Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.11.2018., 12:12   #3481
The Fury
Premium
Moj komp
 
The Fury's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 177
Ima li kakva trgovina da je ostala kvalitetna nakon što su narasli i postali popularni?

Ja sam obožavao ADM ali u zadnje vrijeme su mi meh.

Links mi je bio isto drag ali poslije ovog korporacijskog bullshita ...Nope.gif
The Fury je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2018., 12:20   #3482
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,456
baš htjedoh napisat za ADM, bili su mi ko što mi je sad uzi, a sad su mi na dobrom putu za postat links

uzi pls
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 30.11.2018., 13:10   #3483
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Oglasio se i Links "Razumijemo nezadovoljstvo korisnika, ali ovo su izazovi koji se događaju i znatno većim platformama kao što je Amazon".

Ovo me podsjeca kad sam i ja imao firmu i prodavao racunala,doduse 2-3 mjesecno, pa su kupci bili malo nervozni. Imao sam isto obrazlozenje "Ovo se dogadja Samsungu i Dell-u,a kako nece i meni"
Romano.Cule je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2018., 13:18   #3484
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Da bi neka firma pružila zadovoljstvo kupcima u direktnoj prodaji - ista mora pružiti i zadovoljstvo djelatnicima. U linksu kad god dođem naiđem na mrtva puhala, tih indirektan govor djelatnika, totalna nezainteresiranost. To mi sve govori - od njihove place do odnosa firme prema njima.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2018., 13:42   #3485
azburkabas
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Tu negdje
Postovi: 4
Ma nabijem ih ja lopine. Zaista im neću ovo pustiti.
Nakon 15tak mailova sa njihovom podrskom i dalje tupe oni svoje.
Prijavio sam ih na mingo.hr
ali sad razmisljam i da napravim prijavu preko Suda časti pri Hrvatskoj gospodarskoj komori
Da li ima itko kakvih iskustava sa time?
azburkabas je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2018., 13:43   #3486
Cartmann
Premium
Moj komp
 
Cartmann's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Split
Postovi: 488
Citiraj:
Autor darkydark Pregled postova
S obzirom da sam bio zaposlenik te firme i iz ustiju vlasnika i direktora prodaje mi je prenesena ta priča, a i osobe cija je greška bila nemam razloga sumnjati u svo troje.

Prema inspektoru kojem je dodjeljen slučaj, problem je bio da se tvrdilo da robe nema, a bila je dostupna, ali po drugoj cijeni.

Na jednu prijavu možda neće reagirati, ali na njih 5-6-10-15 sigurno hoće, jer to predstavlja obrazac.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
Q
Možda nisi shvatio o čemu pišem, ili ja nisam shvatio o čemu ti pišeš, ali ako se radi o očitoj pogrešci, tu kao kupac nemaš nikakva prava.

Npr. ti (odnosno firma kojoj si vlasnik) želiš prodati stan od 50m2, pogledaš na njuškalo cijene stanova u tom kvartu i vidiš da se kreću oko 2000eur/m2. Poslikaš ga, upišeš podatke u njuškalo i u polje u koje se upisuje cijena stana staviš 2000 eur. Nazove te kupac i kaže da će ga odmah kupiti, dolazi s odvjetnikom i kešom da potpišete kupoprodajni. Ti kažeš ok, kad eto njega s 2000eur. Ti mu kažeš da je cijena stana 2000eur/m2 tj. 100.000 eur. On kaže da to nije istina jer si u cijenu upisao 2000eur, da će te tužiti itd..

Ti mu kažeš da si legalist, uputiš ga nek te tuži i ako sud presudi da je on u pravu, ti ćeš mu dati taj stan za 2000eur, čestitati na dobroj kupnji i sljedeći put više paziti. Na sudu se nećeš izvlačiti, reći ćeš da si zaista upisao 2000eur u vrijednost stana umjesto 100.000 eur, isključivo tvoj previd i greška.

