Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.02.2019., 11:34   #31
riceburner
SCSI Freak, deda :P
Moj komp
 
riceburner's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZEGEIZABREGE
Postovi: 861
Daklem kakva je situacija u današnje dane? Jesu li se neki opekli u međuvremenu?
Što danas koristite? Baš imam par friških slučajeva ljudi koji nisu uopće ili radili neki bezvezni backup ala snimanje na ext disk ili RAID 1...


Ja sam i dalje na LTO, samo sam prešel na noviju generaciju. Tijekom zime sam prebacio prastare DDS na LTO trake uredno prezivile deklariranih 20god...
__________________
don't use ATA/SATA, it's bad for your health
use SCSI/SAS and live longer!


riceburner je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2019., 11:36   #32
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,424
ja nemam nikakve napredne tehnologije

imam 2HDDa za storage u kompu, jedan je glavni, drugi je backup tog glavnog + jedan externi disk također backup tog glavnog

pa nek krepa
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.02.2019., 11:49   #33
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Nemam (pre)bitnih podataka. Sta mi je bitno je negdje u cloudu.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2019., 12:33   #34
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor riceburner Pregled postova
Daklem kakva je situacija u današnje dane? Jesu li se neki opekli u međuvremenu?
Što danas koristite? Baš imam par friških slučajeva ljudi koji nisu uopće ili radili neki bezvezni backup ala snimanje na ext disk ili RAID 1...
Što smo u '96.?
ma nije valjda da netko ne radi backup?

Citiraj:
Autor riceburner Pregled postova
Ja sam i dalje na LTO, samo sam prešel na noviju generaciju. Tijekom zime sam prebacio prastare DDS na LTO trake uredno prezivile deklariranih 20god...
Trake? Doma? Ili u firmi?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2019., 12:41   #35
riceburner
SCSI Freak, deda :P
Moj komp
 
riceburner's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZEGEIZABREGE
Postovi: 861
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Što smo u '96.?
ma nije valjda da netko ne radi backup?
Trake? Doma? Ili u firmi?

Doma naravno






u firmi isto imam LTO, svako malo imamo neke ponude clouda i slicnih nebuloza, ali dubrava infrastruktura rules
__________________
don't use ATA/SATA, it's bad for your health
use SCSI/SAS and live longer!


riceburner je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2019., 13:23   #36
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
50ak dvd-ova punih raznog backup smetja sam prije 2-3 godine procesljao i mahom eliminirao (ono sto je bilo citljivo). Cudo koliko toga postane nebitno nakon 10ak godina. 150ak dvd filmova, mahom piratluk, duallayeri i hq stuff vrijedan przenja na dvd sam vecinom pobacao, a nesto malo sacuvao za kolekciju. Problem je sto sam prestao koristiti dvd citac pa sumnjam da cu to ikad vise izvaditi iz kutije.

Unazad 4-5 godina i ovako koristim gdrive za to malo dokumenata i slike. Nedavno podebljao to na 200gb. Svake godine provrtim fotke i brisem sranja koja necu nikad vise traziti (zalaske sunca, hranu i sl. ).

Realno stanje je da u kompu imam 3 diska, sistem ssd, apps/games ssd, storage hdd. Da sutra sva tri kihnu vjerojatno se ne bi sjetio sto sam bitnoga izgubio osim svih tih gigabajta podataka koje mogu opet naci na netu.

Bilo bi mi zao samo foldera s vinil ripovima i nekim rijetkim flacovima. To se skupljalo godinama, a s obzirom kako mi je lakse upaliti deezer nego foobar, sumnjam da bi dugo zalio.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2019., 13:23   #37
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
Od mojih klijenata što imam backup rade samo oni kojima sam to automatizirao. Najčešće mrežni nas sa ssh pristupom bez sheranih foldera.

Oni kojima je bilo "nabavi mi jedan stick i ja ću sam snimati" imaju backup od tog dana kada je stick isporučen.
tskarda je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2019., 13:30   #38
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Sve bitno doma mi se vrti na diskovima u raidu i ide svaki dan backup na eksterni. Zasad nisam imao problema. Cloud koristim parcijalno za neke stvari.


Što se tiče backupa općenito, privatno se još uvijek jako malo il nimalo radi. A ni firme nisu bolje, pogotovo male firmice i obrti koji nisu zakonski il na neki drugi način obavezne radit backup. Iako, na sreću il ne, dio tih malih poduzeća se prešaltao na sharepoint pa su na neki način sigurniji nego prije u smislu backupa dokumenata.

