Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > RETRO hardware i software
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.04.2020., 15:02   #1951
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Znam da voliš kopati po svojoj (ne)slavnoj prošlosti. Priznajem, puno toga jeste za anale, a bome je i P3s x2 konfa također.
Sreca moja - pustilo me. Samo sam se na ovim Sparcstationima ispickao para i para, Povijesna pretraga je rekla da se radi o iznosu od... OK, ne zelim ovo ni napisati (ne sjecam se, ali predpostavljam, s obzirom da je bilo iz USA, kako je tu jos rebnut i PDV i ostale divote).

Uglavnom, Sun Ross Quad moduli. Fun fact je bio da su se toliko grijali da su bili neiskoristivi u tim pizzabox konfiguracijama.

Tu je bio i Netfinity 7000, PPro Quad 200 MHz, a sto sam para na RAM dao, posto je Intel 450GX (Orion) gutao samo FPM.

https://oi50.photobucket.com/albums/...1.jpg~original
https://oi50.photobucket.com/albums/...2.jpg~original
https://oi50.photobucket.com/albums/...3.jpg~original
https://oi50.photobucket.com/albums/...4.jpg~original

Realno, jedino sto sam propustio i "zao" mi je jest Corollary (odnosno Intel) Profusion. Tada opipati 8-way Xeon... Eh. Suludi mokri san je bio P3 Xeon (Cascades) i to 700Mhz, verzija s 2MB L2 cachea.

https://ark.intel.com/content/www/us...0-mhz-fsb.html

Pogledajte napon. AGTL+ se hranio s 5V ili 12V!

Ali ovo ostalo - krama jebote. Iz sadasnje perspektive, jel...

Citiraj:
Vjerovao ili njet, sjećam se da si to prodavao. Tada me nije (toliko) zanimalo plus što ko stjudnt neke financijske strukture ne omogućavaju fleksibilnost.

Danas bih otkupio tako nešto bez da me moraš pitati.
Danas bih to poklonio.

Citiraj:
Vrijeme teče
Život je kratak
Guska se peče
Meni će batak
S jednim ovdasnjim forumasem, navodno visokorangiranim u PcEkspert hegemoniji, razmisljao sam napraviti cajkaški boy band s hardverskim baladama.

Imas potencijala, javi se za casting!

Citiraj:
Autor maXonja Pregled postova
Eh, imao sam i ja tako 2 komada dual socket 370 ploča (jedna MSI, a druga Asus) te dual socket A asus ploču, sve upareno sa procevima (2 x 2xP3S 1400MHz te neki Athloni XP), čak su bile klasične ploče, a ne serverske...
Ali isto tako, studentski dani, besparica itd. i ošlo, sad mi je žao ko psu za to
Sto ste se svi nahrustili na te Tualatine, nije da su bili nesto rijetki niti imali kakav ekstra feature...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2020., 15:43   #1952
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ali sjećam se 2002 kad sam ušao u PC svijet da su te Tulace svi oko mene šutali jer je P4 bio next best thing sa svojom FredBurstLimpBizkit arhitekturom na 2+ gigaherca meni je moj poslužio od 2002 do 2004 kad sam prešao na Bartona.
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.04.2020., 23:44   #1953
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 755
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Sto ste se svi nahrustili na te Tualatine, nije da su bili nesto rijetki niti imali kakav ekstra feature...
kako nisu? uz slotket i nekoliko izoliranih i kratko spojenih pinova na procesoru mogao se goniti na slot 1 plocama, i jos se jako dobro klokao.

uf, kad se sjetim adrenalina i znojnih ruku dok sam ko klinac to radil, pa paljenje masine i kad shvatis da sve dela kak treba..
okarm je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2020., 09:05   #1954
Velikus
Premium
Moj komp
 
Velikus's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 428
Citiraj:
Autor okarm Pregled postova
kako nisu? uz slotket i nekoliko izoliranih i kratko spojenih pinova na procesoru mogao se goniti na slot 1 plocama, i jos se jako dobro klokao.

uf, kad se sjetim adrenalina i znojnih ruku dok sam ko klinac to radil, pa paljenje masine i kad shvatis da sve dela kak treba..
i kad se podigne frekvencija pci/isa sabirnice (bez pravog dijeljitelja) pa prosvira npr zvucna kartica
__________________
"Ups, sam neš uprsk'o?"
Velikus je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2020., 17:45   #1955
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,636
Ima li netko da ga zanimaju takve stvari,da se probamo dogovoriti ...