Naravno, neće ga dobiti za 2000, on će platiti troškove suda, tvoje troškove itd.
__________________

Cartmann je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2018., 14:12   #3487
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
I svaki komentari kakav je netko i da li bi stajao u redu za kruh, mlijeko, plejku, goblene duška lokina ili za stranačku iskaznicu je suvišan.
+1

#zalman1 je takav frajer da kupuje sve iz inata po duploj cijeni , nek se zna ko je baja
vex je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2018., 14:26   #3488
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
@cartmann
Bio je takav slučaj vani ebay.de kada je lik stavio zarez na krivo mjesto pa je ispalo 10x jeftinije ono što prodaje (mislim da je u igri bio auto). I sud je dosudio u korist kupca. Ali, to je Civilizacija, a ne Balkan i Hrvatistan.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2018., 14:30   #3489
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Haha, ovi su operirani od mozga. Došlo mi je danas da mi je roba pripremljena za izdavanje. Od svih stvari, na ponudi mi je random kablić koji ni sam ne znam zašto sam ubacio u košaricu.
Nit su me pitali da li želim samo to ni ništa. I vidim da mi još uvijek drže rezervaciju love za sve.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2018., 14:31   #3490
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 890
Citiraj:
Autor Cartmann Pregled postova
Možda nisi shvatio o čemu pišem, ili ja nisam shvatio o čemu ti pišeš, ali ako se radi o očitoj pogrešci, tu kao kupac nemaš nikakva prava.

Npr. ti (odnosno firma kojoj si vlasnik) želiš prodati stan od 50m2, pogledaš na njuškalo cijene stanova u tom kvartu i vidiš da se kreću oko 2000eur/m2. Poslikaš ga, upišeš podatke u njuškalo i u polje u koje se upisuje cijena stana staviš 2000 eur. Nazove te kupac i kaže da će ga odmah kupiti, dolazi s odvjetnikom i kešom da potpišete kupoprodajni. Ti kažeš ok, kad eto njega s 2000eur. Ti mu kažeš da je cijena stana 2000eur/m2 tj. 100.000 eur. On kaže da to nije istina jer si u cijenu upisao 2000eur, da će te tužiti itd..

Ti mu kažeš da si legalist, uputiš ga nek te tuži i ako sud presudi da je on u pravu, ti ćeš mu dati taj stan za 2000eur, čestitati na dobroj kupnji i sljedeći put više paziti. Na sudu se nećeš izvlačiti, reći ćeš da si zaista upisao 2000eur u vrijednost stana umjesto 100.000 eur, isključivo tvoj previd i greška.

Naravno, neće ga dobiti za 2000, on će platiti troškove suda, tvoje troškove itd.

Ne znam je li mi se učinilo ili si stvarno oglas na Njuškalu usporedio s istaknutom cijenom u trgovini
Interpol je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2018., 14:34   #3491
vcendaki
Premium
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: u svemiru :)
Postovi: 197
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Šta se vi čudite, lik koji dok sam ja radio tamo prije 4 godine, koji mi nije znao zapakirat 3 naručena artikla u paket i poslati, danas je regionalni voditelj. Pa od tamo je pobjegao svatko tko je iole bio dobar radnik.
hehe
potpisujem ista stvar kod mene bila
vcendaki je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2018., 14:37   #3492
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,086
Ako apgrejdamo tvoju priču na sljedeći način onda bi se mogla povezati sa problematikom Cock Monday i Links:

Citiraj:
Autor Cartmann Pregled postova
Možda nisi shvatio o čemu pišem, ili ja nisam shvatio o čemu ti pišeš, ali ako se radi o očitoj pogrešci, tu kao kupac nemaš nikakva prava.

Npr. ti (odnosno firma kojoj si vlasnik) želiš prodati stan od 50m2, pogledaš na njuškalo cijene stanova u tom kvartu i vidiš da se kreću oko 2000eur/m2. Poslikaš ga, upišeš podatke u njuškalo i u polje u koje se upisuje cijena stana staviš 2000 eur. Nazove te kupac i kaže da će ga odmah kupiti
Ti mu na to kažeš: "da druže - cijeli stan je 2000€! Dam, samo da prodam!". Još mu pošalješ potvrdu da ti je platio cijeli stan 2000€, jer si imao akciju za najbrži prst i najveće budale u Hrvatskoj i onda taj stan još naplatiš još jedno 20-30 puta raznim idiotima poput nas koji očekujemo plaćenu robu za koju nam je potvrđena narudžba i uzeta lova.

Svi veliš dok dođu da je stan jebiga prodan i da ćeš im vratit lovu i sutradan ga objaviš na njuškalu za 100000€

Krenu te javno prozivati i optuživati za zavaravajuću poslovnu praksu i ti kao prava faca, treći dan, oglas makneš.

Jel' sad malo jasnije?

----

Jer brijem da dosta ljudi imalo alternative za neke artikle širom EU, uključujući mene. No s obzirom da mi je njihova poslovnica udaljena 500m zgodnije mi je bilo to riješiti unutar Hrvatistana nego naručivati izvana u tom trenutku.

