Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.11.2013., 12:58   #6241
Smarty
Premium
Moj komp
 
Smarty's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 1,273
I evo jos jedna, nju bi mozda trebalo i malo doratit, meni se osobne nije pretjerano svidila al ko zna mozda nekome bude odgovaralo.
Sve su postavke skinute sa neta i TV su kalibrirani preko raznih uredjaja tako da postavke nisu nasumicno radjene

Picture Mode - Movie
Backlight - 11
Contrast - 82
Brightness - 45
Sharpness - 10
Color - 48
Tint - G47/R53
Picture Size - Screen Fit of course

Advanced Settings:
Dynamic Contrast - off
Black Tone - off
Flesh Tone - 0
Color Space - Auto (couldn't get the color space to adjust without screwing other stuff up badly, so left it alone. It's not TOO far off as you'll see in the CIE After Diagram)
White Balance (2 point):
R-Offset - 26
G-Offset - 25
B-Offset - 24
R-Gain - 17
G-Gain - 25
B-Gain - 18

White Balance (10 point):
Interval 1 - -2 Red, 0 Green, -3 Blue
Interval 2 - -1 Red, 0 Green, +4 Blue
Interval 3 - 0 Red, 0 Green, -5 Blue
All other intervals set to 0 for all three colors

Gamma - -1

Picture Options:
Color Tone - Warm2
Digital Clean View - off (preference)
MPEG Noise FIlter - off (preference)

Auto Motion Plus - Custom (I know most people hate this, I like its effect as long as it's set really low)
Blur Reduction - 2
Judder Reduction - 1
LED Clear Motion - off
Smarty je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2013., 13:52   #6242
Smarty
Premium
Moj komp
 
Smarty's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 1,273
i evo jos jedna varijanta na ovu povise kombinaciju navodno malo ispeglanija.
Koliko san svatija malo je mracnija varjanta koja je pogognija za koristenje Tv-a kao monitora (ili za konzolu). naravno kome je mracno uvik moze povecat backlight.

Main Menu
Picture Mode: Movie
Backlight: 9
Contrast: 90
Brightness: 48
Sharpness: 10
Color: 48
Tint (G/R): G49/R51
Picture Size: Screen Fit

Advanced Settings
Dynamic Contrast: off
Black Tone: Off
Flesh Tone: 0

Color Space: Custom
Red - 50 Red, 0 Green, 0 Blue
Green - 0 Red, 50 Green, 0 Blue
Blue - 0 Red, 34 Green, 45 Blue
Yellow - 50 Red, 50 Green, 0 Blue
Cyan - 0 Red, 50 Green, 50 Blue
Magenta - 50 Red, 0 Green, 50 Blue

White Balance (2pt)
R-Offset: 25
G-Offset: 25
B-Offset: 23
R-Gain: 16
G-Gain: 25
B-Gain: 17

10p White Balance: On
Interval 1 - 0 Red, 0 Green, +1 Blue
Interval 2 - 0 Red, 0 Green, +2 Blue
Interval 3 - 0 Red, 0 Green, +1 Blue
Interval 4-6 - 0 Red, 0 Green, 0 Blue
Interval 7 - 0 Red, 0 Green, +2 Blue
Interval 8 and 9 - 0 Red, 0 Green, 0 Blue
Interval 10 - +4 Red, 0 Green, 0 Blue
Gamma: -1
Picture Options
Color Tone: Warm2
Digital Clean View: Off
MPEG Noise Filter: Off
Auto Motion Plus: Off (still experimenting with this one)
Smarty je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2013., 09:53   #6243
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Čitam, čitam ovaj prestanak proizvodnje plazme i pfff. Pol godine (za mene) prerano. Toplo se nadam da ću uspjeti za kakvih 6-12 mjeseci uzeti iduću plazmu za narednih 5 godina...

