp
 
Daedalus's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Split
Postovi: 355
Hmm neki tuku 70, a neki 10. Ne kužim baš u čemu je caka ali da, zvuči predobro...
__________________
Daedalus je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2021., 01:52   #5171
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Koliko sam skužio za sad, stvar je još u PoC fazi odnosno proof-of-coverage, što bi značilo da treba imati minimalno 2 hotspota koji "čuju" jedan drugog, a na minimalno 300 metara su razdaljine. Tako su jedan drugome svjedoci (witness) da su upaljeni i konektirani na mrežu, i koliko vidim ti sa svjedocima tuku više tokena od ovih bez svjedoka. Dakle nije dobro da je hotspot sam u cijelom gradu, a nije dobro ni da ih je previše jer će se onda svima smanjiti mining.

Ovaj moj ima shipping estimated za treći tjedan u trećem mjesecu, uzeo preko Distrelec-a. Ako budem lovio koji od ovih postojećih u Rijeci, odlično. Samo Rijeka je sva brdovita pa me lagano strah da nebude to baš super.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2021., 08:19   #5172
Smelly
Registered User
 
Smelly's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2019
Lokacija: Kastav
Postovi: 57
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Koliko sam skužio za sad, stvar je još u PoC fazi odnosno proof-of-coverage, što bi značilo da treba imati minimalno 2 hotspota koji "čuju" jedan drugog, a na minimalno 300 metara su razdaljine. Tako su jedan drugome svjedoci (witness) da su upaljeni i konektirani na mrežu, i koliko vidim ti sa svjedocima tuku više tokena od ovih bez svjedoka. Dakle nije dobro da je hotspot sam u cijelom gradu, a nije dobro ni da ih je previše jer će se onda svima smanjiti mining.

Ovaj moj ima shipping estimated za treći tjedan u trećem mjesecu, uzeo preko Distrelec-a. Ako budem lovio koji od ovih postojećih u Rijeci, odlično. Samo Rijeka je sva brdovita pa me lagano strah da nebude to baš super.
Heh...a koja je max udaljenost za uhvatit svjedoka?

Ovakva je situacija kod mene

Jedan je u opatiji usamljen,offline
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	SharedScreenshot.jpg‎
Views:	184
Size:	128.3 kB
ID:	23434  
Smelly je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2021., 08:31   #5173
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Pa po onome sto sam citao, u nenaseljenim podrucjima domet je i do 100 milja (160 km), dok je u naseljenim max 1 milja (1.6km).

Po meni kao i kod svake antene puno je bitnija opticka vidljivost nego udaljenost... jer ako je brdo između može biti i manja udaljenost, a da ne radi. A dvije točke kad se vide, ide i na puno više GHz i na veće udaljenosti. Tako da...

Moj će bit montiran za prvu ruku praktički odmah do ono u centru Rijeke koji je offline po karti, ali imam jednu lokaciju s koje se doslovno može "pljunuti" na cijeli grad pa ću vidjeti od tamo hoće li biti više challengea.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2021., 09:15   #5174
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
pokušao sam otvoriti novi topic ali očito ništa od toga pa da pitam ovdje, da li je tko probao mining sa antenama - helium - https://www.helium.com/ .. stavi se miner na prozor ili krov i za to dobivaju HNT tokeni
Koliko košta miner i koliko struje cucla?
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2021., 12:42   #5175
siloman
Premium
Moj komp
 
siloman's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Otok Krk
Postovi: 325
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Koliko sam skužio za sad, stvar je još u PoC fazi odnosno proof-of-coverage, što bi značilo da treba imati minimalno 2 hotspota koji "čuju" jedan drugog, a na minimalno 300 metara su razdaljine. Tako su jedan drugome svjedoci (witness) da su upaljeni i konektirani na mrežu, i koliko vidim ti sa svjedocima tuku više tokena od ovih bez svjedoka. Dakle nije dobro da je hotspot sam u cijelom gradu, a nije dobro ni da ih je previše jer će se onda svima smanjiti mining.

Ovaj moj ima shipping estimated za treći tjedan u trećem mjesecu, uzeo preko Distrelec-a. Ako budem lovio koji od ovih postojećih u Rijeci, odlično. Samo Rijeka je sva brdovita pa me lagano strah da nebude to baš super.
Jel to znaci ako sam postavim dva uređaja, da to isto prolazi pod witnesse?

Koliko vidim to radi na LoRaWANu, trebalo bi raditi na puno više od 300m?
__________________
Gdje se jede jedem,gdje se pije pijem,gdje se radi ne smetam!
siloman je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2021., 13:56   #5176
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova
Koliko košta miner i koliko struje cucla?
oko 300 eura indoor, 450 outdoor, 15 watta max kažu. Sasvim ok, pogledaj neke minere gore na linkovima, ima ih koji imaju ROI od doslovno 2-3 dana.

@Siloman

da, 868 mhz, dakle trebalo bi "prolaziti" kroz zidove, dakle da, dosta više od 300 metara, čak kažu da je minimum 300 metara između dva čvora. Ali kao što rekoh, ako je brdo između, teško da će proći
dakky je offline   Reply With Quote