Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.09.2011., 22:57   #1921
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Ja imam 8 megabita. Efektivno i do 7.80 Mb/s mi dere. Nikad problema. Jutro, veče, ljeto, zima. Imao sam prvih tjedan, dva problema dok sam imao Scientific Atlantu. Zamijenio ju za Thomsona bez wifija (iza imam svoj router) i sve ko po špagi.

Kome kaj "znači":

Forward Path:
SNR: 38.4 dB
Received Signal Strength: 7.0 dBmV

Return Path:
Signal: 46.5 dBmV
  Reply With Quote
Staro 12.09.2011., 23:23   #1922
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Da ovi sa 8 frendovi šta imaju isto nemaju problema, al ovi sa 16 očito imaju, za više niti neznam jel ove koje znam nitko nema više od 16.

EDIT: Što se tiče cijene definitivno su najjeftinija varijanta u usporedbi sa drugim operaterima.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 13.09.2011. u 07:51.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.09.2011., 02:55   #1923
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Mislio sam uzet 16.
A cekam jos onda malo na T-comu 10mbit, pitat cu stanare ak ce ko uzet kak im je.
Dosta jeftiniji mi ispada taj Bnet, al izgleda da svejedno cekam.

Hvala vam.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2011., 23:23   #1924
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
bok svima, malo sam lijen citat sad sve postove ali jel istina da su svim korisnicima zablokirali pristup modemu odnosno pristup postavkama za wireless te da ih se treba zvati za svaku promjenu?

meni je to tako vec pola godine i vise al ocito su se susjedi malo razbahatili pa vise ne mogu surfat, sad su mi postavili zastitu pa radi sve ok al ipak mi je kretenski da ja ne mogu radit sa svojom mrezom sto hocu, zanima me jel to tak i vama? modem je onaj neki scientific atlanta epr nesto, ako je bitno pogledat cu sto pise u detalje..
hash je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2011., 12:04   #1925
bego2
Banned
Moj komp
 
bego2's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Postovi: 2,724
Presao na bnet..samo internet od njih...spojili danas..3mbts flat..men dosta...iznenadilo me kad je tip dosao sa koaksijalnim kablom i veli da mora prvlačit kabal u stan, reko sto ne ide to preko telefonskog prikljucka, veli ma to ima t kom i ekipa mi imamo poseban vod reko jos bolje
bego2 je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2011., 12:36   #1926
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016


Ako nisi zahtjevan korisnik mogu ti preporučiti wlan router TP-Link TL-WR340G,…

prije nekih godinu i pol uzeo sam taj TP-Link TL-WR340G jer je u tom trenutku je to bilo najjeftinije i odmah dostupno,… prištekao ga na Atlantu 2203 koju sam dobio kad je B-net počeo s davanjem usluge intertneta u Zagrebu, znači jako davno,… podesio u routeru postavke zaštite i to je to,…

PS. inače kablom su mi na router spojena tri kompa u stanu i još se povremeno spajam s dva laptopa,… i nikad nikakvih problema osim ponekad navečer usporenja brzine no to nije do opreme nego do b-neta,…
-->
Citiraj:
Autor kolpamorta Pregled postova
a izgleda da je Canyon router bye bye u ovom slučaju iako radi al ne u ovoj kombinaciji. Probali smo Zyxel router Zywall 2 plus i za sad nakon mučenja radi . Moram nabavit novi router za spojit na modem pa ako netko ima kakav prijedlog nek se javi.
Adresa routera je 192.168.1.1, DHCP ugašen na njemu, WAN IP Address Assignment= Get Automatically from ISP.Modem je i dalje na 192.168.100.1. Koliko su mi rekli njihov modem je u router modu. PC je na fiksnoj adresi: 192.168.1.5, gateway 192.168.1.1, DNS ovi uneseni, dreambox je istona 192.168.1.10. Ne znam kako al to trenutno radi ..

Moram novi modem nabavit jer je ovja bio testni i ne wifi. Svaki prijedlog je dobrodošao.


