Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.05.2013., 18:06   #1291
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
šteta, ja imam preko 10ak reklamacija tamo i sve uvijek dobro prošlo, bez ikakvih i najmanjih problema.
bice si bio kulturan, a ne bahat
  Reply With Quote
Staro 08.05.2013., 09:13   #1292
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor vorda22 Pregled postova
bice si bio kulturan, a ne bahat
a biće da je to razlog poradi kojega trgovac ima pravo kršiti Zakon.
Da ne bi...
...

Bez obzira kakav nastup bio (ne podržavam bahatost, da ne bude zabune), Zakon je Zakon, a takvi kupci su sastavni dio posla.
Ili se ponašati profesionalno, ili napustiti tu profesiju, sve drugo je čisto licemjerje.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.05.2013., 11:35   #1293
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
znaci cekaj, ja kupim monitor od adm u zagrebu, a zivim u cakovcu. servis je u cakovcu. ja posaljem u zagreb robu, oni na servis, pa servis njima, pa oni nazad meni, i sve su to oni duzni platiti?
  Reply With Quote
Staro 08.05.2013., 11:47   #1294
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
a koji je to servis u cakovcu?

ezy jedino,ali ezy je isto u zagrebu di svi web shopovi i trgovine nose njihovu robu

sve trgovine u zagrebu idu svaki ili svaki drugi dan kod dobavljaca koji su ujedno i servis (znaci njih u 80% slucaja nošenje na servis i podizanje sa servisa nista ne kosta jer im je usput kada idu po robu)

Znaci ako si ti u cakovcu, ti o svojem trosku nosis ili saljes trgovini di si to kupio, oni to nose ili salju u servis o svojem trosku, te kupe to na servisu kada bude gotovo o svojem trosku, te o svojem trosku bi trebali vratiti nazad tebi u cakovec...

Mislim da nije tvoj problem di je servis i kako oni to nose/salju servisu

Primjer: Ja dok sam imao trgovinu u orahovici, sve sam dobavljao iz zg...I ukoliko mi je netko nesto reklamirao, donio mi je i ja sam to slao za zg o svojem trosku, te sam sa servisa isto uzimao doslovce o svojem trosku (ali uvijek sam nesto uz to narucio novo), te sam onda uvijek kotaktirao kupca,ukoliko bude dolazio usput do mene pokupi sam,ukoliko ne dolazi i ne moze odvezao sam im doma

Zadnje izmijenjeno od: FRipper. 08.05.2013. u 11:55.
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2013., 12:42   #1295
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor vorda22 Pregled postova
znaci cekaj, ja kupim monitor od adm u zagrebu, a zivim u cakovcu. servis je u cakovcu. ja posaljem u zagreb robu, oni na servis, pa servis njima, pa oni nazad meni, i sve su to oni duzni platiti?
nope, mene je bode ovo navedeno ("bahatost kupca") kao argument da se isti stave u nejednak položaj kontra zakonske definicije.
To hoćeš li ti kao trgovac vjernu/staru/kulturnu mušteriju nagraditi pride, to je tvoja/vaša stvar (tebe i kupca), no nije razlog niti opravdanje da "druga liga" kupaca bude zakinuta mimo tj. ispod zakonskih smjernica.

O troškovima transporta i snošenju istih ima i dovoljno napisanoga na stranicama ranije.
  Reply With Quote
Staro 08.05.2013., 13:15   #1296
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Onda je i ovo protivno zakonu.
http://www.portio.hr/index.php?page=textPage&id=13


No i ja stojim iza toga da sve ide puno puno lakše kad imaš korektan i normalan pristup problemu.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2013., 13:29   #1297
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Pa po Zakon o zaštiti potrošača čl. 5 st 5, da po nekoj logici tog zakona oni krše taj zakon...

jer oni su prodavač i duzni su prihvatiti jamstvo

ili ja nešto krivo shvačam :S



Mislim,dobivaš račun i jamstvo od portia po tome smatram da su oni prodavac/trgovac :S

Mislim svakako se to sve moze gledati, čak i ovo slanje...ko ce ga znati vise
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2013., 13:31   #1298
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Nedobivaš jamstvo od portia, već od uvoznika
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2013., 13:33   #1299
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Pa tako dobivas i u ostalim trgovinama,zar ne? :S

svuda dobivas jamstveni od uvoznika...

pa po toj logici ako portio nije duzan primiti reklamaciju i nositi na servis i vracati kupcu

kako je onda adm to duzan?

ne razumijem ja to u cemu je kvaka i koja je razlika izmedju portia i izmedju adm? :S osim ovi imaju fizičku poslovnicu ovi ne...al što po tome ima neki zakon koji to dvoje razdvaja? :S
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2013., 13:40   #1300
nex
Premium
 
nex's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: .
Postovi: 526
Nikakvi uvoznici, kurci i palci. Jamstvo je duzan ispostovati onaj tko ti je stvar prodao. To sto kupci cesto nisu svjesni svojih prava pa dozvoljavaju da s njihovom reklamacijom prodavac i servis/uvoznik igraju ping-pong je posve druga stvar. A cesto se zna desiti da pocnu s ping-pongom i prebacivanjem odgovornosti kad nesto zapne (opcenita situacija, ne nuzno povezana s ADM-om).
nex je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.05.2013., 13:40   #1301
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Stvar je jednostavna ako ADM izda račun i svoj jamstveni list za taj artikl onda su oni dužni isti i zaprimiti. Ukoliko ti primjerice izda Gigabyte ploču s Microline naljepnicom tj Microline jamstvom tj bez svog jamstvenog lista onda istu nisu dužni ni zaprimiti.

Citiraj:
Autor nex Pregled postova
Nikakvi uvoznici, kurci i palci. Jamstvo je duzan ispostovati onaj tko ti je stvar prodao. To sto kupci cesto nisu svjesni svojih prava pa dozvoljavaju da s njihovom reklamacijom prodavac i servis/uvoznik igraju ping-pong je posve druga stvar. A cesto se zna desiti da pocnu s ping-pongom i prebacivanjem odgovornosti kad nesto zapne (opcenita situacija, ne nuzno povezana s ADM-om).
To što ti ne znaš tumačiti zakon je tvoj problem. Jamstvo je dužan ispoštovati onaj koji ga je i izdao (lijepo stoji u zakonu), ako trgovina YXZ ne izdaje svoje jamstvo već je samo reseller i daje ti jasmtvo uvoznika ili distributera tada oni nisu dužni niti obraditi jamstvo jer isto nisu ni izdali.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2013., 13:44   #1302
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
baš to...a koliko znam nitko osim linksa ne izdaje svoje jamstvene...znaci sve u svemu se svodi da ni jedna trgovina ne treba primiti ništa na reklamaciju niti slati o svojem trosku servisu i o svojem trosku prema kupcu...jer nigdje nije jamstveni od trgovine di ste kupili vec od msana,microlinea,ezya,asbisa,recra itd...

sam dobro shvatio sada?

Ono, meni i je iskreno malo blesavo da ja npr imam trgovinu koji radim sa 2% marze, i onda mi to nesto sto sam prodao krepa i kada saljem kupcu nazad sa reklamacije nisam zapravo na tom nista zaradio vec sam doslovce u minusu...

nije ni čudo da mi propala trgovina
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2013., 13:48   #1303
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
HGSpot, je svojevremeno izdavao, Ve-Mil, Feniks, Mikronis...
U glavnom one trgovine koje su ujedno i distributeri za neke brandove.

Neznam, nisam baš više toliko u doticaju s trgovinama


Pa i sama poanta tih web trgovina je da nemaju svoja skladišta, logistiku i sl. kako bi minimalizirali troškove. Što ću ja sad zaprimat robu u svoju dnevnu sobu iz koje poslujem kao web-shop?
Ne nego ću te uputiti distributeru s kojim poslujem.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2013., 13:53   #1304
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
da to znam,al pričam o ovim svim web shopovima sto rade sa mizernom marzom...

mislim da je najpostenije slati uvozniku i onda uvoznika vama nazad o svojem trosku, ipak uvoznici vise zaraduju nego te male trgovinice i oni nece izgubiti toliko

Men svejedno...al sam me to zanima da znam kako i kuda ako jedan dan u evropi otvorim opet nesto

Mislim ak portio moze, moci cu i ja :P
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2013., 14:13   #1305
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783




3. Jamstvo za ispravnost prodane stvari (garancija)

Odgovornost prodavatelja i proizvođača

Članak 423.

