Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.01.2014., 23:15   #661
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,572
synology qnap ili buffalo koji je kod nas tesko dobavljiv ovo dlink i jeftinija rjesenja nisu bas idealna premal support od samih proizvodaca i premalo podrzanih programa.
Moj savijet synology ds214 obican ili SE verzija tj J verzija znaci entry level ali dovoljno dobar za ovo sto tebi treba. synology i qnap imaju najbolju podrsku za veliku paletu aplikacija
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2014., 07:15   #662
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Dobro ti govore, mani se dlinka i sličnih...Imao sam u firmi jedan za 4 diska, nije ni do koljenu nijednom synologyu. Jer pazi, hardverski ok - sve je to manje više isto u nekakvoj kategoriji, no ono što syn. radi sa svojim DSM-om je miljama daleko od bilo koga.
tor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.01.2014., 17:50   #663
wiseman
Premium
Moj komp
 
wiseman's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: SL/ZG
Postovi: 445
Ok, onda ćemo skupljat za Synology. Hvala na komentarima
wiseman je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2014., 20:57   #664
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,937
Prvi screenovi i prijevodi (google translate) novog DSM 5.0 za synology, izgelda zaniumljivo, dodali su i jos nesto featurea i konacno native support za dropbox/google drive i jos dosta toga, trenutno u beti ali posto ce biti free upgrade nema se sta covjek ni bunit

http://translate.google.com/translat...m-5-0-beta-exp
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2014., 11:33   #665
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
jes, baš vidio jutros. Drop i gdrive me vesele poprilično moram priznati. Kao i Chromecast...Sve u svemu, jako fini dečki
tor je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2014., 12:53   #666
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Čekam integraciju copy.com pošto sam se tamo navukao GB-a
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2014., 09:02   #667
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Ukoliko nekog zanima, moj mali review.
NAS po meni je Synology, da poslije se to ne proteže. Imam na poslu nekoliko D-Linka 325 i rade svoj posao i ne mogu se požaliti na njih. Služe za backup djelatnicim u tvrtci i za FTP pristup podacima kada su na terenu. Rade, već 3 godine bez greške ali nema naprednih mogućosti.
Ono što želim napisati je upotreba ASUS Routera kao NASa. Dakle imam doma RT-N56U router za net. Kao router ima sve što mi doma treba i to radi bezprijekorno (malo se grije ali i to se da opraviti, imam i na poslu RT-N66U i taj je super). RT-N56U ima na sebi dva USBa 2.0 i mogućnost da se na ta dva USBa spoji printer (print server, USB mobile internet stick za pristup internetu ili za back-up ukoliko padne "žični" on se odma uključi, te se mogu spojiti USB diskovi).
Dakle kvazi NAS, je ono što nas zanima. Imam viška RED WD od 2 TB (toliko vidi router) i vanjsku ladicu sa svojim napajanjem (nema dosta stuje u routeru osim za memstick). Na disk se može instalirati FTP, Download manager (torrenti, mule, AiCloud sa aplikacijom za Andoid i iOS za neki kvazi oblak koji više liči na pojednostavljeni FTP pristup sa mobitelom). Stvar funkcionira, nema tu revolucije. Može gore pobrojano i to je to. Kada nije disk u upotrebi uredno ga pošalje u sleep mod, dakle manji račun za struju i duže trajanje. Prijenos je na nivou 100 mbps. Bez obzira što je router 1000 mbps i USB 2.0 480 mbps, copy paste i ne ide brže od 13 MB/s (malo više od 100 mbps). QoS je za Q Mislim kopiram sa stolnog kompa filmove na disk i sa drugog kompa ili moba ga "molim" da mi nešto da od bandwidtha .
Uglavnom za solo pleyera doma kao sprava za mapiranje mrežnog diska, dodatni vanjski backup, download mashina za torrente i mule i slično, te media server i FTP, te cloud, ocjena 8/10. BTW dobijete i DNS (tipa NEKOIME.asuscomm.com) od ASUSa za free tako da uvijek znate gdje vam "stanuje" NAS kada ste negdje.
Za više od 3 osobe koje češće trebaju pristup NAS ocjena 2/10. Dakle prva pomoć.
Ima i od Synology USB riješenje ali je ono 600 kn, za jedan disk Synology riješenje je oko 1200 kn, nemate love a kupujete i trenutno router koji može nešto malo više RT-N56U za 600 kn i imate neku ladicu ili kupite neku sa vanjskim napajanjem za 120 kn i imate NAS ako je samo za vas i nemate potrebe za naprednim postavkama, jeftino i iznenađujuće učinkovito riješenje. Ukoliko će ga koristiti više od tri osobe i imate puno više želja od onog što sam nabrojao da sprava može onda Synology.
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2014., 10:34   #668
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,937
Nego jel netko probao instalirat DSM 5.0 Betu mozda ?
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2014., 13:35   #669
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,572
ja jos nisam imas na stranici live demo citam forum o tome da vidimo kako se stvar ponasa, za sada pozitivna iskustva.
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2014., 13:39   #670
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,937
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
ja jos nisam imas na stranici live demo citam forum o tome da vidimo kako se stvar ponasa, za sada pozitivna iskustva.
Ma probo sam live demo i to sve ok ali nije to u pitanju, zanima me kako radi Dropbox .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.01.2014., 14:47   #671
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,572
heheheh i mene to zanima bas... Btw jos ima dosta musica DSM 5.0 pa ono dok to ne ispoliraju cekam heheh ne bi htio da mi nestane volumen ili nesto tome slicno. Ima tu jos nekoliko problema.
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2014., 02:11   #672
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Jurbas vidim da imaš Play. Koliko je glasan?
Čekam da vrate transkodiranje na njega da mogu vrtiti Plex.

