Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.03.2015., 21:12   #451
athmo
Guest
 
Postovi: n/a
Kako koristiti USB mass storage na routeru:

  1. Otvoriti postavke routera kao korisnik i otići na Application -> FTP Application
  2. Staviti kvačicu na Enable FTP Server i upisati željeno ime i zaporku, te zatim stisnuti Submit (podrazumijeva se da ćete koristit nekakvu vrstu zaštite a ne anon login)
  3. Spojiti željeni uređaj na router. Može biti čitač SD kartica, USB, eksternalni hard disk drive, etc.
  4. Ukoliko je uređaj spojen može se očitati u Stauts -> User interface -> USB. U mojem slučaju to izgleda nešto kao..
  5. Sada vrijedi povjeriti Application -> USB Storage. Ukoliko ovdje nema infomacija o uređaju (piše "No USB device found!" ili sl.) onda nažalost router ne može čitati takav format. Za sada testirano: NTFS, FAT32. exFat i ext2/3/4 ne rade iz nekog razloga (iako je na *nixu sam router, ne bih znao zašto nema podršku za ovo).
  6. Ukoliko je sve OK sad biste već trebali primjetiti kako router krivo pokazuje podatke o vašem uređaju, ne brinite se samo je glup. Zapravo, najbolje je u potpunosti ignorirati tu stranicu infomacija. Kod mene uvijek piše da je zauzeto 98%, pretpostavljam zato jer gleda po nekakvim blokovima ili nešto? Nemam pojma.
  7. Sad idemo na Security -> Firewall. Isključiti "Enable hacking protection" i isključiti "Firewall level ― postaviti na Off"
  8. Security -> Service Control. Postaviti kvačicu na "Enable". Zatim kao Ingress odabrati WAN vezu, u mom slučaju to je Internet_VDSL. Ova polja IP adresa ostaviti praznima, osim ako ne želite ograničiti pristup od vani na određeni subnet. Primjerice, ako želite da možete samo pristupiti s CARNetove infrastrukture, stavili biste CARNetov IP pool za određeno područje, primjerice Splitsko-Dalmatinske županije. Mode postaviti na Permit. Staviti kvačicu na FTP.
  9. Sad bi bilo pametno rebootat router. Proof of concept:
  Reply With Quote
Staro 19.03.2015., 21:36   #452
myroman
Premium
Moj komp
 
myroman's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 540
Athmo, ti si car! Hvala na tutorialu, cim nabavim novi ext disk, ide na taj usb port! Nadam se da bude dovoljna struja da upogoni neki standardni usb hdd..
myroman je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.03.2015., 01:05   #453
goranbo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 129
A tšta u stvari dobivamo kada tako to složimo?

Kakve konrkretne funkcionanosti i primjene to ima?
goranbo je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2015., 20:12   #454
...Tihomir...
Premium
Moj komp
 
...Tihomir...'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 296
Zna li tko kako mogu vidjeti koliko dugo je veza "aktivna" znači da nije pukla. To sam na starim routerima mogao a ovdje ne nalazim...
...Tihomir... je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2015., 20:17   #455
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
pa odi na moj telekom (ak si na t-komu) tamo imaš ispis i vidiš koliko je bilo aktivno do reconekta...
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2015., 20:35   #456
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Citiraj:
Autor ...Tihomir... Pregled postova
Zna li tko kako mogu vidjeti koliko dugo je veza "aktivna" znači da nije pukla. To sam na starim routerima mogao a ovdje ne nalazim...
Network Interface>DSL WAN Connection.
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2015., 06:42   #457
...Tihomir...
Premium
Moj komp
 
...Tihomir...'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 296
Citiraj:
Autor Veki-os Pregled postova
Network Interface>DSL WAN Connection.
Zahvaljujem se ispada da mi je spojen nekakvih 23 dana (malo zahtjeva računanja iz sekundi)

Htio sam provjeriti jer mi je bio tehničar i mijenjao profile na fast / fast dobio 1 Mbit bržu vezu ali srušio snr sa 8 na 6.4 al evo ovo čudo od zte to drži potpuno stabilno. Nisam primjetio nikakva pucanja, ovo mi je bilo da potvrdim.

