Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Hlađenje
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.01.2017., 18:34   #181
spitfire83
spava mi se
Moj komp
 
spitfire83's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 329
nisam strucnjak za vodeno, ovo je cisto iskustveno iz drugih polja

efikasnost hladnjaka ovisi o kolicini povrsine koja rasipa toplinu
ako imas debel hladnjak koji ima jako velik razmak izmedju finova može biti manje učikovit od tanjeg a gušćeg hladnjaka (sa većom površinom)

debljina je slicna stvar, bitna je specifikacija protocnosti a ne fizicka debljina samog venta

moraš imati dovoljno jak vent da iskoristi hladnjak, ako na debel i gust hladnjak stavis neki odron vent neces ga iskoristiti do kraja, ali to su ekstremi u oba slucaja

vjerujem da će me netko ispraviti ako griješim D:

EDIT: https://youtu.be/Q4PRtFTEAgA <-- jay to the rescue

Zadnje izmijenjeno od: spitfire83. 17.01.2017. u 19:04.
spitfire83 je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2017., 00:33   #182
Smoki_Gs
Premium
Moj komp
 
Smoki_Gs's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Gospić
Postovi: 447
Imam Freezera 240 kojeg koristim u Define R4,samo 2 venta stavljena na prednjicu kucista usisava zrak unutra preko radijatora,jel mi zbog maticne ne stane na vrh kucista(morao bi biti oslonjen na RAM module a ne zelim to)... 14CM vent nazad na ispuhu,i nemogu nista drugo reci nego da sam prezadovoljan i komp mi je takorec besuman u idle,moj 2500k clockan na 4.5GHz u 2 sata primea nije preslo 60 stupnjeva. Dok igram Dotu2,WoWs,Manager itd,ne prelazi 55 Spojio sam ventove na 3 pinski konektor i u speedfanu napravio krivulju i prezadovoljan(bila bi i niza temp dok igram ali krivulju nisam "fine tunao"). Ako spojim na pwm od proca iz nekog razloga mi neidu ispod 900 rpm sto mi je glasno,kad spojim neki drugi vent ide uredno ispod... Ali,nije vise problem,speedfan to the rescue
Svakako moja preporuka
__________________
http://forum.pcekspert.com/faq.php
Smoki_Gs je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.01.2017., 23:34   #183
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor demetrius Pregled postova
točno samo je predator malo skuplji, 3x od corsair h110 gt

https://www.ekwb.com/shop/ek-kit-l360-r2-0
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Zasto ne uzmete EKWB predator tu s trznjaka i ometete sve te AIO odrone ? Nebi dao 1000 kn za taj shit od 115ice nema sanse... Pa pumpa na H50/H70 ima protok 14 litara
il 17 litara na sat nisam siguran , to je tragikomicno.
EKWB Predator 240, novo zapakirano i nikad korišteno, nova revizija 1.1, pisano jamstvo EKWB, 900kn. Plus to sto si ti linkao nije predator... https://www.ekwb.com/shop/ek-xlc-predator-240

JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2017., 17:35   #184
suedamA obmaR
Game, PC ,motobikes, bike
Moj komp
 
suedamA obmaR's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Sibenik
Postovi: 776
Evo u prodaji 360 AC aio s 6 ventilatora, vidim da je radijator tanji pa je vjerovatno laksi za ugradnju. Cijena na amazonu je niza od LC Power LiCo 360 koji je u linksu 830 kuna i ima samo 3 venta ali nema nigdi reviewa za prvog ni drugog.
suedamA obmaR je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2017., 18:08   #185
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Vidi zbilja - 1cm tanji, kako je dulji računa sam optička varka.

