Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.01.2018., 20:31   #3481
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,015
može netko poslati ugovor kojeg t-com šalje na potpis za montažu optike u zgrade?
ne pitam za ugovor s korisnikom, već za ugovor sa zgradom. zanima me da li postoji klauzula o "operateru zgrade" i cijene prepuštanja optičke niti drugim operaterima.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2018., 10:56   #3482
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
Citiraj:
Autor vacs Pregled postova
Od 18.05.2017. dostupna je ponuda MAX2 paketa u prodajnom kanalu za teleprodaju i savjetovanje korisnika i terenskoj prodaji za ugovornu obavezu od 24 mjeseca po cijeni od: MAX2 paket od 119,20 kn bez PDV-a odnosno 149,00 kn s PDV-om na bakrenoj infrastrukturi; MAX2 paket od 135,20 kn bez PDV-a odnosno 169,00 kn s PDV-om na optičkoj infrastrukturi; MAX3 paket od 167,20 kn bez PDV-a odnosno 209,00 kn s PDV-om na bakrenoj infrastrukturi; MAX3 paket od 183,20 kn bez PDV-a odnosno 229,00 kn s PDV-om na optičkoj infrastrukturi. Ova ponuda nije dostupna uz Magenta 1 ponudu.

ja sam dobio tocno po ovom cjeniku, paket ukljucuje osnovnu brzinu i treba nadoplatiti ako se zeli veca...javi mi se na pp da ti dam broj na koji zvati
spojili me sa službom za savjetovanje s obzirom da imam max3 m paket i po njma ogromne popuste moči ću produžit ugovor jedino ako zadržim postojeće
pakete,po cijenama koje sad plačam 275kn (max3 m,brzina 200,arene) ako bi dodavao recimo sportski onda bi bio 44kn.ono što je novo da je najavila
mogučnost prenosa lige prvaka i dalje i da će se to točno znat u trečem ili četvrtom mjesecu,navodno da postoji interes za otkupom prava na prijenose
od vip-a i na max-tv-u.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2018., 13:38   #3483
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
kakve su to gluposti, susjeda je trazila max3 na bakru za 209kn i dobila, ja sam trazio max2 za 149kn + 10kn za brzinu i dobio..nema razloga da tebi ne daju isto po cjeniku kao i nama, probavaj opet dok ne dobijes nekog agenta bolje volje ili mozda da ne spominjes max3 M nego samo max3 jer ove sto smo mi dobili nigdje nemaju slovo za oznaku paketa a sadrze flat internet, flat telefon bez uspostave i osnovnu brzinu
vacs je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2018., 13:41   #3484
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,357
Ponuda ovisi od odjela do odjela.
Cijena MAX2 149kn i MAX3 209 kn će se najlakše dobit preko prodajnih predstavnika
https://www.hrvatskitelekom.hr/predstavnici
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2018., 00:46   #3485
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
imam još mjesec dana, danas sam se samo raspitivao i onak usputa spomenuo da mi je i iskon sa prihvaljiviom cijenom dostupan ,a i bnet da nije za odbaciti nekako sam stekao dojam da ću dobit poziv još od njih
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2018., 01:37   #3486
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
ono što je novo da je najavila
mogučnost prenosa lige prvaka i dalje i da će se to točno znat u trečem ili četvrtom mjesecu,navodno da postoji interes za otkupom prava na prijenose
od vip-a i na max-tv-u.
Mulja i laže. VIP sigurno neće prodati prava i već se reklamira kao eksluziva za prijenos Lige, ako ti je to bitno, nemoj produžiti.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2018., 09:19   #3487
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
zadnji razlog mi je liga prvaka zbog 10 utkmica godišnje neidem s konja na magarca,ali kad malo razmisliš vip i t-com su toliko poslovno "isprepleteni" da stvarno nebi bilo čudo
da im prodaju prava,rekla mi je da su svjesni da "arene" bez lige prvaka nisu bogzna što i da postoji interes i i da će se točnije znat krajem trečeg ili početkom četvrtog mjeseca,
sad dali bude kaj od toga ili ne vidjet ćemo,i nisam ja spominjo max3 m,nego mi je ona rekla da ga imam i da sam do sada imao velike popuste i da ću to moći produžiti ako isto
uzmem a ako bi dodao sportski da bi me koštalo 44 kn dodatno,u toj kombinaci mi naravno iskon 200 više odgovara.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2018., 23:45   #3488
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 630
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Svašta toga ja znam
- ovo je Bnet tema a ti tu pitaš za T-Komu ... je, je ponjelo te ...
- prvi uvjet je da je Fritz podešen kao WAN Router (čitaj da su konekcije preko WAN ili odr. Lan porta)
- drugo ima dvije opcije:

