Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.02.2018., 10:35   #33991
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Pitanje oko popravka hrđe: na mjestu gdje se dodiruju metalni nosač registracije i poklopac gepeka boja je otpala od korozije i sad imam goli hrđavi metal. Imam originalnu boju i prozirni lak, ali me zanima što bi bilo najbolje upotrijebiti za temeljnu? Čitam o nekakvom premazu koji pretvara hrđu u površinu koju se može bojati, da li to valja i gdje bi se moglo nabaviti?
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2018., 12:50   #33992
afterburner
Premium
Moj komp
 
afterburner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: USA/Split
Postovi: 523
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Pitanje oko popravka hrđe: na mjestu gdje se dodiruju metalni nosač registracije i poklopac gepeka boja je otpala od korozije i sad imam goli hrđavi metal. Imam originalnu boju i prozirni lak, ali me zanima što bi bilo najbolje upotrijebiti za temeljnu? Čitam o nekakvom premazu koji pretvara hrđu u površinu koju se može bojati, da li to valja i gdje bi se moglo nabaviti?
Baci oko na ovaj video
afterburner je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2018., 13:31   #33993
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Dobar guide, sva sreća da mi nije prohrđao metal.

Uzeo sam temeljnu nitro boju, pa ću vidjeti kako će ispasti farbanje. Ne treba mi da izgleda dobro, samo mi treba da zaustavim hrđu.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2018., 14:57   #33994
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
Stari mi ima Land Cruisera, kratkog.
Cruisere i ostale masivne terence ne gledam
Bertone je pogodio ono sto trazim
Laksi i manji auto je vitlom puno lakse izvuc iz sranja ako zapnes negdje i jos mu treba manje mjesta za manevar.
Sto je jako bitno.
Jimny,Feroza i Samurai.
Bacit cu se malo u potragu
imam frenda kaj su za te gorske puteve imali jimny-e i veli da ekipa hvali dan kad su uzeli dustere jer nije prošao dan da je flota kompletna jer su konstantno visili na servisu.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2018., 15:16   #33995
Speedbreaker
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 545
Garro, ja za takve stvari koristim temeljnu boju sa cinkom u sebi. Na mjestima gdje sam ga stavio još se nije pojavilo ništa, a čak preko toga nisam lakirao. Ne vjerujem da taj cink ima neke velike koristi u ovom slučaju, ali dobro prijanja na čisti metal.

Ovo gore je dobar video za nekoga tko uskoro prodaje auto pa ga se hoće rješit, ali dugoročno je nikakvo rješenje. Problem je u tome što su dijelovi oko kotača napravljeni od nekoliko slojeva lima, što kad se kombinira u ovom slučaju sa Mazdinom užasnom/nepostojećom zaštitom od ulaska vode i smeća između njih dovodi do instantne hrđe odnosno bubrenja.
Ovo kažem jer vozim 323 generacije prije ove trojke u videu, i ista stvar se i meni desila. Išao sam limaru koji mi je to za parsto kuna popravio na isti ovaj način, i pogodi što se desilo, hrđa odnosno bubrenje se pojavilo u roku 2 zime, samo na drugom mjestu (spoj kita i starog lima). To će se isto na ovoj plavoj desiti kad tad, jer nije rješio hrđu koja je ostala između 2 lima.

Jedino dugoročno rješenje u ovom slučaju je zavariti nove dijelove lima i dobro zabrtviti cijeli spoj bitumenom ili sličnim materijalom, da voda pomješana sa solju ne može ući unutra.

/rant over
Speedbreaker je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2018., 15:31   #33996
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
Citiraj:
Autor X-Plosiv Pregled postova
Sjetio se ovdje bio rasprave o diskovima i paknama, pa da bacim sliku što sam promijenio jučer


ma ide to još..

Spuštam se pred koju godinu sa Sljemena na sjevernu stranu, Honda Civic 1997., u jednom momentu čujem ružanje i cviljenje, spustim se i stanem sa strane, felga vrela. Do Vg sam se molio da mi ne zacvika kotač a kad sam rastavio to sve idući dan, mesa na pakni nije bilo.
Kad su sjele nove bilo je dan-dva ukopavanja ..
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2018., 15:32   #33997
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Kod mene je hrđa na dodiru metalnog držača pločice i poklopca gepeka (da sam znao što će se dogoditi ne bi je nikada kupio), površinska je i trebam to sanirati prije nego se proširi. Najvažnije mi je spriječiti daljnje širenje hrđe, estetika mi je sekundarna.

Da li netko ima iskustva sa tim rust converterom ili kako se to čudo zove?
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2018., 17:09   #33998
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Nemoj sam to raditi. Daj to odvezi nekom da ti za par sto kuna to očisti, zastiti i usprica



Sent from my HTC U11 using Tapatalk
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2018., 19:56   #33999
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Ma ne dam 800 kuna za farbanje cijelog elementa, bio sam kod dvojice koji mi objašnjavaju da trebam cijeli element farbati.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2018., 20:30   #34000
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor Halos Pregled postova
ma ide to još..

Spuštam se pred koju godinu sa Sljemena na sjevernu stranu, Honda Civic 1997., u jednom momentu čujem ružanje i cviljenje, spustim se i stanem sa strane, felga vrela. Do Vg sam se molio da mi ne zacvika kotač a kad sam rastavio to sve idući dan, mesa na pakni nije bilo.
Kad su sjele nove bilo je dan-dva ukopavanja ..
Hehehehe....ma ja sam znao kada ću mijenjati, čekao pakne 2 i po tjedna, pa vozio nježnije, tek 2 dana prije malo išao, ali čim prijeđem 100 i krenem kočiti, treskanje i ružan zvuk...
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2018., 20:33   #34001
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Ma ne dam 800 kuna za farbanje cijelog elementa, bio sam kod dvojice koji mi objašnjavaju da trebam cijeli element farbati.
samo ces napraviti da izgleda gore bojim se
Gabre je offline   Reply With Quote