Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.03.2019., 09:42   #2251
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Samo da budu original spellovi, da jedan mage mora imati 10 spellova uvijek aktivnih i da još 3-4 budu spremne za svaki slučaj.

Današnji wow je klasično poglupljvanje, 3 spella i to je to.

Nema raid findera, nema flying mounta, nema mountova i heirlooma prije levela 40, raid od 40 ljudi mora biti da bi se neki boss ubio itd.

A da ne pričam o dual specu tj. nedostatku istog (koji je u ono vrijeme bio presudan u raidu). Raidaš 4-5 mjeseci da skupiš gear za tanka, jedino tank možeš biti, ako nema mjesta za tanka u raidu, ne igraš.. Nema "ajde prebacim se u dps-a ili healera"... PVP je bio epic.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2019., 12:31   #2252
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,007
Samo da maknu onu glupost sa levelanjem oružja svaki put kad sam se respecao...sve sam mogo pregrmit, al ovo...
vga killer je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2019., 12:43   #2253
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
Biti će opet skupljanja DKP-a
tskarda je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2019., 00:04   #2254
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
content plan https://us.forums.blizzard.com/en/wo...nt-plan/120346

Citiraj:
Phase 1 (Classic Launch)

Molten Core
Onyxia
Maraudon
Phase 2

Dire Maul
Azuregos
Kazzak
Phase 3

Blackwing Lair
Darkmoon Faire
Darkmoon deck drops begin
Phase 4

Zul’Gurub
Green Dragons
Phase 5

Ahn’Qiraj War Effort begins
Ahn’Qiraj raids open when the war effort dictates
Dungeon loot reconfiguration: Tier 0.5 Dungeon gear, Relics, drop rates and location changes
Phase 6

Naxxramas
Scourge Invasion
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2019., 16:21   #2255
skfrik
Premium
Moj komp
 
skfrik's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Sisak
Postovi: 106
Ljudi kakvo je stanje u WoWu, mislim da sam jos stao tamo negdje na lvlu 100
Probao sam FFXIV, nije mi bas nekako sjelo, UI se ne moze mijenjati, spellovi previse bljeste, screen clutter itd.
Jel si WoW stvarno toliko los koliko galame na redditu i forumima?
skfrik je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2019., 19:28   #2256
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Meni (igram od 2006) - prvi put da sam stao, IKADA.
Sve je naopako i dosadno...a ostalo si vec procitao sve
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2019., 20:28   #2257
Silthrax
Premium
Moj komp
 
Silthrax's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Gračac
Postovi: 453
Meni je solidan, echochamber reddita necu komentirati.

Tko zeli raidati i raditi M+ ova ekspanzija je super. Ostalo me ni ne zanima.
Silthrax je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2019., 15:43   #2258
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
March 21-25 we're upgrading all inactive WoW accounts to allow you access to the game and all of your characters without a subscription.
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2019., 15:46   #2259
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Što to znači točno?
Bez pretplate mogu šta točno?
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2019., 15:49   #2260
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
op, op, opa...najs....pa koliko sam skuzio tih 4 dana ce ti biti kao da si ukucao pretplatu
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2019., 15:52   #2261
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Aha, mogu igrati 4 dana bez pretplate... Ahaaaa...
Ma ništa onda Mada ima bar 10-tak charova i preko par milja golda.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2019., 21:02   #2262
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
Citiraj:
Autor skfrik Pregled postova
Ljudi kakvo je stanje u WoWu, mislim da sam jos stao tamo negdje na lvlu 100
Probao sam FFXIV, nije mi bas nekako sjelo, UI se ne moze mijenjati, spellovi previse bljeste, screen clutter itd.
Jel si WoW stvarno toliko los koliko galame na redditu i forumima?

Nije, bar za casual igrače. Contenta ima za ubiti sat dva nekoliko puta tjedna, bez problema.
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2019., 08:09   #2263
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
A gledaj, to je jako relativno.

Ako uspoređujemo prije i sada, wow dosadi već nakon par tjedana/mjeseci na max levelu, prije toga nije bilo.