a)
- na Speedšrotu Internet dio prebačen u Bridge mode
- spajaš Speedšrot Lan1 na WAN port Fritz - a
- Speedšrot se brine oko Vlan - ova pa to ne trebaš na Fritz - u
- na Fritz - u podesiš PPPoE konekciju sa user / pass koji valjda znaš
- vozi miško

b)
- na Speedšrotu Internet dio ugašen / neaktivan
- spajaš ONT izlaz na WAN port Fritz - a, ako treba staviš mali GB mrežni switch
- na Fritz - u treba postaviti Vlan=100 (optika) za Internet konekciju preko WAN porta i PPPoE konekcije
- na Fritz - u podesiš PPPoE konekciju sa user / pass koji valjda znaš
- vozi miško
Je, dobro si rekao, ponilo me jbg, pa da bar prebacimo u odgovarajuću temu...kriv je Brko šta je spomenija Fritza ako već triba nekoga okrivit

Odlično, ova b) varijanta me i zanima. Nisam bio siguran jel se mogu Vlanovi podešavat unutar Fritza. Znam da si ti meštar od mreža, pa koga da drugog priupitam

Zahvaljujem ti se na preciznom odgovoru, odo onda sutra pokupit Fritza.
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2018., 00:02   #3489
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,510
I mislio sam da te "svrbi" b) varijanta.
Prije provjeri 2 važna detalja (mislim da je i bilo posebnih tema o Fritz - ima):
- treba provjeriti da se kod tog odr. modela može odabrati / podesiti WAN preko nekog od Lan portova
- isto tako za podešavanje Vlan - ova (jeli ima za promijeniti / postaviti ili je unaprijed upisano u fw)

Nisam se igrao sa Fritz - ovima pa ne znam, ima kolega koji su ih dobro upoznali pa ti možda mogu dati info iz prve ruke.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2018., 00:37   #3490
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 630
Konkretno sam mislia na 7360 , model kojeg je Brko spomenuo u Bnet temi lo stile da mu je wifi super. Ako ja nisam nešto zabucao, to je onaj model kojeg je H1 davao u sklopu ugovora sa njima ?
Može, ako naiđeš na kakvu informaciju slobodno proslijedi.

EDIT: Vidim da imaju i dalje dobru podršku, zadnji update prije 9 mjeseci za router koji je izašao 2012 ako se ne varam.

https://en.avm.de/service/downloads/...=fritzbox-7360
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2018., 00:47   #3491
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
zadnje kaj sam radio sa fritzbox-om internet se dao tagat na van 100 ,čak i voip na van 101 samo iz nekog razloga se odbijao spajati na voip ,problem je bio max tv ,kolko sam čitao u novim firmwerima je i to navodno moguće ,nisam probao.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2018., 02:05   #3492
Cartmann
Premium
Moj komp
 
Cartmann's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Split
Postovi: 488
Citiraj:
Autor vacs Pregled postova
kakve su to gluposti, susjeda je trazila max3 na bakru za 209kn i dobila, ja sam trazio max2 za 149kn + 10kn za brzinu i dobio..nema razloga da tebi ne daju isto po cjeniku kao i nama, probavaj opet dok ne dobijes nekog agenta bolje volje ili mozda da ne spominjes max3 M nego samo max3 jer ove sto smo mi dobili nigdje nemaju slovo za oznaku paketa a sadrze flat internet, flat telefon bez uspostave i osnovnu brzinu
Ma vraga. Ja sam bio uvjeren da nered u t-com centrima rade budale koje su uzele nešto na pretplatu jer je bilo jeftino pa kasnije kenjaju, ali nakon pizdarije koju sam imao s t-comom došlo mi je da im dođem s sjekirom i porazbijam poslovnicu.

Kod barbe je bio max2, tel+tv. Njemu net ne treba, a to je plaćao preko 300kn mjesečno. Uz to bi doplatio ppv 6-7 utakmica prve hnl (jer je doma zato što ima 85 godina i to mu je jedino što može) pa bi ga račun ispao preko 400kn (za max2). To je trajalo dosta dugo, dok ga nisu nazvali i predložili mu da uzme sport paket umjesto kupovanja, pa će mu račun biti oko 300kn (za max2). Prođe cca. 2 godine od toga i opet ga zovu, on kaže da se ne kuži u to i zamoli mene da dogovorim, samo da ne zaboravim sportske programe. Pitam prodajnog predstavnika može li dat max2 za 149kn, kaže da to ne može, samo ako je net uključen i ponudi mi optiku, znači max3 s sportskim paketom (full, znači sportski max paket, ne samo arene) za 234kn. Pristanem. Dođu i montiraju, sve radi, on ima sve programe. Jave da neće bit 234kn kako smo dogovorili već 254kn. Pederski, ali pristanem. Nakon mjesec dana ugase sportski program, kažu da je tu zabunom. Barba poludio, hoće da mu vratim stari max2 za 300kn mjesečno jer on želi sportske programe. Zovem t-com 30x, kažu "strpljenja". Dođe račun 340kn. Kažu "vjerojatno je greška, strpite se". Prošlo je već 20 dana bez sportskih programa (on lud) i bez odgovora o računu.

I sad da napravim scenu i dođem u novine svi bi rekli "vidi budale".
__________________

Cartmann je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2018., 03:02   #3493
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Da, to mi zvuči poznato. Ja sam to prolazio par mjeseci za tri lokacije. Interni sustav im je toliko zeznut, a nitko nema ili znanja ili ovlasti bilo što mijenjati, čak i da ti želi pomoći.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2018., 04:05   #3494
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
Citiraj:
Autor Cartmann Pregled postova
Ma vraga. Ja sam bio uvjeren da nered u t-com centrima rade budale koje su uzele nešto na pretplatu jer je bilo jeftino pa kasnije kenjaju, ali nakon pizdarije koju sam imao s t-comom došlo mi je da im dođem s sjekirom i porazbijam poslovnicu.

Kod barbe je bio max2, tel+tv. Njemu net ne treba, a to je plaćao preko 300kn mjesečno. Uz to bi doplatio ppv 6-7 utakmica prve hnl (jer je doma zato što ima 85 godina i to mu je jedino što može) pa bi ga račun ispao preko 400kn (za max2). To je trajalo dosta dugo, dok ga nisu nazvali i predložili mu da uzme sport paket umjesto kupovanja, pa će mu račun biti oko 300kn (za max2). Prođe cca. 2 godine od toga i opet ga zovu, on kaže da se ne kuži u to i zamoli mene da dogovorim, samo da ne zaboravim sportske programe. Pitam prodajnog predstavnika može li dat max2 za 149kn, kaže da to ne može, samo ako je net uključen i ponudi mi optiku, znači max3 s sportskim paketom (full, znači sportski max paket, ne samo arene) za 234kn. Pristanem. Dođu i montiraju, sve radi, on ima sve programe. Jave da neće bit 234kn kako smo dogovorili već 254kn. Pederski, ali pristanem. Nakon mjesec dana ugase sportski program, kažu da je tu zabunom. Barba poludio, hoće da mu vratim stari max2 za 300kn mjesečno jer on želi sportske programe. Zovem t-com 30x, kažu "strpljenja". Dođe račun 340kn. Kažu "vjerojatno je greška, strpite se". Prošlo je već 20 dana bez sportskih programa (on lud) i bez odgovora o računu.

I sad da napravim scenu i dođem u novine svi bi rekli "vidi budale".
mislim da ti problem stoji u tome da zoveš i naravno dobijaš osobe bez ikakvih ovlasti,trebaš pisati mail odnosno pritužbe ,
odnosno službi za prigovore jer oni su jedini do kojih možemo doći mi korisnici,a da imaju nekakve ovlasti da nešto promjene,
08009000 osim za prijavu kvara nesluži baš ničemu.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2018., 19:28   #3495
SinfulSaint
Premium
Moj komp
 
SinfulSaint's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 314
Pozdrav mladići,

Ulazi mi t-com s optikom u stan uskoro. 200mbit za početak pa sam htio pitati što ovih dana uvaljuju od rutera? zte, speedport ili nešto treće?

Hvala na odgovorima.
SinfulSaint je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2018., 19:39   #3496
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
speedport za brzine do 200!

p.s. plus po potrebi dučan i svoj gigabitni "ac" roter - bolja solucija
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: skalar. 21.01.2018. u 11:25.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2018., 20:05   #3497
vard
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
Je li zna netko može li se kod Iskon optike dobiti statička ip adresa i koliko bi koštalo.
vard je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2018., 20:09   #3498
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,357
Samo poslovnim korisnicima, za privatne ne.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2018., 13:17   #3499
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
zvala me služba za zadržavanje posljednja ponuda za 200/100 +osnovni paket + telefon 294 kn ,čak mi ne nude cijenu koju sam dosada plačao, naspram iskonove ponude net tv tel
(200/100 .120 programa) 219,90 + 5kn za HBO + 15kn za drugi prijemnik = 239,90 ,mislim da je jasno da brojim zadnje dane na t-comu.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2018., 11:28   #3500
E-mil
Oppa Gangbang Style
Moj komp
 
