Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.02.2019., 20:15   #811
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,979





General Gameplay
You must make sure that you try to avoid conflict wherever possible. Stick to stealth in the game and do not kill anyone if they can be spared. At certain points, enemies will also surrender in front of you so do not kill such enemies. If completing missions in stealth, stick to non-lethal weapons.

In some situations, avoiding gun fights is not an option. Here you must kill the enemies and your morality is not effected in these situations. Other than that, use stealth wherever possible and avoid killing surrendering enemies.

Chapter 3: Volga
These actions are specific to the third chapter ‘Volga’ of the main story.

Complete the Guitar and Teddy Bear sidequests. You must find and return the Teddy Bear to the little girl at the train. Same goes for the guitar as well.
Avoid killing the Fanatics in the area. You will find them on the west of the Gas Station busy in a ritual, inside the Church and inside the barge at the end of the chapter.
Free the Fanatic prisoners inside the bandit camp
Do not kill Fanatics on the bridge and you must use stealth to confront the father and save Duke. Try to avoid alerting guards as well during this section.

Chapter 6: Caspian Sea
These actions are specific for the sixth chapter ‘Caspian Sea’ of the main campaign.

Avoid killing any slaves at all costs. They do not attack you so do not kill them as well. This seriously damages your good morality.
Avoid killing the soldier that ambushes you while investigating the truck and then later complete his side quest.
At the Slave Camps, do not kill guards. Instead use stealth and knock them out. These Slave Camps are located in the Mine and the Shipwreck.
Head to the Prison and free all prisoners.
Head under the lighthouse and while exploring the government facility there, collect the family photo.

Chapter 8: Taiga
These actions are specific for the eighth chapter of the main campaign.

Avoid killing the forest tribe members. Use stealth here.
Avoid killing any unarmed forest tribals in the area including the hermit.
Avoid killing the wounded forest tribe members
These actions will help you get positive morality and eventually you will unlock the good ending when you finish the main story of the game.




Edit, sad provjerio mog streamera za Metro, taj je pobio sve ama bas svugdje. Svakoga tko se predao, i tko nije, pobio sve zivo u sumi, poginio mu lik u fanatika, uglavnom, prosao je kroz igru kao terminator. Dobije Good ending, e pa fuck you game.
-->
@colossus

Presao u 3-4 dana igranja sa po 4-5-6h a day. Nisam bas puno vremena utukao. Razocarao me medo fight i end battle, ajmo ovako, presao sam (ubio) medvjeda da metka nisam ispalio (oba puta)...boss fight.

@Hrvoje

Ubijao sam SAMO ako sam morao, ako je nisan crven, vecinom sam baze prelazio na stealth i reloadao ako me otkrije. Opet nema smisla forsirat bad ending ljudima ako igras igru i ubijas negativce. Stealthas, neko te vidi i odma otvore vatru, nije ovo fucking Metal Gear.

Sve questove tipa, gitara, Private Teddy, slika, cuturica, sve sam odradio, oslobadjao sve robove, spasio sve zatocenike. Jel igra racuna ako sam upao u kamp slavera i pobio slavere da sam negativac, pirate koji ostavljaju ljude vukovima da ih pojedu, kanibale, one lude fanatike.... kao nemoj ubiajt ove ludjake. Pa jebote zivot, kao da ovaj wasteland nije dovoljno u kurcu pored mutanata i sve da ove ludjake nesmjem trat. Svasta.
Igram na visem levelu tezine, il ces ti njega prvo ubit, il ce on tebe. Nemas vremena gledat hoce on dignit pusku i derat se uzbuna, jer onda trebam reloadat i sve tako.
Trigeri su debilana. Preda ti se neki ludjak sta je minut prije nekome rezao prste i tukao ljude, sad ako ga ubijes ti si negativac.... koja fucking logika, i to dopridonosi bad endingu.

Sad sam ko brko....presao bi opet samo da dobijem good ending iz principa, a onda vidim koliko se treba tlacit oko toga ponovo.






General Gameplay
You must make sure that you try to avoid conflict wherever possible. Stick to stealth in the game and do not kill anyone if they can be spared. At certain points, enemies will also surrender in front of you so do not kill such enemies. If completing missions in stealth, stick to non-lethal weapons.

In some situations, avoiding gun fights is not an option. Here you must kill the enemies and your morality is not effected in these situations. Other than that, use stealth wherever possible and avoid killing surrendering enemies.