Ako igraš sat-dva dnevno, nije problem, ali ako želiš nešto postići, igrati high tier raidove i imati high tier gear + achivemente, treba stisnuti par sati dnevno, a za to nema contenta i brzo dosadi.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2019., 10:31   #2264
Silthrax
Premium
Moj komp
 
Silthrax's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Gračac
Postovi: 453
Kako nema contenta? Pa ima ga sad vise nego sto ga je bilo u vanilli i tbcu i wotlku.

Sto si mogao raditi u tim ekspanzijama van raidova a da sada ne mozes?

Tad je bas bilo dosadno jer ako nisi raidao nisi imao nista drugo za raditi osim PvP. Sada imas tonu drugih stvari. Sve ovisi sto te zanima.

Sam M+ je toliko donio zabave igri da to nisu istine.
Silthrax je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2019., 11:41   #2265
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Pa ima više contenta, a je li kvalitetan?

Prije si morao raditi za neki rezultat, googlati, raidati, tražiti idealne rotacije, farmati, grindati.

Danas ako imaš jednog lika na max levelu, drugoga baciš na max za dan-dva. Izgearaš ga za raid za manje od par dana. Gold teče u potocima, raidovi nemaju više ono što su nekada imali, guildovi se ne znaju, članovi guilda još manje itd.

Igram wow od početka, s prestancima, no igra nikada nije bila u gorem stanju.

Vjeruj mi, nisam neki nostalgirač, niti smatram da je igra nekada bila bolja nego što je sada, volim novije igre, volim bolju grafu, ali budi realan, igra dosadi za nekoliko tjedana, prilagođena je klincima i to je to.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 20.03.2019. u 12:12.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2019., 11:50   #2266
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Igra je izasla u 8. mjesecu prošle godine..i sada ima kontenta? cijela ekspanzija je od samog početka vremenski gejtana na apsolutno svaki dio igre osim leveliranja...ove gimmicke koje su ubacili od azerita otoka pa do onog usranog arathi battle gluposti niti nije vrijedno igrati, niti je zadovoljavajuće niti "fora" (a trebao je biti glavni adut igre u novostima koje su ubacili, a ljudi masovno izbjegvaju jer je doslovce dosadno)...a o samom azerite gear sistemu da ne pričam, totalni promašaj u samom startu...i šta ostaje od toga?

Sada pola godine kasnije, kao već ima sta za raditi, e j***ga sada. Izgubili su mene i ostale u tom čekanju. I ovo nije niti individualno mišljenje, već je problem kod mnoštvo igrača koji su zažmirili X puta i rekli ajde, biti će sa patchem bolje, a ipak nije. Najjednostavnije za meni opisati situaciju jest da nije zabavno i amen.
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2019., 12:45   #2267
Silthrax
Premium
Moj komp
 
Silthrax's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Gračac
Postovi: 453
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Pa ima više contenta, a je li kvalitetan?

Prije si morao raditi za neki rezultat, googlati, raidati, tražiti idealne rotacije, farmati, grindati.

Danas ako imaš jednog lika na max levelu, drugoga baciš na max za dan-dva. Izgearaš ga za raid za manje od par dana. Gold teče u potocima, raidovi nemaju više ono što su nekada imali, guildovi se ne znaju, članovi guilda još manje itd.

Igram wow od početka, s prestancima, no igra nikada nije bila u gorem stanju.

Vjeruj mi, nisam neki nostalgirač, niti smatram da je igra nekada bila bolja nego što je sada, volim novije igre, volim bolju grafu, ali budi realan, igra dosadi za nekoliko tjedana, prilagođena je klincima i to je to.
Pa moras i sada raditi za neki rezultat, raid leader sam guilda koji je trenutacno 1500 u svijetu, nista posebno ali eto imamo volju za Cutting Edge dobiti ovaj tier jer smo prosli bili nadomak.

Koliko ljudi nema pojma kako DPSati je smjesno, toliko guidova po netu i opet isto ljudi failaju. Ako raidas flaskovi potovi i rune za jedan dan raidanja te ispadnu negdje 15k golda. Ja nemam pojma kako ljudi nabavljaju takve pare ako ne grindaju ili farmatju matse. Svi se bune na pare sada i znam puno njih koji kupuju gold da mogu financirati raidanje.