Ako nisi zahtjevan korisnik mogu ti preporučiti wlan router TP-Link TL-WR340G,…

prije nekih godinu i pol uzeo sam taj TP-Link TL-WR340G jer je u tom trenutku je to bilo najjeftinije i odmah dostupno,… prištekao ga na Atlantu 2203 koju sam dobio kad je B-net počeo s davanjem usluge intertneta u Zagrebu, znači jako davno,… podesio u routeru postavke zaštite i to je to,…

PS. inače kablom su mi na router spojena tri kompa u stanu i još se povremeno spajam s dva laptopa,… i nikad nikakvih problema osim ponekad navečer usporenja brzine no to nije do opreme nego do b-neta,…
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2011., 10:12   #1927
kolpamorta
Premium
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: split
Postovi: 55
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Navikni se kad ih uzmeš da ćeš imat problema sa internetom bar je tako u mom kvartu i još par za koje znam da je isto imaju problema navečer se netom, uspori se za duplo (govorim o ovim do 16Mbps) i ping poraste da je to užas, evo i sam sam svjedok inače imam do 16Mbps (screenshot dole) žalim se na internet doslovno od kad ga imam znači od početka 2011 zadnjih dva mjeseca mi je brzina bila dobra i nije bilo padova navečer, prije tog su mi bili tu tehničari iz bneta i pokazao sam im screenshotova pun folder koje sam imo od kad do kad i kolko sam bilježio u notepadu i uzimo screenshotove brzina, al kako oni kažu moraju zapisat šta su vidili kad su došli,a vidili su to da mi je brzina bila dobra što sam i ja vidio, no 5 minuta prije nego su došli se brzina se popravila :S nevjerovatno i ostavio sam ja u tabu tu lošu i reko kad dođu ću opet stisnut i pokazao sam im i ovu staru no kao što sam reko zatekli su ovu zadnju dobru i zapisali da nema nikakvih problema (srećom pa nisu naplatili nego su na svoj trošak došli jel kao što rekoh žalim se predugo pa da vide u čemu je problem kažu), al dobro imao sam folder pun screenshotova loših brzina i kolka su im trajanja bila pa sam pokazo, na što je tehničar reko nama su mjeranja dobra tako da ne vidimo problem, ali od tad mi je nekim čudom bila dobra brzina, 2 mjeseca je bila dobra pa evo sve do sad. Evo kako mi je sad u večernjim satima, to zna nekad trajat sat dva nekad pola sata ovisi...

brzina

Nemogu reć sa sigurnošću da će i tebi bit isto, al eto ostale kolege koji nisu čak u istom kvartu ko i ja, a i ovi koji jesu imaju istih ovakvih problema navečer.

A ja sam niti mjesec dana nesretni vlasnik bnet usluge 2D tel i net isto 16Mbps i od kad smu me spojili stalno problemi. 15 dana im je trebalo da mi prenesu tel. broj koji u međuvremenu nije bilo moguće dobiti. Onda problemi s routerom i brzinom. Ovo prvo dvoje sam rješio međutim brzina oscilira preko dana i pogotovo preko noći. Padne i 50-60% od propisanog.
U ovih 20-tak dana ja mislim da sam ih skoro svaki dan zvao jer ovo je totalno koma. OK Ping mi bude od 20-50ms negdje upload varira al bude OK dok download brzina zna bit i 4-8Mbps.Servisna služba im je totalna banana zoveš ih 10 puta i onda ti se neko udostoji javit nakon par dana. Bio sam i u njihovom servisnom centru tu u Splitu itd. al realno muljaju jer ne mogu oni tu nista napravit . Valjda netko tko je blize optičkom nodu na koji je spojen ili je na lokaciji gdje nema puno korisnika ima sreće.
Sinoć sam imao živčani ispad prema njihovoj službi jer su mi u kratko vremena stvarno digli živce svojim diletantskim nastupom.Jutros su me odmah zvali kao rasterećuju mrežu bla, bla prozirne priče.

