Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.02.2019., 11:20   #42241
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Jedna napomena za lijecnicki: mislim da nije isto ako ima napomenu "uz nosenje naocala ili leca" ili ako imas "uz nosenje i kontrolni pregled" (ili tako nesto, mozda nije od rijeci do rijeci).
Ja sam na prvoj vozackoj imao ovu drugu napomenu i morao sam lijecnicki obavit, dok da sam imao ovu prvu ne bi morao ponavljat lijecnicki pregled za novu vozacku. Tako mi je barem rekla gospoda na salteru, i pri tom mi je na moje zahtjevanje i naravno (s)lijepe oci prebacila napomenu u ovu prvu verziju.

Tocnije ovo: 01.06 šta bi znacilo ovo: VOZI S NAOČALAMA ILI KONTAKTNIM LEĆAMA (source: https://narodne-novine.nn.hr/clanci/...tni/425710.pdf)

Tako da se nadam da iduci put ne trebam uzaludni lijecnicki pregled iz medicine rada.

Eto, pa provjeri malo oko toga da ne bacas 400-500kn u vjetar.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2019., 11:24   #42242
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor renc Pregled postova
Moguće, to je turbak. Imam još jednu potvrdu za tvoje tvrdnje. A jesi li slučajno bacio pogled iza? Ima li mjesta za veće klince? Prostor za noge iza mi je bitan.
Kolega ima taj 1.0 turbobenzinca, ispod 8L nikada nije spustio, upravo mi rekao.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2019., 11:34   #42243
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
ako sam dobro postavio parametre pretrage, izgleda da je kolega dosta zivcani vozac

https://www.spritmonitor.de/en/overv...20&powerunit=3

taj 1.0 je valjda ovaj boosterjet pa dok se pretraga suzi da bude iskljucivo taj turbak, potrosnja je identicna:

https://www.spritmonitor.de/en/overv...et&powerunit=3
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2019., 11:56   #42244
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Meni su prošle godine izdali novu (stara je bila istekla) vozačku bez lječničkog pregleda. Na stranicama MUP-a ima upute o tome što ti treba i koliko šta košta. Ja sam prije odlaska u MUP platio trošak izrade nove vozačke putem netbankinga i sa sobom sam uzeo potvrdu o plaćanju. Uz to su išli biljezi i 2 slike.
https://mup.hr/gradjani/vozacka-dozvola
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2019., 12:18   #42245
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Jedna napomena za lijecnicki: mislim da nije isto ako ima napomenu "uz nosenje naocala ili leca" ili ako imas "uz nosenje i kontrolni pregled" (ili tako nesto, mozda nije od rijeci do rijeci).
Ja sam na prvoj vozackoj imao ovu drugu napomenu i morao sam lijecnicki obavit, dok da sam imao ovu prvu ne bi morao ponavljat lijecnicki pregled za novu vozacku. Tako mi je barem rekla gospoda na salteru, i pri tom mi je na moje zahtjevanje i naravno (s)lijepe oci prebacila napomenu u ovu prvu verziju.

Tocnije ovo: 01.06 šta bi znacilo ovo: VOZI S NAOČALAMA ILI KONTAKTNIM LEĆAMA (source: https://narodne-novine.nn.hr/clanci/...tni/425710.pdf)

Tako da se nadam da iduci put ne trebam uzaludni lijecnicki pregled iz medicine rada.

Eto, pa provjeri malo oko toga da ne bacas 400-500kn u vjetar.