Za max lvl je istina ali nagirati lika za raid da bi mogao raditi mythic raid content poslije prva dva tri mythic bossa sigurno nije dan dva i treba puno duze. Ne znam za clanove guildova tvoje i kako je tebi bilo ali nasi clanovi se dobro znaju i discord pomaze da se stvori community oko guilda i ljudi komuniciraju i dok nisu u igri a i igraju se i druge igre van WoWa. Isto tako ja znam vecinu raid leadera i GMova na mom serveru koji su isti ili slican raid progress kao i mi te s njima komuniciram.

Jedino sto mi se od svega ne svida je class pruning koji su proveli i mislim da su previse skillova izbacili, trebali su to ostaviti. I ne svida mi se kako balansiraju M+ tj. ne balansiraju uopce.

A o raidovima i mehanikama bossova u starijim raidovima i sada je smijesno za pricati. Puno zabavniji su raidovi sada i taj content je daleko napredovao.
Silthrax je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2019., 13:10   #2268
nhooyd
Premium
 
nhooyd's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Zg
Postovi: 51
Ne znam na koju foru sada gold teče u potocima, ali to nije slučaj kao u legionu ili wodu gdj e sam završio sa 20 milijuna golda bez beda, sada više nema afk farmanja baš.

Za parsanje više od 50% moraš čitati guidove i pratit rotaciju, to je još uvijek tako, u mythic guild ne ideš bez dobrih logova, prije si mogao lagat i boga i vraga nije bilo načina da te provjere rotacije u vanilli i tbcu su bile još jednostavnije nego sada, i to govorim kao netko tko je igrao na high levelu onda, imao sam 1 tipku na hunteru. 1 tipku sa macroom.

Meni osobno je MOP bila vrh expanzija, rado bih i sada raidao ali guild mi je preteško naći, nisam baš nešto extra zadovoljan igrom i mislim da se prelagano geara.
nhooyd je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2019., 08:05   #2269
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Silthrax Pregled postova
Pa moras i sada raditi za neki rezultat, raid leader sam guilda koji je trenutacno 1500 u svijetu, nista posebno ali eto imamo volju za Cutting Edge dobiti ovaj tier jer smo prosli bili nadomak.

Koliko ljudi nema pojma kako DPSati je smjesno, toliko guidova po netu i opet isto ljudi failaju. Ako raidas flaskovi potovi i rune za jedan dan raidanja te ispadnu negdje 15k golda. Ja nemam pojma kako ljudi nabavljaju takve pare ako ne grindaju ili farmatju matse. Svi se bune na pare sada i znam puno njih koji kupuju gold da mogu financirati raidanje.

Za max lvl je istina ali nagirati lika za raid da bi mogao raditi mythic raid content poslije prva dva tri mythic bossa sigurno nije dan dva i treba puno duze. Ne znam za clanove guildova tvoje i kako je tebi bilo ali nasi clanovi se dobro znaju i discord pomaze da se stvori community oko guilda i ljudi komuniciraju i dok nisu u igri a i igraju se i druge igre van WoWa. Isto tako ja znam vecinu raid leadera i GMova na mom serveru koji su isti ili slican raid progress kao i mi te s njima komuniciram.

Jedino sto mi se od svega ne svida je class pruning koji su proveli i mislim da su previse skillova izbacili, trebali su to ostaviti. I ne svida mi se kako balansiraju M+ tj. ne balansiraju uopce.

A o raidovima i mehanikama bossova u starijim raidovima i sada je smijesno za pricati. Puno zabavniji su raidovi sada i taj content je daleko napredovao.
Ne slažem se u većini ovoga što si napisao.

Ajmo redom, statistika će ti sve reći.
https://www.statista.com/statistics/...rs-by-quarter/
Piše prije 5 tjedana, da je sub kupilo 1.7 milja ljudi.
Za vrijeme WOTLK-a i Cate je bilo preko 12 milja.

Vjerojatno zato jer je igra bolja nego što je bila ikada, vjerojatno zato gube ljude...

Kažeš, ljudi ne znaju DPS-ati? Pa jer su klinci i jer je mehanika DPS-anja srozana na razinu djece u nižim razredima osnovne škole. 3 tipke, nemoj stajati u ničemu što se pojavi na podu i to je to (ili pak u nekih 10% mehanika, stani baš u to što se pojavi na podu). Lijeni su čak pogledati Youtube da nauče rotaciju od 3 tipke.

