Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.11.2010., 14:59   #1
h3ll5cr3am
Premium
Moj komp
 
h3ll5cr3am's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: RIJEKA
Postovi: 52
Slika na monitoru Samsung SyncMaster 215tw titra

Znaci monitor Samsung syncmaster 215tw kupljen pred god dana od clana foruma,me poceo stvarno zivcirati vise a neda mi se kopati po njemu dok ne utvrdim problem.
problem je u tome sta kad ga upalim slika "titra" i treba mu i po par sati da se slika stabilizira i iz dana u dan mu treba sve vise vremena,glavna sumnja je u neki od kondenzatora,pa me zanima ima li jos kakvih prijedloga osim rastavljanja?
btw grafa je 8800gt i spojeno je preko dvi-a
h3ll5cr3am je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2010., 15:27   #2
Jablan
Premium
Moj komp
 
Jablan's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: ZG/Njemacka
Postovi: 756
1. spoji monitor na VGA izlaz, ili drugi DVI (ovisi šta ima od konektora na grafi)
2. zatim provjeri da nije do kabla
3. probaj sa drugim monitorom
4. možda je problem i u grafi
Jablan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.11.2010., 19:55   #3
h3ll5cr3am
Premium
Moj komp
 
h3ll5cr3am's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: RIJEKA
Postovi: 52
Citiraj:
Autor Jablan Pregled postova
1. spoji monitor na VGA izlaz, ili drugi DVI (ovisi šta ima od konektora na grafi)
2. zatim provjeri da nije do kabla
3. probaj sa drugim monitorom
4. možda je problem i u grafi
1.probao prije na drugi dvi
2.probao i drugi kabl
3.nisam probao jer sam probao ovo pod 4. i dalje su bile crte
e da i prije je to "bljeskanje" reagiralo na mjenjanje brightnesa ili bi pocelo brze bljeskati ili bi se smanjilo,sada ga ni to ne jeb_
h3ll5cr3am je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2010., 20:28   #4
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Napajanje polako odlazi, vjerojatno neki njegov kondenzator, kako si i sam pretpostavio.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2010., 20:44   #5
Lurker
Registered User
Moj komp
 
Lurker's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 59
Kako volim kad netko ima problem koji sam rijesio silnom mukom i onda mu mogu pomoc. Ajde molim te mi reci sta sve imas pored monitora (linija, lampa, tv itd.) i reci mi koje sve PCI kartice u kompu imas...

Lurker
Lurker je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2010., 01:20   #6
h3ll5cr3am
Premium
Moj komp
 
h3ll5cr3am's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: RIJEKA
Postovi: 52
@Domy: sa mislis bil se rjesio problem kada bi uspio naci takav kondic u npr chipoteci i zalemio ga umjesto starog?i koliko otprilike kostaju kondenzatori?

@Lurker: pucam si u glavu ako to tvoje bude rjesenje ali eto sa imam za izgubit:
zvucnici,ruter,lampa...mozda se jos neceg sjetim jer nisam trenutno doma
od PCI-eva nisam siguran ali mislim da je spojeno samo ono sranje za jos 2 usb-a,mrezna i zvucna su na mbo-u
h3ll5cr3am je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2010., 01:49   #7
Lurker
Registered User
Moj komp
 
Lurker's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 59
Hehe....nemoj si pucat u glavu. Naime sto se desilo mom kolegi. Kupio je LG W2246S i otkako ga je spojio ne novokupljenu konfu slika je treptala. Jako se vidjelo kad je na zaslonu jako tamna slika ali i na svjetlijim djelovima je bilo uocljivo i poprilicno iritantno.

Naime, zica za antenu iz zida sto se spajala u TV karticu je zajebavala. I ne samo da je zajebavala kad je bila spojena u katicu nego je i titralo kad bi zica samo bila ukopcana u zid.

Postoji sigurno neko objasnjenje iza toga ali eto, to je jedan od mnogih problma s kojim se muce danasnji monitori. Da se razumijemo na staroj grafi je sve radilo ok...ali nova grafa i titra.

Meni tako TV titra kad preko S-videa spojim komp na njega a u njega (ili samo u zidu) je ukopcana antenska zica

Ako pomogne super, ako ne sretno!
Lurker je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2010., 02:03   #8
h3ll5cr3am
Premium
Moj komp
 
h3ll5cr3am's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: RIJEKA
Postovi: 52
Citiraj:
Autor Lurker Pregled postova
Hehe....nemoj si pucat u glavu. Naime sto se desilo mom kolegi. Kupio je LG W2246S i otkako ga je spojio ne novokupljenu konfu slika je treptala. Jako se vidjelo kad je na zaslonu jako tamna slika ali i na svjetlijim djelovima je bilo uocljivo i poprilicno iritantno.

Naime, zica za antenu iz zida sto se spajala u TV karticu je zajebavala. I ne samo da je zajebavala kad je bila spojena u katicu nego je i titralo kad bi zica samo bila ukopcana u zid.