Ne znam šta napravit, tužit se HAKOM-u ili šta ja znam.
Realno ako oni po ugovoru ne mogu isposlovat tehničke uvjete i postoji dokaz za to.Ja mogu raskinut ugovor s njima jer placam uslugu koju nisu u mogucnosti odraditi?Znam da nisam jedini ali neke stvari se moraju pocet odvijat u stranu korisnika. Ne smijemo dopustiti da od nas rade budale.
Eto svaki prijedlog je dobrodošao...
kolpamorta je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2011., 20:17   #1928
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
ja sasvim zadovoljan sa bnetom..koristim ga od 2005. Al sad idem ako treba na "crni vrag telekom" , jer je vip kupio bnet , a pošto sam bio , djelatnik preko "agencije za zapošljavanje" u vipnetu , ne dam lipe onim kreaturama...gore ne može--
  Reply With Quote
Staro 25.09.2011., 14:42   #1929
the.elles.d
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 472
E da, principi nekada samo smetaju
the.elles.d je online   Reply With Quote
Staro 25.09.2011., 16:01   #1930
vedran031
Premium
Moj komp
 
vedran031's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 541
Gleda li netko analogno tv na 32 inca fullhd? Mi bi kupili novi tv pa ako bude slika katastrofa propucat cu se.
vedran031 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.09.2011., 17:16   #1931
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Citiraj:
Autor vedran031 Pregled postova
Gleda li netko analogno tv na 32 inca fullhd? Mi bi kupili novi tv pa ako bude slika katastrofa propucat cu se.
Je, katastrofa je.
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2011., 17:40   #1932
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor vedran031 Pregled postova
Gleda li netko analogno tv na 32 inca fullhd? Mi bi kupili novi tv pa ako bude slika katastrofa propucat cu se.
A onda kupite Plazmu pa necete osjetiti da je slika katastrofa.

http://www.panasonic.hr/html/hr_HR/P...728/index.html

http://www.nabava.net/trazilica.php?...onic+tx-p42s30
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2011., 19:05   #1933
vedran031
Premium
Moj komp
 
vedran031's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 541
Gledao sam nesto kao LG 32LK450, al neznam ni sam, nedaje mi se jos 30kn mjesecno za digitalnu tv. Kad nikako da ukinu te najamnine na rutere i risivere
vedran031 je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2011., 20:52   #1934
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
evo moje brzine večeras imam do 16Mbps evo kolko mi je trenutno i takva je već negdje sat vremena



Tako da bi toplo preporučio svima koji misle ili razmišljaju uzet b.net internet da si uštede živce koje će izgubit sa njihovom podrškom i a uslugom i ne uzimaju, jel eto šta dobijate.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2011., 11:25   #1935
mighty
Premium
Moj komp
 
mighty's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 515
to je sve do njihove ekspanzionističke politike olićan internet za malo kuna...
mighty je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2011., 11:40   #1936
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Ovaj topic nema više smisla. Kaj je sljedeće. Kukanja po satu kakva je brzina i postanje rezultata. Vidim da je već krenulo na tjednoj bazi. O životu na speedtestu neću ni pričati.

Topic već ima 65 strana djiz. Dođem pogledati kaj ima novog, neka nova usluga, program, modem... Ali ne, uvijek isti ljudi sa tjedan dana razlike između postova kukaju. Čovjek bi pomislio da će se već pokupiti kod konkurencije gdje je svjetlosnu godinu "bolja" situacija!
  Reply With Quote
Staro 27.09.2011., 19:15   #1937
Los Sam
Premium
Moj komp
 
Los Sam's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Duga Resa
Postovi: 506
Sestra ima 3D Carnet paket na kojem bi trebala imati 8bita/s brzinu.
Kada se spoji zicno na modem Scientific Atlantu ima 7.6 mbita sto je ok, ali kada se spoji na Linksys WRT54GC ver. 2.0 ima do 4.4 mbita.
B.netova podrska tvrdi da se radi o starijem routeru koji podrzava samo do 4 mbita te da bi trebali kupiti novi d-link.
To mi je objasnjenje manjkavo jer bi WRT54GC morao ici do 54 mbita posto podrzava 802.11g standard.

Zanimaju me vasa iskustva s tim routerom u pogledu vise brzine od 4mbit/s te da li se moze kako softverski rijesiti problem manje brzine od ocekivane?

Stavio sam najnoviji firmware 1.00.16, bio sam na 1.00.15 do tada.
__________________
I moja baba je dijelila kupone, ali više ne.
Los Sam je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2011., 21:55   #1938
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Imam dotični i sve šljaka! Ali nemrem mu baš potegnuti tisuće connectiona po torrentu recimo.

