Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.10.2019., 18:53   #2101
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,301
Pozz
Uzeo sam si meh. tipkovnicu, ima red backlite, pa me zanima pošto nema Hr znakove, jeli ima gdje za uzeti zamjenske tipke?E da red switch je.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2019., 21:56   #2102
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Malo sam se ponovio. Nakon što sam izlizao 2 membranske na poslu, odluka je pala za mehaničku sa zasebnim wrist restom. Želja za Ducky je bila prevelika, a ona koji sam htio nema na CandyKeys.com (i zalihe su im svake prijestupne koliko vidim). Tako da je u pomoć uskočio frend iz Češke:




Prvi dojmovi su odlični. MX Brown (ipak je za job) s ovim double shot PBT tipkama su vrh. Trebati će malo navikavanja na TKL, ali dodatni prostor desno i prirodnija ergonomija su mi veći plus.

Sent from my OP6
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.10.2019., 21:59   #2103
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
ja kad pomislim RGB ne mislim na to da mi je tasta kao da sam u disku vec mogucnost mjenjanja boje. npr meni pase crvena, dok zeni pase plava.
Mene pak RGB totalno dekoncentrira i ne volim nigdje LGBT dugine boje. Može biti djelomično šareno (i sad imam crvenu, bijelu, plavu i zelenu istovremeno), ali ne smije se mijenjati dok radim.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2019., 22:57   #2104
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Mene pak RGB totalno dekoncentrira i ne volim nigdje LGBT dugine boje. Može biti djelomično šareno (i sad imam crvenu, bijelu, plavu i zelenu istovremeno), ali ne smije se mijenjati dok radim.
Zato je Logitechov softver nekih godinu-dvije-tri ispred ostalih. Tamo se boje automatski mijenjaju prema aplikaciji koju pokreneš. Ili odrediš da ti je svugdje isto osvjetljenje, kak ti se sprdne…
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2019., 23:02   #2105
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Zato je Logitechov softver nekih godinu-dvije-tri ispred ostalih. Tamo se boje automatski mijenjaju prema aplikaciji koju pokreneš. Ili odrediš da ti je svugdje isto osvjetljenje, kak ti se sprdne…
Hmm nevidim sto je to nesto Logitech ispred ? isto to mogu u Swarmu od Roccata podesit za misha i tipkovnicu, od boja do funkcija, easy switch ili da mi se kompletan profil automaski promjeni kad pokrenem neku aplikaciju pa mi je tako na mishu kompletno drugaciji set shortcut na buttonima u 3D modelingu i u Web brosweru ili Photoshopu. Prepoznaje aplikaciju u sekundi i to je to, sam se profil promjeni po potrebi.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je online   Reply With Quote
Staro 23.10.2019., 23:04   #2106
imik
Premium
 
imik's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 609
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Zato je Logitechov softver nekih godinu-dvije-tri ispred ostalih. Tamo se boje automatski mijenjaju prema aplikaciji koju pokreneš. Ili odrediš da ti je svugdje isto osvjetljenje, kak ti se sprdne…
Misliš g hub više ne radi nego radi, svaki update nešto zdrma i nisu popravili bugove od prošle godine.
imik je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2019., 01:21   #2107
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,238
Ima netko g213 ? Razmisljam da ju uzmem, nekako mi ne sjeda k350. Žica je ipak žica.
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2019., 11:08   #2108
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Logitechov software je isto smeće kao i Roccatov, samo na drugi način.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2019., 14:24   #2109
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Čisto informativno, koliko prostora zauzimaju Logi i Roccat software? Ovaj od Kingstona zauzme preko 1GB prostora uz upola manje funkcionalnosti od recimo jednog Corsaira...
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2019., 14:33   #2110
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Roccat Swarm folder mi je 198.1 MB
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.10.2019., 16:03   #2111
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Najbolja stvar u logitech miša (g403) je šta mogu spremit konfu/setup na memoriju miša i ugasit logitech softver do iduce potrebe za mijenjanjem.