ako nosite naočale, onda samo treba vid pregledati (ako nema neke druge napomene).. i obavezno prije toga, kod doktorice opće prakse po neku potvrdu (zab sam koju, kažeš doktoru, on mora znati), vraćali me s liječničkog po tu potvrdu.. i plati se manje nego ukupna cijena liječničkog (ne puno manje, ali eto)
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2019., 12:29   #42246
afterburner
Premium
Moj komp
 
afterburner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: USA/Split
Postovi: 523
Mislim da uopce necu moc izvadit dozvolu jer spadam u ovu kategoriju

c/p:
Mogu li ishoditi vozačku dozvolu ako sam hrvatski državljanin, u Republici Hrvatskoj imam prijavljeno prebivalište, ali sam prijavio privremeni odlazak iz Republike Hrvatske?
Ne. Neovisno o činjenici što imate prebivalište u Republici Hrvatskoj, ukoliko ste prijavili privremeni odlazak iz Republike Hrvatske ne može Vam biti izdana vozačka dozvola u Republici Hrvatskoj budući niste nastanjeni i ne boravite u Republici Hrvatskoj duže od 185 dana. Za izdavanje vozačke dozvole nadležna je ona država u kojoj ste nastanjeni duže od 185 dana tijekom kalendarske godine.


Znaci moja situacija je da sam trenutno u EU tako da mi vrijedi hrvatska dozvola. Ali se planiram seliti izvan EU krajem godine. Tako da ako nisam nesto krivo shvatio morat cu promjeniti dozvolu u zemlji u kojoj sad zivim...
afterburner je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2019., 12:33   #42247
Stanky069
Premium
Moj komp
 
Stanky069's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Stuttgart/Strizivojna
Postovi: 124
Citiraj:
Autor afterburner Pregled postova
Mislim da uopce necu moc izvadit dozvolu jer spadam u ovu kategoriju



c/p:

Mogu li ishoditi vozačku dozvolu ako sam hrvatski državljanin, u Republici Hrvatskoj imam prijavljeno prebivalište, ali sam prijavio privremeni odlazak iz Republike Hrvatske?

Ne. Neovisno o činjenici što imate prebivalište u Republici Hrvatskoj, ukoliko ste prijavili privremeni odlazak iz Republike Hrvatske ne može Vam biti izdana vozačka dozvola u Republici Hrvatskoj budući niste nastanjeni i ne boravite u Republici Hrvatskoj duže od 185 dana. Za izdavanje vozačke dozvole nadležna je ona država u kojoj ste nastanjeni duže od 185 dana tijekom kalendarske godine.





Znaci moja situacija je da sam trenutno u EU tako da mi vrijedi hrvatska dozvola. Ali se planiram seliti izvan EU krajem godine. Tako da ako nisam nesto krivo shvatio morat cu promjeniti dozvolu u zemlji u kojoj sad zivim...
Točno... Ja sam inače u DE i ovdje je tako,svi produžuju u DE dozvole,jer su odjavljeni iz HR,pa je DE zadužena za njih.
Stanky069 je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2019., 12:36   #42248
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
@John Creasy U doktora po potvrdu o povijesti bolesti i onda na lijecnicki. Da, mozda nije "cijeli" lijecnicki ali mi je i dalje izbilo 400-500 kn, ne sjecam se tocno.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2019., 12:44   #42249
afterburner
Premium
Moj komp
 
afterburner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: USA/Split
Postovi: 523
Citiraj:
Autor Stanky069 Pregled postova
Točno... Ja sam inače u DE i ovdje je tako,svi produžuju u DE dozvole,jer su odjavljeni iz HR,pa je DE zadužena za njih.
Jel se moze izvadit ako jos vrijedi stara vozacka. tj. prije nego sto je istekla?
Sad citam na nekim EU stranicama sto je potrebno za izdavanje nove dozvole i ovo mi je upalo u oko...
- a declaration that the habitual residence of the person concerned is not in another EU Member State and that he or she does not hold a valid driving licence issued by another EU Member State.
afterburner je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2019., 12:49   #42250
Stanky069
Premium
Moj komp
 