???


Može PM da tu ne spamamo ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2020., 20:22   #1956
baterija
̣
 
baterija's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ̣
Postovi: 1,019
Prošlo je 15-ak godina od socket 939 platforme pa definitivno spada u "stari" hardware. Bolje platforme za Call of duty 2 nije bilo

Par komada hardveraja koji je ostao u ormarima.


U kucistu i spremno za Toujane - DFI nforce4 Ultra-D - imam kutiju, nemam straznji limic, AMD FX-57, 2x512 MB OCZ Platinum EL rev. 2 TCCD, ATI X850XT PE (+ jos jedna X850XT u kutiji )






Gigabyte K8NXPSLI, AMD Opteron 180, 2x1GB OCZ Platinum C2 XTC, 2x1GB Corsair C2, Thermalright HR05SLI, negdje u ormaru je i single core Newcastle A64 3800+







MSI X1900XTX (klik scan članka) i FIREGL V 7200






Bilo je još 2GB UCCC kitova: Gskill HZ4000, OCZ Gold XTC 4000; i nešto stariji OCZ kao gore





I dva komada nešto novijeg, kontroverznog () hardvera:

Bigfoot Killer 2100 i Killer Xeno Pro



Zadnje izmijenjeno od: baterija. 11.05.2020. u 20:59.
baterija je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2020., 19:01   #1957
bamuja
ex zmaster76
Moj komp
 
bamuja's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: pula
Postovi: 322
Nasao na fb grupi pa ako koga zanima
https://ibb.co/mhVxXpG

(Ako je protivno pravilima neka se brise)
bamuja je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2020., 20:57   #1958
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Dobio sam danas neočekivanu (i velikodušnu) donaciju starih kompova, koja me sigurno bude držala "zaokupiranim" u ova virusna i potresna vremena


Riječ je o dva mala AT towera, u kojima se nalaze 3x86 i 4x86. 4x86 navodno ne radi (nema slike na monitoru), ali zato koliko sam shvatio 3x86 radi OK, pa stoga budem najvjerojatnije krenuo od 4x86-ice i problema sa slikom.


Eventualni problem koji se odmah u samome startu postavlja je nedostatak coolera ... naime, jasno piše na procesoru fan & heatsink req'd, pa se samo nadam da kvar nije do matične ili procesora.

Nego, govorili smo više puta u ovoj temi o cijenama starog hardvera, i stavljali kataloge sa cijenama... Ali mislim da nikad prije još nismo imali nešto OVOLIKO staro, ali me slobodno ispravite ako griješim!
  Reply With Quote
Staro 07.06.2020., 21:46   #1959
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Dobio sam danas neočekivanu (i velikodušnu) donaciju starih kompova, koja me sigurno bude držala "zaokupiranim" u ova virusna i potresna vremena

Riječ je o dva mala AT towera, u kojima se nalaze 3x86 i 4x86. 4x86 navodno ne radi (nema slike na monitoru), ali zato koliko sam shvatio 3x86 radi OK, pa stoga budem najvjerojatnije krenuo od 4x86-ice i problema sa slikom.


Eventualni problem koji se odmah u samome startu postavlja je nedostatak coolera ... naime, jasno piše na procesoru fan & heatsink req'd, pa se samo nadam da kvar nije do matične ili procesora.

Nije 3x86 i 4x86, vec 386 i 486, i to AMDovi... 386DX/40 i 486DX2/80 tocnije...

Nadalje, te masine uopce nisu trebali headsink i hladnjak, tako da se sa time ne zamaraj... Eventualno bi bilo dobro na 486 staviti neki pasivni heatsink, al mislim da nije pretjerano bitno...

Za 486icu ce ti trebati VLB graficka kartica... Mozda ima na Hrelicu za nac...

Kolko RAMa imas na tim masinama?
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS