Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.10.2018., 19:14   #40141
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
Ljudi, savjet po pitanju guma.

Zimske, razmisljam o mjenjanju kompleta Savinih S3+ koje...... su odlicne, nenadjebive kada zapnes na Velebitu i +5cm snijega. Onda zaista jesu zimske, no obzirom da sam u Zagrebu gdje ce eventualno biti sveukupno par dana s snijegom na kolniku, Sava != kupovina.

Pa malo gledah i komentar na Firestone Winterhawk 3?

Naravno, uvjet je skoro kao kod ljetne kada sam ih uzeo (Uniroyal Rainexpert ) je što jeftinije, a da što bolje odgovara onome čemu je namjenjena - hladno, mokro, poooooonekad zaledeno, poooooooonekad snijeg.

Jer su nam takvi i uvjeti, jel.

Dimenzije 175/70/13.
I da, gledah ih na ovom mjestu, cijenom su malo iznad Save kod nas, preporuka/komentari?
Za ZG zimu gledaj zimsku koja je dobra na mokrom jer u grebza od cijele zime imaš možda 10% snijega ostalo je sve mokro ...

Ali u tom cjenovnom rangu to će biti izazov naći ...

Tak da ti je fulda jedini logični izbor ... iako ona nije baš na mokrom ali je bestbuy od ostalog kaj se nudi.
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2018., 19:41   #40142
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,202
Pozz,

Posto zivim u dalmaciji, i nekad odem u zaleđe, a snijega ovde nema skoro vidit ni čut, ali u zaleđu zna nekad pasti nešto. Temperature su rijetko ispod nula ali zimi redovno ispod 15 ali zna često past par ispod 0, palo mi je napamet
možda da umjesto zimskih koje su lošije na suhome/mokrome na 7+ stupnjeva, šta je meni 90% vožnje, kupim Continental AllSeason gume da i ako malo zaledi i padne negdi snijega da se ne moram trest oću li stat, a ljeti da koristim standardne ljetne gume?
Jel mi priča glupa il ima tu nešto
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2018., 19:50   #40143
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Starom je mjesec dana prije isteka garancije riknuo start/stop sistem na 307 1.6 hdi. Lik iz servisa mu je rekao da bi to koštalo +10k kn da nije u gari.

Pogledajte kako lik razvaljuje peglicu na rallyju
https://automobili.hr/novosti/video/...ozite-vec-kako
Otkad se start/stop ugradjivao u Pug 307??? U toj info mi nesto ne stima.

Ja imam 307 1.6Hdi, 66kw. Ph2, dakle redizajn(oni nemaju bas toliko problema sa elektronikom). Vlasnik od 80k k do sada kad ima 317k km. Nije bilo ozbiljnijih problema s njim. Stari ga vozi zadnjih pola godine, od kada sam kupio Ceeda CRDi.

Ne znam zasto vam je taj auto bucan, jer uopce nije. Jedino ako su popucali toplinski stitovi na ispusnoj grani, onda klepecu. Sva 3 skupa su oko 800kn(origigi), ako se dobro sjecam.
Inace, ja sam autom bio relativno zadovoljan. Nije bilo ozbiljnijih kvarova, injektori i turbo nisu ni dirani otkad je kod mene.
Bilo je malo vecih troskova na cca 215k km (amortizeri, lezajevi amortizera, opruge, seleni) i na cca 300k km (restegnuo se lanac od bregastih, preventivno mijenjan i mijenjane poluosovine jer su dobile lufta i pocele su trest na ubrzanju).