Stanky069's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Stuttgart/Strizivojna
Postovi: 124
Ja znam hrpu njih sto su otisli sa važećim hr dozvolama i izvadili nove njemačke... Poništili.im ove hrvatske i dobili su njemačke.
Stanky069 je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2019., 13:16   #42251
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Citiraj:
Autor renc Pregled postova
Momci, ko ima Suzuki S Cross? Kak ste zadovoljni s njime? Jer to ok auto za obiteljskog čovjeka sa većim klincima (13 i 7g)? Jer 115 KS dovoljno ili treba uzet onaj jači 140 KS? Potrošnja je tu negdje kolko vidim al me zanima stvarna potrošnja a ne ova na papiru. Koliko vidim ima hrpu opreme već onaj bazni model. Novi bi uzeo.
Punac ima stariji model bez fensi maske, kupljen 2016., taman prije novog.
1.6 !6V 120ks benzinac slabo opremljen. Nema ni svjetlo u gepeku
Potrošnja mu je 6.5-7.5 po gradu. Na AC bez problema ide 130-140km/h bez dramatičnog povećanja potrošnje, ali je problematičan u kombinaciji sa jakim bočnim vjetrom jer ima dosta veliku bočnu površinu, a malu masu.
Odrasli iza se voze jednako udobno kao i vozač/suvozač, mjesta za noge ima dovoljno.
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2019., 14:39   #42252
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Citiraj:
Autor renc Pregled postova
Momci, ko ima Suzuki S Cross? Kak ste zadovoljni s njime? Jer to ok auto za obiteljskog čovjeka sa većim klincima (13 i 7g)? Jer 115 KS dovoljno ili treba uzet onaj jači 140 KS? Potrošnja je tu negdje kolko vidim al me zanima stvarna potrošnja a ne ova na papiru. Koliko vidim ima hrpu opreme već onaj bazni model. Novi bi uzeo.
Ja ću svojeg preuzeti u ponedjeljak, upravo 1.0 benzinac sa osnovnom (GL) opremom... vjerojatno već znaš da je 1.0 3cil, a 1.4 4cil.

Prostora mislim da ima i za noge i uvis full ok na zadnjim sjedalima jer je i meni to važno, bunker/gepek je meni ogroman, ali moraš uzeti u obzir da sada vozim yarisa....

Obavio sam i probnu vožnju (sa ženom ) meni se svidjelo kako motor reagira i uzeo sam ga. O potrošnji nemogu komentirati dok ga ne počnem voziti, vjerojatno puno ovisi i o načinu vožnje.

Zadnje izmijenjeno od: pogi. 28.02.2019. u 14:47. Razlog: dodan tekst
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2019., 15:07   #42253
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Pretrazi moje postove.
Imam 1.0 skoro 2g.
presao neki dan 24kkm, prosjek za to je 7.5l vecinom voznje po zagrebu.

Zadnji tank laganija noga na gasu i vise voznje po guzvama u zagrebu 7.5, tank prije bilo je 8.2 al su i veci minusi bili.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2019., 15:28   #42254
renc
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 455
Citiraj:
Autor pogi Pregled postova
Ja ću svojeg preuzeti u ponedjeljak, upravo 1.0 benzinac sa osnovnom (GL) opremom... vjerojatno već znaš da je 1.0 3cil, a 1.4 4cil.

Prostora mislim da ima i za noge i uvis full ok na zadnjim sjedalima jer je i meni to važno, bunker/gepek je meni ogroman, ali moraš uzeti u obzir da sada vozim yarisa....

Obavio sam i probnu vožnju (sa ženom ) meni se svidjelo kako motor reagira i uzeo sam ga. O potrošnji nemogu komentirati dok ga ne počnem voziti, vjerojatno puno ovisi i o načinu vožnje.
Super. Javi dojmove i kasnije.

Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Pretrazi moje postove.
Imam 1.0 skoro 2g.
presao neki dan 24kkm, prosjek za to je 7.5l vecinom voznje po zagrebu.

Zadnji tank laganija noga na gasu i vise voznje po guzvama u zagrebu 7.5, tank prije bilo je 8.2 al su i veci minusi bili.
To je ok.