Chapter 3: Volga
These actions are specific to the third chapter ‘Volga’ of the main story.

Complete the Guitar and Teddy Bear sidequests. You must find and return the Teddy Bear to the little girl at the train. Same goes for the guitar as well.
Avoid killing the Fanatics in the area. You will find them on the west of the Gas Station busy in a ritual, inside the Church and inside the barge at the end of the chapter.
Free the Fanatic prisoners inside the bandit camp
Do not kill Fanatics on the bridge and you must use stealth to confront the father and save Duke. Try to avoid alerting guards as well during this section.

Chapter 6: Caspian Sea
These actions are specific for the sixth chapter ‘Caspian Sea’ of the main campaign.

Avoid killing any slaves at all costs. They do not attack you so do not kill them as well. This seriously damages your good morality.
Avoid killing the soldier that ambushes you while investigating the truck and then later complete his side quest.
At the Slave Camps, do not kill guards. Instead use stealth and knock them out. These Slave Camps are located in the Mine and the Shipwreck.
Head to the Prison and free all prisoners.
Head under the lighthouse and while exploring the government facility there, collect the family photo.

Chapter 8: Taiga
These actions are specific for the eighth chapter of the main campaign.

Avoid killing the forest tribe members. Use stealth here.
Avoid killing any unarmed forest tribals in the area including the hermit.
Avoid killing the wounded forest tribe members
These actions will help you get positive morality and eventually you will unlock the good ending when you finish the main story of the game.




Edit, sad provjerio mog streamera za Metro, taj je pobio sve ama bas svugdje. Svakoga tko se predao, i tko nije, pobio sve zivo u sumi, poginio mu lik u fanatika, uglavnom, prosao je kroz igru kao terminator. Dobije Good ending, e pa fuck you game.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me


Zadnje izmijenjeno od: BladeRy. 24.02.2019. u 22:43.
BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2019., 21:04   #812
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,316
Završio, dobio good ending i luk se malo rezao pred kraj

Meni je dobra igra i svima bi je preporučio da odigraju...

Last Light još uvijek najbolji od svih...
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2019., 23:42   #813
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Danas malo došao do Caspian Sea, idem sa kombijem prema Aurori nakon onog što sam našao kartu.

Uglavnom, meni je igra preeeedobra. Nema više preklapanja monologa, to je očito bilo malo na početku.

Onaj level u Yamanatuu... majko isusova. Ako ono nije jedan od THE treutaka u kompletnom serijalu, onda ne znam još kad pročitam one poruke (notes) koje se nađu tamo... ajme strava.

Uglavnom za sada nakon onog negativnog komentara na početku, nemam što loše reći. Igra je super igram isto tako, logički za good ending, vidim one fleševe za moral points kao i u prve 2 igre, donio sve i svašta svojim drugovima, uglavnom nokautiram, ne ubijam kroz stealth.

Vidim da sam negdje na 50%, ali za sada mogu reći da se čekanje isplatilo. Stvarno uživam u gameplayu što nisam od 2016 kad sam počeo igrat Doom. New Dawn bude pričekao još neko vrijeme na disku iako je i on instaliran

Ne skupljam detaljno sve notes, postcards i audio logs. To ću kada uzmem preko Steama nagodinu i dotjerao ačivmente na 100%. Koliko vidim, budem ovo odigrao još sigurno barem 4-5 puta

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2019., 00:09   #814
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,337
Odlična igra, sasvim jasno...
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2019., 01:09   #815
captainvuki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Solin.
Postovi: 253
SLI ne radi u ovoj igri.Bolje bi bilo da je,jer bi ljudi sa dvi graficke dobili bolje performanse.Pogotovo sta je 4A engine tezak za graficke kartice.
captainvuki je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2019., 01:17   #816
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,337
DA, sve razmisljam da prodam jednu 1080ti i 4j monitor i uzmem neki monitor nize reze...
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2019., 01:48   #817
Max_Damage
Premium
Moj komp
 
Max_Damage's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 951
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Danas malo došao do Caspian Sea, idem sa kombijem prema Aurori nakon onog što sam našao kartu.

Uglavnom, meni je igra preeeedobra. Nema više preklapanja monologa, to je očito bilo malo na početku.
.....
Evo, i ja sam tu di i ti. Idem polako, pokušavam sve pronjuškati, pročitati, riješiti, da sve više saznam... Stvarno uživam sve više i više...