http://maddukesrants.blogspot.com/20...asma-star.html

Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
Vidio
Tj imam sve tri najpopularnije tehnologije prikaza doma pa sam u stanju napravit ogled oči u oči
Vrlo često ABL problem kod recimo scena na snijegu. Stvar ukusa. Ja preferiram "prljave bijele" u nekim uvjetima naspram "blooming bijelih" na LCD-u kod tamnih scena. Plus, klasična stvar već spomenuta. Stvar je settinga također (kod mene uvijek zatamljena prostorija pa što opet ide u korist plazme naspram LCD-a. nemam takvih problema)
  Reply With Quote
Staro 07.11.2013., 10:13   #6244
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
Vidio
Tj imam sve tri najpopularnije tehnologije prikaza doma pa sam u stanju napravit ogled oči u oči
pa onda ti nešto ne valja sa tim tvojim TVom...kod mene na onim DEMO clipovima, bijela je bijela ili reklame za VIP, T-kom, na kraju ima logo na bijeloj podlozi.
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2013., 10:37   #6245
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Ovisi do modela.
  Reply With Quote
Staro 07.11.2013., 10:43   #6246
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Da bi vidio razliku moraju biti televizori jedan do drugog i prikazivat isti program.
Nije to samo stvar snijega, komplet scena na lcd-u zna biti svijetlija, a samim tim i nekak dinamičnija. Dakako najveća se razlika vidi kada komplet ekran prikazuje nešto bijelo. To mi je prvi utisak za sada, treba to malo dulje promatrat da bi mogao donjeti konačan sud.
Inače lcd je definitivno loš izbor za široki boravak, zbog lošeg vidljivog kuta. Šta se tiče sd signala i igara na playstation 2 konzoli pogotovo (ako se netko još igra na tome) philips crt (29pt5308) je pokazao zube i pany plasmi 42st60 i sony-u 32hx750 lcd-u. Iako su sada skoro svi naši programi u 16:9 formatu pa bi to trebala biti prednost za tanke ikrane, ipak se pokazalo da to nije dovoljno da bi bilo bolji,ili barem jednaki
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2013., 10:52   #6247
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
Da bi vidio razliku moraju biti televizori jedan do drugog i prikazivat isti program.
Nije to samo stvar snijega, komplet scena na lcd-u zna biti svijetlija, a samim tim i nekak dinamičnija. Dakako najveća se razlika vidi kada komplet ekran prikazuje nešto bijelo. To mi je prvi utisak za sada, treba to malo dulje promatrat da bi mogao donjeti konačan sud.
Inače lcd je definitivno loš izbor za široki boravak, zbog lošeg vidljivog kuta. Šta se tiče sd signala i igara na playstation 2 konzoli pogotovo (ako se netko još igra na tome) philips crt (29pt5308) je pokazao zube i pany plasmi 42st60 i sony-u 32hx750 lcd-u. Iako su sada skoro svi naši programi u 16:9 formatu pa bi to trebala biti prednost za tanke ikrane, ipak se pokazalo da to nije dovoljno da bi bilo bolji,ili barem jednaki
pa da ali kod LCDa se slika mijenja kako šetaš ispred ekrana.
no "čistoča" bijele se može (bar kod moje plazme) mijenjati ovisno o RGB postavkama i odsutnosti RGB gainova... kod mene je sve na "0". nisma imao potrebe prčkati po tome.
meni je jedino mjerilo ti DEMO clipovi sa neta (m2ts format) - ne DVD (mpeg2) ili BD film ili TV program
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2013., 10:53   #6248
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
Da bi vidio razliku moraju biti televizori jedan do drugog i prikazivat isti program.
Nije to samo stvar snijega, komplet scena na lcd-u zna biti svijetlija, a samim tim i nekak dinamičnija. Dakako najveća se razlika vidi kada komplet ekran prikazuje nešto bijelo. To mi je prvi utisak za sada, treba to malo dulje promatrat da bi mogao donjeti konačan sud.
Inače lcd je definitivno loš izbor za široki boravak, zbog lošeg vidljivog kuta. Šta se tiče sd signala i igara na playstation 2 konzoli pogotovo (ako se netko još igra na tome) philips crt (29pt5308) je pokazao zube i pany plasmi 42st60 i sony-u 32hx750 lcd-u. Iako su sada skoro svi naši programi u 16:9 formatu pa bi to trebala biti prednost za tanke ikrane, ipak se pokazalo da to nije dovoljno da bi bilo bolji,ili barem jednaki

To što se slažem sa tobom oko bijele (to some extent) još uvijek stoji da tebi nešto ne valja sa očima hehe
  Reply With Quote
Staro 07.11.2013., 11:27   #6249
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Pa dobro ,ne vidim baš kao sokol. Također da vidim razlike nekih nijansi boja bolje od kalibratora nebi se pohvalio.Ali meni osobno i nije toliko bitno jel slika malo više vuče na topliji ili hladniji spektar,ali sam jako osjetljiv na kontrast, tj prikaz crne i bijele boje te detaljnost prikaza. Ono što primjećujem naprimjer je da crt ima bolji prikaz crne i od plasme,da su boje na crt televizoru zasećenije nego na plasmi ili lcd-u,da lcd ima bolji prikaz bijele nego crt,a lcd je za prikaz crne redovito katastrofa, bez obzira o kojem se tipu panela radi
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2013., 15:34   #6250
Smarty
Premium
Moj komp
 
Smarty's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 1,273
Da vas pitan nesto u vezi 3D-a. skinija san sa neta neki video koji je navodno 3D al svi imaju oznaku SBS sta bi znacilo side by side video. E sad mi ni jasno kako pogledat takav video u 3D-u i za sta je to manjenjeno.

Znam da ima stari 3D koj je igra sa crvenom i plavom bojom, onda imamo danas popularne aktivne i pasivne. (rade na slican princip da neidemo puno u detalje)

E sad ja iman aktivni 3D i koji video mogu ppgledat u 3D-u jel ima neka oznaka na koju moran pazit ili sta?
Smarty je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2013., 16:42   #6251
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Moraš imati 3D TV ili monitor , uključiš 3D mod , on ti preklopi te dvije slike i ti dobiše nešto kao uduplanu sliku odnosno linije po istoj a ti uzmeš naočale i gledaš (svako oko gleda svoju sliku mislim i ti onda takvom varkom dobiješ osjećaj dubine).
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2013., 21:19