Mislim da je to novo pa još nema ništa, a LC power baš i nije tako raširen - teško je nać testove i za njihov 2-3 godine star hardver (koji još nije EOL naravno)

EDIT Šteta šta AC nema svugdi jednako dugu garu od 6 god. u našim dućanima -.- (naravno ne na sve proizvode)
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2017., 12:27   #186
captainvuki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Solin.
Postovi: 253
Nadogradnja PC konfiguracije odabir vodenog ladenja

Tribala bi mi pomoc sta kupit za sistem vodenog ladenja + isto tako mi triba pomoc koje ventilatore tocno kupit za kuciste i koje zamjenske ventilatore kupit za radijator od vodenog ladenja za graficke kartice(triba mi da su PWM i da imaju LED crveno svjetljenje).Isto tako pumpa mi triba da ima PWM mogucnost.Sve cu kupovat sa EK Webshop-a(radijator,pumpu,rezervar,crijeva,konektore,tekucina za ladenje),ventilatore mogu kupit bilo di zavisi di su dostupni.

Trenutna konfiguracija je sljedeca:

Procesor: Intel Core i7 5930K
Hladnjak za processor: XSPC RayStorm D5 Photon RX360 V3
Maticna ploca: Asrock Fatal1ty X99 Professional/3.1
Radna memorija: DDR4 G.Skill Ripjaws 4 16 GB 2400 Mhz
SSD(Windows 10 su instalirani):Samsung 850 Pro Series Basic 512GB
Tvrdi disk: WD Caviar Green 2.0TB
Graficka kartica: GIGABYTE GeForce GTX 980Ti GAMING G1
Napajanje:Super Flower Leadex Gold 1600W
Kuciste:Cooler Master HAF Stacker 935
Monitor:Asus PB287Q

Ono sta cu ostavit u nadogradenoj konfiguraciji je:Procesor,Maticna ploca,Radna memorija,Graficka kartica(nece bit spojena u SLI nego ce bit samostalna za Physix),Napajanje,SSD Samsung 850 Pro Series Basic 512GB,WD Caviar Green 2.0TB,monitor.

Nove komponente koje cu ugradit:Kuciste Thermaltake Core W100,SSD Samsung 960 Pro 1TB M.2 80mm PCIe x4 NVMe(na ovaj disk cu snimit Windows operativni sistem i disk ce bit instaliran u M.2 ulaz na maticnoj ploci),2x Nvidia GTX 1080 Ti(bice spojene u 2-way SLI sa EVGA Pro-SLI bridge HB),Swiftech H240-X2 Prestige AIO CPU Liquid Cooling Kit(za ladenje procesora),NZXT Grid+ V2(kontroler ventilatora),NZXT HUE +(kontroler osvjetljenja),Silverstone SST-ECU01(kartica sa dodatna 4 USB 3.0 ulaza),Silverstone SST-FP59(5.25" Usb hub i citac kartica),Asus front USB 3.1 UPD panel 5.25".

Kuciste,kontroler osvjetljenja NZXT,5.25" citac kartica i USB hub(Silverstone SST-FP59),Swiftech H240-X2 Prestige,kontroler ventilatora NZXT,Silverstone SST-ECU01 san vec kupija,kupicu ostale komponente za nadogradnju kad vidin koje ventilatore triban kupit i onda cu sve skupa narucit.Isto cekan da caseking izbaci King Mod verzije kartica sa vec ugradenin vodenin blokon od EKWB,jer ce mi bit laksa instalacija.Graficka kartica Nvidia GTX 980 Ti I 1080 Ti mozda nece bit iste sirine,pa I to triba vidit.Spojia bi i graficku koju vec iman Nvidia GTX 980 Ti na vodeno ladenje isto.Mislija san sastavljat sistem sa krutin crijevima,ali necu to odusta san radi lakse instalacije cu instalirat fleksibilna crijeva.Triba vidit ako je moguce ugradit rezervare od vodenog ladenja unutar kucista.Tija bi napravit instalaciju ukupnu tako da mi se vruci zrak ne zadrzava unutar kucista.Ovo san ja ovako ugrubo napisa sta mislin radit,tribaju mi ispravke I pomoc kako sta bolje napravit ladenje I ventilaciju ukupne konfiguracije.Za ventilatore mogu potrosit najvise 800 kn,a za vodeno ladenje za graficke kartice najvise 7000 kn(u to nisu ukljuceni vodeni blokovi,jer cu njih kupit sa grafickin karticama).