Naravno, vani akcije više nema, oni uzeli lovu, (za koju ne sumnjam da će sigurno vratiti, oko toga nema dileme) ali i dalje ćemo svi mi kao potrošači popušiti, jer očekujući robu od njih, nismo artikle naručivali duplo iz vana, a sad od njih nema robe, a vani više nema niti akcije i umjesto uštede od cca 700kn - dobio sam jedno fino Ličko rukovanje.

Vezanu uz Amazon - tri BF-a i CM-a zaredom uzimao za više stvari preko njih - uvijek sve uredno došlo, ako nešto nije došlo - nije došlo jer nisam naručio, odnosno nisam mogao naručiti jer je stanje pisalo 0!

Da ne komentiram "zbog navale webšop zaboravio oduzimanje do 10 "
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2018., 14:56   #3493
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
@cartmann
Bio je takav slučaj vani ebay.de kada je lik stavio zarez na krivo mjesto pa je ispalo 10x jeftinije ono što prodaje (mislim da je u igri bio auto). I sud je dosudio u korist kupca. Ali, to je Civilizacija, a ne Balkan i Hrvatistan.
Aha, kad se netko zezne za zarez ili brojku onda ga treba oderati i to je civilizacija, stvarno si genijalac.
Okoristit se tuđim greškama je krađa, a ne civilizacija.
Napravi ti neku grešku u svom poslu koju ćeš otplaćivati mjesecima pa se onda javi sa takvim izjavama.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2018., 15:00   #3494
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,887
Znači na moj mail gdje im citiram:


"Postupci koji predstavljaju zavaravajuću poslovnu praksu

Članak 35.

Zavaravajućom poslovnom praksom smatraju se sljedeći postupci:



5. pozivanje na kupnju proizvoda po određenoj cijeni, bez isticanja činjenice da trgovac ima opravdane razloge vjerovati da neće biti u mogućnosti ponuditi isporuku tog ili sličnog proizvoda po navedenoj cijeni, u vrijeme i u količini koji su razumni s obzirom na proizvod, opseg oglašavanja proizvoda i ponuđenu cijenu, odnosno da neće biti u mogućnosti osigurati da drugi trgovac isporuči taj ili sličan proizvod po navedenoj cijeni, u vremenu i u količini koji su razumni s obzirom na navedene okolnosti."

I tražim pismeno objašnjenje, oni odgovaraju:


žao nam je, no nažalost nismo Vam u mogućnosti pomoći.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je online   Reply With Quote
Staro 30.11.2018., 15:01   #3495
Xiaomi
Premium
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: EU
Postovi: 285
A ništa preostaje ti sud časti pri hrvatskoj gospodarskoj komori
Xiaomi je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2018., 15:03   #3496
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Pri postavljanju oglasa, svatko prije predaje treba potvrditi ono što je napisao. Lik si je sam kriv što nije čitao ono što je napisao.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2018., 15:05   #3497
stops
Premium
Moj komp
 
stops's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 341
Sad dobio mail da mogu podignut robu i u PDFu samo HDD ladica, za SD karticu sam bio prespor -.-
Pa ja ne znam koliko su onih tih SD kartica morali imat il kolko su prodali kad to ne mogu isporucit

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
stops je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2018., 16:02   #3498
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Da bi neka firma pružila zadovoljstvo kupcima u direktnoj prodaji - ista mora pružiti i zadovoljstvo djelatnicima. U linksu kad god dođem naiđem na mrtva puhala, tih indirektan govor djelatnika, totalna nezainteresiranost. To mi sve govori - od njihove place do odnosa firme prema njima.

Slazem se, ali bitno da u poslovnici na tresnjevci lupaju po svijetlecim mehanickim tipkovnicama da bi izgledali kao jako cool trgovina :-)
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2018., 17:24   #3499
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 666
Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
Aha, kad se netko zezne za zarez ili brojku onda ga treba oderati i to je civilizacija, stvarno si genijalac.
Okoristit se tuđim greškama je krađa, a ne civilizacija.
Napravi ti neku grešku u svom poslu koju ćeš otplaćivati mjesecima pa se onda javi sa takvim izjavama.
I da i ne.

Ako si pristao na uvjete ebaya gdje je definirano da kada se proizvod proda po cijeni koju si odredio, taj proizvod moraš i dostaviti - onda da.

Ako trgujete po nepisanim pravilima, onda ovisi. I to ovisi o kulturi društva unutar kojeg se trguje.

Zamisli situaciju gdje sam ti prodao PS4 novi, zapakirani za 1000kn

Zatim mi se javlja drugi kupac i nudi 1200kn, ja te zovem i kažem jebiga bila je greška, cijena je zapravo 1400kn, ti pristaneš, ja zovem drugog kupca i kažem jebiga, zapravo sam mislio staviti 1600kn ali tipfeler.