Netko ce rec da je to skupo odrzavanje, ali znam iz iskustva u okolini da je na takvim kilometrazama daleko skuplje bit vlasnik Octavie TDi... redovito su servisirane turbine, mijenjani zamasnjaci, crkavali injektori... S druge strane 307 1.6Hdi od 80kw ima plivajuci zamasnjak, varijabilni turbo, dpf... a to voli crkavat i na 307icama (toga nema na 66kW verziji). I zato ti jaci 1.6 HDi motori nisu bas preporucljivi za kupovinu kao polovnjaci.
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2018., 19:54   #40144
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Eto vidiš. A govorilo se da je veliki korak naprijed.
Pa i je. U svemu osim u pouzdanosti
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2018., 20:00   #40145
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Isto tako frendu, farba se počela ljuštiti s vrata.
E da, i to. Farba je sranje. Moj se isto poceo ljustit na A nosacu. No farbanje toga je bilo 500kn, nije strasno. Sad se opet pocelo ljustit, sad kod treceg stop svjetla na vratima prtljaznika. Ali u oba slucaja je temeljni sloj bio netaknut, nema tu ni h od hrdje. Antikorozivna je dobro odradjena, A-nosac sam takav oljusten vozio vise od godinu dana

No kad vidim da se frendu Mazda 6 pocela ljustit na straznjim vratima... ne cini mi se pug tako strasan, bar je u startu u pol jeftiniji
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2018., 20:26   #40146
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Pozz,

Posto zivim u dalmaciji, i nekad odem u zaleđe, a snijega ovde nema skoro vidit ni čut, ali u zaleđu zna nekad pasti nešto. Temperature su rijetko ispod nula ali zimi redovno ispod 15 ali zna često past par ispod 0, palo mi je napamet
možda da umjesto zimskih koje su lošije na suhome/mokrome na 7+ stupnjeva, šta je meni 90% vožnje, kupim Continental AllSeason gume da i ako malo zaledi i padne negdi snijega da se ne moram trest oću li stat, a ljeti da koristim standardne ljetne gume?
Jel mi priča glupa il ima tu nešto
Ne vidim smisao kupovine all season guma + ljetni set.
all season su ionako skuplje od pravih zimskih.
Opet, ti najbolje znaš kuda i kako voziš i koje auto voziš.

Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2018., 20:33   #40147
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Pozz,

Posto zivim u dalmaciji, i nekad odem u zaleđe, a snijega ovde nema skoro vidit ni čut, ali u zaleđu zna nekad pasti nešto. Temperature su rijetko ispod nula ali zimi redovno ispod 15 ali zna često past par ispod 0, palo mi je napamet
možda da umjesto zimskih koje su lošije na suhome/mokrome na 7+ stupnjeva, šta je meni 90% vožnje, kupim Continental AllSeason gume da i ako malo zaledi i padne negdi snijega da se ne moram trest oću li stat, a ljeti da koristim standardne ljetne gume?
Jel mi priča glupa il ima tu nešto
Kupi dobre cjelogodišnje (može i te koje si naveo) i prst u uho ...

Citiraj:
Autor JC Denton Pregled postova
Netko ce rec da je to skupo odrzavanje, ali znam iz iskustva u okolini da je na takvim kilometrazama daleko skuplje bit vlasnik Octavie TDi... redovito su servisirane turbine, mijenjani zamasnjaci, crkavali injektori... S druge strane 307 1.6Hdi od 80kw ima plivajuci zamasnjak, varijabilni turbo, dpf... a to voli crkavat i na 307icama (toga nema na 66kW verziji). I zato ti jaci 1.6 HDi motori nisu bas preporucljivi za kupovinu kao polovnjaci.
Neću reći nego znam da je ... i ne možeš mi uspoređivat to sa VW koncernom kod kojih dijelova ima na svakom čošku ...
Imam ja Škodu TDI PD jedini veći izdatak je set kvačila zbog zamašnjaka koji košta 500 eura. Za ostalo su sve stvarno pristupačne cijene a o puzdanosti uz redovito održavanje ne moram ni pričat. Svaka druga daško ima pola miliona kilometara. To kod Peugeot je malo teže za vidjet u tom broju.