E-mil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,753
@skalar
Hoćeš reći da ti ne mogu ponuditi iste uvjete pod kojim si do sada bio pod ugovorom ili ne žele?
Ja imam isto što i ti ali sa 100/20 brzinom i ako je točno ovo što govoriš, eto i mene na Iskonu za cca mjesec ili dva kad mi ističe ugovor.
E-mil je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2018., 11:43   #3501
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
rekla mi je je da je full cijena 320 i nešto kuna i da mi može velikodušno sniziti na 294 kn kao ono da sam do sada imao veliki popust -
pa sad je red da malo više platim(čitano između redaka) do sad sam plačao 279kn,i da je moje pravo mjenjat operatera - nije baš fina bila.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2018., 13:55   #3502
sokre10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 405
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
rekla mi je je da je full cijena 320 i nešto kuna i da mi može velikodušno sniziti na 294 kn kao ono da sam do sada imao veliki popust -
pa sad je red da malo više platim(čitano između redaka) do sad sam plačao 279kn,i da je moje pravo mjenjat operatera - nije baš fina bila.
Mene su zvali nakon što sam podnio zahtjev za iskon.
Max 3, sportski, prošireni paket i 100/20 za 279 mislim da je 200mbita bilo 25kn više, ali mi ne treba. Uzeo sam zbog arena jer gledam talijansku ligu.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
sokre10 je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2018., 20:13   #3503
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
to isto na iskonu sad dobiješ za 219,90 kn naravno bez arena ali sa brzinom od 200/100 + preko predstavnika bar on telefonski kaže 5kn za HBO ,
nije baš mala razlika.vidjet će mo danas me zvao predstavnik t-coma i rekao da će me prebaciti drugome koji ima veće ovlasti pa ćemo vidjeti,
bit će da netreba ništa na prvu prihvačat i treba navrijeme počet pregovarati.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2018., 20:28   #3504
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Ne znam kakvi su kod prelazaka, ali samo za info, dobio sam tek danas router, a uslugu sam zatražio 2.1. Nestašica je innboxa v51.
generic je online   Reply With Quote
Staro 20.02.2018., 20:55   #3505
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
meni će biti bitno da ukljuće uslugu,innbox tak neću vaditi iz kutije
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2018., 14:55   #3506
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 810
Čitam ICT bussiness članak o HT-ovom poslovanju za prošlu godinu i spominju neki pilot projekat. Točnije evo citata:

"Pilot projekt mreže budućnosti PanTera implementiran je na ograničenom području Hrvatske, a korisnicima donosi superiorne internetske brzine od 1 Gbit/s i 4K TV sadržaj."

Pokušao sam pronaći info o tome na netu ali nema nikakvih tema.

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2018., 15:05   #3507
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 630
Citiraj:
Autor sokre10 Pregled postova
Mene su zvali nakon što sam podnio zahtjev za iskon.
Max 3, sportski, prošireni paket i 100/20 za 279 mislim da je 200mbita bilo 25kn više, ali mi ne treba. Uzeo sam zbog arena jer gledam talijansku ligu.
Po njihovom službenom cjeniku (promotivne ponude) bi trebalo biti 229 ( trio na optici) + 15 (sportski plus paket) + 5 (prošireni) = 249 kn/mjesečno. Dodaš još 5 (HBO Premium) + 5 (Pickbox) i za 259 kn/mjesečno imaš sve praktički. Ako uspiješ potpisati ovo u nekoga
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2018., 15:37   #3508
Spikeman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: bi volio znat?
Postovi: 1,105
jebote opaki su ti u tcomu, znaci mozemo u buducnosti ocekivati samo vise cijene...
ajd ovo mi se sviđa da mozda budemo imali LP ak otkupe od Vipa, osim HNL-a na kojem samo dinamo gledam nebi ni gledao Arene da nema LP-a.

ja sam jos prek godinu dana na ugovoru i to...

max3m 100/20
osnovni TV +
sportski plus paket
hbo premium

sve skup 224 kn
Spikeman je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2018., 15:57   #3509
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 630
Citiraj:
Autor Spikeman Pregled postova
ajd ovo mi se sviđa da mozda budemo imali LP ak otkupe od Vipa
Odakle ti ove informacije, prvi put čujem da bi mogli imati suradnju sa Vipom u vezi LP ?
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2018., 17:08   #3510
Spikeman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: bi volio znat?
Postovi: 1,105
Citiraj:
Autor Ante M Pregled postova
Odakle ti ove informacije, prvi put čujem da bi mogli imati suradnju sa Vipom u vezi LP ?
kolega skalar je tako napisao, imas njegove postove na ovoj stranici, trebalo bi se vise znat u 3 il 4 mj.

mene neki dan zvala zenska iz Vipa da me pita jel bi ja kod njih i odma je pocela sa tim da ce oni sad imat LP 3 godine

drzim fige da bude slozen neki deal jer mi je to bio sok kad sam saznao
Spikeman je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na