(1) Kad je prodavatelj predao kupcu jamstveni (garancijski) list kojim proizvođač jamči ispravnost stvari u tijeku određenog vremena, računajući od njezine predaje kupcu, kupac može, ako stvar nije ispravna, zahtijevati kako od prodavatelja tako i od proizvođača da stvar popravi u razumnom roku ili ako to ne učini da mu umjesto nje preda stvar koja je ispravna.


(2) Ova pravila ne isključuju primjenu pravila o odgovornosti prodavatelja za nedostatke stvari.

(3) U jamstvu moraju biti navedena prava iz jamstva koja pripadaju kupcu, te jasno navedeno da jamstvo ne utječe na ostala prava koja pripadaju kupcu po drugim pravnim osnovama.

(4) Jamstvo mora sadržavati pojedinosti koje su potrebne kupcu za ostvarivanje njegovih prava, a posebno trajanje jamstva i teritorijalno područje važenja, te ime, odnosno naziv i adresu osobe koja je izdala jamstvo.

(5) Neispunjenje obveza iz stavka 3. i 4. ovoga članka ne utječe na valjanost jamstva.

Traženje popravka ili zamjene

Članak 424.

(1) Kupac može zbog neispravnosti stvari zahtijevati od prodavatelja, odnosno od proizvođača popravak ili zamjenu stvari u tijeku jamstvenog roka, bez obzira na to kad se nedostatak pojavio.


(2) On ima pravo na naknadu štete koju je pretrpio zbog toga što je bio lišen uporabe stvari od trenutka traženja popravka ili zamjene do njihova izvršenja.

Produljenje jamstvenog roka

Članak 425.

(1) U slučaju manjeg popravka jamstveni rok se produljuje onoliko koliko je kupac bio lišen uporabe stvari.

(2) Međutim, kad je zbog neispravnosti stvari izvršena njezina zamjena ili njezin bitni popravak, jamstveni rok počinje teći ponovno od zamjene, odnosno od vraćanja popravljene stvari.

(3) Ako je zamijenjen ili bitno popravljen samo neki dio stvari, jamstveni rok počinje teći ponovno samo za taj dio.

Raskid ugovora i sniženje cijene

Članak 426.

Ako prodavatelj ne izvrši u razumnom roku popravak ili zamjenu stvari, kupac ima pravo na raskid ugovora ili sniženje cijene, a u svakom slučaju i pravo na popravljanje štete.

Troškovi i rizik

Članak 427.

(1) Prodavatelj, odnosno proizvođač dužan je o svom trošku prenijeti stvar do mjesta gdje se treba popraviti, odnosno zamijeniti te popravljenu, odnosno zamijenjenu stvar vratiti kupcu.

(2) Za to vrijeme prodavatelj, odnosno proizvođač snosi rizik za propast ili oštećenje stvari.


Odgovornost više proizvođača


Članak 428.

Kad je u izradi stvari sudjelovalo više samostalnih proizvo*đa*ča pojedinih dijelova stvari ili izvođača pojedinih radova, njihova odgovornost prema proizvođaču stvari za njezinu neispravnost, koja potječe od tih dijelova ili od tih radova, prestaje kad prestane odgovornost proizvođača stvari prema kupcu.

Rok za ostvarivanje prava

Članak 429.

Prava kupca prema proizvođaču po osnovi jamstvenog lista gase se nakon isteka jedne godine računajući od dana kad je od njega zatražio popravak ili zamjenu stvari.



ZZP



Obveza trgovca

Članak 5.