Hvala!
...Tihomir... je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2015., 11:16   #458
juky
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Podno starca Kleka
Postovi: 106
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Ako ih spajaš međusobno kabelom onda to nije WDS (koji je jedna varijanta wireless linka),

za wireless link sam ti već odg. zaboravi SX i uzmi TL-WR743ND i podesi Universal Repeter mod rada,

ako ti "ne smeta" da su povezani Lan kabelom onda to možeš probati da se SX ponaša samo kao AP, spajaš ih po Lan1 - Lan1 principu, ...
Jednostavno odrađeno sa TL-WR743ND i Universal repeater mode na ZTE.

Jedino što sam postavio mrežu na TL-WR743ND 192.168.1.254.
U Universal repeater modu odabrao svoju mrežu, dhcp off i to je to. Radi ko beba.

Još ću jedan TL-WR743ND spojit, njemu ćeu dat 192.168.1.253 i nakačit ga preko Universl repeater moda na ZTE za eksztenziju signala na drugu stranu.

Toplo preporučam TL-WR743ND, super uređaj.
__________________
juky je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2015., 13:16   #459
hrki
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: ZG - VŽ - KR
Postovi: 279
Citiraj:
Autor ...Tihomir... Pregled postova
Zahvaljujem se ispada da mi je spojen nekakvih 23 dana (malo zahtjeva računanja iz sekundi)

Htio sam provjeriti jer mi je bio tehničar i mijenjao profile na fast / fast dobio 1 Mbit bržu vezu ali srušio snr sa 8 na 6.4 al evo ovo čudo od zte to drži potpuno stabilno. Nisam primjetio nikakva pucanja, ovo mi je bilo da potvrdim.

Hvala!
Zaboravljaš da ti sam radi disconnect connect svaka 24h radi promjene IP
hrki je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2015., 19:31   #460
...Tihomir...
Premium
Moj komp
 
...Tihomir...'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 296
Citiraj:
Autor hrki Pregled postova
Zaboravljaš da ti sam radi disconnect connect svaka 24h radi promjene IP
Ne zaboravljam, ima vidljivo Internet_ADSL (tu resetiraju ip), Mgmt_ADSL, VOIP_ADSL, IPTV_ADSL

U srednja 2 vidiš koliko dugo su spojeni bez reseta pa mislim da je to - to.
...Tihomir... je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.04.2015., 18:30   #461
i4004
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: planet zemlja!
Postovi: 64
jel tko imo situaciju da mu ponekad na 931(t-com) radi spajanje na web preko wlan-a, ali ne i preko lan-a, iako sam lan radi tj. uređaji komuniciraju u lokalnoj mreži?
i4004 je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2015., 16:45   #462
i4004
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: planet zemlja!
Postovi: 64
jedina razlika laptop (tj. wlan spajanje) i lan je to da je u laptop odavna unešen dns, kad se jednom nije hio spojiti na web sa prethodnim modemom....

http://faq.hrvatskitelekom.hr/pages/...l?question=608

pa ćemo vidit oće to išta pomoć kad se ubaci u ostale mašine spojene preko žičnog lan-a....
i4004 je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2015., 18:25   #463
Charmander
Ultrapiretik
Moj komp
 
Charmander's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 900
Citiraj:
Autor athmo Pregled postova
[B]Kako koristiti USB mass storage na routeru:
...

Proof of concept:[/LIST]
Pitanje: zašto mi usb u windowsima ne pokazuje *.avi datoteke i dokumente? slike vidim uredno. preko ftpa ne bi htio pristupiti jer prvo treba skinuti datoteku na lap i onda ju mogu reproducirati.
Charmander je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2015., 16:34   #464
sprajo
Premium
Moj komp
 
sprajo's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 119
Pozdrav imam problem s navedenim ruterom i tp link range extenderom, inače do nedavno je bio spojen thompson speedtouch ruter, pa su dosli neki lijevi iz tcoma nisu uspjeli naštimati da telefon radi na tomsonu, pa su ubacili ovaj kineski šrot od rutera, inače prije sma koristio tp link ap odnosno range extender, na taj tomson je radio normalno bez problema bez pucanja veze, a otkad je ovaj, malo malo pukne veza al ono ni ne kuzis se pokaze na laptopu connected, ali npr stranice ne rade par minuta i onda proradi, na mobitelima isto problem nikako da se spoji stalno pise preuzimanje ip adrese i izbacuje, i onda odjednom proradi, problem nije do ap-a jer i frend ima indentican slucaj isto otkad su mu ubacili novi zte ruter ima problem, dhcp server je ugasen na apu znaci sve je na njemu nastimano kao i prije kad je radio al nesto u zte ruteru ne stima ali ne znam sta
__________________
If I had only 100000 Croatians, I would conquer the entire world!".
sprajo je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2015., 06:32   #465
dstar
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: pula
Postovi: 3
Ne radi mi nikako preko ovog rutera ftp niti telnet u lokalnoj mreži, ako se npr. želim spojit sa kompa na neki drugi uređaj, naravno koristim lokalne ip adrese tipa 192.168.1. ... ?
Molim vas da mi probate pojasnit koju stavku trebam uključit da mi proradi FTP i Telnet Server
dstar je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2015., 10:07   #466
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,528
po defaultu u lokalnoj mreži bi moralo radit.
A kako je sve to pospojeno? wifi ili lan i wifi ?
provjeri u postavkama da ti nije čekirano network>>>WLAN>>> Enable Isolation
tu makni kvačicu ako je ima
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2015., 10:15   #467
dstar
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: pula
Postovi: 3
Sve je na lan-u
dstar je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2015., 20:22   #468
nenadgalic
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: split
Postovi: 2
Pozdrav ekipi,

Dobio san pred par dana ovaj isti zte-ov modem (umjesto thomsona), nakon sta san zatražio vdsl uslugu...
Dosada sam koristio Tp-link tl-wa801nd kao range extender...

i ukratko, otkada je ovaj zte tu, nemogu setirati tplink da mi radi kao ekstender...može li kakva pomoć?
nenadgalic je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2015., 21:17   #469
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Probaj mijenjam kanala i tipa veze (g ili n).
Inače neki uređaji imaju problema sa wifijom od ovog zte-a (npr moj mob tcl s720 i još neki wifi štickovi).
zupy je online   Reply With Quote
Staro 14.04.2015., 16:18   #470
nenadgalic
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: split
Postovi: 2
Pomozite ljudi

Imam navedeni ruter za vdsl od T-Coma (ZXDSL 931 VII). Moze li tko objasniti kako konfigurirati odnosno postaviti TP-Link TL-WA801ND kao da sluzi kao Access Point ili Range Extender ovom gori navedeno ruteru. Lijep pozdrav
nenadgalic je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2015., 18:21   #471
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,552
Uzmi manual i pročitaj kako se postavlja u Universal Repeter ako ga želiš bežično spojiti sa ZTE.
Prvo odradiš quick setup a potom sve možeš kontrolirati na pojedinoj stranici konfiga.
Kao vodič ti može poslužiti > http://forum.pcekspert.com/showpost....5&postcount=93

Prije cijele operacije dobro bi bilo da u svom prostoru provjeriš koji je wifi kanal "slobodan" tj. na kojem su susjedi najslabiji (više puta smo to tumačili pa potraži),
potom taj kanal postaviš fiksno u ZTE - u, usput provjeriš u ZTE koji mu je ssid, pass i da po mogućnosti koristi WPA/WPA2 zaštitu.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 16.04.2015., 20:33   #472
athmo
Guest
 
Postovi: n/a
Je li netko uspio pronaći telnet username/password combo? Ne prima niti jedan username koji mu bacim...
  Reply With Quote
Staro 16.04.2015., 21:21   #473
crazyy
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: rijeka
Postovi: 158



tech / !M1PhoIAD2


ako radi napisi tu da li radi
-->
kako se uopce ukljuci telnet?
probaj kombinaciju



tech / !M1PhoIAD2


ako radi napisi tu da li radi

Zadnje izmijenjeno od: crazyy. 16.04.2015. u 21:34.
crazyy je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2015., 11:09   #474
athmo
Guest
 
Postovi: n/a



tech / !M1PhoIAD2


ako radi napisi tu da li radi
Wow, svaka čast! Reversao firmware ili je ovo nešto internalno?

