Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.07.2023., 21:42   #3721
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
To su preopćenite izjave, "bit će brži u igrama". U kojim igrama? Na kojoj rezoluciji, sa kojom grafom, sa ekranom na koliko HZ-a? Masa ljudi kupuje te 3D proceve i onda ih u stvari uopće ne koriste. Iskreno, mora biti jako specifična situacija da bi nekom preporučio 3D proc, pogotovo s obzirom na to da 3D proc sa sobom nosi i neke slabosti u odnosu na obične.
U svim igrama

segregator je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2023., 21:52   #3722
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Isključi brojilo, i reci gdje osjetis razliku?
Nor. kad rezes obican clip za youtube, osjetis 50%+ da je prije gotov
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2023., 21:56   #3723
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,984
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
U svim igrama
Kao što rekoh, općenite izjave ovog tipa su jako zeznute.


Dovoljan je jedan jedini primjer pa da se vidi kako si u krivu.
Takt, broj jezgri.... sa kojim ostatkom hardvera će se kombinirati, koji je fps target....treba znat što se kupuje. Obično na kraju ispadne da se višak love za 3D može uložit na drugom mjestu, gdje će gain biti puno jači.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2023., 22:03   #3724
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959





-->
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Kao što rekoh, općenite izjave ovog tipa su jako zeznute.


Dovoljan je jedan jedini primjer pa da se vidi kako si u krivu.
Takt, broj jezgri.... sa kojim ostatkom hardvera će se kombinirati, koji je fps target....treba znat što se kupuje. Obično na kraju ispadne da se višak love za 3D može uložit na drugom mjestu, gdje će gain biti puno jači.
A ti imaš 600Hz monitor pa ti je bitan taj jedan izdvojen slučaj?
Kladim se ako se potrudiš da se može naći bar 3 od 100 000 igara di je non-3D brži

Edit: nego, a di je ijedan drugi AM4 procesor na tvom grafu, mislim da se rasprava vodila o AM4
Ako želiš ispasti najpametniji, moraš se ipak malo više potruditi, pošto čovjek ima X570 ploču

Kad se usredotočimo na bitno:







Zadnje izmijenjeno od: segregator. 22.07.2023. u 22:36.
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2023., 22:49   #3725
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,160
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2023., 23:06   #3726
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
X3D je sigurno najbolji izbor za igre ali benefit se osjeti sa jakom grafom na niskoj rezoluciji, nema tu puno filozofije. Nisma mjerilo ali ja _urca ne kužim razliku kad je fps recimo preko 120...npr. 165 ili 120, meni skroz isto.
Tak da ljudi koji trebaju X3D valjda znaju zakaj ga trebaju, nadam se.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2023., 23:08   #3727
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,984
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
A ti imaš 600Hz monitor pa ti je bitan taj jedan izdvojen slučaj?
Kladim se ako se potrudiš da se može naći bar 3 od 100 000 igara di je non-3D brži

Vjerojatno bi mogao, ali dovoljna mi je ta jedna jedina da pokažem kako to što si napisao nije točno. Nisam se tu došao svađati, sve što sam napisao ostaje. Za dobit neku prednost od 3D procesora treba znati sve što sam nabrojao, koji je fps target, koja rezolucija, koja grafa, koje igre. Kolega sa am4 platformom misli igrati na 2k sa RTX 3080, što u prijevodu znači da bi mu 3D proc donio malo do ništa.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2023., 23:16   #3728
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Vjerojatno bi mogao, ali dovoljna mi je ta jedna jedina da pokažem kako to što si napisao nije točno. Nisam se tu došao svađati, sve što sam napisao ostaje. Za dobit neku prednost od 3D procesora treba znati sve što sam nabrojao, koji je fps target, koja rezolucija, koja grafa, koje igre. Kolega sa am4 platformom misli igrati na 2k sa RTX 3080, što u prijevodu znači da bi mu 3D proc donio malo do ništa.
Di sam ja napisao da je 5800X3D brži od 13900k i 7950X3D?
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2023., 00:02   #3729
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
X3D je sigurno najbolji izbor za igre ali benefit se osjeti sa jakom grafom na niskoj rezoluciji, nema tu puno filozofije. Nisma mjerilo ali ja _urca ne kužim razliku kad je fps recimo preko 120...npr. 165 ili 120, meni skroz isto.
Tak da ljudi koji trebaju X3D valjda znaju zakaj ga trebaju, nadam se.
Osjeti se možda u competitive gamingu kad je ispod 300, pogotovo dropovi kostaju zivaca..
To je obicno u situaciji kad je smoke, flash i napeto..