Dok sam imao Peuegota 60% dijelova sam morao kupit original. Jer zamijenskog nije bilo ili je bilo toliko loše da nije potrajalo mjesec dana ... znači tu ne pričam o univezalnim dijelovima filterima i disk počicama (potrošni materijal). I ne daj bože da ti ode nekaj specifično onda si ga fasovao ...

Citiraj:
Autor JC Denton Pregled postova
Pa i je. U svemu osim u pouzdanosti
A dizajn? Kao novi model (308) a auto je redizajan 307 redizajna.
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2018., 21:44   #40148
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Pošto sam vozio dvije 307-ice SW HDI nekih 8 godina i ukupno napravio 350000 km s njima, mogu reći nešto.

Kod Ph1: loša elektronika i kontakti, centralni ekran nečitljiv kad je toplije, bučniji motori, loše riješeno hlađenje motora, osjetljivi na vodu u gorivu, 2.0 HDI 90 KS jako pouzdan motor

Kod Ph2: nešto pouzdanija elektronika, tiši i ekonomičniji motori, loši prednji halogeni farovi, 1.6 HDI 109 KS jako problematičan motor, osjetljiv na loše gorivo

Zajedničko za sve: kvalitetna unutrašnjost, problematične ručice žmigavaca/brisača, mekan i osjetljiv ovjes, mjenjač dugog hoda i labav, loša cijela karoserija, uglavnom jeftini dijelovi, pregledan u svim smjerovima

Nijedan 307 nema start/stop, to su uveli tek u kasnijim modelima 308-ice kod e-HDI-a.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2018., 22:41   #40149
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor Xenon Pregled postova
Kupi dobre cjelogodišnje (može i te koje si naveo) i prst u uho ...


Neću reći nego znam da je ... i ne možeš mi uspoređivat to sa VW koncernom kod kojih dijelova ima na svakom čošku ...
Imam ja Škodu TDI PD jedini veći izdatak je set kvačila zbog zamašnjaka koji košta 500 eura. Za ostalo su sve stvarno pristupačne cijene a o puzdanosti uz redovito održavanje ne moram ni pričat. Svaka druga daško ima pola miliona kilometara. To kod Peugeot je malo teže za vidjet u tom broju.

Dok sam imao Peuegota 60% dijelova sam morao kupit original. Jer zamijenskog nije bilo ili je bilo toliko loše da nije potrajalo mjesec dana ... znači tu ne pričam o univezalnim dijelovima filterima i disk počicama (potrošni materijal). I ne daj bože da ti ode nekaj specifično onda si ga fasovao ...


A dizajn? Kao novi model (308) a auto je redizajan 307 redizajna.

1.6 HDi ima lošiju reputaciju nego što stvarno je situacija. Kao i što 1.9 TDi ima reputaciju super-duper pouzdanog motora na kojem se niš ne kvari, a to nije baš tako. Svaka druga Škoda Octavia ili Golf V s tim motorom koje znam su do 300k km radili reparaciju turbine,a i česta je reparacija PD injektora. Dok recimo kod Puga ne znam nijednu 66kW varijantu 1.6HDi motora, a da je turbo vađen i repariran prije 300k km... dok je kod 80kW varijante valjda svaki na reparaciji prije 200k km

Što se tiče "neobičnih" dijelova koje sam morao kupovat za Puga.. ne znam previše, za sve što mi je trebalo je postojala zamjenska varijanta nekoliko proizvođača, ali ni originalni dijelovi često nisu bezobrazno skupi (pogotovo zato jer često ima i ponuda tvornički repariranih dijelova). Ali većinom mi nisu trebali "neobični" dijelovi pa nemam previše iskustva

Suma sumarum je i ovako da svi ti dizeli najčešće postaju preskupi za održavanje nakon cca 300-400k km, bez obzira o kakvoj reputaciji pričamo (probajte stavit sve troškove i izgubljeno vrijeme na papir pa ćete vidjet...). Iznimka su auti koji su stalno na otvorenoj cesti i rade ture 100km i više u komadu, u tom režimu se motori puno manje ispate hladno-toplo režimom, kao i lošim cestama (pa ovjes duže potraje). BTW, znam , ovako sad iz glave, 4 307ice 1.6HDi sa 66kW koji imaju preko 400k km i motori su još u dobrom stanju. Problem je što se onda već očekuje da se dogodi veći kvar pa ih se ljudi rješavaju. TDi motora se ne rješavaju jer je kod nas uvriježeno mišljenje da se das Auto nikad ne kvari.