I tako u nedogled mogu zajebavati nekog.

Stvar se dodatno zakomplicira za kupca kada je u pitanju korporacija ili društvo poput Linksa koji obrće 170M kn godišnje i u stanju je zajebavati "običnog" čovjeka do mile volje.

Zato postoje zakoni za zaštitu potrošača.
bigAdvance je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2018., 18:23   #3500
Zebran
Premium
Moj komp
 
Zebran's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Bedekovčina
Postovi: 146
Da li je tko uspio uloviti RX 580 STRIX-RX 580-T8G-GAMING za 1859 kn? Već ujutro je bila nedostupna. Jučer je bila dostupna u jednom drugom web shopu (Prot**) za 2022kn.
__________________
Zebran je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2018., 18:48   #3501
MeanBoss
|CTS|MeanBoss|
Moj komp
 
MeanBoss's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Sinj
Postovi: 1,004
Citiraj:
Autor Zebran Pregled postova
Da li je tko uspio uloviti RX 580 STRIX-RX 580-T8G-GAMING za 1859 kn? Već ujutro je bila nedostupna. Jučer je bila dostupna u jednom drugom web shopu (Prot**) za 2022kn.
A kakve koristi pokušavat! 😂 😂 Sveti amazon, dobio info od kolege forumasa, i lipo za 1650kn dobio Sapphire Radeon Rx580 8gb Nitro Special Edition! Došla kući za 4 dana.. Bez ikakvih zajebavanja s ovim našim bakračima! 😂 😂

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
MeanBoss je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2018., 20:51   #3502
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor azburkabas Pregled postova
Ma nabijem ih ja lopine. Zaista im neću ovo pustiti.
Nakon 15tak mailova sa njihovom podrskom i dalje tupe oni svoje.
Prijavio sam ih na mingo.hr
ali sad razmisljam i da napravim prijavu preko Suda časti pri Hrvatskoj gospodarskoj komori
Da li ima itko kakvih iskustava sa time?
Sud casti pri HGK ti je u ZG tako da ako nisi u ZG nemoj prijavljivati.Ako jesi, racunaj da ces dva dana izgubiti, tj. morati ces doci na rocista.Prvo ide mirenje,a nakon toga sudjenje i prvostupanjska presuda.Drzi se MiNGO, oni to bolje i efikasnije odrade.
Cuo sam da bi svi koji podnesu prijavu MINGO mogli bi dobiti uredjaj koji su narucili po cijeni koja je placena.Danas kod mene bio buraz i kaze da su ga preveslali.Pisao im prigovor i dobio c/p odgovor.U 10 minta kod mene sastavili prijavu i sbinuli je MINGO.

Poslano sa mog C106 koristeći Tapatalk
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2018., 21:00   #3503
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,887
Ja sam poslao na Mingo nakon što su mi negativno riješili prigovor. Javim šta bude dalje.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je online   Reply With Quote
Staro 30.11.2018., 21:18   #3504
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Dobro si napravio,to je pravi put.

Poslano sa mog C106 koristeći Tapatalk
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2018., 21:33   #3505
all_or_nothing
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: osijek
Postovi: 44
mene sad strah da će tražiti da im vratim miševe.
all_or_nothing je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2018., 22:09   #3506
Cartmann
Premium
Moj komp
 
Cartmann's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Split
Postovi: 488
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
@cartmann
Bio je takav slučaj vani ebay.de kada je lik stavio zarez na krivo mjesto pa je ispalo 10x jeftinije ono što prodaje (mislim da je u igri bio auto). I sud je dosudio u korist kupca. Ali, to je Civilizacija, a ne Balkan i Hrvatistan.
Vjerojatno je članak bio na fb, uz "nov bmw za 1000 kuna!! kliknite ovdje". Jer google ne nalazi ništa o tome. Ali će ti naći obrnute slučajeve. Očito je lik izračunao da mu je bolje prodati auto za 1/10 cijene nego dobiti negativnu ocjenu na ebayu. Iako u ovom slučaju ne bi ni dobio negativnu ocjenu jer ebay to smatra kao honest mistake. Isto radi booking ili airbnb ako greškom upišeš krivu cijenu smještaja. Canceliraju rezervaciju i stave višu cijenu za te datume.