S obzirom koliko mi vrijeme i obaveze dozvoljavaju, još sam dobar.

Btw, ovdje RT stvarno dobro funkcionira, baš daje novi osjećaj kod igranja. Šlag na torti!

Sent from Carmageddon
Max_Damage je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2019., 09:16   #818
Sinkopa
Premium
 
Sinkopa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Split
Postovi: 155
I ja sam taman izašao iz bunkera na Caspianu. Igra je izvanredna, podsjeća me dosta na half life 2, na svakoj lokaciji je nešto drugačiji gameplay, a lore odličan. Za razliku od Brke, meni je bunker sa karatama za sada TOP, detalji u prostorijama, audiologovi, poruke i promjena gameplay-a ma vrhunski, nisam htio izać od dole .
Sinkopa je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2019., 09:57   #819
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,112
Opa, vec je na 350 kuna. Fino, fino. Jos kojih mjesec dana i ide to i na 200-250 kuna. Onda ju uzimam njam njam

https://infomark.hr/proizvod/ps4/pla...-metro-exodus/
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2019., 10:02   #820
IHrvojeI
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
IHrvojeI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Pag
Postovi: 1,156
Ja se još vrtim po Volgi... Igram na Ranger HardCore jebo me pas blesava... Ne znam dali je to bug ili feature ali nema quicksave i quickload... U LL ako me sjećanje ne vara si mogao kviksejvat...
IHrvojeI je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2019., 10:13   #821
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,528
Nisam mogao ni ja odolit, da vidim kako će to moja konfa gurati. Nakon što je trznuo par puta na uvodnom videu rekoh sam se bi, ništa, uninstall i po bolju grafu kroz par mjeseci. Konfa je u moj komp, 2600k + 950gtx.

Međutim, ugodno me iznenadila igra po tom pitanju za sad, reza 1080p, a video settingse sam stavio na medium (igra po defaultu stavila na low). Pol sata igranja, nije ni jednom trznula igra, sve teče fluidno. ZA FPS me ne pitajte, rijetko to mjerim, ali mogao sam ugodno igrati. Kako će biti poslije, ne znam.


Premalo sam igrao da bih komentirao ove neke stvari koje zamjerate, ali mogu reć ida mi za sad to po ničem ne odudara previše od dosadašnjih igri u serijalu. Štimung, fizika, bugovi, sve je slično
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2019., 10:43   #822
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,316
Citiraj:
Autor Sinkopa Pregled postova
I ja sam taman izašao iz bunkera na Caspianu. Igra je izvanredna, podsjeća me dosta na half life 2, na svakoj lokaciji je nešto drugačiji gameplay, a lore odličan. Za razliku od Brke, meni je bunker sa karatama za sada TOP, detalji u prostorijama, audiologovi, poruke i promjena gameplay-a ma vrhunski, nisam htio izać od dole .
To je i meni neki dan sinulo, kombinacija Half Life i Half Life 2
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2019., 12:23   #823
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Igra je mix Stalkera, Metroa i Half Lifea. Pa jel može bolje ?

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2019., 12:28   #824
IHrvojeI
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
IHrvojeI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Pag
Postovi: 1,156
Jeste skužili da u uvodnoj misiji, Ana ili kako se već zove žena/cura od Artyoma, ove ljude koji idu na površinu po materijale itd. naziva stalkerima?
IHrvojeI je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2019., 12:29   #825
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
pa spominju se stalkeri i u prvom...https://www.youtube.com/watch?v=Pzq8yM-D8DI
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2019., 12:44   #826
IHrvojeI
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
IHrvojeI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Pag
Postovi: 1,156
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
pa spominju se stalkeri i u prvom...https://www.youtube.com/watch?v=Pzq8yM-D8DI
Bogami... Zaboravio sam... Ali lijepo se je podsjetiti.
IHrvojeI je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2019., 22:59   #827
frezer
Premium
Moj komp
 
frezer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Šibenik
Postovi: 460
Na momente mi je preteška ova igra. Ostanem bez municije, a ako slučajno bacim dinamit ili koktel, odmah ubijem i sebe. Iscraftam brdo municije i čim izađem iz vlaka dočeka me gomila mutanata, ispucam sve i onda počinje muka Čini mi se da je Fall damage prevelik. I pad sa male visine bude koban. Čak i trčanjem po nizbrdici sam se uspio ubiti.