Podrzavaju li tipkovnice isti princip?
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2019., 17:13   #2112
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,238
Znaci nema niko g213. Ja nemam problema sa logitech softwareom osim jednog. Pri paljenju pca mi u zadnje vrijeme pali logo na mišu iako sam ga ugasio kompletno. Jer mi na misu to nema smisla.
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2019., 18:07   #2113
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor T}{OR Pregled postova
Malo sam se ponovio. Nakon što sam izlizao 2 membranske na poslu, odluka je pala za mehaničku sa zasebnim wrist restom. Želja za Ducky je bila prevelika, a ona koji sam htio nema na CandyKeys.com (i zalihe su im svake prijestupne koliko vidim). Tako da je u pomoć uskočio frend iz Češke:




Prvi dojmovi su odlični. MX Brown (ipak je za job) s ovim double shot PBT tipkama su vrh. Trebati će malo navikavanja na TKL, ali dodatni prostor desno i prirodnija ergonomija su mi veći plus.

Sent from my OP6
Vrhunski izgleda, stvarno top! Led rgb ili? gdje ju je frend uzeo ?
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2019., 01:42   #2114
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Vrhunski izgleda, stvarno top! Led rgb ili? gdje ju je frend uzeo ?
Hvala.

MechanicalKeyboards.com (ne šalju u HR, pitao sam ih mailom). CandyKeys.com (EU distributor) ju nema u ponudi, a ostali dućani u EU nude ili ISO verziju s njemačkim slovima ili neki drugi jezik. Kako tipkam sa svih 10 prstiju volim dva duga SHIFT-a pa je morao biti ANSI layout.

Tipkovnica je model Ducky One 2 TKL - Horizon (nema LED).
Wrist rest je drveni TKL od Glorious PC gaming.

EDIT: U društvu sa 3D mišem na jobu:



Sent from my OP6
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends

Zadnje izmijenjeno od: T}{OR. 25.10.2019. u 11:11. Razlog: dodani linkovi
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2019., 17:35   #2115
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,238
Bomba, koja bi tipkovnjaca bila dobra do 500-600kn gledao sam malo review za g213 i ipak bih cherry brown ili black.

Mada bas za te pare ne nalazim nesto sa wrist restom koji mi je must have.
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2019., 17:48   #2116
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,909
roccat suori. cesto ovih dana 450kn na ekupi.. brown switches. a rest napravis.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2019., 13:35   #2117
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,178
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Logitechov software je isto smeće kao i Roccatov, samo na drugi način.
jap, imam oba
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 27.10.2019., 08:58   #2118
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,301
Citiraj:
Autor Prki Pregled postova
Pozz
Uzeo sam si meh. tipkovnicu, ima red backlite, pa me zanima pošto nema Hr znakove, jeli ima gdje za uzeti zamjenske tipke?E da red switch je.
Itko ??? Nitko????
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2019., 09:04   #2119
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,909
kolko sam ja skuzio. tasta, ili tipke se salju nekoj firmi koja to nekak etcha gore. nisam proucavo postupak, samo se sjecam sta decki ovdje pisu. izvrti 10ak stranica unazad.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2019., 15:49   #2120
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,178
Citiraj:
Autor Prki Pregled postova
Itko ??? Nitko????
http://www.wasdkeyboards.com/

shipping ti je cca 25 dolara+koji set odaberes 105 keys ISO CRO je 50 usd, sveskupa 75 usd za 105 keycapsa

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 27.10.2019. u 15:58.
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 27.10.2019., 17:36   #2121
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,301
Pa to košta više od tipkovnice, dobar je ENG layout . Kontao sam da toga ima kod nas po nekoj normalnoj cijeni, ono samo par tipki koje treba zamjeniti a ne sve.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2019., 17:56   #2122
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,909
a hebga. potraznja je pa cjene u nebesa. vidi koliko mehanicke taste kostaju. mislis da vrijede toliko...
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2019., 19:25   #2123
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,178
Citiraj:
Autor Prki Pregled postova
Pa to košta više od tipkovnice, dobar je ENG layout . Kontao sam da toga ima kod nas po nekoj normalnoj cijeni, ono samo par tipki koje treba zamjeniti a ne sve.
A imas i ove sta urezuju u tikovnice u zagrebu što je geronimo_2 rekao, ali nezz ni koliko kostaju ni koji su točno to malo traži po temi.

Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
a hebga. potraznja je pa cjene u nebesa. vidi koliko mehanicke taste kostaju. mislis da vrijede toliko...
Ma da, da nije shipping 25 dolara bilo bi okej, mozda ako ima vise zainteresiranih pa bi se i podjelio shipping bilo bi okej, al da ko kupi npr dasKeyboard 75 dolara nije puno za capse
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 28.10.2019., 11:26   #2124
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,238
Meni se ova od thora svida al suma sumarum kad sve zbrojim previse para. Ja bi dao 400-500kn za novu tipkovnjacu sa redovnom cijenom ili snizenom na tu cifru.
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2019., 12:31   #2125
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor devaa Pregled postova
Meni se ova od thora svida al suma sumarum kad sve zbrojim previse para. Ja bi dao 400-500kn za novu tipkovnjacu sa redovnom cijenom ili snizenom na tu cifru.
Tako je i moja prva mehanička tipkovnica bila, gledao sam cijene oko maks 500kn pa se pomirio sa 700 kada sam našao Corsair STRAFE na akciji. Onda su mi se apetiti promijenili (čitaj: povećali) pa sam htio nešto sa integriranim wrist restom i RGB-om.

Malo pomalo... i ova na poslu membranska mi je svaki dan bila prst u oko. Daljnje guglanje na temu otkrilo mi je svu čar Double shot PBT tipki, a s obzirom da na poslu u zadnje vrijeme 8h dnevno više tipkam nego bilo što drugo - izbor se nametao sam po sebi.

Yes, debelo je previše koliko sam platio za ovu tipkovnicu. Ali svaka budala ima svoje veselje.

Utoliko da sada razmišljam o prodaji HyperX Alloy Elite RGB i kupnjom RGB verzije iste Ducky One 2 TKL za doma. Jedino nisam siguran dal preći na MX Blue radi gušta tipkanja ili ostati na Brown...

TL;DR: pripremi svoj novčanik na povećanje apetita.

PS: Ako ideš na mehaničku, pazi da ima wrist rest ili probaj pronaći jedan - većina ih je poprilično viša od membranske braće, i bez toga su meni barem, neupotrebiljive.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2019., 13:27   #2126
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,238
Trenutno sam na k350 sa wrist restom prije toga Wave isti k samo žična i taj wrist rest je nesto najbolje sto postoji i bez toga sigurno necu kupiti tipkovnjacu. 😁

Membranska mi je okej, ali volio bih preci na mehanicku, ali nebih htio pljunuti toliko love cura ce me ubiti. No kada gledam te cifre do 500kn bas i ne nalazim nesto. Upala mi u oko jedna od corsaira kad sam otvorio link membranska, pa sam zapeo za g213 takoder nije mehanicka.

I sad se vrtim u krug ne znam sta, di kako, gdje. I da li uopce mogu naci neku sa cherry switchevima za 500kn redovnom cijenom ili na akciji. I volio bih da ima rgb ne radi duginih boja vec olaksanog koristenja u mraku.

E sad to sve upakirati u 500tinjak kn mozda, ali bez cherry switcheva.
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2019., 15:39   #2127
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Koristio sam DasKeyboard 5Q nekih 10 mjeseci i nikako se nisam uspio naviknuti na ostre rubove tipki i hod tipki pa sam ipak odustao i spremio je u kutiju i otisao po Roccat Vulcan 100. Za sad (nakon 7 dana) odlicno, meni pashe puno bolje od 5Q.

Sad imam poveci Rorccat family na okupu (imam jos i Kone+ XTD)
https://www.dropbox.com/s/86t3oei3sw..._tyon.jpg?dl=0
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB

Zadnje izmijenjeno od: Lewis. 30.10.2019. u 15:45.
Lewis je online   Reply With Quote
Staro 30.10.2019., 16:11   #2128
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Koristio sam DasKeyboard 5Q nekih 10 mjeseci i nikako se nisam uspio naviknuti na ostre rubove tipki i hod tipki pa sam ipak odustao i spremio je u kutiju i otisao po Roccat Vulcan 100. Za sad (nakon 7 dana) odlicno, meni pashe puno bolje od 5Q.