Zadnje izmijenjeno od: captainvuki. 13.03.2017. u 12:41.
captainvuki je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2017., 14:16   #187
Tihomir111
ZeNgE_Tiho_Cro
Moj komp
 
Tihomir111's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Virovitica
Postovi: 465
Svast si ti tu nadrobio a kreces dosta bezidejno..

Prvo izbaci 980 iz svega toga jel nema koristi od nje osim da ti tjera phisx a tu ti je 1080 Ti sli vise nego dovoljan
Kupi 1080 Ti od EVGA direktno ili naruci preko uzija, ne gubis jamstvo za stavljanje vodenog bloka
Radijatore ili samo jedan radijator (koji je dovoljan za ovo gore) sto deblje sto sire, a opet gledaj ako ides na push pull da ti ne smeta za MBO i konektore i pasivce te ramove,i ventove si uzmi po želji i dimenzijama nemam ideje za njih
Pumpa D5 revo sa pwm, imas i kombo sa res za 140e, pa vidi dal trebas duzu kracu cijev rezervoara, i nosač za pumpu zavisno od njene zamisljene pozicije
Uvodnice G1/4 10/13mm i crijeva 10/13mm po želji, uzmi par ravnih par kosih, pogledaj tuđe sisteme na overclock net, T razdjelnik ili kocka za ispust vode i ventil + čep (čepovi)
Možda samo uzet hardtube spoj između grafičkih kartica radi estetike
Tihomir111 je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2017., 19:25   #188
captainvuki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Solin.
Postovi: 253
Citiraj:
Autor Tihomir111 Pregled postova
Svast si ti tu nadrobio a kreces dosta bezidejno..

Prvo izbaci 980 iz svega toga jel nema koristi od nje osim da ti tjera phisx a tu ti je 1080 Ti sli vise nego dovoljan
Kupi 1080 Ti od EVGA direktno ili naruci preko uzija, ne gubis jamstvo za stavljanje vodenog bloka
Radijatore ili samo jedan radijator (koji je dovoljan za ovo gore) sto deblje sto sire, a opet gledaj ako ides na push pull da ti ne smeta za MBO i konektore i pasivce te ramove,i ventove si uzmi po želji i dimenzijama nemam ideje za njih
Pumpa D5 revo sa pwm, imas i kombo sa res za 140e, pa vidi dal trebas duzu kracu cijev rezervoara, i nosač za pumpu zavisno od njene zamisljene pozicije
Uvodnice G1/4 10/13mm i crijeva 10/13mm po želji, uzmi par ravnih par kosih, pogledaj tuđe sisteme na overclock net, T razdjelnik ili kocka za ispust vode i ventil + čep (čepovi)
Možda samo uzet hardtube spoj između grafičkih kartica radi estetike
U redu,tako cu i napravit.980 Ti za Physix se nece ionako puno grijat.
captainvuki je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2017., 14:33   #189
Romul
Premium
Moj komp
 
Romul's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Rijeka/Bratislava
Postovi: 215
Pozdrav ekipi H2O.
Zalutah slucajno ovdje pa se opet prisjetio davnih dana kada sam htjeo vodeno u kompu slagat i jedini koji sam tada htjeo je bio Zalman Reserator (to je onaj plavi toranj koji stoji vani pred jedno 10ak godina mozda i vise)
To je bio jedini tada sustav koji je bio fanless i koji mi je bio logican izbor protiv tada najjacih zracnih coolera. Jer meni je voda bila mamac prije svega zbog low noise ne toliko performance.

No pojavom Noctue meni je totalno izgubio smisao taj vodeni svijet.