Hvala obojici.
renc je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2019., 21:52   #42255
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Tumor Pregled postova
Nemam sliku, ali sam vec pisao.
Tu sa S/S ugasenim ide preko 10 l/100km samo tako na tim full ZG guzvama

Prije nje Renault Scenic 1.6 16V 115KS, prosjecna gradska potrosnja oko 10-10,5 l/100km
Prije toga Opel Astra G 2.0 16V 136KS, prosjecna gradska potrosnja oko 10,5 l/100km.
Oni nisu imali S/S i te razne eko djidje-midje, klasicni atmosferci.

Izgleda da sam ja predbiljezen na 10-10,5 l/100km, valjda bi mi i neki mali autic sa 1.4 TDI motorom toliko trosio

Prije gornje Astre G bio je Fiat Tipo 2.0 16V 146KS, ali za njega pisati ovdje potrosnju bilo bi nepristojno
Hahaha, ko da sebe slušam...
Vidi danas, moj backup auto jer mi je audi kihnuo, pa je backup car primarni vec 3tj, dok ne bankrotiram od goriva 🤣.

Cener za dobar dan. Inače otvorene troši 7, grad 8, al autoput ga ubija doslovno. A sepet a ne auto - mečka A 150 2006.a.
80% mojih auta, a bilo ih je masu, je imalo pretplatu na 10ak L potrošnje, neovisno jel bio pug 206 1.6 ili astra 2.0 16v sport ili volvo s40 2.0 16v, ili faking tipo 1.6ie, itd., davno je to sve bilo, al obzirom da pišem km/ulito gorivo vec 20 godina, vidim da mi je suđen cener uglavnom🤣.
Potrošnja najviše ovisi o vozaču, nema tu neke filozofije. Kak ga voziš, tak troši. A ja se oduvijek vozim brže od prosjeka i imam težu nogu pa nisam nikad ni očekivao da auto koji kod nekog ko se vozi 45 gdje je 50 ograničenje i kod mene, troši jednako😁

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2019., 23:11   #42256
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Hahaha, ko da sebe slušam...
Vidi danas, moj backup auto jer mi je audi kihnuo, pa je backup car primarni vec 3tj, dok ne bankrotiram od goriva 🤣.

Cener za dobar dan. Inače otvorene troši 7, grad 8, al autoput ga ubija doslovno. A sepet a ne auto - mečka A 150 2006.a.
80% mojih auta, a bilo ih je masu, je imalo pretplatu na 10ak L potrošnje, neovisno jel bio pug 206 1.6 ili astra 2.0 16v sport ili volvo s40 2.0 16v, ili faking tipo 1.6ie, itd., davno je to sve bilo, al obzirom da pišem km/ulito gorivo vec 20 godina, vidim da mi je suđen cener uglavnom🤣.
Potrošnja najviše ovisi o vozaču, nema tu neke filozofije. Kak ga voziš, tak troši. A ja se oduvijek vozim brže od prosjeka i imam težu nogu pa nisam nikad ni očekivao da auto koji kod nekog ko se vozi 45 gdje je 50 ograničenje i kod mene, troši jednako😁

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk
Čemu vožnja 100kmh u trećoj ili koja god već da je, previsoki okretaji , stoga je potrošnja ok😂

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
buljaka je online   Reply With Quote
Staro 28.02.2019., 23:15   #42257
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Čemu vožnja 100kmh u trećoj ili koja god već da je, previsoki okretaji , stoga je potrošnja ok😂

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
pa u drugoj, kakva treća, mora nategnit 100ku u drugoj, kakav bi to bio auto da to ne može, pa nije to čađara na uljni pogon
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2019., 23:17   #42258
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
pa u drugoj, kakva treća, mora nategnit 100ku u drugoj, kakav bi to bio auto da to ne može, pa nije to čađara na uljni pogon
😂😂 samo udri, treba to propuhati😂😂💪💪👍