Također frend ima dotični skup sa CARNetom i takodjer sve OK dok se ne poteže nekaj "brutalno".

IMO, to su entry level routeri koji obavljaju svoj posao, ali kod velikih opterećenja se guše!
  Reply With Quote
Staro 28.09.2011., 13:06   #1939
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Pratim ovaj forum dugo, registrirani sam korisnik kratko, a javljam se vrlo rijetko,… no na ovo moram dati svoj komentar jer se slažem u potpunosti s „Mad Duke“-om da ovaj topic s ovakvim komentarima više nema smisla,… samo kuknjava, kuknjava i kuknjava,…

Pa žalite se HAKOM-u, oni mogu i hoće pomoći za razliku od mase drugih državnih institucija,… no shvaćam, jednostavnije je ovdje kukati i nadati se da će neko od korisnika napisati koju HAKOM-u umjesto svih Vas,…

I da, možda jednostavno imam sreće s B-net-om jer su mi brzine i ostale usluge (3D paket) kao i par puta tražena korisnička pomoć pozitivno iskustvo,… kaj se tiče brzina pristupa netu, skoro uvijek kad sam ih ponukan Vašim kuknjavama išao provjeriti bile blizu obećanih i daleko od vaših, istina da sam ponekad iako vrlo rijetko i ja imao ne gledljivu brzinu pristupa YouTube-u, no nije svijet zbog toga propao, dogodi se,… svima,…

I biti ću slobodan svima Vama koji ste ovisni o SpeedTest.netu dati dva mala savjeta;

Prvi da sami provjerite instalaciju po stanu, naime meni su prvo uveli tv uslugu jer je tada net bio samo u najavama i nije bio dostupan tako da su mi koaksijalni kabel razvukli po stanu prema potrebi spajanja tv-a,… pola godine kasnije ili malo više kada su počeli davati i uslugu pristupa netu sam shvatio da mi položaj razvodne kutije ne odgovara pa sam si sam kupio 15-ak metara koaksijalnog kabla i razvukao ga po stanu prema svojim potrebama i sve radi super,… to spominjem zato što sam vidio slučaj kod susjeda gdje je imao tako nategnut kabel da mu se svako malo gubio kontakt na tv-u,…

I drugo, ako nemrete dočekati da Vam se milion upitno potrebnih torrenta skine do kraja, nemojte čekati sjedeći ispred kompa i svako malo mjeriti brzinu skidanja ili ping,… bolje zemite curu, ženu, djecu, par prijatelja, kupite dvije – tri pive, sok i kakvu krmenadlu ili debrecinku i odite nekam van na kakvu livadu, specite roštilj, a kad se vratite doma neće Vas biti briga kaj kaže SpeedTest.net,…


PS: i sam da ne ispadne da trkeljam o kvaliteti veze i brzini koju dobivam od B.neta napamet,... evo brzine od prije minute, lokacija je Trnsko, N. Zagreb,... a mjereno je na ProBook-u 4530s na kojem je bežična mreža postavljena na minimum, a na net je išao preko jeftinjak routera dok su između njih tri pregradna zida,...


s
-->
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Ovaj topic nema više smisla. Kaj je sljedeće. Kukanja po satu kakva je brzina i postanje rezultata. Vidim da je već krenulo na tjednoj bazi. O životu na speedtestu neću ni pričati.

Topic već ima 65 strana djiz. Dođem pogledati kaj ima novog, neka nova usluga, program, modem... Ali ne, uvijek isti ljudi sa tjedan dana razlike između postova kukaju. Čovjek bi pomislio da će se već pokupiti kod konkurencije gdje je svjetlosnu godinu "bolja" situacija!

Pratim ovaj forum dugo, registrirani sam korisnik kratko, a javljam se vrlo rijetko,… no na ovo moram dati svoj komentar jer se slažem u potpunosti s „Mad Duke“-om da ovaj topic s ovakvim komentarima više nema smisla,… samo kuknjava, kuknjava i kuknjava,…

Pa žalite se HAKOM-u, oni mogu i hoće pomoći za razliku od mase drugih državnih institucija,… no shvaćam, jednostavnije je ovdje kukati i nadati se da će neko od korisnika napisati koju HAKOM-u umjesto svih Vas,…