Postoji sigurno neko objasnjenje iza toga ali eto, to je jedan od mnogih problma s kojim se muce danasnji monitori. Da se razumijemo na staroj grafi je sve radilo ok...ali nova grafa i titra.

Meni tako TV titra kad preko S-videa spojim komp na njega a u njega (ili samo u zidu) je ukopcana antenska zica

Ako pomogne super, ako ne sretno!
svejedno,necu moci probati do iduceg vikenda ali isplati se znati da tako bizarne stvari mogu utjecati.....
e i sad se sjetih da monitor ima u sebi neke zvucnike(koje nisam ni znao ukljucit) pa mozda to ima kakve veze?
h3ll5cr3am je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2010., 02:24   #9
Lurker
Registered User
Moj komp
 
Lurker's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 59
Iskreno nemam pojma u cemu je tu problem ali eto. Isto tako sam cuo da magneti iz zvucnika i razni elektricni transformatori (npr u lampi) mogu utjecat na titranje monitora. Mislim da sam cak ponesto o tome i ovdje procitao.

Sretno
Lurker je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2010., 10:56   #10
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,473
Krepava ti monitor, moguce da je razlog nesto od onog sto je domy_os spomenuo. Imam isti problem i titra mi vec negdje pola godine svakim danom sve duze, ali se isto kao i tebi smiri nakon nekog vremena.
Odnesi ga nekamo na servis da naprave dijagnostiku ili ako vec imas iskustva onda ga ti otvori i pogledaj
veve je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.11.2010., 11:38   #11
h3ll5cr3am
Premium
Moj komp
 
h3ll5cr3am's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: RIJEKA
Postovi: 52
probat cu se prvo malo zabavit sa stvarima oko monitora i sa PCI-evima a onda ako nista on cu se igrati doktora i rastaviti monitor i pogledat dal ima koji napuhani kondic ili sa onim zutim na vrhu pa prvo pogledam od koliko su farada i voltazu pa onda zaletim u chipoteku po takav jedino voltaza smije biti veca jel?
i ove stare odrezem da mi ostane sto vise zice vani i na taj ostatak zalemim novi kondic a da pritom pazim na polaritet?
svima
h3ll5cr3am je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2010., 20:11   #12
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Da, to je to. Radni napon i temperatura mogu biti isti ili veći, a kapacitet isključivo isti.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2010., 19:19   #13
h3ll5cr3am
Premium
Moj komp
 
h3ll5cr3am's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: RIJEKA
Postovi: 52
hmm napokon sam i ja uhvatio vremena da ovo idem rjesavati i naisao na problem.....nakon rastavljanja monitora vidio sam da ima par napuhanih kondica 3X od 330μF i 2X 820μF ove od 330μF sam bez problema nabavio a za ove od 820μF kazu da nije standardni pa ga nemaju...provjerio u chipoteci i holexu.......i sad me zanima vase misljenje o tome, sta da radim, dali mi mozete preporuciti neku trgovinu u hr koja bi to mogla imati? Hvala


edit: ovdje sam nasao da su oni ovaj od 820μF jednostavno zamjenili onime od 1000μF i da sve radi normalno??? pa me zanima dali je to moguce,da umjesto 820μF samo stavim ove od 1000μF?
http://wcoastsands.blogspot.com/2009...ter-215tw.html
hvala

Zadnje izmijenjeno od: h3ll5cr3am. 21.12.2010. u 19:50.
h3ll5cr3am je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2010., 10:13   #14
pocketGM
Premium
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 55
820uF kondenzatori

Moguće je da ti radi sa nešto većim kapacitetom. Sa vremenom će taj kapacitet padati pa neće biti problema

Imam ti ja 820uF kondenzatora pa mi se javi ako ih trebaš.
pocketGM je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2010., 16:25   #15
h3ll5cr3am
Premium
Moj komp
 
h3ll5cr3am's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: RIJEKA
Postovi: 52
vec sam stavio ove od 1000 ali sada je drugi problem...
vise na: http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=205690
od koliko su V ovi tvoji od 820?
h3ll5cr3am je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2010., 02:00   #16
pocketGM
Premium
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 55
voltaža

Nažalost, moji su od 6.3V tako da ne odgovaraju..
pocketGM je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2011., 22:31   #17
h3ll5cr3am
Premium
Moj komp
 
h3ll5cr3am's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: RIJEKA
Postovi: 52
Evo jos updatea....znaci sad je skroz poludio i nekad se zna sam pocet gasiti(kao da gubi kontakt) i onda moram kabl od napajanja pomicati da se opet upali....slika i dalje kao da je 16-bitna boja.....
Imate jos koji savjet?
zna li netko nekog jeftinog rtv servisera u Rijeci? Ili nekog da otklupljuje ovakve monitore?
h3ll5cr3am je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na