Synology ili custom build sa Intelom i3 pitanje je sad...
Pitanje je softwarea. Dal postoje alternative tom Synologyju za DIY, pa da istovremeno mogu koristiti beneficije Debian instalacije i vrtiti neki software kojeg ne mogu pokrenuti na NAS-u... Fever RSS, nginx, git (gitlab)... Trenutno imam server koji mi služi za sve to, al kako bi mogo uvesti HT optiku sa 20mbit up, to bi mi bila dostojna zamjena za gbitni server.

Kako ću vjerojatno uskoro raditi sa dva računala... Želim nešto gdje ću centralizirati ono na čemu radim tako da kad sam doma imam pristup tim podacima preko LANa/WIFIja, a kad sam vani da mountam drive kao SFTP disk... Ili da uvijek povuče kopiju najnovijih dokumenata sa NASa, a kad izađem van sa laptopom i mijenjam fileove, da se aktivno sinkroniziraju sa NASom koji će ih pushati na drugi komp i pritom čuvati bivše verzije fileova. Znači ono što radi Dropbox ali lokalno i preko neta.

Dal je moguće na Synologyju uz sve to napraviti i "fiktivni RAID1". Znači da recimo samo jedan folder/backup duplicira na dva diska, a da ostalo ne kopira? Šteta je raditi kopiju recimo serija i gubiti prostor.

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 30.01.2014. u 03:19.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2014., 08:09   #673
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,572
Ovako potrudit cu ti se odgovorit na sve sto si pitao. Play ni ne znas da je u sobi. Ni od ds212j nisam znao da je tu jedino ako u njega stavis neki glasniji disk e onda znas da je tu i postoji.

Imas opciju clouda koja ovih dana ceka ogromne promjene sa novim DSM-om 5.0 tu su sve to jos olaksali i jednostavnije je to slozit nego prije. Ja se sa cludom jos nisam pozabavio radi nedostatka vremena ali u iducih 2-3tjedna cu sigurno pokusat to sve osposobit.

Pristup podacima izvana sljaka bez ikakvih problema dovoljan ti je mobitel da udes u nas i dodes do svojih podataka isto tako jednostavno se uplodaju podaci na njega sa drugih racunala. Sync SFTP nisam radio jer mi nije trebao ali kontam si da bi se dalo tako nesto napraviti.

Ovo sto ti pitas za folder se zove realtime backup koji je moguc. Nisam ga isto tako koristio ali vidim da je tu i da se tako nesto moze namjestiti. U prijevodu sve sto trazis synology ima i jos vise. Community je odlican i mislim da ako i nesto fali da ce napraviti jako brzo. Play koji ja imam je premocan u odnosu na ds212j znaci ja taj procesor ni ram nikad nisam uspio napunit od 50% sto god radio sa nasom. Od skidanja nzb.ova para2 popravka filova selenje podataka itd itd. Odusevio me svojom brzinom i preko gigabitne mreze ide oko 70mb/s bez ikakvih problema (limitacija diskovima koji nisu u raid 1). Znaci ako zelis mocan stroj uzmi play cijena mu je oko 2500kn kod nine je osjetno vise nego obican model ali bit ces zadovoljan i naravno ako imas potrebu za tako necim. Imas ds214+ koji je malo jeftiniji a jednako brz. jedino nema transkodinga.