Naime za ono sto ja koristim komp ne vidim nikakve prednosti vode.
Dakle Define r5 sa dva naprijed ventilatora od Fractala GP-14 i nazad jedan isto. Na CPU je Noctua NH-D15S sve u silent mode podeseno preko AiSuite.

Sad gledam sto bih ja tocno dobio sa nekim rijesenjem kao sto je predator ili H110? Gledam po testovima osim 6-7 stupnjeva nista vise a cijena je dvostruko a mozda i vise od Noctue koju sam platio ispod 70 EUR.

Po meni vodeno hladjenje ima smisla kada je u kucistu vise grafickih kartica i onda staviti sve pod vodu i CPU i GPU-e. Ili za racunala koja su pod stalnim opterecenjem pa generiraju puno topline.

Ne vidim smisao zasto bi samo CPU hladio vodom? koji je smisao? Opet govorim o kompu koji 90% svog vremena i tako radi u nekom idle dok se surfa ili rade neke nezahtjevne office operacije. Najvise sto optereti su igre koje opet ne igraju se po cjele dane a i igre danas nisu toliko CPU intensive.

Ako mi je nesto promaklo napisite, otvorite mi oci

Molim nemojte shvatiti ovo kao neki troll samo eto razmisljam i trazim koje su to prednosti vode naspram Noctue d15 koje ja mozda ne vidim a vama su ocite
Romul je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2017., 14:57   #190
Tihomir111
ZeNgE_Tiho_Cro
Moj komp
 
Tihomir111's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Virovitica
Postovi: 465
Kao sto si rekao noctua je jednako dobra kao i neki h110. Onaj kojem trebaju nize temperature taj to i zna. Znaci max oc gpu cpu i da usparas 10c pod vodom. A nije da bi krepalo na zraku, nego je stvar pomicanja limita, throtlanja gpu-cpu itd.
Ostalo je estetika, hobby & brag. Uz dobro provjetreno kuciste nemas brige ni za gpu ni za cpu.
Tihomir111 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.03.2017., 15:53   #191
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
vrlo jednostavno - ne želim 2kg na ploči i ne želim gledat te iste 2 kile (+ idle od 22-24c nije za baciti).
syss je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2017., 16:30   #192
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,327
A zakaj ne odete na auto furdu, kupite hladnjake i pripadajuće ventilatore od stojadina, montirate ih pod prozor, povučete čreva do kompova i riješili ste sve trileme oko hlađenja...
__________________
Dabogda ti Chris Bangle radio facelift.
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2017., 17:39   #193
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
zato kaj imamo normalne procesore, a ne amd.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2017., 18:01   #194
Romul
Premium
Moj komp
 
Romul's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Rijeka/Bratislava
Postovi: 215
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
vrlo jednostavno - ne želim 2kg na ploči i ne želim gledat te iste 2 kile (+ idle od 22-24c nije za baciti).
OK fair enough sto se tice hrge i malo pretjerane težine Mogu shvatiti da ima ljudi kojima je to bitno iako meni nije.
Ali mene to uopce ne dira posto eto ne gledam svoj PC. On je dapace potpuno oklopljen bez pleksi stranica kako bi bio sto tisi i pozicioniran od stola sto je god moguce dalje.

Sto se tice idle temp procesora, eto meni je 30 i sta sad? Sto tocno to znaci za moje racunalo? Syss tebe fala bogu sam uvijek smatrao razumnim covjekom, ajde potrudi se objasnit mi taj idle temp faktor

Svi ventovi u idle su na nuli (3 na kucistu, dva na grafickoj i jedan na PSU).
Jedino na CPU radi jedna Noctua na 242 rpm - doslovno necujno vani za stolom.

Kazem shvacam ganjanje nekih limita CPU-a i onda u full loadu tih 6-7 celzijevaca moze igrat neku ulogu. Mozda, lupam, 100 MHz vise ali kao sto rekoh to mi je sporedno, a opet ne vidim ulogu ganjanju 100 MHz a ispod graficka(e) kure vise topline nego sam CPU ako govorimo o igranju.

