Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 01.09.2014., 18:12   #1141
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Odgovor:

1) Nemam pojma. Ne koristim BT slušalice

2) CWM backup (5 min), flešaš Baidu (5 min), probaš BT (5 min)

P.S.
Možda stignem večeras stavit upload za Baidu v54 repack s gappsima, eng. sučeljem i bez kineskog balasta.
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 01.09.2014., 18:30   #1142
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Kako je netko ovdje nedavno primijetio, totalno nam je izvan fokusa ostala jedna od
najboljih kineskih marki - Meizu.

Meizu je u Kini popularan gotovo koliko i Xiaomi, a model Mx3 je obično imao
primat nad xiaomijevim Mi3 na raznim kineskim top - listama.

Za sutra je najavljeno predstavljanje nove generacije flagship uređaja po nazivu
Mx4

Prema glasinama, igri su dvije cijene - 2500 ili 2000 yuana (400 ili 330 USD)
Mx4 će vjerojatno imati najnoviji MTK6595 čipset i još:

Tijelo od legure aluminija,
20MP kameru (Sony IMX147 CMOS) s fokusiranjem u 0.3 sekunde

Izlazi odmah u FDD/WCDMA verziji ("naša")
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 01.09.2014., 18:31   #1143
fora
Registered User
 
fora's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 450
Čekam to od jučer
fora je offline  
Staro 01.09.2014., 18:46   #1144
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Kupuješ Meizu?
(znam, znam...)
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 01.09.2014., 19:06   #1145
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Čitao sam reviewe MX3 i nije se bio pretjerano iskazao.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 01.09.2014., 19:09   #1146
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Dakok molim te ako nije bed da stavis link za install recoveryja na Coolpad F1 i preporuku nekog custom ROM ( nesto kao org,samo da je po mogucnosti KitKat ) i dvije stvarcice me lagano vec nerviraju kod Coolpada.

1.Namjestio sam ringtone i kad me netko zove ne zvoni vec neki beepovi lol,kao kad poruke dolaze jedna za drugom ?

2.Baterija se brze nekako trosi,kad sam ga dobio 1 dan bez problema sa 5h SOT uz to gejmanje Dead Triggera 2 i ostalih zahtjevnih igara.
Jucer jedva 3h 30 min SOT bez igranja igara i slicno ?
Nekakav mi zeleni bar iskakao na kineskome,ja sam pritisnuo desnu tipku sad sta sam ja odabrao xd
blava je offline  
Staro 01.09.2014., 19:12   #1147
_mystical_
Premium
 
_mystical_'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 35
nedavno se na forumu, možda čak i na ovoj temi, pričalo o nekim brutalnim kineskim slušalicama za relativno male novce.
Ne mogu se nikako sjetiti imena, a htio bi si ih uzeti za svog kineza Mi3
_mystical_ je offline  
Staro 01.09.2014., 19:38   #1148
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Citiraj:
Autor Dakok Pregled postova
Zanimljivo kako ljudi uz Miui Cloud ili Baidu Cloud imaju povjerenja u egzotične Apple servise.
(Apple je računalna tvrtka iz Sjeverne Amerike)

Egzibicijonisti?
Maximum što bi stavio na Miui Cloud ili Baidu Cloud su recepti. Moš mislit da je bolje stavit dokumente i slike na kineske servere jer je netko "navodno" provalio u neke iCloud račune.
Uvijek će biti nekih provala, hackiranja i krađa. Ne postoji 100% siguran servis niti je ikada postojao (barem ne za nas smrtnike).

@_mystical_, nisu brutalne ali su izvrsne i jeftine: Awei ES800M
GoodLooker je offline  
Staro 01.09.2014., 20:05   #1149
brandon
azriel
 
brandon's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: kavez
Postovi: 246
Citiraj:
Autor tutom Pregled postova
Kaj fali newmanu? Vec 3 mjesca slaka
Evo moj Newman N2 u ladici nakon par mjeseci rada, modem mu u banani, malo lovi mrežu, malo ju gubi. To je još sitnica kvar sa obzirom kakve se bizarnosti dešavaju ekipi na Vondroidu. Kupio sam mob sa Antelife-a, oni imaju 3 dana garancije. Popušenih 1k kn ($130 + PDV). Jebiga.

