Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.12.2016., 16:48   #1
FlipFlop
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: rijeka
Postovi: 15
(riješeno) CCleaner can't remove protected by browser

Pozdrav

Laptop se inficira nekim zeznutim virusom pa trebam pomoć.
Uglavnom fast search neki koji konstantno ruši chrome odnosno postavlja extension. Chrome resetiran i sve extenzije izbrisane no pri ponovnom otvaranju chroma automatski se opet pojave. Sa CC Cleaner sam locirao lokacije gdje se nalaze no CC mi neda izbrisati datoteke.Kada probam izbrisati javlja mi:

ERROR:
"SOME OF THE SELECTED ITEMS CANNOT BE CHANGED AS THEY ARE PROTECTED BY THE BROWSER"

Sve sam također pokušao u SAFE modu ali opet isto. Izbrisao sam foldere direktno no nakon resetiranja ponovo se pojavljuju.

Zna li itko kako da ovo rješim ?

Hvala
FlipFlop je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2016., 17:01   #2
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
Malwerbytes kad ti već tvoj antivirus nemože očistiti....ili pošto je riječ o browseru skini Adwcleaner i očisti sa njim.



ps: CCleaner nije rađen za uklanjanje malwera
... samo provjeri u svom browseru da nisi sam instalirao neki add-on neželjeni pa ga uninstaliraj iz browsera.
D/G je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.12.2016., 17:58   #3
FlipFlop
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: rijeka
Postovi: 15
Hvala

Scan je završio i Chrome ne pokazuje više nikakve ekstenzije i izgleda da normalno radi no brine me jer i dalje u cc cleaner pokazuje da na chromu ima extension.

Jel se moram brinuti oko toga?

Chrome kod svakog prvog pokretanja crash-a.o.O?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	cc2.png‎
Views:	125
Size:	28.9 kB
ID:	17381   Click image for larger version

Name:	cccleaner.png‎
Views:	118
Size:	49.5 kB
ID:	17382   Click image for larger version

Name:	chrome.png‎
Views:	109
Size:	7.6 kB
ID:	17383  

Zadnje izmijenjeno od: nino. 11.12.2016. u 18:37.
FlipFlop je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2016., 13:44   #4
Busola29
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor FlipFlop Pregled postova
Hvala

Scan je završio i Chrome ne pokazuje više nikakve ekstenzije i izgleda da normalno radi no brine me jer i dalje u cc cleaner pokazuje da na chromu ima extension.

Jel se moram brinuti oko toga?

Chrome kod svakog prvog pokretanja crash-a.o.O?
Pa ovdje ti je obavezna reintalacija Chroma i to full deinstalacija Chroma sa svim postavkama i ponovna instalacija to bi ti vjerojatno na kraju riješilo sve probleme , jer moguće je da će virus ponovno doći jer ima zapisano u Chromu da se pozivaju još uvijek te ekstenzije...

Npr. odličan uninstaller koji će gotovo sigurno počistiti svo smeće što je napravio taj virus...

http://www.revouninstaller.com/revo_..._download.html

Iza toga ccleaner , iza toga još jednom provjera od virusa i to je to ... Obrati pozornost da nemaš dva antivirusna programa instalirana mogu si gadno smetati ako se pokreću i gase prilikom gašenja windowsa ... Moj izbor antivirusa je Kaspersky , Norton ili besplatni Avast, a Malwarebytes koristim samo kada ne mogu očistiti sa ovim alatima (sa Kasperskim i Nortonom su male šanse bolji od svih ovih ali i koštaju...) neko smeće na kompovima (kasnije ga maknem nakon što odradi on posao...)...
  Reply With Quote
Staro 12.12.2016., 15:39   #5
FlipFlop
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: rijeka
Postovi: 15
Chrome sam deinstalirao i nanovo instalirao više puta nego kose imam na glavi i stalno se vraćala ekstenzija. Kad izbrišem chrome virus se zaveže za explorer ... UGLAVNOM

ADWARE mi je rješio problem. Izbrisao i blokirao ekstenzije i zasad mi nigdje ne javlja da ima ikakav virus također i CC javlja sve čisto a chrome radi normalno.
Nadam se da sam sad time rješio. Baš je bio neki zaeban- inače instalirao se sam kad sam pokrenuo torent video neke serije od publishera koji je inače uvijek bio čist .

Hvala vam na pomoći.
FlipFlop je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na