Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.12.2022., 23:24   #2521
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
Citiraj:
Autor nepalac Pregled postova
Pa dobro to sve radi kako je i radilo.
Trgovac od kojeg kupuješ mora imati mogućnost dostave na paketomat i onda barataš s paketom kako želiš, možeš dostavit direkt na paketomat ili ga tamo preusmjeriti ako nećeš biti doma, tu se ništa nije mijenjalo.



Nisi me shvatio. Paket koji je bio dostava na adresu se automatski promijenio na dostavu na paketomat. Nije bila odabrana usluga dostava na paketomat već na adresu. Znači, pošta je sama preusmjeravala na paketomate i to uvijek u 8h ujutro sljedeći radni dan nakon što je paket prikupljen su ljudi dobivali sms poruke
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2022., 23:29   #2522
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Ok, to ne znam, možda su to radili za određene vrste paketa, ali sve je bolje nego ići u poštu po bilo šta.
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2022., 23:30   #2523
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
Ali evo, nije mi se to desilo na x tisuća paketa od kada su prestali s tim.
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2022., 11:44   #2524
dinos3
Dino Saur
 
dinos3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Rijeka
Postovi: 915
Citiraj:
Autor nepalac Pregled postova
Pa ne kužiš zato što nije bitno jesi li doma ili nisi, poštar uopće nije ponijeo tvoj paket kad je krenuo u smjenu.
To što piše da nisi bio doma je samo formalnost, istu obavijest ćeš dobiti i na poslu.
Poštari su pretrpani i očito ne mogu nositi sve te pakete, ponese određen broj, a ostalo ostavi pa onda dijeli obavijesti.
Ista stvar se provlači već godinama.
Haha ovo je zanimljivo. Na poslu gdje radim nemamo sandučića ni ništa i stalno su vrata otvorena, baš me zanima kako bi to izgledalo da dođe poštar i kaže evo ti papirć ja nisam imao mjesta u kombiju za tvoj paket pa ga ti pokupi sutra u pošti
Citiraj:
Autor nepalac Pregled postova
Po meni je bolje rješenje da sad kad postoje paketomati počnu njih više forsirati i za te pakete/pisma s aliekspresa/ebaya.
Znači da ne ostavljaju paket u poslovnici nego u paketomatu i da ti jave porukom da te tamo čeka.
Prednost je što takvu pošiljku možeš pokupiti 0-24h, ne moraš čekati u pošti i gubiti vrijeme, a i ne moraš osobno podići, dovoljno je da daš nekome pin.
Ni u pošti ne moraš osobno dići. Ja redovno preuzimam pakete od cure kao i ona moje bez problema. Samo trebaš svoju osobnu dati, potpisati se i pitaju te u kakvom si srodstvu s tom osobom (muž, brat, prijatelj).

_____________________________
Prije 2 tjedna narucio SSD od 500gb s njuškala za 300kn, dogovorili se placanje pouzecem. Za par dana zove poštarica jesam kod kuće, reko jesam vidimo se i dolazi ona kaze 35kn, ja reko trebalo bi biti i jos 300kn, kaze ona meni pise 35kn, ja reko dobro moram se javit covjeku pa da vidim sta cemo s tim. Kaze ona nemoj nista HP odma po obradi pošiljke šalje novce onom koji prima, on će te novce dobiti. Uđem ja u stan provjerim šta to piše i stvarno piše vrijednost pošiljke 300kn, plaćanje pouzećem 300kn, njegov IBAN, i na onom bijelom papiriću ''za platit'' piše samo 35kn kolika je bila cijena dostave. Tak da hvala Hrvatskoj pošti za free SSD 5/5
dinos3 je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2022., 19:38   #2525
šokre34
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: zgb
Postovi: 30
Citiraj:
Autor nickross Pregled postova
Je li bila dostava u paketomat ili poštanski ured? I izmjena u 8 ujutro dan nakon što je paket preuzet?
Ne, bila je na ruke tj. adresu. Izmjena je bila ujutro.
šokre34 je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2022., 23:56   #2526
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Vec godinu dvije stavljam adresu dostave od posla
Jer uvijek netko ima od kolega da preuzme od 9-21 sat.
Jedan postar je skoro dobio kaznenu prijavu jer je krivotvorio moj potpis da sam preuzeo paket od 50 kn vrijednosti-a nisam-. Na kraju zvao i ispricavao se. Stvar funkcionira jer nemre reci da nikoga nije bilo na adresi. Jbg rođo ak ti se ne radi taj posao daj otkaz bavi se necim drugim
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2022., 08:10   #2527
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
Jedan postar je skoro dobio kaznenu prijavu jer je krivotvorio moj potpis da sam preuzeo paket od 50 kn vrijednosti-a nisam-.
On je potpisao i ostavio paket i ti si ga dobio?
Ili je potpisao i uzeo sebi?
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2022., 09:35   #2528
Deathwish
overpowered
Moj komp
 
Deathwish's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 901
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
Vec godinu dvije stavljam adresu dostave od posla
Jer uvijek netko ima od kolega da preuzme od 9-21 sat.
Jedan postar je skoro dobio kaznenu prijavu jer je krivotvorio moj potpis da sam preuzeo paket od 50 kn vrijednosti-a nisam-. Na kraju zvao i ispricavao se. Stvar funkcionira jer nemre reci da nikoga nije bilo na adresi. Jbg rođo ak ti se ne radi taj posao daj otkaz bavi se necim drugim
Navodno dobe poštari više love da dostave paket, kuma trudna (u terminu) vidla poštara s balkona, napiše joj da nije doma jer mu se ne da liftom do kata
__________________
@Work HP Zbook15
@Home Acer 5020
Deathwish je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2022., 10:42   #2529
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
On je potpisao i ostavio paket i ti si ga dobio?
Ili je potpisao i uzeo sebi?



Krivotvorio moj potpis i nije dostavio. Kaže da mu je u autu ostao paket da je zaboravio blablabla
3 puta su me zvali iz Centrale u Zg i naokolo ispitivali hoću li podići kaznenu prijavu i 3 puta se ispričavali uz ispričavanje poštara.
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2022., 17:56   #2530
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Čekam paket s trackingom. Uredno je šupak unesao u sustav pokušaj dostave, cijelo vrijeme sam doma. Za ne vjerovat koje dno od usluge.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2022., 00:31   #2531
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Ni paketomat nije dobro rješenje kada je Hrvatska pošta u pitanju. Danas mi je stigao paket od Conrada iz njemačke, bila je akcija -25% do 09.12. ... Uglavnom paket je MOKAR, raspao se, fali cijeli ugao paketa, 2/3 sadržaja nema ... sat vremena kasnije u stanu paket je još mokar, paket je izlijepljen naljepnicama da su unutra baterije ... strašno. Kada sam izvadio paket i vidio ga samo sam ga podigao u zrak i okrenuo prema video kameri da si posnime što su od paketa napravili. Poslikao paket i poslao Conradu pritužbu na stanje u kakvom je paket stigao i napisao da ne želim pisati prigovor Hrvatskoj pošti jer ovo nije prvi put da su po običaju usrali dostavu. Ono što fali ću kupiti na ebayu i u Bauhausu (Baterije i dijelove za robotsku kosilicu), a od njih ne kupujem ništa više dok ne promjene dostavljača za Hrvatsku, 25% skonto je ispala najskuplja dostava ... poslat prigovor Pošti putem obrazaca ili telefon = nemoguće i kada uspijete dobije odgovor u slitlu o**bi u skokovima ...
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2022., 09:31   #2532
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor Black Dragon Pregled postova
Ni paketomat nije dobro rješenje kada je Hrvatska pošta u pitanju. Danas mi je stigao paket od Conrada iz njemačke, bila je akcija -25% do 09.12. ... Uglavnom paket je MOKAR, raspao se, fali cijeli ugao paketa, 2/3 sadržaja nema ... sat vremena kasnije u stanu paket je još mokar, paket je izlijepljen naljepnicama da su unutra baterije ... strašno. Kada sam izvadio paket i vidio ga samo sam ga podigao u zrak i okrenuo prema video kameri da si posnime što su od paketa napravili. Poslikao paket i poslao Conradu pritužbu na stanje u kakvom je paket stigao i napisao da ne želim pisati prigovor Hrvatskoj pošti jer ovo nije prvi put da su po običaju usrali dostavu. Ono što fali ću kupiti na ebayu i u Bauhausu (Baterije i dijelove za robotsku kosilicu), a od njih ne kupujem ništa više dok ne promjene dostavljača za Hrvatsku, 25% skonto je ispala najskuplja dostava ... poslat prigovor Pošti putem obrazaca ili telefon = nemoguće i kada uspijete dobije odgovor u slitlu o**bi u skokovima ...
Cudno, ja sam prosli tjedan kupio nesto sa Conrad.hr i stiglo je iz njemacke (po trackingu) ali dostava je isla na vrata a ne na paketomat... Jesi ti to sam trzalio da ide iskljucivo na paketomat ili sto ?
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2022., 15:26   #2533
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Cudno, ja sam prosli tjedan kupio nesto sa Conrad.hr i stiglo je iz njemacke (po trackingu) ali dostava je isla na vrata a ne na paketomat... Jesi ti to sam trzalio da ide iskljucivo na paketomat ili sto ?
Da, tražio sam da mi preusmjere na paketomat pošto radim od 8-16 i nema tko pokupiti paket doma. A NE !!! želim da mi dostavi poštar, jer ako donosi poštar to je DOSLOVNO 1 : 3 da neću dobiti paket (svaki treći mi ne dostave ili mi ga vrate !?? pošiljatelju)
Jednom sam dolazio u srijedu, četvrtak i petak pitat di je paket jer nemam obavijest, a u trackingu piše da je pošiljka kod njih. U ponedjeljak žena viče da su oni to vratili prije sat vremena da di sam ja do sada ? Onda me prepoznala i shvatila da dolazim pola prošlog tjedna. Pa je bilo oprostite, zovem centralu, pa centrala kaže, a to je na nekom kamionu nemamo pojma di je ... pišite prigovor. Nakon dvije godine i dve požurnice, nitko nije ni odgovorio na prigovor. Oprostio se od te narudžbe i tih par tisuća kuna.
Prošle godine sam za paket od 800 kn platio u Vela Luci u pošti da mi haltaju paket u Zagrebu jer mi se ne isplati da idem sa Korčule doma u Zagreb pokupiti paket od 800 kn. Platim da ga čuvaju, dođem tamo, a ne gospon mi smo paket vratili nisamo vidjeli da je paket trebalo zadržat, pišite prigovor, dakl PLATIŠ da oni doslovno NE RADE ništa, da ostave paket da stoji na polici, ni to nisu u stanju odraditi ...