Naime, pošto je ovo jeftini kineski router, na određenim parametrima nema serverside promjene. Tako da ako znate nečiji IP i ima kojim slučajem uključen web access, možete mu mijenjati bilo kakve postavke samo poznavajući IP adresu (netestirano, lako moguće). Po defaultu ovo NIJE uključeno, tako da nema brige i stvarno bi se tribalo fixat. Jedino ako netko ručno uključi remote web ui access ovo je moguće.

Naime, ako idemo u Security i zatim Service Control, ne možemo urediti ovaj onemogućeni TELNET row. Klikom na olovkicu i smeće ništa se ne događa. No, kao što sam rekao, sve je client-side provjera, tako da jednostavno možete ili MITMat HTTP paket preko nečega (tipa wireshark), ili jednostavnije urediti element desnim klikom na olovkicu, odabirom na "inspect element" i micanjem "disabled" parametra na HTML elementu. Sada možete normalno urediti to, staviti na "Mode" -> "Permit" i "Add". To je to, imate pristup telnetu na LAN-u.

Ukoliko želite s dumpanim packetom, treba samo promijeniti ID s n na 0 (n ∈ N, gdje n predstavlja row u tablici valjda), pošto je TELNET prvi u tablici gdje sprema podatke. Ovo pišem odmah čim je proradio telnet, tako da nisam čačkao još po uređaju, stoga *excuse me* ukoliko ne koristi nikakvu bazu (mada je vjerojatno *sqlite* ili nešto).

Sad, potrebno je otvoriti telnet vezu na router, i upisati login podatke koje je dostavio crazyy (hvala!). Nakon toga, ovo sam pokupio s Grčkog foruma gdje ISP isto distributira batcheve 931VII (V, a ne W!!!)
  1. enable
  2. zte
  3. shell
  4. root
  5. root
I to je to. Wow, imam zanimaciju za sljedećih par dana. Ovo je actual full root. Čak možete pogledati i strukturu webservera, odnosno kako servira ovaj svoj webui (/home/httpd).

Code:
# cat athversion 
9.1.0_P2P_1.0
# cat uptime
742825.23 727520.96
# cat version
Linux version 2.6.21.5 (xia@njzd) (gcc version 3.4.2) #2 Thu Sep 12 17:52:45 CST 2013
# pwd
/proc
Ovaj router je svakog dana zanimljiviji i zanimljiviji...
-->
Citiraj:
Autor crazyy Pregled postova
kako se uopce ukljuci telnet?
probaj kombinaciju



tech / !M1PhoIAD2


ako radi napisi tu da li radi
Wow, svaka čast! Reversao firmware ili je ovo nešto internalno?

Naime, pošto je ovo jeftini kineski router, na određenim parametrima nema serverside promjene. Tako da ako znate nečiji IP i ima kojim slučajem uključen web access, možete mu mijenjati bilo kakve postavke samo poznavajući IP adresu (netestirano, lako moguće). Po defaultu ovo NIJE uključeno, tako da nema brige i stvarno bi se tribalo fixat. Jedino ako netko ručno uključi remote web ui access ovo je moguće.

Naime, ako idemo u Security i zatim Service Control, ne možemo urediti ovaj onemogućeni TELNET row. Klikom na olovkicu i smeće ništa se ne događa. No, kao što sam rekao, sve je client-side provjera, tako da jednostavno možete ili MITMat HTTP paket preko nečega (tipa wireshark), ili jednostavnije urediti element desnim klikom na olovkicu, odabirom na "inspect element" i micanjem "disabled" parametra na HTML elementu. Sada možete normalno urediti to, staviti na "Mode" -> "Permit" i "Add". To je to, imate pristup telnetu na LAN-u.

Ukoliko želite s dumpanim packetom, treba samo promijeniti ID s n na 0 (n ∈ N, gdje n predstavlja row u tablici valjda), pošto je TELNET prvi u tablici gdje sprema podatke. Ovo pišem odmah čim je proradio telnet, tako da nisam čačkao još po uređaju, stoga *excuse me* ukoliko ne koristi nikakvu bazu (mada je vjerojatno *sqlite* ili nešto).