Stoga mi opet nema logike zasto samo CPU hladit vodom? Zasto ne i graficku(e)?
Romul je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2017., 19:49   #195
Perki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: VG
Postovi: 774
Kada zbog traženih performansi "klasični" zračni hladnjak dimenzijama i masom dosegne nakaradne veličine, zgodno je razmisliti o rješenju zbog kojeg se nećeš preznojavat kad imaš potrebu pomaknut kantu. Bolje hlađenje je bonus.

Nit je ta vražja noctua baš obično zračno hlađenje, nit su stvari tipa h110 baš "najpravija" vodena hlađenja. Ak malo bolje pogledaš, skoro pa ga dođu na isto.

Ajmo malo obrnutom logikom. Uzeo si elegantno i praktično AIO vodeno, koje po tom R5 možeš razmještat skoro kak hoćeš, prepilio si kiler na pola, bacio pumpu van, umjesto dvije plastične cijevi si stavio hrpu metalnih cjevčica, sve si to strpao na hrpu i stavio da visi s matične. E pa sad, ko je tu lud?
__________________
Trust me - I know what I'm doing!
Perki je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2017., 23:07   #196
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
vrlo jednostavno - ne želim 2kg na ploči i ne želim gledat te iste 2 kile (+ idle od 22-24c nije za baciti).
Ne zelim bucno govno od pumpe sa protokom od 24L na sat i strepnju da ce mi popucati svaki tren crijeva . Argumenti ti ne piju vodu Imam i ja takav idle i sto sad

Zadnje izmijenjeno od: JuiceBox. 14.03.2017. u 23:12.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2017., 00:00   #197
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Citiraj:
Autor Romul Pregled postova
..Naime za ono sto ja koristim komp ne vidim nikakve prednosti vode.
Dakle Define r5 sa dva naprijed ventilatora od Fractala GP-14 i nazad jedan isto. Na CPU je Noctua NH-D15S sve u silent mode podeseno preko AiSuite...Ne vidim smisao zasto bi samo CPU hladio vodom? koji je smisao? Opet govorim o kompu koji 90% svog vremena i tako radi u nekom idle dok se surfa ili rade neke nezahtjevne office operacije. Najvise sto optereti su igre koje opet ne igraju se po cjele dane a i igre danas nisu toliko CPU intensive.

Ako mi je nesto promaklo napisite, otvorite mi oci
Slazem se u globalu osim šta je i ta "Noktija" teški overkill + njena cijena..kad već
Citiraj:
"govorim o kompu koji 90% svog vremena i tako radi u nekom idle dok se surfa ili rade neke nezahtjevne office operacije"
Jedan LC-CC-120 od 170kn sasvim pristojno ohladi i FX 8xxx odron (bez diranja napona) u prosječno provjetrenom kejsu (npr. 2x12cm ventovi, 1 naprid, 1 otraga..)

Citiraj:
Autor syss Pregled postova
zato kaj imamo normalne procesore, a ne amd.
Mr. mojo Ryzen



Citiraj:
Autor Perki Pregled postova
Kada zbog traženih performansi "klasični" zračni hladnjak dimenzijama i masom dosegne nakaradne veličine, zgodno je razmisliti o rješenju zbog kojeg se nećeš preznojavat kad imaš potrebu pomaknut kantu. Bolje hlađenje je bonus.

Nit je ta vražja noctua baš obično zračno hlađenje, nit su stvari tipa h110 baš "najpravija" vodena hlađenja. Ak malo bolje pogledaš, skoro pa ga dođu na isto.

Ajmo malo obrnutom logikom. Uzeo si elegantno i praktično AIO vodeno, koje po tom R5 možeš razmještat skoro kak hoćeš, prepilio si kiler na pola, bacio pumpu van, umjesto dvije plastične cijevi si stavio hrpu metalnih cjevčica, sve si to strpao na hrpu i stavio da visi s matične. E pa sad, ko je tu lud?
Pa baš je logika u Fractal nagurat nakaradu od 1,2kg sa 17-18cm visine jer se može, a kad je nakarada dobro pritegnuta metalnim bekplejetom nema zime, a nema ni LAN partija van kuće pa kejs ne mrda...