Jedino zasto sam ljut na synology je DTS certifikat jer sve sto imam je gotovo u dts.u pogotovo filmovi. A nikako da nabave certifikat i rjese taj problem. Transkoding radi odlicno mozes vrtit serije kao youtube iz web preglednika cak ti stavlja i titlove heheh. Imas isto tako mogucnost smanjivanja kvalitete radi sto boljeg streaminga.
Evo nadam se da sam ti pomogao pri odluci ako te zanima jos nesto slobodno pitaj.
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2014., 14:35   #674
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Da li postoji to transkodiranje i za 213j seriju ili je to samo za play?
Već mi je nekoliko puta zatrebalo kada sam na putu u hotelu, da si pogledam neku seriju ili film sa NAS-a preko interneta, ali je uvijek neslavno završilo.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2014., 15:56   #675
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Hvala ti puno Jurbas, puno si pomogo!
Ništa, čekat ću još neko vrijeme da se sjete upogoniti transkodiranje (DTS) i ako to riješe kupiti. Ako ne riješe onda idem na custom build.
Ne mogu vjerovati da mi se više sviđa taj "slabi NAS" kraj custom builda i jačeg kompa.
Trebam se riješiti želje za uvijek jačim kompom, procesorom, grafičkom...

Baš radi onog razloga da ću koristit 2 kompa uskoro i potrebom za sinkronizacijom, a da nije preko neta, mislim da će mi taj Play odlično sjesti. Također, ti kompovi će biti od 250-500GB SSD-a, tako da neću imat prostora za multimediju na njima. A bilo bi i vrijeme da krenem radit ozbiljniji backup.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2014., 17:09   #676
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,572
Sam transkoding ima play iz tog razloga sto ima Intelov dula core procesor. A ostali imaju ARM ili marvell.
DTS ajme kosta mislim da ih licenca kosta oko 70 000$ godisnje tako nesto i zato jos nemaju. Tj imali su transkoding i za dts pa su ga morali ukloniti.....
Cuj nas nije nimalo slab ove brojke varaju jer je na linuxu koji ne trosi ama bas nista ni ram ni procesor za rad. Druga stvar potrosnja je 30w sto gotovo nista u odnosu na bilo kakav i3 komp sa ne znam cime...
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2014., 17:15   #677
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Znači ništa od transkodiranja na 213j. Šteta.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2014., 17:38   #678
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova

Synology ili custom build sa Intelom i3 pitanje je sad...
Pitanje je softwarea. Dal postoje alternative tom Synologyju za DIY, pa da istovremeno mogu koristiti beneficije Debian instalacije i vrtiti neki software kojeg ne mogu pokrenuti na NAS-u... Fever RSS, nginx, git (gitlab)... Trenutno imam server koji mi služi za sve to, al kako bi mogo uvesti HT optiku sa 20mbit up, to bi mi bila dostojna zamjena za gbitni server.
http://xpenology.com/forum/viewforum...cb3024e66d8b26

Synology portan na x86. Nisam skužio još legalnost toga, na forumu se to uopće ne spominje.
Trenutno vrtim u firmi na virtualki na serveru, radi sve osim cloud priče (quickconnect recimo) jer za to moraš imati user account, a da bi to imao, moraš imati kupljen appliance.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2014., 08:42   #679
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,693
Jel ima neki jeftiniji NAS za nezahtjevne korisnike, a da ima :
-mjesto ja jedan HDD (imam jednog od 1TB viška)
-torrent klijent, možda neki klijent za skidanje fajlova tipa jdownloader, da ima dlna, neki media server, samba/ftp/nfs sharing u LANu.
Ništa specijalno mi ne treba, gore ide multimedija i par fajlova za backup.
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2014., 10:24   #680
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,572
imas dlink 700-1000kn ili synology ds213j to je oko 1500kn u oba stane po 2 diska.
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2014., 11:09   #681
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
Citiraj:
Autor m4dm4n Pregled postova
http://xpenology.com/forum/viewforum...cb3024e66d8b26