Što se tiče prve 308-ice... nije redizajn (osim ako redizajnom ne smatraš doradu nosivog dijela konstrukcije i rekonstrukciju praktički svakog dijela auta), samo je na istoj, ali podosta dorađenoj, platformi kao i 307 (i C4, uključujući ovu zadnju). To što je stil sličan vuče priču iz dizajna 207-ice (koja je začetnik ondašnjeg stila/brandinga Peugeota), ali to je samo vanjska oplata, to je nebitno u cijeloj priči. 308-ica je u svemu bila puno bolji auto od 307ice. Osim u pouzdanosti/gremlinima VTi motori su bili izvrsni performansama, ali očaj u pouzdanosti (trošili ulja bezrazložno puno, gasili se for no reason i sl.)
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2018., 22:53   #40150
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Pošto sam vozio dvije 307-ice SW HDI nekih 8 godina i ukupno napravio 350000 km s njima, mogu reći nešto.

Kod Ph1: loša elektronika i kontakti, centralni ekran nečitljiv kad je toplije, bučniji motori, loše riješeno hlađenje motora, osjetljivi na vodu u gorivu, 2.0 HDI 90 KS jako pouzdan motor

Kod Ph2: nešto pouzdanija elektronika, tiši i ekonomičniji motori, loši prednji halogeni farovi, 1.6 HDI 109 KS jako problematičan motor, osjetljiv na loše gorivo

Zajedničko za sve: kvalitetna unutrašnjost, problematične ručice žmigavaca/brisača, mekan i osjetljiv ovjes, mjenjač dugog hoda i labav, loša cijela karoserija, uglavnom jeftini dijelovi, pregledan u svim smjerovima

Nijedan 307 nema start/stop, to su uveli tek u kasnijim modelima 308-ice kod e-HDI-a.

Ne znam koliko je ekran nečitljiv na ph1, ali nije neka sreća ni ph2 kad ostane 5-6 sati na jakom suncu (da se čitat, ali je cijeli narančast )

Na Ph2 jesu lošiji farovi (lošije osvjetljavaju cestu), ali puno rijeđe crkavaju lampe u njima nego na Ph1 (navodno ima više veze s stabilnijim naponom tj. s elektrikom). Ali to je pojava i na novijim autima. Npr. ovaj moj Ceed isto ima očajne farove.. ima kao posebna svjetla za skretanje, ali je zbog njih far tako konstruiran da po mrklom mraku baš vidiš da u snopu postoji rupa u osvjetljenju tamo gdje je u faru smješteno to svjetlo za skretanje. Sranje. Po srednje zavojitoj cesti u mrklom mraku baš jako smeta. Barem meni. A prelazim sa 307ice ph2. S druge strane na autocesti po mrklom mraku su OK i kratka svjetla, dosta bolja nego kod Puga.