Nekada u raidovima, ne znaš DPS-at, u raidu ti dps nije dobar, izbačen si iz raida, i moliš se da te pozovu ponovno sljedećih mjesec-dva. Ako i onda ne znaš, to je to, ne raidaš više u main raid grupi. Sve je ovisilo o balansu između dobrog DPS-a, dobre komunikacije, dobre mehanike, dobrog pozicioniranja itd.

Mislim, pričam o nečemu što sam radio 12 godina, vodio main raidove, ubijao neke najteže bossove među prvima u svijetu itd. Nisam bio casual igrač, imao sam preko 10 000h igranja do ove zadnje ekspanzije.

A što se MOP-a tiče, meni iza Legiona najgora ekspanzija. WOTLK - TBC - Vanilla - WOD - Cata - MOP - Legion - BFA

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 21.03.2019. u 09:02.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2019., 08:53   #2270
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Mislim da od legiona nisam vise igrao ali MOP je uvjerljivo bila najgora ekspanzija.
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2019., 09:04   #2271
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Ja bih pak rekao da je WoD bila daaaaleko najgora. MoP je barem imao zanimljiv rasplet događaja, po meni barem do zadnjek chaptera
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2019., 09:39   #2272
Silthrax
Premium
Moj komp
 
Silthrax's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Gračac
Postovi: 453
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ne slažem se u većini ovoga što si napisao.

Ajmo redom, statistika će ti sve reći.
https://www.statista.com/statistics/...rs-by-quarter/
Piše prije 5 tjedana, da je sub kupilo 1.7 milja ljudi.
Za vrijeme WOTLK-a i Cate je bilo preko 12 milja.

Vjerojatno zato jer je igra bolja nego što je bila ikada, vjerojatno zato gube ljude...

Kažeš, ljudi ne znaju DPS-ati? Pa jer su klinci i jer je mehanika DPS-anja srozana na razinu djece u nižim razredima osnovne škole. 3 tipke, nemoj stajati u ničemu što se pojavi na podu i to je to (ili pak u nekih 10% mehanika, stani baš u to što se pojavi na podu). Lijeni su čak pogledati Youtube da nauče rotaciju od 3 tipke.

Nekada u raidovima, ne znaš DPS-at, u raidu ti dps nije dobar, izbačen si iz raida, i moliš se da te pozovu ponovno sljedećih mjesec-dva. Ako i onda ne znaš, to je to, ne raidaš više u main raid grupi. Sve je ovisilo o balansu između dobrog DPS-a, dobre komunikacije, dobre mehanike, dobrog pozicioniranja itd.

Mislim, pričam o nečemu što sam radio 12 godina, vodio main raidove, ubijao neke najteže bossove među prvima u svijetu itd. Nisam bio casual igrač, imao sam preko 10 000h igranja do ove zadnje ekspanzije.

A što se MOP-a tiče, meni iza Legiona najgora ekspanzija. WOTLK - TBC - Vanilla - WOD - Cata - MOP - Legion - BFA
Na ovoj statistici ja ne vidim di ti vidis 1.7 milja ljudi ili sam ja slijep ili ovo pokazuje 5 miljuna ako mislis na onaj neki leak di je bilo 1.7 milja subs to je bio krivi leak od tvorca WA di se i on ispricao za to, ne kazem da nisu ljudi napustili WoW i da se bune i imaju za pravo na dosta stvari ali naravno da WoW ne moze imati isto igraca kao prije 10 godina kada su MMORPG bile najpopularnije igre za razliku od sada kada je to Battle royal ili jedno vrijeme sto su MOBA igre bile. Tu je i prirodan odljev igraca zbog same starosti igre.

I sam sam odustao od WoWa u Cati a igrao sam ga od kad je izasao jednostavno jer mi je igra dosadila nakon par godina. Vratio sam se pred kraj Legiona i odlucio da necu raidati hardcore i igra mi je super sada evo igram vec godinu dana i dalje jedva cekam svaki raid. A u free timeu ganjam m+ score i meni ne moze biti zabavnije.

Ovisi kakav guild vodis jbg ti pa nije 100% igraca frikovi za igru. I ne nisu djeca prosjecan broj godina u nasem guildu je oko 27-28.

Uostalom igrao sam i ja u Wotlk i Cata i bio medu top 50 na svijetu sa svojim guildom i tada su rotatcije bile pet puta lakse nego sto su sada. Igrao sam jednog te istog Fury warriora i tada i sada tako da znam.