Citiraj:
Autor _mystical_ Pregled postova
nedavno se na forumu, možda čak i na ovoj temi, pričalo o nekim brutalnim kineskim slušalicama za relativno male novce.
Ne mogu se nikako sjetiti imena, a htio bi si ih uzeti za svog kineza Mi3
Ja sam uzeo Xiaomi Pistonse i još uvijek rade i još uvijek sam zadovoljan. Za 35kn Awei je super pick isto kao što je kolega iznad naveo.

Što se tiče diskusije oko veličine ekrana, mene jedino zanimaju fizičke dimenzije. Ja hoću mobitel max veličine 140x70, što veći ekran stane u te dimenzije tim bolje. LG je recimo ugurao 5,2'' u te dimenzije.
__________________
Chasing shadows, all your life
brandon je offline  
Staro 01.09.2014., 20:23   #1150
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor Dakok Pregled postova
Kako je netko ovdje nedavno primijetio, totalno nam je izvan fokusa ostala jedna od
najboljih kineskih marki - Meizu.
Imaju li oni što u rangu Redmi 1s?
partwish je offline  
Staro 01.09.2014., 20:42   #1151
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
Dakok molim te ako nije bed da stavis link za install recoveryja na Coolpad F1 i preporuku nekog custom ROM ( nesto kao org,samo da je po mogucnosti KitKat ) i dvije stvarcice me lagano vec nerviraju kod Coolpada.

1.Namjestio sam ringtone i kad me netko zove ne zvoni vec neki beepovi lol,kao kad poruke dolaze jedna za drugom ?

2.Baterija se brze nekako trosi,kad sam ga dobio 1 dan bez problema sa 5h SOT uz to gejmanje Dead Triggera 2 i ostalih zahtjevnih igara.
Jucer jedva 3h 30 min SOT bez igranja igara i slicno ?
Nekakav mi zeleni bar iskakao na kineskome,ja sam pritisnuo desnu tipku sad sta sam ja odabrao xd
Coolpad F1 CWM recovery v6.0.5.0
Sačekaj još za KitKat.
Romovi
Potraži u spoileru:
[ROM] CoolLifeUI 039 Lite by ATX Team - reported 31700 antutu points
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 01.09.2014., 21:38   #1152
fora
Registered User
 
fora's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 450
Citiraj:
Autor Dakok Pregled postova
Coolpad F1 CWM recovery v6.0.5.0
Sačekaj još za KitKat.
Romovi
Potraži u spoileru:
[ROM] CoolLifeUI 039 Lite by ATX Team - reported 31700 antutu points
Pusti priču, diži taj baidu rom za coolpada;-)
fora je offline  
Staro 01.09.2014., 22:23   #1153
kiksich
Premium
 
kiksich's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Makarska
Postovi: 125
Pozdrav ekipa!

Nije me bilo neko vrijeme(igrao se s G3-ojkom ) pa sam tako izgubio korak po pitanju kineza

Prijatelj mi je u potrazi za mobitelom(oko 1000kn) pa me najviše zanimalo jel se Xiaomi 1s u potpunosti riješio poznatih bugova jer bi mu trebao uređaj koji će raditi kako treba "out of the box" i imati hrvatski na njemu...

Gledao sam da mu preporučim mobicity što zbog brze dostave što zbog garancije a imaju Xiaomi 1s, isto tako imaju i Asus Zenfone 5 pa ne znam što bi bilo bolje...

Gledao sam i Coolpad 7320 al to bi trebao iz kine naručivati pa najvjerojatnije otpada.

Šta vi kažete, Xiaomi ili Asus? Ili nešto treće? Možda neki LG s mobicity-a?
Znači da radi kako treba "out of the box" i da je oko 1000kn(neznam točnu granicu).
kiksich je offline  
Staro 01.09.2014., 22:44   #1154
bg_4_l
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 541
Citiraj:
Autor kiksich Pregled postova
Pozdrav ekipa!