I zaključak je da ako se kupuje dizel, da se uvijek kupuje 90KS varijanta. Bez obzira o kojem bloku pričamo. S njima nema problema.
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 00:50   #40151
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor JC Denton Pregled postova
1.6 HDi ima lošiju reputaciju nego što stvarno je situacija. Kao i što 1.9 TDi ima reputaciju super-duper pouzdanog motora na kojem se niš ne kvari, a to nije baš tako. Svaka druga Škoda Octavia ili Golf V s tim motorom koje znam su do 300k km radili reparaciju turbine,a i česta je reparacija PD injektora. Dok recimo kod Puga ne znam nijednu 66kW varijantu 1.6HDi motora, a da je turbo vađen i repariran prije 300k km... dok je kod 80kW varijante valjda svaki na reparaciji prije 200k km

Što se tiče "neobičnih" dijelova koje sam morao kupovat za Puga.. ne znam previše, za sve što mi je trebalo je postojala zamjenska varijanta nekoliko proizvođača, ali ni originalni dijelovi često nisu bezobrazno skupi (pogotovo zato jer često ima i ponuda tvornički repariranih dijelova). Ali većinom mi nisu trebali "neobični" dijelovi pa nemam previše iskustva

Suma sumarum je i ovako da svi ti dizeli najčešće postaju preskupi za održavanje nakon cca 300-400k km, bez obzira o kakvoj reputaciji pričamo (probajte stavit sve troškove i izgubljeno vrijeme na papir pa ćete vidjet...). Iznimka su auti koji su stalno na otvorenoj cesti i rade ture 100km i više u komadu, u tom režimu se motori puno manje ispate hladno-toplo režimom, kao i lošim cestama (pa ovjes duže potraje). BTW, znam , ovako sad iz glave, 4 307ice 1.6HDi sa 66kW koji imaju preko 400k km i motori su još u dobrom stanju. Problem je što se onda već očekuje da se dogodi veći kvar pa ih se ljudi rješavaju. TDi motora se ne rješavaju jer je kod nas uvriježeno mišljenje da se das Auto nikad ne kvari.

Što se tiče prve 308-ice... nije redizajn (osim ako redizajnom ne smatraš doradu nosivog dijela konstrukcije i rekonstrukciju praktički svakog dijela auta), samo je na istoj, ali podosta dorađenoj, platformi kao i 307 (i C4, uključujući ovu zadnju). To što je stil sličan vuče priču iz dizajna 207-ice (koja je začetnik ondašnjeg stila/brandinga Peugeota), ali to je samo vanjska oplata, to je nebitno u cijeloj priči. 308-ica je u svemu bila puno bolji auto od 307ice. Osim u pouzdanosti/gremlinima VTi motori su bili izvrsni performansama, ali očaj u pouzdanosti (trošili ulja bezrazložno puno, gasili se for no reason i sl.)
Krivi stav ... PSA uoće nema lošu reputaciju HDi motora. Naprotiv jedni su od najboljih motora uz TDI i JTD. Ja nisam pobornik VW-a za mene su talijani ali sam objektivan prema iskustvu koje imam. Ja francuza neću sigurno nikad više imat ... motor je tu najmanji problem (ako se referiramo na hdi).

1.9 TDI ima opravdanu reputaciju i najbolji je motor svog doba ... čak i ovi noviji mu nisu dorasli. Ja sam u firmi imao nekoliko Octavia redovito održavani i prodavali su privatim ljudima dalje sa 500000 km koji su ih dalje vozili preporodavali ili što već ... tak da puno toga ovisi o održavanju ne samo kod škoda nego općenito kod svih auta.
Ali generalno kad gledaš nije VW bezveze najprodavaniji i najcjenjenij auto ... svidlo se to vama ili ne ...

Što se tiče Pugeota ja ti mogu sad tu pisat elaborate sranja koja sam imao ja s tima autom i dvoje kolega koji još uvijek voze Peugeot. Zamjenskih dijelova nemaš toliko koliko imaš kod VW i nekih ostalih marki tipa FIAT.

Bio sam svako malo u PA dijelovima jer nije bilo zamijenskih i dijelovi baš nisu povoljni kako ti misliš.