"Fury warrior patch 3.3.5 rotation WOTLK
Your rotation is fairly simple. Spam heroic strike, SPAM IT!!!! NEVER LET IT NOT BE UP. HS is your top damaging ability, you want to use it as much as possible. While doing that, use Bloodthirst and Whirlwind EVERY time they re off cooldown, using slam on every proc. When the boss is below 20% hp, just use your normal rotation, but use execute in fillers."

http://forum.warmane.com/showthread.php?t=211093

Doslovno sam napisao u google "wotlk warrior rotation". I ovo bude prva stvar koju mi izbaci.
Silthrax je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2019., 10:16   #2273
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Ja ti mogu reći da ja nisam otišao iz WOW-a zbog BR igara, već zbog nedostatka sadržaja, tj. dosadnog sadržaja.

Nagerao sam lika za raidove, radio tjedno M+ i raidove. Ne radim PVP više, ne ganjam više achivemente jer sam izgubio tisuće sati na ganjanje mountova i profesija, gold sam skupio, imam više manje sve što mi treba za normalan raid ili M+.
I sad ti meni reci, što raditi?
LFR ne radim jer mi gear ne treba, normal raidove ne radim, jer mi gear ne treba, više ne vodim raidove jer nemam vremena.
Što raditi za tjednoj bazi?
Odradim par M+ i jedan raid, ako raid prođe super, ok, ako ne prođe, nikome ništa, čekamo drugi tjedan i tako u krug.

Nije prije bilo više sadržaja, ali su se igrali normal dungeoni i HC dungeoni jer ti je uvijek trebao gear, nakon toga raidovi, jer ti je trebao gear. Farmao sam golde, radio 3-4 raida tjedno itd. Danas s patchom izađe radi, igra se par mjeseci, izađe novi s boljim gearom, stari raid se više ni ne gleda.
Danas ako imaš dobar party, kupiš neki entry gear za GOLD, prvi tjedan na max levelu prođeš sve M+ određene razine i imaš gear za normal raid već. U manje od tjedan dana.
Možemo tako u nedogled, činjenica je da wow gubi igrače iz dana u dan, nikad neće pasti na 0, naravno, to je Blizzard, ali igra je u najgoroj mogućoj verziji u kojoj je ikada bila.

Da se razumijemo, WOW je najbolja igra koju sam ikada igrao i uvijek će biti, da ne ispadne da seruckam jer sam neki hater.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2019., 11:45   #2274
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,087
Za maina nemam ništa interesantno u smislu giranja osim raidova i pokušavanja m+ malo viših keyeva no s obzirom da nemam nešto pretjerano vremena nisu to niti neka ozbiljna ganjanja, tek smo na 3/8, ali to mi je ok, jer nije neki divlji pressing.

No dok pogledam ovu rečenicu gore, apsolutno je bilo isto u svakoj ekspanziji do sad, kad Main dođe do X razine gear, jedini gear (čitaj incentive da ga igram) jest iz raidova. Bilo je tako u Vanili, TBC-u, WOTLK-u, Cati, i MOPu, ove ostale zbog nedostatka sve do BFA nisam mimo levelanja nešto pretjerano igrao.

Baš sam raspravu o Vanili imao s kolegom na poslu - kao ne, ne,ne u Vanili su uvijek imao nešto za raditi - a ne baš, nakon što je Hunter bio MC giran i krenulo se grabiti u BWL potreba da nogom stupi u bilo koji dungeon bila je ravna nuli. Tako da mi definitivno nije jasna teza
"ali su se igrali normal dungeoni i HC dungeoni jer ti je uvijek trebao gear". Jer ako sam ga prerasao, nije mi bio interesantan.

Što se golda tiče, uvijek postoji AH ili Farmanje, kad sa ženom gledam neki film ili seriju laptop sastrane i udri po fishingu, ako se dobro kamera namjesti nemoraš miš ni pomaknuti da klikneš na bobber.

Sam sadržaj prije nije bio puno drugačiji nego što je danas, ali smo bili mlađi, balaviji i više "zagrizli", ljudi stare, prioriteti se mjenjaju, vremena za istrpat u WoW se ima sve manje, a više nije ni toliko bitno ganjat svakih 0.5% stat increasa da bi bio glavni baja u raidu.

