Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.07.2009., 22:40   #1
grizli1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Daruvar
Postovi: 246
max TV mi smrdao utorrent

Stari je uzeo max Tv za 3 mjeseca akciju i kako smo dobili novi modem nist nije valjao, wlan me disconnectao nakon 3 sec, ali sam primjetio da u torrent ima problema skidao je 480 kb/s i odjednom pao na 10 kb/s, nekada zna tako varirati pa s vremenom skociti sa 10 kb/s na 480 ali se opet nakon par sec vrati na 10... mislio sam da je do routera i tako sam se 3 mjeseca patio sa torrentima sada kada sam vratio siemens SE555 primjetio sam da torrent svejedno luduje na isti nacin, torrenti nemaju premalo seedera niti previse leechera, trebao bi ici full speed no zapinje na tih 10 kb/s ( stavit cu na kraju sliku speeda )


citao sam da ISP-ovi znaju limitirat brzinu bittorrenta, zanima me kako forwardati port, citao sam o tome na portforward.com i gledao sam guide za utorrent no ne kuzim sto trebam unest pod te kucice


evo slika connection speeda iz utorrenta
grizli1 je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2009., 23:33   #2
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Da nisi možda upload ograničio u uTorrentu.

Pod te kučice uneseš broj porta koji uneseš i u uTorrent.

Mislim da kad je zelena kvačica da bi trebao biti port forwardiran.

odeš u uTorrentu pod Options pa pod Speed guide i stisneš Test if port is forwarded properly. Otvorit će ti internet preglednik i tamo će ti biti zeleno ako je port forwardiran ili crveno ako nije. To napravi prvo
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.07.2009., 03:46   #3
grizli1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Daruvar
Postovi: 246
dakle ovako sam to napravio ( nekuzim port forwarding nista tako da molim vas da se nesmijete ) ali nije otvorio port

[img=http://img198.imageshack.us/img198/6779/pf2b.th.jpg]


sto sam napravio krivo ? ( zndam da sve XD )
grizli1 je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2009., 14:39   #4
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Jesi, napravio si krivo. Otvorio si port za router (ip adresa 192.168.2.1) a ne za komp (treba biti neka 192.168.2.xxx al da nije 1). Ista treba biti fiksno postavljena u TCP/IP mrežne kompa. Potraži malo po starim temama, ima bar xyz primjera za ispravno podešavanje (čak sa slikama zna biti) kompa i routera za torent.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na