Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.11.2010., 14:29   #1
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Monitor bez stalka, savjet.

Molim za savjet o kupovini 19' ili 20' monitora koji ima stalak, spojen negdje poviše na samom kućištu, pa kad se koristi bez stalka, moguće ga je jednostavno nasloniti donjim rubom na radni stol i nasloniti na zid. Modus spajanja na računalo nije bitan za priču, jer bi se isti koristio isključivo za uredske poslove.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2010., 00:57   #2
Rebas
kramer
 
Rebas's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 69
Uvjek je stabilnije i ljepše imati nosač za LCD na zidu nego samo naslonjen (56,25kn) http://www.diskont24.com/product.php...cat=242&page=1
Rebas je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.11.2010., 19:13   #3
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor Rebas Pregled postova
Uvjek je stabilnije i ljepše imati nosač za LCD na zidu nego samo naslonjen (56,25kn) http://www.diskont24.com/product.php...cat=242&page=1
Hvala da se bar netko sjetio odgovoriti, no zbog tehničkih uvjeta nije moguće sa stalkom već isključivo da donji rub sjedi na stolu ( razni formati dokumenta se vrte na stolu pa treba povremeno premjestiti monitor a malo je mjesta )
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2010., 14:35   #4
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Viđa sam takve modele, po dućanima, ali nemogu se sjetiti imena sad da me ubiješ..
Mislim da sam vidio Philips, možda i LG modele tog tipa u ecosa.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2010., 14:37   #5
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Vidio sam takvog Philips u autronicu, pa pogledaj koji je model.
Edit, AOC u h2 http://www.h2-shop.com/katalog.aspx?...ID=264&ID2=647

http://www.h2-shop.com/images/produkti/AOC-E2237FWH.jpg
tor je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2010., 14:38   #6
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Ja zabrijao da sn vidio nekaj od Asusa (ne ono kompletno računalo nego solo monitor)
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2010., 18:19   #7
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
8
vRLo slichnu misiju sam imao mislim prosle godine. Cak sam i temu otvorio i mislim da mi se jedino Mar udostojio ponuditi koju pametnu

Meni je trebalo u nekoliko rackova potrpati 19" i 20" LCD-e (3x Samsung 19 wide, Lennovo 2x 19") koji su tako trebali nekoliko mjeseci stajati ravni ka daske i po potrebi pomicati unutra i vanka - ali ravno i dostojanstveno kao kad se izvodi himna. I onda sam shvatio da je stvar zapravo puno jednostavnije nego se cini...

Citiraj:
Autor panoramix Pregled postova
Molim za savjet o kupovini 19' ili 20' monitora koji ima stalak, spojen negdje poviše na samom kućištu, pa kad se koristi bez stalka, moguće ga je jednostavno nasloniti donjim rubom na radni stol i nasloniti na zid. Modus spajanja na računalo nije bitan za priču, jer bi se isti koristio isključivo za uredske poslove.
Od ponudjenih modela, AOC kojeg ti je Tor stavio, cini mi se daleko najbolji. Samsung je imao X i M modela 15/17/19" koji bi usli u tvoj izbor. Najstariji DE proizvodjac koji nudi jos od 89. paralelno povoljnije alternativre za Mac korisnike : Formac

oni upravo forsiraju bas takav dizajn monitora, kao post fazu prvih Cinema modela. Staznje "kormilo" mozes kompletno povuci prema monitoru i nasloniti ga na zid ako bas zelis. Trenutno su jos ostali samo na 19 i vecim modelima, ali imas na DE eBayu svaki mjesec po nekoliko 17 ili 19" koji ne predju ni 50-70 Jureka zbidani. Trebas samo zaobilaziti modele koji su iskljucivo ADC konekcije zbog nepotrebih $kupih pretvaranja. Ali ovo sve nazuborih primjera radi, jer tebi zapravo nista od tega nije potrebno.

Osim ako bas nemas volju listati sve modele i slike na nabavi ili maznuti spomenutog AOC-a... moze se to za puno manje talira srediti. Mozda u uredu vec imas neki LCD kojeg nisi ni razmatrao kao kandidata? Ja sam ih sve slozio kao slike da stoje i upravo na nacin koji i tebi treba. Mozes ih stavljati uz zid kako god zelis, jer gledajuci odozgora "uteg" limich uopce ne izlazi iz gabarita straznje maske. Vazno je samo da postoje barem 2 rupe za sarafe odozada na masci a to ima bas svaki, postovao VeSU ili Vasu sasvim nebitno. Odes u ADP (Petrinjska) i odaberes si odgovarajuci limach/nosac. Originalne sarafe od starog ostavis uz postoje i samo si zemes adekvatnu zamjenu u VK. Ionako ti dobro dodje za koju vlas duzi saraf i zavrsio si posao.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2010., 21:56   #8
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Hvala za savjete, krećem u akciju sutra.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2010., 11:01   #9
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Riješio 3 komada Samsunga u Mikronisu : http://www.mikronis.hr/shop/item.asp...13873&catid=75
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na