Većina ekipe koju znam da igra WoT ga ne igra zbog klanskih, nego jer partija traje 10-15 minuta. Dobar dio moje ekipe koja igra LoL više ne igra klasnične nego onaj turbo single lane di se svi šamaraju kao blesavi. Glavni razlog kaj moja dečki iz moje gilda igraju Division 2, jer je napokon nešto drugačije, što ljepo izgleda, a koliko toliko ima RPG elemente.

Naravno da je trivijalizacija nekih elemenata donjela pad broja ljudi, ali s druge strane evo primjer: "kompleksniji talent tree" za kojim znam da ekipa cvili se kasnije sveo na: "www.xyztražilica.com" -> "best hunter tree for karazan" i klikaj kaj tam piše.

Meni je osobno najviše žao da su trivijalizirali profesije, a samim time i loot, jer dropanje novog komada opreme je bio događaj, traži enchant, gemove, vrti sim pa traži reforge za sve. Sad samo odradim equip. Nakon gledanja hrpe simova više manje znam napamet kaj mi je upgrade, osim eventualno prstenja.

Ono što danas apsolutno svim igricama fali je neki "sense of community" i to je u biti glavni downfall igara poput WoW-a, jer ne vežeš se toliko ni uz samo igru koliko i uz ljude s kojima istu igraš. Eto ja s ekipom iz gilde ponekad nabacim tenkove, a neki od njih kad prolaze kroz Zagreb još uvijek se sjete i popijemo pivu. Večina ih sad vodi živote u kojima nemaju vremena za nešto poput WoW-a kakav je "nekad bio".
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2019., 12:26   #2275
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Nismo se shvatili.

Ne kažem ja da je bilo nekada više sadržaja ali je bio veći izazov (te je sadržaj bio kvaliteniji).

Doći do X razine (ako definiramo X kao vlastiti cilj postavljen u glavi ili pak neki BiS gear) je iz ekspanzije u ekspanziju postao manji izazov.
Leveling chara, nekada mi je trebalo 6 mjeseci, danas? Tjedan dana max.

Nekada se farmalo mjesecima pa čak i godinama za item ili dva. Ako nisam bio u ICC-u 300 puta, nisam bio ni jednom.

Slažem se da smo mi odrasli, ali dolaze "neki novi klinci" a broj igrača i dalje opada. Je li to sad neki trend ili nešto treće, ne znam, ali WoW nije više što je nekada bio, željeli mi to ili ne. Ti isti klinci su trebali biti zamjena za nas starčeke, ali očito nisu. Znam da u naše vrijeme nije bilo Fortnite-a i Apexa, ali je COD postojao, BF je postojao, Starcraft je tu bio, CS je tu bio, ali je WOW i dalje imao 15 milja igrača + valjda 3 x toliko na privatima.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2019., 12:27   #2276
Silthrax
Premium
Moj komp
 
Silthrax's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Gračac
Postovi: 453
Slazem se sa svim sto je darkydark napisao, jednostavno su se vremena promjenila. Sam WoW je dosta slican kroz ekspanzije, jedine dvije vece stvari koje su dodali u WoW su arene u TBC i M+ u Legionu ostalo je sve isto. U vanilli kad smo mi raidali avarage age u guildu je bio 19 a sada je 28. Ostarila je populacija koja igra WoW i puno njih su teski nostalgicari.

Evo prvi primjer BFA i Legion, pa po contentu nema razlike izmedu te dvije ekspanzije cak dapace BFA je dosao sa vise contenta nego Legion kojem je m+ dodan tek kasnije. To sto su Island expeditions i Warfronts sranje nema veza ali je opot content. Legion nije ni to imao.

I opet svi seru kako je Legion najbolja ekspanzija ikada a BFA tesko sranje i svi leavaju igru jer BFA ne valja.
Silthrax je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2019., 13:15   #2277
nhooyd
Premium
 
nhooyd's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Zg
Postovi: 51
A opet je WotlK hpyer casual stil poceo provoditi sa raznim badgevima, puno lakšim pristupom raidu (10 vs 25, kasnije heroic vs normal..). Također treba uzeti u obzir da je Arthas bio toliko ikoničan lik da se bilo šta vezano uz njega moglo dobro prodati, imao si glavnog bad guya i svi su ga htjeli isprasiti.