Dok sam radio u maloprodaji, koliko sam puta čuo "joj krepo mi je eksterni na kojem mi je bio backup". Reko pa ok, imate onda jos lokalno. I onda odgovaraju "a ne ne, samo na eksternom je bilo sve.

Jako puno kućnih korisnika nezna uopće što je backup.
__________________
Sent from AS/400.

Zadnje izmijenjeno od: Pupo. 18.02.2019. u 13:37.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2019., 14:03   #39
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
documents i sve u njemu (vazniji dokumenti, savegames itd) mi je sinkroniziran na cloud



inace za cijenu prosjecnog hard diska backblaze pruza backup 50$ godisnje bez ogranicenja prostora https://www.backblaze.com/ s napomenom da je to backup a ne cloud storage, dakle sinkronizacija odabranih particija i foldera / mirror postojecih stvari na racunalu, za cloud storage je drugi cjenik...
  Reply With Quote
Staro 18.02.2019., 15:31   #40
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Ni ja nemam nekih previše bitnih podataka, ali opet mi ne bilo svejedno da baš sve izgubim. Na desktopu se dva obična crvena 2TB WD-a kloniraju jadan na drugoga, a pomoću WinRoboCopy alata kompletan sadržaj tih diskova se prebacuje na dva eksterna diska. Synology DS218 s dva također obična 4TB WD-a služi za dodatan backup. U slučaju da desktop PC totalno ode kvragu (ipak je AMD u pitanju), sa strane imam ništ posebno, a opet (za moje potrebe) sasvim solidan Dell Inspiron 5558 (dodan Crucial MX500 250GB + još 4GB memorije) sa zadnjom verzijom Fedore (mada je orginalno došel s predinstaliranom Ubuntu distribucijom).
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Što se tiče backupa općenito, privatno se još uvijek jako malo il nimalo radi. A ni firme nisu bolje, pogotovo male firmice i obrti koji nisu zakonski il na neki drugi način obavezne radit backup.
Lako za po doma, mada ni to više nije zajebancija, ali ako firme još uvijek backup ne shvaćaju ozbiljno, pogotovo kad je ransomware u pitanju - onda nemaju nikog osim sebe samih kriviti za gubitak podataka.
The Exiled je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.02.2019., 16:15   #41
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 953
Sve ide na server, u kojem se diskovi vrte u raidu.
Baza podataka i dokumenti se automatski kopiraju sa servera na NAS, isto tako u RAID-u. Backup baze podataka se radi svakih 6 sati.
Podatci se sa NAS-a kopiraju na eksterni usb disk koji je enkriptiran, i jednom tjedno se nosi offsite, a na njegovo mjesto ide drugi eksterni usb disk.
Mislim da je ovo poprilično sigurno, jer čak i u slučaju najgore moguće situacije (provala ili požar, i krađa/uništenje servera+NAS+eksterni USB) gubi se zadnjih 7 dana.


Naravno, pod uvjetom da nisam takav pehist da mi tada otkaže i eksterni usb disk


Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova

Lako za po doma, mada ni to više nije zajebancija, ali ako firme još uvijek backup ne shvaćaju ozbiljno, pogotovo kad je ransomware u pitanju - onda nemaju nikog osim sebe samih kriviti za gubitak podataka.

Što te čudi ?
Prije 2-3 mjeseca bila je velika panika na jednom Županijskom sudu jer je netko od zaposlenika kliknuo na onaj ransomware koji enkriptira diskove, i počelo je enkriptirati sve mrežne diskove čitavog županijskog suda, i krenulo prema Ministarstvu pravosuđa, i njihovim serverima u Zagrebu.

Nisam pitao kako se riješila situacija
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2019., 16:30   #42
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,762
Dokumenti - ext. HDD i OneDrive
Privatne fotografije - HDD u kompu, externi 3.5 HDD 2TB (s tim da će nadam se uskoro neki NAS pasti) + ext. 2,5" HDD kao offsite sa najbitnijim dokumentima i slikama (nalazi se na drugoj lokaciji)
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2019., 19:30   #43
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
ja sve printam u onom digitalnom točkastom formatu da u slučaju sun storma , kad sve digitalno umre, mogu fino skenirati 25 miljardi a4 listova i vratit si arhivu lidije bačić i zabranjenog pušenja u 128kbit mp3.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2019., 19:46   #44
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Što te čudi ?
Ma daleko od toga, više me ništ ne čudi kad je u pitanju backup + ransomware. S jedne strane (takvim) ljudima je teško dati ~500 kn za 2TB eksterni disk, dok se s druge strane uredno iz godine u godine kupuje ~1.000€ vrijedan smartphone.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 18.02.2019., 20:17   #45
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Što koristite za spas od ransomwarea? Klasičan copy/paste backup nije nikakvo rješenje. Na taj način možete kopirati i podatke kriptirane ransomwareom, a originalne pregaziti bez da ste toga svjesni. Ja imam jedan sistem, ali me čisto zanima tuđi.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2019., 20:41   #46
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,424
Radite li backup podataka?