Sad, potrebno je otvoriti telnet vezu na router, i upisati login podatke koje je dostavio crazyy (hvala!). Nakon toga, ovo sam pokupio s Grčkog foruma gdje ISP isto distributira batcheve 931VII (V, a ne W!!!)
  1. enable
  2. zte
  3. shell
  4. root
  5. root
I to je to. Wow, imam zanimaciju za sljedećih par dana. Ovo je actual full root. Čak možete pogledati i strukturu webservera, odnosno kako servira ovaj svoj webui (/home/httpd).

Code:
# cat athversion 
9.1.0_P2P_1.0
# cat uptime
742825.23 727520.96
# cat version
Linux version 2.6.21.5 (xia@njzd) (gcc version 3.4.2) #2 Thu Sep 12 17:52:45 CST 2013
# pwd
/proc
Ovaj router je svakog dana zanimljiviji i zanimljiviji...

Zadnje izmijenjeno od: athmo. 17.04.2015. u 11:56. Razlog: Skraćen i prepisan
  Reply With Quote
Staro 17.04.2015., 12:29   #475
crazyy
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: rijeka
Postovi: 158
athmo, pass je vec duze vrijeme javno objavljen (googlaj pass pa ces vidjet) tjpass je jos iz doba crnog speedtoucha tako da ja nisam ovjavio nis novo, samo se mozda nije znalo da taj pass radi i za telnet access.
crazyy je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2015., 12:32   #476
athmo
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor crazyy Pregled postova
athmo, pass je vec duze vrijeme javno objavljen (googlaj pass pa ces vidjet) tjpass je jos iz doba crnog speedtoucha tako da ja nisam ovjavio nis novo, samo se mozda nije znalo da taj pass radi i za telnet access.
oh lol

nema veze, svejedno hvala -- ne bi mi to nikad palo na pamet pogledat uopće. Al eto sad bar znamo kako doć do telnet roota.
  Reply With Quote
Staro 17.04.2015., 12:49   #477
crazyy
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: rijeka
Postovi: 158
Citiraj:
Autor athmo Pregled postova
oh lol

nema veze, svejedno hvala -- ne bi mi to nikad palo na pamet pogledat uopće. Al eto sad bar znamo kako doć do telnet roota.
zato postoji forum jer na forumu ce barem jednom forumasu to past na pamet
crazyy je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2015., 23:14   #478
athmo
Guest
 
Postovi: n/a
SIP data

Code:
# pwd
/var/tmp/ppp
# ls -la
drwxr-xr-x    2 root     root           60 Jan  1  2000 .
drwxr-xr-x    5 root     root         1380 Apr 17 21:02 ..
-rw-r--r--    1 root     root          174 Apr 17 18:46 options.oe0
# cat options.oe0 
plugin rp-pppoe.so
user USERNAME_IDE_OVDJE@htnet-dsl
password PASSWORD_JE_TU
lcp-echo-failure 10
lcp-echo-interval 10
mru 1492
mtu 1492
dscp -1
priority -1
queuenum 15
usepeerdns
#
Ili se zajebavajte sa reversanjem zlibannog backup configa, možda možete čak dohvatit ga i od ljudi koji imaju webui na WAN-u uključen (untested) al o tom ne bi trebao govorit. Ako netko ima znanja, nek samo dumpa HTTP pakete i pogleda koliko je nesigurna ova kineska stvarčica.

Za ovaj zlibanni backup ima na stackoverflowu python skriptica koja radi posao skroz okej: http://reverseengineering.stackexcha...esed-with-zlib. Jedna interesantna stvar koju samo primjetio dok sam cattao i lsao kroz /proc il ne znan di već ubilo me ovo je da sprema encryptane XML datoteke spremne za download. I to ima live auto backup. Baza, ali zašto se ovo ne događa on-fly odnosno na zahtjev?