Sad imam poveci Rorccat family na okupu (imam jos i Kone+ XTD)
https://www.dropbox.com/s/86t3oei3sw..._tyon.jpg?dl=0
Ja baš gledam uzeti Vulcan 120, znači zadovoljan si? Kakva je za tipkanje?
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2019., 16:30   #2129
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Ja baš gledam uzeti Vulcan 120, znači zadovoljan si? Kakva je za tipkanje?
Razmisli dali ti treba ta gumena podloga sto je razlika vulcan 100 i 120 . Ja na DasKeyboardu nisam uopce koristio njihov palm rest - jednostavno taj komad gume na plastitci mi nije uopce udoban za dlanove pa imam ovaj "pravi" gel palmrest .

Sto se tice tipkanja meni super, switchevi nisu uopce bucni tj. tishi su i od MXbrown koje ima DasKb 5Q ali ima cak opcija u swarm softwareu da tipka kod klika ispusti zvuk (na zvucnke) ako zelis jos veci feedback od samog udarca u tipku.
Hod tipki je nesot kraci sto meni pashe jer sam prije mehanicke godinama koristio logitech ultraX i slicne nisko profilne tipkovnice.

Volume knob je super, ima fino zube pa osjetis svaki pomak plus mozes ga prebaciti da bude FX knob pa smanjit/ugasit rasvjetu bez odlaska u software/drivere te ima MUTE tipku koja mi je falila na DasKb 5Q.

Nase tipke/gravure svjetle slabije zbog nacina kako su LEDice namjestene ispod tipki i samog oblika ali tu nema spasa, mene to nesmeta. Po tom pitanju DasKeyboard je bolji jer nema spilla svjetla ispod tipki ali zato na Vulcanu nema prljavstine/prasine koja upada u tipkovnicu izmedju tipki, samo puhne si sve si ocistio .

I da, lampice za Num Lock, CAPS lock i ostale su bolje vidljive/vece su nego na dasKey 5Q gdje je jos software imao i bug pa nekad kad izadje iz stanbya totlano ugasi sve lock lampice pa neznas jel upaljen ili ugasen num/caps....

A i cijena (upola kolko kosta 5Q) nije za bacit .

dasKey je imao jedan cool feature koji mi fali, to je da nakon nekog vremena ne tipkanja rasvjeta na tipkovnici se automatski zdima na pola snage, to mi je bilo cool, to na Vulcanu nema pa kad udjem u sobu nemoram ni svjelto palit kolko mi svjelti strop/zid .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je online   Reply With Quote
Staro 30.10.2019., 16:38   #2130
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
Citiraj:
Autor devaa Pregled postova
Trenutno sam na k350 sa wrist restom prije toga Wave isti k samo žična i taj wrist rest je nesto najbolje sto postoji i bez toga sigurno necu kupiti tipkovnjacu. 😁

Membranska mi je okej, ali volio bih preci na mehanicku, ali nebih htio pljunuti toliko love cura ce me ubiti. No kada gledam te cifre do 500kn bas i ne nalazim nesto. Upala mi u oko jedna od corsaira kad sam otvorio link membranska, pa sam zapeo za g213 takoder nije mehanicka.

I sad se vrtim u krug ne znam sta, di kako, gdje. I da li uopce mogu naci neku sa cherry switchevima za 500kn redovnom cijenom ili na akciji. I volio bih da ima rgb ne radi duginih boja vec olaksanog koristenja u mraku.

E sad to sve upakirati u 500tinjak kn mozda, ali bez cherry switcheva.


Wrist rest uzmeš odvojeno (ili koristiš nešto slične visine),
nije to toliki problem a proširuje ti izbor.

Strpi se još malo do Crnog petka, bit će svakakvih akcija.
Baci pogled i na r/mm, nađe se povoljnih prilika za svašta nešto polovno.
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder


fler je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na