Synology portan na x86. Nisam skužio još legalnost toga, na forumu se to uopće ne spominje.
Trenutno vrtim u firmi na virtualki na serveru, radi sve osim cloud priče (quickconnect recimo) jer za to moraš imati user account, a da bi to imao, moraš imati kupljen appliance.
imal sam isto taj portani synology pa mi je brzina transfera bila skoro pa duplo manja nego na win, tako da nije baš predugo živio kod mene
domis je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2014., 13:31   #682
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Budem ti slijedeći tjedan detaljnije testirao performanse, no zasad je na gigabitnoj mreži kopiranje oko 700Mb/s čiste mreže (iperf, 64KiB veličina), 90Mb/s na klasičnoj.
Kopiranje velikog fajla (jedan od 700MB, drugi 3GB) je brzinom 12MB/s na klasičnoj mreži, i 60-65MB/s na gigabitnoj mreži (tu pretpostavljam da je usko grlo lokalni disk koji nemre brže ni da ga šibom mlatim ).
Istinabog, moja virtualka se vrti na dual xeonu, 3*300GB SAS diskovima (RAID5), i 12GB memorije.
Same postavke za virtualku su : 4 jezgre CPUa (2 virtualna socketa, 2 jezgre po istom), 2GB memorije, 3*50GB diskovi (Synology SHR RAID5).



Iako je brzina diska cca 12MB/s preko mreže, sama utilizacija je smiješna.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "

Zadnje izmijenjeno od: m4dm4n. 31.01.2014. u 13:37.
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2014., 15:09   #683
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
Citiraj:
Autor m4dm4n Pregled postova
Kopiranje velikog fajla (jedan od 700MB, drugi 3GB) je brzinom 12MB/s na klasičnoj mreži, i 60-65MB/s na gigabitnoj mreži (tu pretpostavljam da je usko grlo lokalni disk koji nemre brže ni da ga šibom mlatim ).
takva brzina je i meni bila za kopiranje većih fajlova na wd green, a serveče mi glumi pc sa g1610, 4gb ram-a i wd20ears

preko standardnog file sharinga mi ide komotno oko 100-110MB/s
domis je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2014., 15:11   #684
s4vgR
Premium
 
s4vgR's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 169
Pratim ovaj topic pomalo. Može li mi netko reći ima li uopće smisla eksperimentirati s tim dosta skupim synology-ima bez gigabit LANa?
s4vgR je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2014., 15:17   #685
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
Za 200kn nabaviš neki 8 port gigabit switch iz dućana, pa ako imaš za Syn a nemaš za svič, onda neka ode sve u qrac
domis je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2014., 18:50   #686
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Ovaj Synology je čudo jedno. Što ga više istražujem to sam korak bliže pragu dućana.
Ovaj Atom mi je dovoljno jak (polako korigiram očekivanja od CPU-a) i Synology ima podršku za Apache (žao mi je što nije nginx) + PHP + SQL.... Plus dodatak vezanja domene uz DDNS.

Mislim da ću se polako prebaciti sa VPS-a (na kojem vrtim git, projekte, stranice koje samo ja koristim i par korisnika) na self-hosting kad mi uvedu 20mbit upload. I ako ću moći bez zakupljenog VPS-a, Synology će mi se isplatiti u godinu dana.

Baš radi svih tih stvari sam planirao custom build, ali kraj ovoga što Synology nudi, stvarno mi nije potreban. Iako sam onaj tip koji voli sve sklepat sam od temelja.

Odluka je pala. Kad ću kupovat odlučit ću se između Synologya i DIY ovisno o tome dal ce u tom trenutku Syn podržavat DTS.

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 31.01.2014. u 20:24.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2014., 22:27   #687
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,475
Synology je cudo, sto se tice nginxa to mozes preko bootstrapa, nisam isprobavao jer mi nije trebalo.
Onaj soft camera station od verzije 1 do ove ako se ne varam 6.2 je postao skoro pa profi soft za snimanje kamera i pregledavanje snimaka za sitne pare.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2014., 09:11   #688
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,693
Kakvo je ovo čudo, cijena je više nego povoljna ?
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2014., 09:15   #689
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,937
Citiraj:
Autor tintin Pregled postova
Kakvo je ovo čudo, cijena je više nego povoljna ?
Da jeftino je i sve to divno krasno na papiru citajuci specifikacije, ali nije poanta u hardwareu (jer svi ti home/small bussines NASevi imaju slabasan hardware i malo RAMa) nego u SoftWareu/supportu a to neces dobiti sa tim noname jeftikanerima.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2014., 09:40   #690
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor tintin Pregled postova
Kakvo je ovo čudo, cijena je više nego povoljna ?
Pogledaj negdje na netu review, ako ti se sviđa takvo kakvo jest kupi, a na daljnju podršku zaboravi
segregator je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na