Nakarada bar nema pumpicu sa simboličnim MTBF, a mogu drmnit i pasivu bez da smanjim napone (trenutni Thermaldrek Frio X.), na AIO se nisam to usudija budući da fantastične temp. kad startaš vodeno (Corsair H50 i Antec H20 620) nakon 5-10min. dođu na razinu CM Hypera 212+ od 200kn (tadašnja cijena).

Ma mrš u prodaju

http://www.njuskalo.hr/procesori/vod...oglas-10702677
http://www.njuskalo.hr/procesori/cor...oglas-12394604

Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Ne zelim bucno govno od pumpe sa protokom od 24L na sat i strepnju da ce mi popucati svaki tren crijeva . Argumenti ti ne piju vodu Imam i ja takav idle i sto sad
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2017., 10:32   #198
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor Romul Pregled postova
Syss tebe fala bogu sam uvijek smatrao razumnim covjekom, ajde potrudi se objasnit mi taj idle temp faktor
kao što rekoh - nije za baciti i nije da mi je to neki faktor, ali volim vidjeti niske temp na tastaturnom ekrančiću

Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Ne zelim bucno govno od pumpe sa protokom od 24L na sat i strepnju da ce mi popucati svaki tren crijeva . Argumenti ti ne piju vodu Imam i ja takav idle i sto sad
pa pumpa nije uopće glasna, veći problem su stock ventovi, ali sam to riješio sa kutijom kovanica na vrhu kejsa

čreva su rešena na 110 sa normalnijim rješenjem.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2017., 21:54   #199
b1tterman
Takozvani influenser
Moj komp
 
b1tterman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 648
ja imam h110 vulgaris i stock fanovi su govno jedno. glasni su i na smanjenim okretajima, nakon nekog vremena mi oba dva počela zujati (fan rattle) pa sam se gnjavio sa RMA i dobio dva nova koja su otprilike jednako govno kao i ova dva koja već imam.

Razmišljam o nekakvom Dark rocku koji je tiši, a vremena vađenja masti procesoru su iza mene.
b1tterman je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2017., 01:08   #200
arrow
Premium
Moj komp
 
arrow's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Zd
Postovi: 609
da, najbolje je uzeti neke druge ventove sad opet ovisi koliko zelis novaca izdvojiti za njih

arctic f14 pwm su ok sa obzirom na cijenu cca 50kn/kom, imao sam ih na kucistu, na cpu hladnjaku i na radijatorima

takodjer imao sam i http://www.phanteks.com/PH-F140SP.html e to su vec bolesni ventovi za sve namjene

za druge ne mogu komentirati jer ih nisam imao
arrow je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2017., 10:31   #201
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ja sam isto te artice gledao i imam ih u planu u nekoj doglednoj budućnosti.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2017., 11:11   #202
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,662
Citiraj:
Autor arrow Pregled postova
da, najbolje je uzeti neke druge ventove sad opet ovisi koliko zelis novaca izdvojiti za njih

arctic f14 pwm su ok sa obzirom na cijenu cca 50kn/kom, imao sam ih na kucistu, na cpu hladnjaku i na radijatorima

takodjer imao sam i http://www.phanteks.com/PH-F140SP.html e to su vec bolesni ventovi za sve namjene