(1) Trgovac je dužan potrošaču ispuniti ugovor u skladu s odredbama ovoga Zakona i propisima obveznog prava.
(2) Trgovac je dužan, na zahtjev i prema izboru potrošača, proizvod koji ima nedostatak zamijeniti novim ispravnim proizvodom ili mu vratiti iznos plaćen za taj proizvod, odnosno sniziti cijenu ili, uz suglasnost potrošača, otkloniti nedostatak na proizvodu.
(3) Trgovac je u slučaju nedostatka kod obavljene usluge dužan, na zahtjev potrošača, vratiti iznos plaćen za tu uslugu, sniziti cijenu usluge ili otkloniti nedostatak obavljene usluge.
(4) Potrošač može u slučaju iz stavka 2. i 3. ovoga članka zahtijevati povrat plaćenog iznosa samo ako je prethodno dao trgovcu primjereni rok za ispunjenje ugovora.
(5) Nedostatak na proizvodu, odnosno obavljenoj usluzi, kada je to nužno, dokazuje se vještačenjem u za to ovlaštenim ustanovama ili uz pomoć ovlaštenog sudskog vještaka, a troškove vještačenja snosi potrošač ili trgovac, ovisno o rezultatu vještačenja.
(6) Trgovac je dužan, u tijeku jamstvenog roka, popraviti u primjerenom roku neispravan proizvod potrošaču koji je predao jamstveni (garancijski) list, ili, ako to nije moguće, umjesto istoga predati mu proizvod koji je ispravan.


-->
ZOO




3. Jamstvo za ispravnost prodane stvari (garancija)

Odgovornost prodavatelja i proizvođača

Članak 423.

(1) Kad je prodavatelj predao kupcu jamstveni (garancijski) list kojim proizvođač jamči ispravnost stvari u tijeku određenog vremena, računajući od njezine predaje kupcu, kupac može, ako stvar nije ispravna, zahtijevati kako od prodavatelja tako i od proizvođača da stvar popravi u razumnom roku ili ako to ne učini da mu umjesto nje preda stvar koja je ispravna.


(2) Ova pravila ne isključuju primjenu pravila o odgovornosti prodavatelja za nedostatke stvari.

(3) U jamstvu moraju biti navedena prava iz jamstva koja pripadaju kupcu, te jasno navedeno da jamstvo ne utječe na ostala prava koja pripadaju kupcu po drugim pravnim osnovama.

(4) Jamstvo mora sadržavati pojedinosti koje su potrebne kupcu za ostvarivanje njegovih prava, a posebno trajanje jamstva i teritorijalno područje važenja, te ime, odnosno naziv i adresu osobe koja je izdala jamstvo.

(5) Neispunjenje obveza iz stavka 3. i 4. ovoga članka ne utječe na valjanost jamstva.

Traženje popravka ili zamjene

Članak 424.

(1) Kupac može zbog neispravnosti stvari zahtijevati od prodavatelja, odnosno od proizvođača popravak ili zamjenu stvari u tijeku jamstvenog roka, bez obzira na to kad se nedostatak pojavio.


(2) On ima pravo na naknadu štete koju je pretrpio zbog toga što je bio lišen uporabe stvari od trenutka traženja popravka ili zamjene do njihova izvršenja.

Produljenje jamstvenog roka

Članak 425.

(1) U slučaju manjeg popravka jamstveni rok se produljuje onoliko koliko je kupac bio lišen uporabe stvari.

(2) Međutim, kad je zbog neispravnosti stvari izvršena njezina zamjena ili njezin bitni popravak, jamstveni rok počinje teći ponovno od zamjene, odnosno od vraćanja popravljene stvari.

(3) Ako je zamijenjen ili bitno popravljen samo neki dio stvari, jamstveni rok počinje teći ponovno samo za taj dio.

Raskid ugovora i sniženje cijene

Članak 426.

Ako prodavatelj ne izvrši u razumnom roku popravak ili zamjenu stvari, kupac ima pravo na raskid ugovora ili sniženje cijene, a u svakom slučaju i pravo na popravljanje štete.

Troškovi i rizik

Članak 427.