Format c i pol izgubljenog dana

Tamo gdje su winsi nema nista vise tak da je dost bezbolno
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2019., 20:48   #47
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Što koristite za spas od ransomwarea?
Kombinacija online/offline + onsite/offsite NAS-ova i eksternih diskova, batch skripte za automatski .VHDX mount/unmont, dedicirana Altaro ili Veeam backup rješenja + popratna infrastruktura. Sve od navedenog je na ovaj ili onaj način došlo do izražaja. Iskreno, WannaCry + NotPetya i kojekakve Locky pizdarije su bile najgore situacije, ali sva sreća pa su s vremenom izgubile na popularnosti. Mada je u međuvremenu GandCrab (1 - 2) preuzel i taj dio kolača.
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
Format c i pol izgubljenog dana Tamo gdje su winsi nema nista vise tak da je dost bezbolno
Složi si bar tjedni system image backup. Pol dana u usporedbi s nekoliko minuta za system image restore.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 18.02.2019., 21:13   #48
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,957
Fotografije, video i starije stvari koje ne bih želio izgubiti (npr. Baldur's Gate save file iz 1999. ) su, osim na hdd i na 3 htl blu-raya.


Tu i tamo (3-4 puta godišnje) snimim i DVD sa bitnijim friškim stvarima.


+jedan folder sa bitnim stvarima se synca sa googleovim diskom cijelo vrijeme.


Nedovoljno rekli bi neki (i bili u pravu) ali više od prosjeka
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2019., 22:37   #49
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,908
Na poslu mi je sustav backupa i disaster recovery-ja prekompleksan da ga tu pišem. Doma je aktivni backup na ZFS mirror polju u Linux kanti, ali najbitnije stvari su na M-DISC Blu-Ray medijima.

Nema backupa do optike.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2019., 23:12   #50
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Na poslu mi je sustav backupa i disaster recovery-ja prekompleksan da ga tu pišem. Doma je aktivni backup na ZFS mirror polju u Linux kanti, ali najbitnije stvari su na M-DISC Blu-Ray medijima.

Nema backupa do optike.
Ma samo stavi dokumentaciju na forum

Kako su skupi ti mediji, ko da su od platine.



Svi se hvale s backupom, i privatno i poslovno. Nitko se još nije izjadao da mu je sve ošlo il da nema ništa
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2019., 23:53   #51
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Takvi nece potrefit ovu temu nego ce otvorit panicnu novu tipa "krepao disk kako spasit podatke HALP!!11".

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2019., 20:53   #52
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Svi se hvale s backupom, i privatno i poslovno. Nitko se još nije izjadao da mu je sve ošlo il da nema ništa

Izgorio disk s muzikom, filmovima, serijama, slikama prije 10ak godina.

Zao mi je fotki al nije strasno. Ionako ih pogledam u prosjeku jednom u 5 godina, a nakon svih tih godina su prioriteti promijenjeni pa mi i nije to toliko bitno.

Otad ne gomilam gluposti na disku. Ne gustam toliko gledajuci stare fotke. Mozda kad budem u penziji?

Rezime, nemam backup ni dan danas

Posao je u cloudu.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2019., 21:07   #53
trebampomoc
OP
Moj komp
 
trebampomoc's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb / Novska
Postovi: 356
Doma me posprdno zovu "Backup", ali tko se zadnji smije...
trebampomoc je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2019., 00:53   #54
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,908
Onako iz glave:

1.) Prije 20ak godina, prevruća ljetna noć, a ja nešto pokušavam na kompu. Na jednom jedinom HDDu kojeg sam tada imao sam uspio obrisati cijelu extended particiju. Stradala je samo ne-privatna multimedija, a ja sam na teži način naučio da treba raditi backup particijskih tablica pogotovo jer taj backup zauzme rekordno malo mjesta.

2.) Instalirao Windowse na sekundarni HDD za neki test. Glupi Windowsi ne znaju instalirati master boot u ništa što nije prvi disk koji vide u sistemu. Drugim riječima, instaliraš li Windowse na HDD1 oni će svejedno staviti NT loader na HDD0. Anyways, rezultat: Linux koji je bio na HDDu u ATA0 portu se više nije mogao bootati baš kada mi je zatrebao, a to je bilo par dana poslije jer su Windowsi obrisali GRUB i zamijenili ga za NT loader. Imao sam iznimno ubrzani tečaj GRUBa da ponovno bootam taj Linux.