Nije me bilo neko vrijeme(igrao se s G3-ojkom ) pa sam tako izgubio korak po pitanju kineza

Prijatelj mi je u potrazi za mobitelom(oko 1000kn) pa me najviše zanimalo jel se Xiaomi 1s u potpunosti riješio poznatih bugova jer bi mu trebao uređaj koji će raditi kako treba "out of the box" i imati hrvatski na njemu...

Gledao sam da mu preporučim mobicity što zbog brze dostave što zbog garancije a imaju Xiaomi 1s, isto tako imaju i Asus Zenfone 5 pa ne znam što bi bilo bolje...

Gledao sam i Coolpad 7320 al to bi trebao iz kine naručivati pa najvjerojatnije otpada.

Šta vi kažete, Xiaomi ili Asus? Ili nešto treće? Možda neki LG s mobicity-a?
Znači da radi kako treba "out of the box" i da je oko 1000kn(neznam točnu granicu).
Xiaomi 1s na mobicityu je oko 1000 kao što tražiš, Asus je već znatno iznad toga. Ako bi se čovjek isprsio još tih 200-300 kn ja bi bez razmišljanja Moto G uzeo a ne Asusa.
bg_4_l je offline  
Staro 01.09.2014., 23:24   #1155
kiksich
Premium
 
kiksich's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Makarska
Postovi: 125
Evo, kaže maksimalno 1300kn ...
Šta biste vi za taj novac, još uvijek Xiaomi za 1000kn ili?

Motorola je odlična al sam čuo da joj je dosta visok SAR ...?
kiksich je offline  
Staro 02.09.2014., 02:45   #1156
bg_4_l
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 541
Citiraj:
Autor kiksich Pregled postova
Evo, kaže maksimalno 1300kn ...
Šta biste vi za taj novac, još uvijek Xiaomi za 1000kn ili?

Motorola je odlična al sam čuo da joj je dosta visok SAR ...?
Ima manji SAR od Galaxy S5, a to je flagship na kojem se maksimalno pazilo na sve. Općenito to s mjerenjem SARa je dosta nezgodno za uspoređivati jer EU i USA imaju skroz drukčiji standard, a osim toga cijelo područje je nedovoljno istraženo da se donesu neki konkretni zaključci što je prihvatljivo a što ne(dugoročno). Bottom line - SAR na većini uređaja mora udovoljavati zakonskim propisima(osim nekih opskurnih odrona koji se štancaju u garaži) pa nema brige.

Što se pitanja u vezi mobitela tiče meni bi prvi izbor bio Xiaomi 1s ako je osoba sposobna promijeniti ROM ukaže li se za to potreba(bilo je bugova, neki ispravljeni, neki ne). U obzir uzmi i činjenicu da je average Joeu razlika između standarnog androida i MIUIa ogromna pa bi vrijeme prilagodbe moglo biti poveliko. Ako je imperativ da out of the box sve radi i nema nikakvih zahvata onda svakako Moto G(minus jedino kameri, iako sumnjam da je na druga dva znatno bolja).
bg_4_l je offline  
Staro 02.09.2014., 07:46   #1157
devouring
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: ZG
Postovi: 37
imam one plus one 64gb vec 4 tjedana i moram reci da sam prezadovoljan,izasla vec 2 updajeta ,mob leti ,,,vidim da se sad moze kupit i bez pozivnica
devouring je offline  
Staro 02.09.2014., 08:20   #1158
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Citiraj:
Autor devouring Pregled postova
imam one plus one 64gb vec 4 tjedana i moram reci da sam prezadovoljan,izasla vec 2 updajeta ,mob leti ,,,vidim da se sad moze kupit i bez pozivnica
Di si vidio bez pozivnica, a za istu lovu? Vjerujem da je ok ali je vecini shipping problem. Gdje si ga narucio (u koju zemlju), otkuda su ti ga poslali i jesi platio jos kakva davanja drzavi?
hash je offline  
Staro 02.09.2014., 08:31   #1159
devouring
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: ZG
Postovi: 37
http://oneplus.eu/oneplus-one-7