I da, možda jednostavno imam sreće s B-net-om jer su mi brzine i ostale usluge (3D paket) kao i par puta tražena korisnička pomoć pozitivno iskustvo,… kaj se tiče brzina pristupa netu, skoro uvijek kad sam ih ponukan Vašim kuknjavama išao provjeriti bile blizu obećanih i daleko od vaših, istina da sam ponekad iako vrlo rijetko i ja imao ne gledljivu brzinu pristupa YouTube-u, no nije svijet zbog toga propao, dogodi se,… svima,…

I biti ću slobodan svima Vama koji ste ovisni o SpeedTest.netu dati dva mala savjeta;

Prvi da sami provjerite instalaciju po stanu, naime meni su prvo uveli tv uslugu jer je tada net bio samo u najavama i nije bio dostupan tako da su mi koaksijalni kabel razvukli po stanu prema potrebi spajanja tv-a,… pola godine kasnije ili malo više kada su počeli davati i uslugu pristupa netu sam shvatio da mi položaj razvodne kutije ne odgovara pa sam si sam kupio 15-ak metara koaksijalnog kabla i razvukao ga po stanu prema svojim potrebama i sve radi super,… to spominjem zato što sam vidio slučaj kod susjeda gdje je imao tako nategnut kabel da mu se svako malo gubio kontakt na tv-u,…

I drugo, ako nemrete dočekati da Vam se milion upitno potrebnih torrenta skine do kraja, nemojte čekati sjedeći ispred kompa i svako malo mjeriti brzinu skidanja ili ping,… bolje zemite curu, ženu, djecu, par prijatelja, kupite dvije – tri pive, sok i kakvu krmenadlu ili debrecinku i odite nekam van na kakvu livadu, specite roštilj, a kad se vratite doma neće Vas biti briga kaj kaže SpeedTest.net,…


PS: i sam da ne ispadne da trkeljam o kvaliteti veze i brzini koju dobivam od B.neta napamet,... evo brzine od prije minute, lokacija je Trnsko, N. Zagreb,... a mjereno je na ProBook-u 4530s na kojem je bežična mreža postavljena na minimum, a na net je išao preko jeftinjak routera dok su između njih tri pregradna zida,...


s

Zadnje izmijenjeno od: bertone. 28.09.2011. u 21:07.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2011., 14:06   #1940
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
bertone i sad si dokazao sta, da imas brzu vezu od sebe na B.Netu do speedtest servera koji se nalazi u b.netu?

Testiraj Maribor ili Ruse, a ne server unutar svog ISP-a.

Ja nikad ne testiram na Vipnetovom serveru jer je za sve van B.neta smece.

Sad je jos donekle uredu brzina, ali na vecer nema sanse.





Poanta posta je da testiras van ISP-a.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2011., 19:08   #1941
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016








PS: ispravak, jučer je mjereno malo prije devet navečer, a danas prije par minuta, no vrijeme u speedtestu je minus dva sata, a zašto nemam pojma,...
-->
Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
bertone i sad si dokazao sta, da imas brzu vezu od sebe na B.Netu do speedtest servera koji se nalazi u b.netu?

Testiraj Maribor ili Ruse, a ne server unutar svog ISP-a.

Ja nikad ne testiram na Vipnetovom serveru jer je za sve van B.neta smece.

Sad je jos donekle uredu brzina, ali na vecer nema sanse.


Poanta posta je da testiras van ISP-a.

Nisam nikom htio dokazati ništa, ni ovim nikome ne dokazujem ništa osim da trenutno imam viška vremena pa mogu klikati po SpeedTestu do iznemoglosti i da su brzine vrlo blizu obećanih,... i usput, mjerenje u postu iznad je obavljeno mislim oko osam navečer,....