3.) Zaposlih se u jednoj firmi i nedugo poslije me zovu u nedjelju da je krepao server. Dođem i imam što vidjeti: raspalo se RAID1 polje na sistemskom volumeu PDCa. Kako? Disk je riknuo par mjeseci prije i nitko se nije sjetio zamijeniti ga, nego se pričekalo da krepa i drugi disk. Ja sam bio potpuno novi tada i nisam niti imao šanse zamijeniti ga na vrijeme.

4.) Eksterni USB disk u 3.5" okomitoj ladici: stavim ga na pod, nisam ga ni upalio, dignem se i slučajno ga zakačim nogom i... baam. Tresnuo je na bok. Glava diska je nakon toga svako malo kliketala, podaci su se čitali iz njega tjedan dana malo po malo dok (sva sreća) nije sve pročitao.

Ima toga još, ali kasno je....
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m

Zadnje izmijenjeno od: medo. 23.02.2019. u 00:59.
medo je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2019., 10:13   #55
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Citiraj:
Autor riceburner Pregled postova
Daklem kakva je situacija u današnje dane? Jesu li se neki opekli u međuvremenu?
Što danas koristite? Baš imam par friških slučajeva ljudi koji nisu uopće ili radili neki bezvezni backup ala snimanje na ext disk ili RAID 1...


Ja sam i dalje na LTO, samo sam prešel na noviju generaciju. Tijekom zime sam prebacio prastare DDS na LTO trake uredno prezivile deklariranih 20god...
Opekao se kad je externi HDD pao s cca 30cm na pod (dok je bio upaljen).
Sada imam original + 2 kopije dokumenata. Na tri neovisna uredaja

Btw, kako mi stoje sanse da mi se spase podaci s 3.5" hdd-a koji je pao, te od tada kad se ukljuci samo 'skljocne'?

btw.2:
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2019., 10:40   #56
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Citiraj:
Autor pci_e3x Pregled postova
Opekao se kad je externi HDD pao s cca 30cm na pod (dok je bio upaljen).
Sada imam original + 2 kopije dokumenata. Na tri neovisna uredaja

Btw, kako mi stoje sanse da mi se spase podaci s 3.5" hdd-a koji je pao, te od tada kad se ukljuci samo 'skljocne'?

btw.2:
....

Ako si spreman platiti, jako velike.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2019., 11:44   #57
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,908
Post

Potvrđujem. Specijalizirane firme su u stanju napraviti čuda pod uvjetom da su magnetne ploče neoštećene. Privatno nisam nikada tako spašavao podatke niti sam imao potrebu za time, ali poslovno jesam i to svaki puta uspješno.

Sjetio se još jedne od prije 10ak godina Slučajno sam obrisao jedan folder koji nisam trebao. Nema frke, undelete i to je to. Međutim undeletani fileovi su bili prazni. Huh!? Probam nekoliko softwarea koji su rekli da je recovery savršeno moguć i isti rezultat.

Malo kasnije sam se opalio po glavi kada sam se sjetio da SSD-ovi imaju TRIM funkciju i da je zahvaljujući tome folder zauvijek nestao... Tada sam naravno imao najnoviji Intel SSD (X25-V) kojeg sam uzeo baš zbog toga što je imao TRIM .

BTW: to mi je bio prvi SSD koji je dan danas živ u jednom starom laptopu.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2019., 14:41   #58
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Ako si spreman platiti, jako velike.
s obzirom da su mi privatne slike i slicno na tome, bio bi spreman ako je cijena prihvatljiva (nista iznad 4 znamenke )
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2019., 17:24   #59
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,182
2 harda koja spajam po potrebi cca 1 put mjesecno

U kucistu samo ssd
microsoft66 je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2019., 09:39   #60
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Citiraj:
Autor pci_e3x Pregled postova
s obzirom da su mi privatne slike i slicno na tome, bio bi spreman ako je cijena prihvatljiva (nista iznad 4 znamenke )
Ovisi šta je, al ovisi o stanju diska i o količini podataka koju želiš. Ovi moji u firmi mislim da nose u infoLAB al ima ih još.

Gledam baš sad cijene. Dijagnostika je 150kn il čak free, tako da se lako poslije odlučiš kad ti kažu što i kako i koliko love. Znam da su cifre dok sam prije radio u prodaji znale biti od 1000kn kad je bila neka glupost do par tisuća kuna.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na