U mojoj igri bolje kupi jacu grafu za tu razliku nego jaci proc, u smislu bitan je proc ali grafa je bitnija, s tim da ja sad mogu pojačavati koliko hocu vise je nebitno kad drzim 400..
Moram promjeniti igru da bi pravdao pojačanje kompa
Uz napomenu da kad naletim na pro ekipu, imaju i po duplo manje fpsa pa mi svejedno ocitaju lekciju
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2023., 00:19   #3730
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
Osjeti se možda u competitive gamingu kad je ispod 300, pogotovo dropovi kostaju zivaca..
To je obicno u situaciji kad je smoke, flash i napeto..

U mojoj igri bolje kupi jacu grafu za tu razliku nego jaci proc, u smislu bitan je proc ali grafa je bitnija, s tim da ja sad mogu pojačavati koliko hocu vise je nebitno kad drzim 400..
Moram promjeniti igru da bi pravdao pojačanje kompa
Uz napomenu da kad naletim na pro ekipu, imaju i po duplo manje fpsa pa mi svejedno ocitaju lekciju
Ja sam 5600X promijenio sa 5800X3D i u GW2 imam drastično bolji FPS, pogotovo low, u makljažama sa 100+
ljudi na istom mjestu...igra je totalno CPU bound jer je razlika velika unatoč slaboj grafi i velikoj rezoluciji
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2023., 09:55   #3731
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Pa eto, kako su ti rekli, za tebi specifičnu igru ti si dobio u odnosu na i inače slabiji CPU (5800x vulgaris je brži od 5600x).
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2023., 10:41   #3732
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Pa eto, kako su ti rekli, za tebi specifičnu igru ti si dobio u odnosu na i inače slabiji CPU (5800x vulgaris je brži od 5600x).
Ipak je puno veća razlika između 5800X i 5800X3d nego između 5600X i 5800X, a da ne spominjemo koliko je jači od 3900X sa kojega se radi upgrade.
Razlika kod nas je oko 110€ pa neka čovjek sam odluči vrijedi li mu toliko, pogotovo što kaže da bi njega upgrade koštao 0€

Zadnje izmijenjeno od: segregator. 23.07.2023. u 11:11.
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2023., 18:00   #3733
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Ja sam 5600X promijenio sa 5800X3D i u GW2 imam drastično bolji FPS, pogotovo low, u makljažama sa 100+
ljudi na istom mjestu...igra je totalno CPU bound jer je razlika velika unatoč slaboj grafi i velikoj rezoluciji
Koji je to fps drop? Na kojim detaljima, pretpostavljam low kad nije toliko gpu bound? a kako bi bilo s 5900x? On je ipak 2x5600x

Konkretno u mom slučaju svojevremeno s rtx 3080, 5900x i 5800x3d su se možda razlikovali do 10% ..i to naglašavam možda jer činilo se sve isto 95% vremena..


Tamo gdje sam imao drop na 300fps, kod 5900x je bio mozda 270.. i to nagađam jer nisam osjetio u real life razliku, činilo se isto..

Onda odem neki video izrezat, pa čekam umjesto 10 minuta nekih 16 minuta.. što je gnjavaža jer se sve to dok odradiš što si htio i staviš na yt sve se značajno oduži na kraju..
Da ne govorim da dok on to radi na 5900x, možeš ugodnije raditi druge stvari dok čekaš..
Tu su i ostale situacije, multitask, obični click na bilo što je bila prednost na 5900x zbog viseg base/boost clocka i sve je bilo responzivnije dok si u win..
Uopće ne sumnjam da x3d procesori imaju svoje kupce, ja samo kažem da sam ja nasjeo na taj gejmerski marketing i platio sam školu s obzirom na moje potrebe jel.. to sto govorim se slabo čuje/vidi u tim gejming benchmarkcima.. zato i volim naglasiti da je amd napravio gejming marketing potez za notes u intelovom stilu..
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 23.07.2023. u 18:07.
Eladio je offline   Reply With Quote