a to da sam preuzeo paket koji nitko nije donio i da to nije moj potpis, to neću ni brojat koliko se puta desilo.

Uglavnom ako piše u odabiru dostave samo Hrvatska pošta na nekom shopu, torniram naruđbu i odustanem i tako sam izdržao do 09.12. i polakomio se za tih 25% i opet sranje ...

Nakon što su zaprimili slike paketa, objašnjenje da sam se okrenuo prema nadzornoj kameri na paketomatu i pokazao u kakvom je stanju paket preuzet iz paketomata odmah po vađenju paketa, ZVAO !!! me telefonom B2B Conrad manager danas prije podne i još mi sve to o čemu smo razgovarali ponovo poslao mailom, da oni šalju novi paket i da će oni sa poštom sada to dalje rješavat jer da je i njima lagano dosta Hrvatske pošte ...

Ne moram reći da nakon nekoliko poziva prema kontakt Centru HPa, te zatim ostavljene poruke na opciju 9 da me povratno nazove prvi slobodni agent i na mail sa prigovorom ni do sada nije normalno nitko iz HP niti mrdnuo ... niti ne bude, kao i obično.
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.

Zadnje izmijenjeno od: Black Dragon. 20.12.2022. u 15:36.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2022., 15:41   #2534
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Uff stvarno grdo, svak cast na zivcima ako ih jos imas .

Ja sam poceo snimati kamerom sve pakete prije nego otvaram jer naravno da ona ideja da dostavljac ceka dok ja otvorim/isprobam sto je u paketu je neizvedivo u praksi...
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2022., 15:57   #2535
dragutin985
Premium
Moj komp
 
dragutin985's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 168
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Uff stvarno grdo, svak cast na zivcima ako ih jos imas .

Ja sam poceo snimati kamerom sve pakete prije nego otvaram jer naravno da ona ideja da dostavljac ceka dok ja otvorim/isprobam sto je u paketu je neizvedivo u praksi...
Treba svaki paket slikati/ snimati kod otvaranja. Olaksava vama, a ako nije sve u redu olaksa i svima koji su rukovali da se vidi kome ce se naplatiti.
Od kad mo brat radi u zastupnistvu el.robe sve nas je poceo natjeravati da se sve slika/snima kad dodje nesto doma, bilo kojom kurirskom sluzbom

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
dragutin985 je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2022., 16:06   #2536
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Idem danas popodne u poštu po svoj paket koji je trebao isporučiti paket24, ali su me zvali da će ostaviti poštanskom uredu
Navodno bi se to moglo tek od sutra podići, ali baš da vidimo da li će proći. Inače im je to omiljena fora, nazovu, vele da ne mogu naći adresu i da su ostavili u pošti. Neki put niti ne nazovu. Što nije to usluga koja je plaćena za dostavu do vrata?
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2022., 16:26   #2537
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,539
paket24 bi trebao isporuciti, kod mene su prerevni cak, dolaze prije 8 ako imam paket preko njih
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2022., 19:04   #2538
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938
Meni se danas dogodilo da je me zvao gospon poštar od HPa. Nikada prije mi se nije dogodilo da su nazvali. Dvije kutije i jedna kartonska vrećica su bile u savršenom stanju. To je možda tako kod nas na periferiji, ali u ZG im je vjerojatno dan D svaki dan.

Nije da opravdavam, daleko od toga, mrzim HP iz dna duše.
mkey je online   Reply With Quote
Staro 20.12.2022., 19:09   #2539
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,791
Volim ih samo kada isporucuju amazonove pakete. Tu valjda imaju neki deal. Nazovu prije (neki nazovu ujutro da pitaju hocu li biti doma popodne). Jedino se vozaci svaki put mijenjaju pa svaki put ispocetka objasnjavam prilaz mom kucnom broju
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2022., 22:47   #2540
xXTheLuka1998xX
Registered User
 
xXTheLuka1998xX's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Split
Postovi: 353
Meni treba doći pošiljka od HP-a sa oznakom UAxxxxxxxxxxHU
Stoji da je od 6.12 na putu iz Budimpešte ,ko da je Mađarska 6958485 km od Hrvatske udaljena


Što napraviti?

Poslano sa mog SM-G996B koristeći Tapatalk
xXTheLuka1998xX je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2022., 01:11   #2541
Ico_Zg
Premium
Moj komp
 
Ico_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 537