A sad moj red! Je li netko uspio napravit nekakav cronjob il nešto? Bilo bi baza imat neku automatizaciju na ovom čudu.
  Reply With Quote
Staro 18.04.2015., 01:27   #479
crazyy
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: rijeka
Postovi: 158
ajd kad si vec naceo temu..

Citiraj:
Autor athmo Pregled postova

Ili se zajebavajte sa reversanjem zlibannog backup configa, možda možete čak dohvatit ga i od ljudi koji imaju webui na WAN-u uključen (untested) al o tom ne bi trebao govorit.
za iscitat sto se sve nalazi u tom backup configu postoji vrlo jednostavan univerzalan alat routerpassview koji radi svoj posao bez ikakvih skripti, komandi itd i jos je podrska za zlib implementirana prije vise od godine dana i cudno mi je sto jos nitko nije saznao za taj alat.

sto se tice webui-a na wanu moja pretpostavka da je broj korisnika manji od 20 tako da tu bas problema nema al primjerice ostali operateri od kojih isticem vip i narocito optimu koja je na starim routerima imala omogucen webui na wanu i sto je jos zalosnije config u kojemu je spremljena sifra za pristup je u rom-0 fajlu za kojeg ne treba autentifikacija tj ne treba upisat username/pass nego se odmah skine za iscitat pass postoje razni alati, cak mozete uploadat rom-0 na sajt i ispise vam sifru, nakon logiranja u router ima se admin ovlasti a procedura je doslovno djecja igra. za sad je stanje takvo da je moja procjena da je trenutno zahvaceno nekoliko stotina routera sto je poprilican problem (najnoviji nisu) ali gledajuci da su oni stariji zahvaceni, to znaci da je taj propust vec puno godina prisutan (preko 5 sigurno) te ne znam zasto optima to nije uklonila jer propust je vec duze vremena prisutan te je u proslosti broj ranjivih routera mozda bio i do 80%
svi znamo da je optima u banani ali da je u tolikoj banani vjerojatno gotovo nitko nije znao

modovi, mislim da sam se previse raspricao te cak i skrenuo s teme ali athmo je naceo pa sam se ja samo nadovezao, mozda cak i prenadovezao
crazyy je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2015., 04:22   #480
flyer1
Premium
Moj komp
 
flyer1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: home
Postovi: 545
Citiraj:
Autor athmo Pregled postova

Naime, ako idemo u Security i zatim Service Control, ne možemo urediti ovaj onemogućeni TELNET row. Klikom na olovkicu i smeće ništa se ne događa. No, kao što sam rekao, sve je client-side provjera, tako da jednostavno možete ili MITMat HTTP paket preko nečega (tipa wireshark), ili jednostavnije urediti element desnim klikom na olovkicu, odabirom na "inspect element" i micanjem "disabled" parametra na HTML elementu. Sada možete normalno urediti to, staviti na "Mode" -> "Permit" i "Add". To je to, imate pristup telnetu na LAN-u.
+1 za postupak, upravo testirano



Citiraj:
Sad, potrebno je otvoriti telnet vezu na router, i upisati login podatke koje je dostavio crazyy (hvala!). Nakon toga, ovo sam pokupio s Grčkog foruma gdje ISP isto distributira batcheve 931VII (V, a ne W!!!)

Wow, imam zanimaciju za sljedećih par dana. Ovo je actual full root. Čak možete pogledati i strukturu webservera, odnosno kako servira ovaj svoj webui (/home/httpd).

Code:
# cat athversion 
9.1.0_P2P_1.0
# cat uptime
742825.23 727520.96
# cat version
Linux version 2.6.21.5 (xia@njzd) (gcc version 3.4.2) #2 Thu Sep 12 17:52:45 CST 2013
# pwd
/proc
Ovaj router je svakog dana zanimljiviji i zanimljiviji...
e sad bi bilo zanimljivo da ustrajes na spomenutom (boldanom) aspektu , bilo bi zanimljivo ukoliko bi se mogle reversat neke gluposti izvedene lokalnom kustomizacijom (idiotizam u produkciji tcoma, u prvom redu, spomenut na prethodnim stranicama) pa da se dobije funkcionalan uredaj, haha.

svaka cast na trudu, momci. pozorno pratim napredak.
flyer1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na