dobio pozivincu jos prije ,doslo me 300 eura + 19 eura dostava , narucio da mi dostave u italiju,,
devouring je offline  
Staro 02.09.2014., 08:49   #1160
antebr
Premium
Moj komp
 
antebr's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Split
Postovi: 407
oneplus.net je jedina stranica za naruđbu internacionalne verzije.
Svi ostali prodaju verziju za kinesko tržište.
Da sad ne pišem proceduru, odes na njihov forum i tamo ti je sve detaljno objašnjeno.
Cijena je 300€+5€+15.6€ za dostavu do hrvatske, nema nikakvih drugih davanja i paket stigne u roku 7 dana.

PS
Možda se sad ovih prvih 5€ za dostavu u Njemačku povečalo na 11€, ali ja sam prošli tjedan platija 5€.

Zadnje izmijenjeno od: antebr. 02.09.2014. u 08:51. Razlog: Dopuna
antebr je offline  
Staro 02.09.2014., 10:12   #1161
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Dodaci za mob (coveri,...) su im užasno skupi. Inače, taj mob za tu cijenu je vrlo dobra kupnja.
Jedini minus su mu poprilični gabariti i masa.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 02.09.2014., 10:55   #1162
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 02.09.2014., 13:28   #1163
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Molio bi link ako netko ima najnoviji stock ROM od Coolpada sa rootom i gappsima !
blava je offline  
Staro 02.09.2014., 13:35   #1164
fora
Registered User
 
fora's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 450
Bluetooth slušalica napokon radi kako treba. Zahvaljujem.
Stavio sam smartkeyboard umjesto Baidu, kao i MIUI music player. Kameru probam kad odu oblaci. Šteta što ni ovaj rom nema RDS na FM radiu.
Ali cijeli rom mi se sviđa, onako kao malo otmjeniji MIUI. Idu li na ovaj rom iz linka OTA upgrad-i?
fora je offline  
Staro 02.09.2014., 14:36   #1165
kondor1989
Premium
 
kondor1989's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: HR
Postovi: 158
zasto se prave ove tipke (menu, home back) na zaslonu a ne dolje normalno i onda taj dio je prazan? kao npr na honor 6, mob nema mane osim toga odvratno
kondor1989 je offline  
Staro 02.09.2014., 14:53   #1166
antebr
Premium
Moj komp
 
antebr's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Split
Postovi: 407
Citiraj:
Autor kondor1989 Pregled postova
zasto se prave ove tipke (menu, home back) na zaslonu a ne dolje normalno i onda taj dio je prazan? kao npr na honor 6, mob nema mane osim toga odvratno
Smjernice Googla za mobitele od verzije ICS.

http://www.androidpolice.com/2011/09...will-be-great/
antebr je offline  
Staro 02.09.2014., 14:56   #1167
darmarH
Premium
 
darmarH's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: zanzibar donji
Postovi: 383
Jer je takav mob lakši za rukovanje jednom rukom, a prostor ispod ostaje da možeš držat mob.. Tak je barem na Haieru slučaj..
__________________
umjetna inteligencija ne može se mjeriti sa ljudskom glupošću
darmarH je offline  
Staro 02.09.2014., 15:27   #1168
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Osobno mi više odgovara raspored kao na Samsunzima - hardverska Home tipka, a ostale tipke uz njega tj. ne zauzimaju prostor na ekranu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 02.09.2014., 15:47   #1169
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,290
locks je offline  
Staro 02.09.2014., 16:13   #1170
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Neobična mi je ta veličina ekrana (5,36"), a ni činjenica da ima MTK čipset ne ulijeva previše povjerenja. Na MX3 je bio Exynos, ali su nešto zafušarili s njime pa je bio lošiji nego na samim Samsunzima.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na