PS: ispravak, jučer je mjereno malo prije devet navečer, a danas prije par minuta, no vrijeme u speedtestu je minus dva sata, a zašto nemam pojma,...
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2011., 17:39   #1942
vedran031
Premium
Moj komp
 
vedran031's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 541
vedran031 je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2011., 21:57   #1943
stsonic
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Split
Postovi: 65
kako mažu oči ljudima... "Iman" brzinu 16Mbps, koja priko dana iznosi oko 12-13 Mbps, al zato navečer kad se net najviše koristi padne na 8-9...(s tim da nerijetko zna zaglavit i na 4-5) a upload iako bi triba bit blizu 900 se kreće oko 200kbps... pa to sve skupa izgleda jadno... plaćaš uslugu koju ne dobivaš. Al eto najjeftiniji su pa in ka nemoš ništa reć nego bit sritan jer neznaš dal bi i na drugo misto bila ista stvar... Al bitno da oni snimaju glupe reklame s onin svodnikon i ivicon olićen i tu troše pare da navuku šta više ljudi, umisto da poboljšaju infrastrukturu i omoguće ljudima kvalitetan net
stsonic je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2011., 16:07   #1944
Take
bliss_zg - take, muljanje na tržnici
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Zadar
Postovi: 181
Pozz, jel netko od vas sam proveo do sebe infrastukturu?
Dostupni su mi u zgradi 3m od mene, ali kod mene u ob kuci naravno nisu dostupni.

Posto sam na Tcomu bez ugovora vec 3g sa nadom da ce mi doci neki drugi operator, imam doma 2 interneta.
Usteda bi mi bila oko 200kn na mjesecnoj bazi, znaci oko 2500kn na godisnjoj.

U razgovoru sa ne bas bistrim agentom, on mi je rekao da kosta otprilike 1000kn ako sam placam da provedu do mene.
Take je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2011., 12:47   #1945
mighty
Premium
Moj komp
 
mighty's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 515
teško da ćeš takve stvari dogovoriti s nekim tamo agentom koji radi u szk...
obrati se na malo više instance, od njih ćeš sigurno dobiti konkretniji odgovor...
mighty je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2011., 17:33   #1946
Rev
Premium
 
Rev's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Plaški
Postovi: 231
zna li netko ako u stambenoj zgradi postoji već uveden B.net internet, koliko im je potrebno da se uvede priključak u novi stan (do tad bez interneta)?
Rev je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2011., 18:30   #1947
Take
bliss_zg - take, muljanje na tržnici
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Zadar
Postovi: 181
Citiraj:
Autor mighty Pregled postova
teško da ćeš takve stvari dogovoriti s nekim tamo agentom koji radi u szk...
obrati se na malo više instance, od njih ćeš sigurno dobiti konkretniji odgovor...
Rekli su da ce doci tehnicar pa napravit ponudu na licu mjesta, vidit cu sta se s njim da dogovorit.

U optimi su mi rekli da mi zbog parice ne mogu pruziti brzinu vecu od 2mbps, a sada na tcomu imam 4kbps
Jel moguce da mi Bnet da 16mbps a da mi isporuce 4mbps, moze se nekako to testirati?
Take je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2011., 20:48   #1948
mighty
Premium
Moj komp
 
mighty's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 515
Citiraj:
Autor Rev Pregled postova
zna li netko ako u stambenoj zgradi postoji već uveden B.net internet, koliko im je potrebno da se uvede priključak u novi stan (do tad bez interneta)?
uvodio priključak prije mjesec dana... tjedan dana sam točno čekao.
sad sve ti zavisi kakva im je navala, trenutno se opet reklamiraju s ovim super brzim internetom pa je moguće da su se ljudi pomamili pa ćeš i dulje čekati...
mighty je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2011., 20:49   #1949
mighty
Premium
Moj komp
 
mighty's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 515
Citiraj:
Autor Take Pregled postova
Jel moguce da mi Bnet da 16mbps a da mi isporuce 4mbps, moze se nekako to testirati?
moguće je, iako to kod njih ne zavisi od t-coma budući da svugdje vuku svoju infrastrukturu...
mighty je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2011., 14:52   #1950
Rev
Premium
 
Rev's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Plaški
Postovi: 231
Citiraj:
Autor mighty Pregled postova
uvodio priključak prije mjesec dana... tjedan dana sam točno čekao.
sad sve ti zavisi kakva im je navala, trenutno se opet reklamiraju s ovim super brzim internetom pa je moguće da su se ljudi pomamili pa ćeš i dulje čekati...
aha... ok, hvala.

i da, kako naplaćuju promet/račune taj prvi mjesec kad uvedu net? ako te npr. spoje polovicom/krajem mjeseca, dal plaćaš za cijeli mjesec ili samo dio?
Rev je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na