(1) Prodavatelj, odnosno proizvođač dužan je o svom trošku prenijeti stvar do mjesta gdje se treba popraviti, odnosno zamijeniti te popravljenu, odnosno zamijenjenu stvar vratiti kupcu.

(2) Za to vrijeme prodavatelj, odnosno proizvođač snosi rizik za propast ili oštećenje stvari.


Odgovornost više proizvođača


Članak 428.

Kad je u izradi stvari sudjelovalo više samostalnih proizvo*đa*ča pojedinih dijelova stvari ili izvođača pojedinih radova, njihova odgovornost prema proizvođaču stvari za njezinu neispravnost, koja potječe od tih dijelova ili od tih radova, prestaje kad prestane odgovornost proizvođača stvari prema kupcu.

Rok za ostvarivanje prava

Članak 429.

Prava kupca prema proizvođaču po osnovi jamstvenog lista gase se nakon isteka jedne godine računajući od dana kad je od njega zatražio popravak ili zamjenu stvari.



ZZP



Obveza trgovca

Članak 5.


(1) Trgovac je dužan potrošaču ispuniti ugovor u skladu s odredbama ovoga Zakona i propisima obveznog prava.
(2) Trgovac je dužan, na zahtjev i prema izboru potrošača, proizvod koji ima nedostatak zamijeniti novim ispravnim proizvodom ili mu vratiti iznos plaćen za taj proizvod, odnosno sniziti cijenu ili, uz suglasnost potrošača, otkloniti nedostatak na proizvodu.
(3) Trgovac je u slučaju nedostatka kod obavljene usluge dužan, na zahtjev potrošača, vratiti iznos plaćen za tu uslugu, sniziti cijenu usluge ili otkloniti nedostatak obavljene usluge.
(4) Potrošač može u slučaju iz stavka 2. i 3. ovoga članka zahtijevati povrat plaćenog iznosa samo ako je prethodno dao trgovcu primjereni rok za ispunjenje ugovora.
(5) Nedostatak na proizvodu, odnosno obavljenoj usluzi, kada je to nužno, dokazuje se vještačenjem u za to ovlaštenim ustanovama ili uz pomoć ovlaštenog sudskog vještaka, a troškove vještačenja snosi potrošač ili trgovac, ovisno o rezultatu vještačenja.
(6) Trgovac je dužan, u tijeku jamstvenog roka, popraviti u primjerenom roku neispravan proizvod potrošaču koji je predao jamstveni (garancijski) list, ili, ako to nije moguće, umjesto istoga predati mu proizvod koji je ispravan.


ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2013., 14:25   #1306
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
@Wolw, gluposti pišeš. Bilo bi hebeno poslovati bez rizika, to je jasno, ali tako ne ide.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2013., 14:43   #1307
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Možda i pišem gluposti ali tako stoji u zakonu.
Stoji da je jamstvo dužna ispoštovati strana koja je izdala jamstveni list.

''Kad je prodavatelj predao kupcu jamstveni (garancijski) list kojim proizvođač jamči ispravnost stvari u tijeku određenog vremena,''

Da li je ADM ili Portio ili netko treći izdao jamstveni list?
Nije, izdao ga je Microline, Ezy, M SAN.

Mislim po tom pitanju onda mogu sve ove web trgovine komotno stavit ključ u bravu. Jer ovako sam sebi kopaš grob.
Velim, onda recimo Portio direktno krši zakon.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1



Zadnje izmijenjeno od: Wolverine. 08.05.2013. u 14:51.
Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2013., 14:50   #1308
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Iznad mog posta kolega je sve kopirao, meni je sve jasno.

Edit; nije samo portio tako napisao, sjecam se da je slično stajalo i na klikni.hr - da se salje u msan.

Ne kažem da nije logično direkt poslati, samo kazem da na more mjesta piše da je trgovac duzan prihvatiti reklamaciju. "web shop" pojam ne postoji u zakonu, tako da je možemo reci da je riječ o klasičnoj trgovini, pa moraju preuzeti svoju odgovornost.

Zadnje izmijenjeno od: Gilbert5. 08.05.2013. u 15:00.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2013., 15:01   #1309
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863