Ali generalno, ima prolaznu ocjenu.
frezer je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2019., 00:05   #828
Did58
Registered User
 
Did58's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 74
Ako neko sumnja hoće li mu stroj voziti, evo kako izgleda s GTX 1050 Ti - i3 8100, meni je ovo solidno:
https://www.youtube.com/watch?v=VkRVXhMEe3M
Did58 je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2019., 01:22   #829
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Samo što se lik u nijednom trenutku nije sjetio ugasiti/smanjiti motion blur, teselaciju i advanced physix, nego je samo mjenjao teksture. Ovo je bolji video https://www.youtube.com/watch?v=0-llUbYGdk0
U prvom komentaru ispod ima još masu harvera testirano na taj način
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2019., 14:59   #830
Did58
Registered User
 
Did58's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 74
U svakom slučaju dobro je znati kako se i na slabijoj konfiguraciji može sasvim pristojno odigrati, a nadam se da će u dogledno vrijeme ispeglati uočene problemčiće.
Did58 je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2019., 20:53   #831
bixsy the king
Premium
Moj komp
 
bixsy the king's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hercegovac
Postovi: 956
Drug Brko je potvrdio da je igra do jaja pa ćemo da igramo. Koji "level detail" mogu očekivati ? Vidi moj komp...
bixsy the king je online   Reply With Quote
Staro 26.02.2019., 20:56   #832
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
ultra na 20fps ili low na 60
  Reply With Quote
Staro 26.02.2019., 21:00   #833
bixsy the king
Premium
Moj komp
 
bixsy the king's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hercegovac
Postovi: 956
Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
ultra na 20fps ili low na 60
Koja reza ? 64K?
bixsy the king je online   Reply With Quote
Staro 26.02.2019., 21:14   #834
Strider
Nuclear Experiment
Moj komp
 
Strider's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 617
Evo kod mene 1060ka 3 gb, 1080p
Volga na medium lock 60fps, Caspian ne drži stabilno već pada ispod 45fps, tu je potrebno stavit na low za 60fps
Tek sam na caspianu pa ne znam kako se kasnije ponaša
__________________
For everything you gain,
You lose something else
.

Strider je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2019., 22:58   #835
Sinkopa
Premium
 
Sinkopa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Split
Postovi: 155
Na Caspianu u user.cfg postavite r_foliage_shadows na 0 i više neće biti frame dropa
Sinkopa je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2019., 09:01   #836
IHrvojeI
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
IHrvojeI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Pag
Postovi: 1,156
Novi patch of jučer... https://www.metrothegame.com/news/patch-notes-pc-hotfix

Neki kažu da im je i pogoršao performanse tako da imajte (vas 1 ili 2 koji su kupili igru &#128513 to u vidu.
__________________
Hvalite me usta moja...: 1,2,3,4,5,6,7,8,9...
IHrvojeI je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2019., 09:06   #837
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Došao do kraja Taiga levela nakon ona 4 kampa, pretpostavljam da je kraj blizu. Dočekao me Alyosha Asanovich vani i vidim da me čeka borba sa medvjedom sa Demoa. Sejvao i stao.

Taiga level nedorečen, kao da nije završen do kraja, totalno bezsadržajan. Jedan debeli weak spot igre. Ostali leveli su bili odlični, ovaj je meh.

Igra je odlična do sada, ali Last Light je remek djelo naspram ovog. Ostati će kao debeli broj jedan serijala.


Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2019., 09:08   #838
gjokic
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: Pag
Postovi: 59
Izasle su dvije nadogradnje i sve radi super
Isto ko i prvi dan
Super igra
Radi i dx12 a radi i quick save i quick load
gjokic je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2019., 09:30   #839
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Bome Quick Save je stvarno veliki plus Metro serijalu. Spasio me mnogo puta.

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2019., 10:23   #840
IHrvojeI
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
IHrvojeI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Pag
Postovi: 1,156
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Bome Quick Save je stvarno veliki plus Metro serijalu. Spasio me mnogo puta.

Sent from Usreo Mobara
Ja budala počeo na ranger hardcore a tamo nema quicksave... Presretan sam... Samo sat vremena mi je trebalo da pobjegnem iz one poplavljene crkve a da sam svih ošamutio i pobrao sav loot.

Zadnje izmijenjeno od: IHrvojeI. 27.02.2019. u 10:31.
IHrvojeI je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na