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
buljaka je online   Reply With Quote
Staro 01.03.2019., 00:35   #42259
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,786
Brzinomjer u mph a samo fali da mu je i volan s krive strane...
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2019., 03:46   #42260
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Brzinomjer u mph a samo fali da mu je i volan s krive strane...
Naravno da je. Zašto bi to bila kriva strana. Ja sam se naopak rodio, meni tak svejedno s koje strane je volan
A i buljaka se sprdao, ko da ne vidi da piše lijepo putna brzina dolje u kmh, isto kao i avg speed u sredini za jutrošnju vožnju.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	20180421_094112.jpg‎
Views:	268
Size:	1.65 MB
ID:	20901  
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2019., 07:45   #42261
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,786
Uvijek sam htio probati kako je to saltati lijevom u pravom autu. Znam samo da mi je cudan filing kada igram igrice i mjenjac stavim lijevo (morao sam probati, naravno)
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2019., 08:05   #42262
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Čemu vožnja 100kmh u trećoj ili koja god već da je, previsoki okretaji , stoga je potrošnja ok��

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
Pogledaj mjernu jedinicu
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2019., 08:15   #42263
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Lol uopće nisam vidio ništa osim 100, 4.5 tisuća okretaja i 9.8 litara na 100 km😂😂

Što se tiče vožnje sa volanom sa desne strane malo zahtijeva navikavanje za saltanje i sranje je na auto cesti i parkiralištima gdje moraš uzeti potvrdu😂😂

Saltanje sam brzo pohvatao ali ovo na parkingu me ubijalo.

Ogroman auto pa se moram odvezati i preko suvozackog sjedala se izvlačiti do parking kartice 😂😂

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
buljaka je online   Reply With Quote
Staro 01.03.2019., 08:17   #42264
Stanky069
Premium
Moj komp
 
Stanky069's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Stuttgart/Strizivojna
Postovi: 124
Ako je volan s desne strane,jel raspored brzina isti ili su kontra???
Stanky069 je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2019., 08:24   #42265
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,640
Mjenjač je isti kao i "kod nas". Bilo mi je to nelogično u UK. U prvu guraš mjenjač od sebe
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 01.03.2019., 08:47   #42266
cro_ryder
cyborg
Moj komp
 
cro_ryder's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: hills of SB
Postovi: 233
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Uvijek sam htio probati kako je to saltati lijevom u pravom autu. Znam samo da mi je cudan filing kada igram igrice i mjenjac stavim lijevo (morao sam probati, naravno)
Navikneš se za 2 minute, na promet lijevom stranom isto, jedino gdje sam znao zatiltat i zajebat se je bilo pri ulasku u auto, znao sam otvoriti suvozačka vrata pa zatvoriti i ajd okolo.

Poslije mi se isto znalo dogoditi i u HR. Stekneš naviku jbg.

Citiraj:
Autor Stanky069 Pregled postova
Ako je volan s desne strane,jel raspored brzina isti ili su kontra???
Sve isto.

Jedino kod japanskih auta žmigavac bude s kontra strane, jednom sam vozio koleginu Toyotu Cynos i upalio brisače mali milion puta.


Edit - pod japanske aute mislim na uvezene iz Japana, ovi proizvedeni u Europi su ok.

Zadnje izmijenjeno od: cro_ryder. 01.03.2019. u 08:53.
cro_ryder je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2019., 10:37   #42267
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Uvijek sam htio probati kako je to saltati lijevom u pravom autu. Znam samo da mi je cudan filing kada igram igrice i mjenjac stavim lijevo (morao sam probati, naravno)
Meni je normalno, tj sjelo mi je nakon doslovno pet sekundi, al ja sam se naopak rodio, ljevak sam. Najveći 'bauk' kod vožnje ovog/ovakvog auta je naviknuti se voziti se sredinom svoje vozne trake. Samo to zahtijeva malo vježbe, inače se voziš najčešće po srednjoj crti lijevim dijelom auta.

Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Lol uopće nisam vidio ništa osim 100, 4.5 tisuća okretaja i 9.8 litara na 100 km😂😂

Što se tiče vožnje sa volanom sa desne strane malo zahtijeva navikavanje za saltanje i sranje je na auto cesti i parkiralištima gdje moraš uzeti potvrdu😂😂

Saltanje sam brzo pohvatao ali ovo na parkingu me ubijalo.