za druge ne mogu komentirati jer ih nisam imao
Gledajuci protok zraka i staticki pritisak, ti ventovi su ocito namjenjeni kao case ventovi...
Sto se tice ventova za cpu hladnjake i radijatore preporuka za nove Corsairove MagLev ventove.
Ja imam jednog od 120mm na svom cooleru i mogu reci da je definitivno jedan od najtisih ventova ikad,
cak i kad ga nafrljim na visoke okretaje. Do 1500rpm je prakticki necujan a uz sve to ima jako dobar static pressure...
Vent nije jeftin, al nije nista skuplji od npr. Noctuinog koji jest kvalitetan ali definitivno nije ovako tih. Ne znam kako se
ova MagLev tehnologija ponasa na duge staze al po svemu sudeci bi tribala biti izdrzljivija od klasicnog lezaja...
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2017., 11:17   #203
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
kod mene je razlika sa skroz off ventovima i oba na max bila doslovno par stupnjeva u loadu.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2017., 11:19   #204
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Jel moguće da sam valjda jedini dobio dobre ventove u H110? Niti roštaju niti zuje. Ali opet, stavljeni su u vodoravan položaj da pušu prema dolje, tako da bi to mogao biti razlog njihove tišine...
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2017., 11:20   #205
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Autor b1tterman Pregled postova
ja imam h110 vulgaris i stock fanovi su govno jedno. glasni su i na smanjenim okretajima, nakon nekog vremena mi oba dva počela zujati (fan rattle) pa sam se gnjavio sa RMA i dobio dva nova koja su otprilike jednako govno kao i ova dva koja već imam.

Razmišljam o nekakvom Dark rocku koji je tiši, a vremena vađenja masti procesoru su iza mene.
Ovo je u principu i sum-up moje priče sa Corsairom. Ja sam uz to još i reklamirao odvojeno kupljene SP-120 Quiet edition, fucking rattle noise. "Premium" my ass...

Onda mi je crkla ledica na h100i pa sam dobio novi h100i v2 (GT ovaj). Još glasnija pumpa nego na h100i starom, a ventovi isto smeće.

Po mojim iskustvima, daleko precijenjeni brand.

A svi rijvueri ne vide nikakav problem u stock ventovima od h100i/110i, dapače, dobivaju gold awardove i čudesa... Boktemazo
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2017., 11:25   #206
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Jel moguće da sam valjda jedini dobio dobre ventove u H110? Niti roštaju niti zuje. Ali opet, stavljeni su u vodoravan položaj da pušu prema dolje, tako da bi to mogao biti razlog njihove tišine...
A moguće i trajnosti (prašina/gravitacija)

Obično prvo crknu okrenuti "naopako" (kao kod grafa), još ako je sleeve odron od ležaja, a ne ball/double ball...
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2017., 11:26   #207
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Jel moguće da sam valjda jedini dobio dobre ventove u H110? Niti roštaju niti zuje. Ali opet, stavljeni su u vodoravan položaj da pušu prema dolje, tako da bi to mogao biti razlog njihove tišine...
ima i u tome nešto... meni su na vrhu kejsa i pušu van, a naokolo sam ulovio da ima veze smještaj.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2017., 12:00   #208
Romul
Premium
Moj komp
 
Romul's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Rijeka/Bratislava
Postovi: 215
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Vent nije jeftin, al nije nista skuplji od npr. Noctuinog koji jest kvalitetan ali definitivno nije ovako tih.
ML120 pro je skuplji od Noctuinog pandana NF-P12 PWM
a cjenom NF-F12 industrialPPC-2000 PWM su tu negdje
Romul je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2017., 12:10   #209
Romul
Premium
Moj komp
 
Romul's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Rijeka/Bratislava
Postovi: 215
Sad kad citam sve te probleme oko H110 opet vidim da voda meni nema smisla, pored Noctue, ne hvala
Romul je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2017., 19:55   #210
b1tterman
Takozvani influenser
Moj komp
 
b1tterman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 648
Citiraj:
Autor Romul Pregled postova
Sad kad citam sve te probleme oko H110 opet vidim da voda meni nema smisla, pored Noctue, ne hvala
nije uopće problem u vodenom hlađenju kao takvom nego u fanovima koji i na zračnjacima mogu biti loši. h110 stari je poznat po lošim fanovima ali na ostatak proizvoda nemam zamjerke. odlično hladi i ne radi probleme.
b1tterman je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na