Kvario se ili ne kvario ali naspram Peugeota kod Škode na prijeđenih 150000 km mogu ti na prste jedne ruke nabrojat kaj sam promijenio da je otišlo a da nije potrošni materijal (filter, ulje, kočnice, gume itd.). Samo ću ti reć za Peugeot da kvar kod kojeg mi je kap prelila čašu je da mi je jedno jutro kad sam išao na posao procurio mali kiler kabine na autu starom 6 godina ... znači to se kod ostalih auta događa kad postanu stare hrbine preko 20 godina ... tad sam popzdio i stavio ga u oglas 500 eura niže od najpovoljnijeg samo da se čim prije riješim tog smeća.

Za 308 mislim isključivo na dizajn koji je teški fail, radit novi model a iskopirao si prethodni 90% ... a za prince motorizaciju nemam kaj pričat, sve je već rečeno više puta.

Nije bez razloga proglašen najgorima automobilom i od strane top geara.
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 05:35   #40152
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
@jc denton
Ovaj je imao neki Sportium paket opreme u kojem je start/stop bio ugrađen. Kupljen je kao salonsko vozilo lokalnog pežo dilera. Ako se dobro sjećam, serviser je spominjao cifru od 14 ili 16k kn za promjenu istog.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 08:03   #40153
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,764
308ica dolazi sa Sportium paketom.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 08:04   #40154
hedgehog
Premium
Moj komp
 
hedgehog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2013
Postovi: 1,335
Lako za turbinu nakon 300k,to očekuješ. Meni je najgore kod Peugeota tih 206/307 što svaki drugi ima zahrdale pragove i/ili blatobrane ili boju koja je otišla.. A to je tek skupa priča za održavati i popravljati..
hedgehog je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 08:49   #40155
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Proguglao - bio je 307 Sportium.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 09:14   #40156
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,764
Mislio sam da su se kod nas prodavali X, XS i XSi paketi opreme, konkretno na 307ici nakon redizajna 2005.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 10:11   #40157
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Ovaj je bio kupljen poslije 2010.g.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 10:18   #40158
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Mislim da su na jednoj seriji 2.0 HDI motora, ugrađene dizne koje se nedaju reparirati, a komad je 3500kn, Siemensove mislim.
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 10:25   #40159
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor hedgehog Pregled postova
Lako za turbinu nakon 300k,to očekuješ. Meni je najgore kod Peugeota tih 206/307 što svaki drugi ima zahrdale pragove i/ili blatobrane ili boju koja je otišla.. A to je tek skupa priča za održavati i popravljati..
Moj Passat ima oko 280 000 na satu, vjerujem kako su mu skinuli barem 100-150k.... Nisam radio reparaciju turbine, ali mi se dogodi da se turbina zaprlja. Recimo, nakon godinu i pol dana ju moram skinuti i očistiti, što izađe nekih 200-300 kn i opet godinu+ nemam problema, vuče kao nenormalan. A sad, zašto se turbina tako lako zaprlja... Valjda je do kvalitete goriva. Čak su mi i rekli u servisu gdje to radim da se ni jedna turbina ne prlja lako kao kod VW.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 10:26   #40160
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,764
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ovaj je bio kupljen poslije 2010.g.
Da, ali kod nas je 307 zamjenjen sa 308 nakon 2007 afaik.
308 Sportium je model dostupan kod nas, tocnije to je ph2 model kad su poceli koristiti novije nazive paketa opreme. Nije tako jednostavno u 2010-oj pobrkati 307 i 308

Auto je valjda kupljen nov u Hr u ovlastenom salonu?
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 13:17   #40161
henri_007
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 476
LINK

Bilo bi mi smiješno da popravak neću ja ( svi mi ) platiti....
henri_007 je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 13:25   #40162
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 462
Citiraj:
Autor henri_007 Pregled postova
LINK

Bilo bi mi smiješno da popravak neću ja ( svi mi ) platiti....



Valjda ima kasko. Ali činjenica jest da se sumanuto voze.
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 15:15   #40163
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
Citiraj:
Autor Inovator Pregled postova
... Ali činjenica jest da se sumanuto voze.