Ogroman auto pa se moram odvezati i preko suvozackog sjedala se izvlačiti do parking kartice 😂😂

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
Ja kontam ti se zaje.... pa prihvatio sprdanje, a ti ne vidiš
Inače to je AVG potrošnja od momenta kad je upaljen auto, tj tih 78km prije fotkanja, za tu prosječnu brzinu od 118km/h, a ne trenutna potrošnja pri 158kmh. Mecka nema opciju mjerenja trenutne potrošnje, samo ukupnu za prijeđenu dionicu od paljenja auta. Što bi značilo da previše troši za tak mali auto

Da, jedino što predstavlja problem što se tiče položaja volana (što se tiče vožnje napisah gore, samo priviknut se upikirat auto u sredinu trake, a ne vozit po bankini ili po crti posred ceste) jesu naplatne ako nemaš enc i granica jer ti se onda murija smije kad se odvezuješ pa skačeš preko sica da im dodaš osobnu. Al već sam otupio na to, dovoljno dugo je auto kod mene

Citiraj:
Autor Stanky069 Pregled postova
Ako je volan s desne strane,jel raspored brzina isti ili su kontra???
Iste su brzine, logično. Di bi proizvođači dospjeli kad bi ugrađivali posebne mjenjače sa kontra rasporedom brzina za tako malo tržište.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2019., 10:52   #42268
Stanky069
Premium
Moj komp
 
Stanky069's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Stuttgart/Strizivojna
Postovi: 124
Čitao sam da se oko 34-35% svjetskog stanovništva vozi lijevom stranom,tako da nije bas malo tržište.

Kako je zaobilaziti kamion ako vozis desnom stranom,a imas i volan desno,ne vidis nadolazeći promet??
Stanky069 je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2019., 11:12   #42269
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Stanky069 Pregled postova
Čitao sam da se oko 34-35% svjetskog stanovništva vozi lijevom stranom,tako da nije bas malo tržište.

Kako je zaobilaziti kamion ako vozis desnom stranom,a imas i volan desno,ne vidis nadolazeći promet??
Za ovaj slučaj brojim samo aute unutar eu, jer u tih 34% spada australija, indija, kolonizirane pojedine afričke države, za koje aute nisu isti, tj nisu kao eu vozila. A u eu, ti je uk+irska, i nešto sitno od otoka dolje, mislim malta i ostali koje su isto britanci svojedobno kolonizirali. Tako da su auti za uk minimalno izmijenjeni za volan desno, sve se to prebaci za dan-dva nazad na lijevu stranu, uz minimalne dijelove.

Pa jel ti kad zaobilaziš kamion nabiješ se skroz iza njega i onda se samo izbaciš kad prestižeš? Ja otkad vozim, prestižem da se iz daljeg pripremim, tj pogledam što se nalazi ispred na dužem potezu, pa onda gas. Pogotovo na nepoznatim dionicama, tu prvo navigacija radi da vidim kakav potez ceste je ispred. Da je nespretnije nego s volanom lijevo, svakako je, ali da je nemoguća misija, ni čut, pogotovo što ovako se samo malo bacim desno pa vidim ispred tog famoznog kamiona sve
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2019., 11:36   #42270
Stanky069
Premium
Moj komp
 
Stanky069's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Stuttgart/Strizivojna
Postovi: 124
Ma ne vozim uopće auto...pa zato i pitam...ganjao sam motor dok se prošle godine nisam razbio i jedva živu glavu izvukao... Ovdje u DE mi auto ne treba,stanujem uz firmu.
A u hr me supruga vozika,rijetko kad ja vozim jer ima Corsu B,a ja to ne mogu voziti,premalo mi....a ona se nabija iza kamiona kad obilazi pa kontam da ona ne bi s volanom s desne strane nikoga ni zaobišla,već bih ja morao psovati...trššš


Sad planiram kupnju insignije da mogu i ja voziti ko čovjek.
Stanky069 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na