Iako ovo sada više nalikuje na Diablo nego wow, opet je meni raid raid i nisam bolji pve content probao u nijednom MMO-u do sada. Ja bi maknuo titanforging, catch up gear, lfr i slične pizdarije. Mythic plus bi ostavio jer mislim da je to najbolji content dodan u wow još od WotlK-a. I maknuo bi cross realm da opet budu ekipice i sve, fali mi social aspecta. Gearanje je prelagano, ali pretjerano (tjedan dana do 403 na altu mi je sad rekord..)

Ne znam, ja imam osjećaj da sam jednostavno odrastao jer igram od 2005 i mozda vise nije to to. I mislim da Blizzard ni sam ne zna šta zeli od igre više, i mislim da je ovo daleko najgora expanzija do sada, uz WoD (koji je opet imao vrhunske raidove imo, ali content nula)

I jako me smeta što su stavili jebeni fortified i tryannical u ove low level keyeve, zbilja mi to nema smisla. Zapravo ima puno problema u WoWu, ali opet nekako mi je gušt doci upalit podcast farmat transmoge i tak.
nhooyd je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2019., 13:40   #2278
Kuzo
Premium
Moj komp
 
Kuzo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg,sk
Postovi: 126
u svakom slučaju, probao bi classic kad izađe. hoce li se skupit neka ekipa sa pce? slow paced guild za ljude s ne toliko vremena. (ubije me moja ekipa koja ima vremena i onda skoro da me boostaju u instancama).
Kuzo je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2019., 13:44   #2279
nhooyd
Premium
 
nhooyd's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Zg
Postovi: 51
Jedva čekam, tama će ljeto bit, balkanski guildovi su uvijek posebno zabavni.
nhooyd je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2019., 13:55   #2280
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,087
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Nismo se shvatili.

Ne kažem ja da je bilo nekada više sadržaja ali je bio veći izazov (te je sadržaj bio kvaliteniji).
Vidiš, tu se ne bi složio. Niti najmanje. Provlačiti se kroz raidove moglo bez problema, nisi imao wow logs, analyzer, wipfest i hrpu ostalih alata. Thottbot nije bio ni do koljena s količinom informacija koje je nudio wowhead. Raid taktike su se svodile na poduži forum post i par paint slikica. Danas? Gotovo matematički se zna kad se mora upaliti pojedini raid wide cd. Hell čak i ja imam ekselicu gdje i kad smijem i mogu šta paliti na svom mainu, a igram DPS. Da ne velim do koje razine su addonovi došli, od DBM-a, Hekilija i Tell me When-a. Ja največi dio "izazova" vidim u činjenici da smo svi prije 14 godina bili tumpleki, a igra je kao takva bila ogromna i nudila je stvarno svašta.



Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Doći do X razine (ako definiramo X kao vlastiti cilj postavljen u glavi ili pak neki BiS gear) je iz ekspanzije u ekspanziju postao manji izazov.
Gear razina X je po meni razina gdje ti samo raidovi donose novi gear, u prijevodu, ako si imao Karazan giranog lika, izleti u dungeone su bili samo to, izleti, realno relevantnog gira tamo nije bilo, osim ako se nije radilo i gimmic trinketu ili nečemu tog tipa.

Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Leveling chara, nekada mi je trebalo 6 mjeseci, danas? Tjedan dana max.
Isključivo prvog lika u Vanilli, već prvi alt je drastično brže došao do lvl 60, a s dolaskom TBC-a situacija je išla još brže. Znao si u koje dungeone ići, znali su se idealni talenti za levelanje. Skupine mobova gdje si levelanje mogao drastično ubrzati. Znam da sam s magom AOE farmao od lvl 2X sve do 70 Ne sječam se koji mi je točno talent bio ključan.