Kao što je netko napisao, za razliku od Balkana, onaj tko želi zloupotrijebiti takvu pogrešku da bi stekao korist koja mu ne pripada bi završio u zatvoru. Teoretski bi mogao i u Hr, ali to kod nas ide mnogo teže. Ista stvar je da ti npr. djelatnica u banci greškom upiše broj računa umjesto iznosa pa dobiješ 3 milijuna kuna umjesto 3 tisuće. Ako iskoristiš tu njenu pogrešku i brže bolje potrošiš tih 3 milijuna kupujući stvari na ebayu, rezervirajući smještaj na bookingu itd.. završit ćeš u zatvoru.

Citiraj:
Autor Interpol Pregled postova
Ne znam je li mi se učinilo ili si stvarno oglas na Njuškalu usporedio s istaknutom cijenom u trgovini
Na njuškalu se oglašavaju mnoge trgovine, ali ako te taj potpuno nebitan podatak zbunjuje, zamisli da je prodavatelj napravio web stranicu za svoju firmu i na njoj oglasio stan te napravio spomenutu grešku.
__________________


Zadnje izmijenjeno od: Cartmann. 30.11.2018. u 22:17.
Cartmann je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2018., 22:33   #3507
angell
Premium
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 78
Ovo sve me podsjetilo na situaciju od prije nekih 10 godina. Frend dignuo na bankomatu 100kn, izbacilo mu 200kn, pogledao stanje i skinuto samo 100 kn. Naravno da je ponovio proces i tako do dnevnog limita (5k kuna). Drugi dan, stanje na računu u crvenom minusu, skinuto 10k kuna. Pravio se pametan, prilagao slip sa stanjem,prijetio tužbom, no na kraju je samo platio nešto kamata za minus...
Tako da treba biti realan i prihvatiti stvari kakve jesu. Oni koji su naručili artikle ujutro oko 8 (ili ranije), uredno su ih dobili. A ostali, više sreće dogodine, u nekoj drugoj trgovini...
angell je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2018., 22:38   #3508
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,339
Citiraj:
Autor angell Pregled postova
Ovo sve me podsjetilo na situaciju od prije nekih 10 godina. Frend dignuo na bankomatu 100kn, izbacilo mu 200kn, pogledao stanje i skinuto samo 100 kn. Naravno da je ponovio proces i tako do dnevnog limita (5k kuna). Drugi dan, stanje na računu u crvenom minusu, skinuto 10k kuna. Pravio se pametan, prilagao slip sa stanjem,prijetio tužbom, no na kraju je samo platio nešto kamata za minus...
Tako da treba biti realan i prihvatiti stvari kakve jesu. Oni koji su naručili artikle ujutro oko 8 (ili ranije), uredno su ih dobili. A ostali, više sreće dogodine, u nekoj drugoj trgovini...
e baš ovo...
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2018., 00:24   #3509
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Stranica i cijeli webshop im je kriminalno loš. Nevezano za Black Friday i Cyber Monday, kupovali smo prijenosnike za firmu za koje je pisalo imaju u jednoj poslovnici i na webshopu. Uzmemo 2 takva i drugi dan majstori javljaju da nemaju nijedan na stanju, da nije dobavljiv i da će vratiti novce (cifra od 18 k kn). Srećom, ispostavilo se da novci uopće nisu bili ni skinuti.

Premotamo tri dana i opet kopam nešto po nabavi, ponovno kliknem na taj isti, a njima i dalje stoji da je dostupan. Tako da tko god to održava, ili ne radi svoj posao ili im je sustav u tolikom ku**u pa im valjda ekipa konstantno mora radit povrate jer robe očito nema.

Što se tiče crnog petka, to je smijurija - realnost je da nismo tržište od 300 milijuna ljudi sa ogromnim lancima poput Walmarta ili Best Buya pa da ima zaostale robe koja se nije mogla okrenut u zadanim rokovima. I onda ovako ostane na žalosnim pokušajima gdje se 400-500 (a možda i više) ljudi mora potuči za dvije grafičke i tri procesora...

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2018., 09:17   #3510
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,466
Citiraj:
Autor angell Pregled postova
Tako da treba biti realan i prihvatiti stvari kakve jesu. Oni koji su naručili artikle ujutro oko 8 (ili ranije), uredno su ih dobili. A ostali, više sreće dogodine, u nekoj drugoj trgovini...
Pa... bas i nije tako. Jedno je da imaju 2-3 kom na akciji, drugo je kad znaju koliko imaju pa svejedno dopuste i NAPLATE stotinama ljudi za tih par artikala.
To je ta velika razlika.

Tuzno je da dosta ljudi jos opravdava Links i tvrdi da nisu nista lose napravili.
Inace, osobno vec par godina izbjegavam Links od kad se frend opekao kod njih sa ciganskom politikom servisa.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na