I po čemu je ovaj sletio zbog presretača?
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 15:32   #40164
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
@xlr
Kao što rekoh, auto je kupljen kod lokalnog dilera pežoa u RI (onaj na Škurinju). Nekoliko mjeseci ga je vozio djelatnik salona tako da je unutra imao par sitnih oštećenja po plastici. Zbog toga je kupljen sa solidnim popustom.
Koliko se sjećam, u sklopu Sportium opreme je bio start/stop sistem, tempomat, bt, alu na papučicama gasa, kočnice, kvačila i odmora za lijevu nogu,...
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 15:35   #40165
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
Zanimljivi su ti francuzi... jedni imaju fejk xenone pod tvorničke, drugi pak SS u modelu koji ga ne bi trebao imati... ma čudo jedno
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 15:50   #40166
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,764
Mene je ovo ful zaintrigiralo al ne želim gnjaviti čovjeka. Valjda zna što mu je otac vozio.



Ali ako ga je nekoliko mjeseci vozio djelatnik salona, pa prodao, onda je to nakon 2010te bila friška 308ica (tvoj opis opreme bi odgovarao Sportiumu). Ako još imaš broj šasije lako i to provjerimo na serviceboxu.



U to vrijeme 307ica je bila 2+ godine star model koji se više nije prodavao u EU. Vani su postojali Sportium modeli 307ice, ali nisam siguran za stop n go sustav.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 16:17   #40167
Romul
Premium
Moj komp
 
Romul's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Rijeka/Bratislava
Postovi: 217
Ja sam prije 5 godina slučajno dobio u ruke zamjenski službeni auto P307 neki benzinac sa automatskim mjenjačem. I to neki sa 4 brzine. Vozila ga inače neka starija gospodja iz financija. Bože me sačuvaj tog auta i te vožnje
Ovo što je neko spomenuo ljuštenje boje potvrdjujem i taj je imao oljuštenog podosta. A ostalo mi i u sjećanju kad zalupiš vrata zvuk kao da si zatvorio kontenjer špleng!

Inače u mojoj obitelji je uvijek bilo francuza. Stari je vozio Renaulte i Peugeoute od 304,305 pa do legende 504, pa zadnje 405. I ja sam tamo 90ih vozio Peugeot 205. Mislim da su to i bili zadnji dobri auti. Osobito mi je u sjecanju ostao 504 kao klinac. A kasnije sam i sam malo krao od starog 405 1.9 benzinca. Auto je bio baš mrak.

Kažu meni Slovaci da nikad ne kupuj auto na F: Fiat,Ford i Francuski
Al ja se pravim pametan pa kupio ženi Forda
Dobar za vozit ali nije bez mana.
Romul je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 16:21   #40168
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
I po čemu je ovaj sletio zbog presretača?

Presretač ima ralicu pa ga je izgurao s ceste
Citiraj:
Autor henri_007 Pregled postova
LINK

Bilo bi mi smiješno da popravak neću ja ( svi mi ) platiti....

Neće(š)mo.


Da ti tak nedajbože sletiš, dobio bi (samo) 750kn kaznu.
Policajcu ide puno više od toga, i novčano i nenovčano
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 17:14   #40169
henri_007
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 476
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova


Policajcu ide puno više od toga, i novčano i nenovčano
Ajd nam sad ispričaj famoznu priču o disciplinskoj i još famoznijoj (i još beskorisnijoj unutarnjoj).

Tenkre što je vozio će platiti cca 30% ukupne štete (ostatak porezni obveznici), a o ovoj "nenovčanoj" kazni neću uopće trošiti riječi.
henri_007 je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 17:15   #40170
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Ne znam ako ću uspjeti išta naći o njemu jer ga je stari početkom godine trampio za Corollu 1.4D Luna. Eventualno mogu potražiti tablice na nekoj staroj fotki.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na