Čak su i sami blizzardovci rekli da nije bilo dovoljno questova za čisti questing leveling, nego da se računalo da će ekipa mobove farmat. No to je sve palo u vodu sa TBC-om-

Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Nekada se farmalo mjesecima pa čak i godinama za item ili dva. Ako nisam bio u ICC-u 300 puta, nisam bio ni jednom.
Ajd da si uzeo nešto drugo kao primjer gdje je bilo teško loot skupiti, ali ICC Tadašnja gilda je farmala sve osim LK-a na HC, definitivno ništa nije bilo problem, osim moožda pokoji trinket, al u nekom razumnom roku svi su ih imali, što loladini i šabani svoj tiny abomination, što warriori i roge anaj arpen drek. Legendary itemi su pak uvijek bili legendarni, evo ja ću svoju Legendarnu ICC sekiru tek sad završiti, dok ju je 4 ili 5 ljudi imalo i nafarmalo kad je ICC bio aktivan. Ja sam bio idući ali došla Cata i farmanje glupih šardova je bilo CBA, dok s druge strane, crveni konjić je nešto što mi je interesantno

Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Slažem se da smo mi odrasli, ali dolaze "neki novi klinci" a broj igrača i dalje opada. Je li to sad neki trend ili nešto treće, ne znam, ali WoW nije više što je nekada bio, željeli mi to ili ne. Ti isti klinci su trebali biti zamjena za nas starčeke, ali očito nisu. Znam da u naše vrijeme nije bilo Fortnite-a i Apexa, ali je COD postojao, BF je postojao, Starcraft je tu bio, CS je tu bio, ali je WOW i dalje imao 15 milja igrača + valjda 3 x toliko na privatima.
Definitivno WoW nije ono što je nekad bio i definitivno je lakše opremiti lika i opčenito igrati igru, no mislim da wow nikad neće doći do razine "stare slave" iz jednostavnog razloga - previše informacija je dostupno, stvari niti blizu nemaju WOOOW efekt kad ih sam ne otkriješ nego ih dobiš servirane na pladnju. Tada, je svima sve bilo novo i zato dobar dio igara danas brzo izgori, izađu i svi ih igraju, a onda se u roku pola godine do godinu svi razbježe dalje.

Danas od igara klinci traže nešto drugo, a Blizz jednostavno, kao nekakva "stara garda" im nema što za ponuditi ili ne zna. Tj. ima za ponuditi što, al definitivno ne nešto što će natjerati 12 milja ljudi da plačaju 10€ mjesečno pretplatu

Kolko nas je Manakrikovu ženu tražilo po sat-dva? A točna lokacija bila je udaljena jedan google search dalje, no ipak smo trčali po barrensima ko budale


Citiraj:
Autor Silthrax Pregled postova
Slazem se sa svim sto je darkydark napisao, jednostavno su se vremena promjenila. Sam WoW je dosta slican kroz ekspanzije, jedine dvije vece stvari koje su dodali u WoW su arene u TBC i M+ u Legionu ostalo je sve isto. U vanilli kad smo mi raidali avarage age u guildu je bio 19 a sada je 28. Ostarila je populacija koja igra WoW i puno njih su teski nostalgicari.

Evo prvi primjer BFA i Legion, pa po contentu nema razlike izmedu te dvije ekspanzije cak dapace BFA je dosao sa vise contenta nego Legion kojem je m+ dodan tek kasnije. To sto su Island expeditions i Warfronts sranje nema veza ali je opot content. Legion nije ni to imao.

I opet svi seru kako je Legion najbolja ekspanzija ikada a BFA tesko sranje i svi leavaju igru jer BFA ne valja.
Legija je imala nešto drugo, a to je Artifact Weapon i to im je bio potez cijelog serijala, gdje si polako otključavao sve skillove, je bio je grind fest, ali definitivno zanimljiviji od ovog lančića koji nas sad jebe


--------------

Osobno mislim da je s pojavom Dungeon Findera i silnih Quest helpera dobrom dijelu sve počelo gubiti čar i taj "Sense of community" koji bi MMO trebao nuditi je polako nestao.

Ono što sam siguran da Vanilla wow definitivno neće ljudima biti izazov kako neki zazivaju. Ok, biti će prvi raidovi prvim gildama će sigurno biti problematični zbog drastičnih promjena u mehanikama i zbog načina na koji mana regen funkcionira te pomanjkanja opreme, ali prva gilda koja opremi 40 ljudi u MC gear će gotovo pa roflstompati sav ostali content.

Ja ću sigurno nabaciti barem levelanje u tome, no raidanje teško, ne zato jer će bit dosadno, nego jer nemam isto gdje ubaciti.
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na