Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Tableti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.10.2014., 10:52   #1
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,052
prestigio multipad custom rom?

želio bih promijenit ROM na tabletu, jer je ovaj originalni dosta trzav i aplikacije se blokiraju, pa mu ponekad wifi šteka i povremeno ga treba hard resetirati.

model je 5780D (multipad prime duo 8").

po specifikaciji je unutra adroid 4.1.1, ima 1GB rama, cpu Dualcore 1.6 GHz Cortex-A9. i to radi dosta lošije od tableta i mobitela sa istim procesorom. frend je nedavno uzeo neki android tv box u mediaworldu koji ima isto 1.6ghz cpu i 1gb rama, i sve je brzo i fluidno, aplikacije otvara trenutačno, web stranice isto učita puno brže nego moj.
može li se nekakav custom rom stavit?
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2014., 11:57   #2
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
jedino što mogu reći da ja imam 577oD model sa sličnim karakteristikama
1Gb Ram i 1.5 GHZ dualcore cpu

došao je instaliran sa androidom 4.0.1 radio je normalno i sad sam znatiželje radi napravio upgrade na 4.1.1 i sad mi radi još bolje.

Riječ je o prestigiovom službenom updejtu, nisam probavao nikakve custom romove
pogi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.10.2014., 23:32   #3
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,052
resetirao sam ga na factory default. nešto malo bolje mi se čini iako nije to to, i dalje on zapinje, danas mi se facebook 2 put zamrznuo, i otvaranje opere mobile potraje po 4-5 sekundi. prebacivanje između fb-a i fb messengera isto potraje po 2-3 sekunde. a onda editiranje slika u tamo nekom photo editoru ide glatko, iako se tad tablet dosta ugrije ali ne pokazuje znakove štekanja. to po meni ukazuje da je rom loše optimiziran, a ne da je procesor ili ram u tabletu spor.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2014., 12:59   #4
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,027
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
resetirao sam ga na factory default. nešto malo bolje mi se čini iako nije to to, i dalje on zapinje, danas mi se facebook 2 put zamrznuo, i otvaranje opere mobile potraje po 4-5 sekundi. prebacivanje između fb-a i fb messengera isto potraje po 2-3 sekunde. a onda editiranje slika u tamo nekom photo editoru ide glatko, iako se tad tablet dosta ugrije ali ne pokazuje znakove štekanja. to po meni ukazuje da je rom loše optimiziran, a ne da je procesor ili ram u tabletu spor.

Ako je bugovit, onda nažalost reset ne pomaže. Prestigio je šlampav sa firmware-ima, ali s vremenom naprave posao kako spada (znam iz iskustva). Pogledaj verziju svog softvera i usporedi s ovim dolje. Ako je donja verzija novija, skini i updejtaj. S obzirom da je posljednja verzija dosta stara (i ima relativno visok revizijski broj) mguće da je s njom riješena većina problema.

http://www.prestigio.com.hr/catalogu...e=PMP5780D_DUO
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na