Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Novosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.11.2018., 17:32   #31
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor gil Pregled postova
Kupuje se samo ključ a softwar je legalan i besplatan za skinuti s Microsoftovih stranica, po meni bi trebalo biti sve legalno.

Naravno da je sve legalno!


I zato kod kupnje strogo tražim da to kupim od legalne registrirane tvrtke i tražim legalan raćun (tko mi to ne može izdati ne kupujem od njega), više od toga kao kupac nisam dužan provjeravati, a radi svojeg osiguranja odmah nakon što sam dobio keyeve nazvao sam MIcrosoft i dodatno provjerio valjanost keyeva i rekao sam kako sam došao do njih i u koju svrhu će se koristiti, primjedbe od strane Microsofta nije bilo nikakve, isti keyevi su korišteni više puta kod dogradnje PC i zamjene HD i svaki puta nije bilo problema čak sam i dodatno nazvao Microsofot i kazao razlog reinstalcije i kazano mi je da je to dozvoljeno sa tim keyom.


Tako da me mišljenje inspekcije uopće ne zanima, jer i nad njima ima tko o tome odlučuje a taj kaže da je sve zakonski u redu.




I evo jedan link radi se o čistoj retail verziji Windowsa, dakle ono što je prenosivo po svim zakonima, malo je skuplje ali je praktično preseljiva sa stroja na stroj.


https://www.rakuten.de/produkt/micro...055?portaldv=7


Medium:ESD - Electronic Software Distribution


Podaci o prodavaču:


WiK eShops Wilfried Koch (Herr Wilfried Koch), Südring 3 D, 65795 Hattersheim, Deutschland
Telefon: 004961909744760, Telefax: 004961909744761, E-Mail: info@wik-eshops.de
USt-ID-Nr. DE269047174

Zadnje izmijenjeno od: sakomako. 08.11.2018. u 17:55.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2018., 18:57   #32
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Nije mi ništa stiglo od porezne.
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Neka se poreska obrati EU sudu koji je donio takvu presudu i zatraži tumačenje.
Znaci, navodis druge da rade ono sto ti nisi, poduzetnice, a moglo bi im prouzrociti razne vidove steta i nevolja.

Siguran sam da je po ZKP-u to kaznjivo.

Da se razumijemo, nitko sretniji od mene da je to sto ti pricas istina. Sto je, doduse, sudeci po tvojim prijasnjim eskapadama, skoro pa tesko za povjerovati. Ali laprdanje da se netko ide kurciti poreznoj temeljem tvojih linkova koje sam nisi isprobao je vec lagano zlonamjerno.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2018., 19:50   #33
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Skeniraj i pokaži da nas informiraš da vidimo tko je u pravu. To što inspekcija nešto nažvrlja na papiru ne znači da su u pravu i da prolazi kada se pokrene na višoj instanci.


Puno puta se donesu rješenja i ljudi se pomire sa time, što ne znači da nisu oni u pravu.


Stvar je u tome da je key prenosiv, ovisno o vrtsi keya, EU sud je to potvrdio a sa time se i Microsoft složio, i ako imaš legalan račun da si platio za taj key vlasniku tog keya i Microsoft ti priznaje da možeš taj key legalno koristiti, tko je tu onda inspekcija da se miješa, jer se ne krši nikakav zakon?


Dajte se već jednom osvjestite da sve što zakonski nije zabranjeno je dozvoljeno i nije nikakav kriminal, a tumačenja naše inspekcije mačku o rep, kao i njihova riješenja, nije to kraj kada izdaju riješenje, a na vama je odlkuka dali će te ići dalje ili ne.

Kakav bog

Možda nema veze što inspektor našvrlja, al bome kazna je prava i moraš ju platit.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2018., 19:52   #34
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Sakomako molim te na pm podatke o tvojoj firmi da ti pošaljem inspekciju panda vidimo kako ćeš završiti .

Ajde sada budi faca do kraja...
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2018., 19:57   #35
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Balada o softveru

Saku Maku poljubite dupe,
Saku Maku sudi sutkinja Šupe.

Sako Mako zakon za softver pozna,
Ako šta zapne, pomaže mu OZNA.

Sako Mako stera inspektora bez pol jebe,
Samo mu kaže "ima njih još iznad tebe".

Sako Mako doktor je pravi,
U svakoj raspravi tipkovnicu ostavi.

*generic crap Niki Minaž beat*

Hua...


Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2018., 20:09   #36
Flegma
Premium
Moj komp
 
Flegma's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb/Šibenik
Postovi: 764
Ja ne mogu vjerovat da on i dalje tvrdi da je to što mi je Microsoft rekao na telefon "Ok je, mozete koristiti tu licencu" i jos neke druge stvari koje je naveo, osiguranje od toga da ga porezna nece sjebat.

E pa prijatelju, nazalost za tebe, a i za mene, znam primjer gdje je i sa valid Windows keyem (cak i uz prilozeni racun da je licenca kupljena u trgovini u Hrvatskoj, po punoj cijeni), porezna opalila kaznu jer im se u registryu nesto nije poklapalo.
__________________
Bila je toliko lijepa da sam poželio da nikad ne otvori usta. A onda mi je nekako objasnila da je nijema. Oženio sam ju Las Vegasu, tjedan dana kasnije. I sad napokon živim sa ženom koju razumijem.
Moj PC - https://www.twitch.tv/flegmoar
Flegma je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2018., 20:15   #37
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 526
To si se morao zaliti onda. Kako ce meni inspekcija recimo kontrolirati OVS ugovor koji imam?
Po ugovoru mogu imati definirano 100 licenci. Isto tako imam pravo nakon godinu dana revidirati taj broj sto znaci da ja sada mogu imati iskoristeno 150 licenci i za 3-4-9 mjeseci cu revidirati taj broj putem OVS ugovora.

I da, kupnja used licenci za tvrtke je apsolutno legalno i ima nekoliko tvrtki koje to prodaju i u HR


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2018., 20:32   #38
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,460
Ja nemrem vjerovat da netko cita te eseje
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2018., 20:45   #39
Flegma
Premium
Moj komp
 
Flegma's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb/Šibenik
Postovi: 764
Nije se meni desilo, ali prijatelj/susjed - ima firmu, fotostudio. Kupljena legalna licenca u ducanu u HR, posjeduje racun. Inspekcija dosla, ubola USB stick, kaze nemate legalne Windowse, nesto se ne poklapa. On vadi racun, pokazuje, ovu to ne zanima.
Naknadno na supportu s Microsoftom preko mejla dobiva confirmation da su Windowsi legalni, i da je putem Windows updatea doslo do neke greske, te da ce mu se na sljedecm updateu to valjda ispraviti (imam jos taj mejl screenshot negdi na mobu spremljen).
On s tim dolazi se zalit u poreznu, ali đabalesku, kazna je opaljena, njih ne zanima što ti imaš dokaz da si kupio nešto, njoj se "ne poklapa serial" i to je to.
Pa ti se onda ganjan po sudovima, potroši XY tisuca kuna, i zivaca. Bolje platit pola kazne odmah, i zatvorit obrt, pa nek si jebu m.
__________________
Bila je toliko lijepa da sam poželio da nikad ne otvori usta. A onda mi je nekako objasnila da je nijema. Oženio sam ju Las Vegasu, tjedan dana kasnije. I sad napokon živim sa ženom koju razumijem.
Moj PC - https://www.twitch.tv/flegmoar
Flegma je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2018., 20:52   #40
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Flegma Pregled postova
znam primjer gdje je i sa valid Windows keyem (cak i uz prilozeni racun da je licenca kupljena u trgovini u Hrvatskoj, po punoj cijeni), porezna opalila kaznu jer im se u registryu nesto nije poklapalo.

Dobro i ? Ostalo na tome ?
Bila zalba i pare vracene ?
Nije bila zalba i nikom nista, pare ostale poreznoj ?

Ne kontam argument recenice prije koja nije citirana ako su pare vracene nakon zalbe jerbo ako su vracene onda nije situacija sjebana nego je neugodna samo ali na kraju uredno rijesena.
Ako nije bilo zalbe i nikom nista i ako taj/ti sta li vec... svejedno, ostavljate pare poreznoj jer su oni tako izdali rjesenje i to je to, sto ne djelite pare ljudima na ulici ?

Porezna moze izdavati rjesenja kako im se spredne ili kako majmun tamo sebi zamisli... nekad je zakonito a nekad nije, ako je Microsoft rekao da je OK i da moze
onda u cemu je problem ? Zasto je problem napisati zalbu i srusiti porezno rjesenje ako je nezakonito ?



U stanju ste placati kazne i ne sporiti se sa poreznom samo zato valjda da vas ne njuskaju detaljno nesto drugo ?
Pravi "gazda" svoje firme bi se zalio i istjerao na cistac stvari no to znaci da se nicega ne boji jer radi sve legalno... hebiga, nemos mutiti i boriti se sa poreznom...
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2018., 21:11   #41
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599