Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Konfiguracije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.12.2011., 12:09   #631
Sola
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
ma samo kantu, bez ovih ostalih stvari, i opcenito programi ti za faks nisu tolko pre zahtjevni, sam tek tolko, mozda ima kakve razlike
Sola je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2011., 12:24   #632
lolofuxy
Premium
 
lolofuxy's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,319
Ovak sam to složio u futuri it:
cpu: INTEL G620,1155
mbo: AS ROCK P67 PRO3-B3,1155
ram: 2X2 GB KINGMAX DDR3 1333 MHZ
vga: SAPPHIRE HD 6570 DDR3 1GB
hdd: WD BLUE 500GB
dvd: LG DUAL LAY SATA
psu: FORTRON 400W,80+
case: EVC 6021

ukupno ti ispada 3081 kn + besplatno slaganje, sve su ti komponente ok, a najviše ti se matična ističe jer na nju možeš u budučnosti nadogradit kaj hoćeš. Još jedno pitanje, jer bitno da ti se složi cijela konfa ili nije jer možeš proć malo bolje ako ju ne treba slagat. Npr. u portiu bi ovak dobio: cpu: Intel g850, mbo: AS ROCK P67 PRO, ram: G-SKILL DDR3 1333 MHZ 4GB, vga: SAPPHIRE HD 5670 1GB DDR5, hdd: SAMSUNG SPINPOINT F3 500GB, dvd: LG GH22NS70, case MS Gemini, psu: MS FSP 400W = 2998 kn.

Zadnje izmijenjeno od: lolofuxy. 13.12.2011. u 12:33.
lolofuxy je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2011., 12:37   #633
Sola
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
mislim da je slaganje najmanji problem, tj netreba slagat uglavnom.

Zadnje izmijenjeno od: Sola. 13.12.2011. u 13:02.
Sola je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2011., 12:44   #634
lolofuxy
Premium
 
lolofuxy's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,319
Onda uzmi ovu konfu iz portia.
lolofuxy je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2011., 13:03   #635
Sola
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
dobra je druga konfa, svida mi se,definitivno cu otic pogledat to !
puno ti hvala buraz , peace
Sola je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2011., 16:02   #636
raky_b
Registered User
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 23
@lolofuxy, tnx. za pocetak dobar prijedlog, vrlo vjerovatno cu i ici na tako nesto, no molio bih te da mi otklonis neke nedoumice.

npr. zbog cega predlazes ASROCK P67 PRO3-B3 u slucaju da bih kasnije isao na i5, zar ECS P67 H2-A3 ne bi bila dovoljno dobra i za njega(meni se cini i bolja,a jeftinija je 100kn)? Ili mozda cak i neka jeftinija, s obzirom da meni recimo nije bitan niti crosssfire, niti neka regulacija napona za OC....mislim, mozda bi mi bila dovoljno dobra neka najosnovnija, da ne kazem bas najjeftinija ploca koja podrzava i5(i ostale intel 1155) procesore...
znaci, cisto me zanima misljenje, koje su konkretne prednosti preporucene ploce, i da li su iste bitne za osnovni rad na racunalu.

zatim, ti ne bi savjetovao amd nikako!?
citao sam malo savijete tu na forumu, pogotovo tvoje i vidim da si za intel uglavnom, i to je ok,ali cisto me zanima s obzirom da ja zbilja nisam zahtjevan ni po pitanju igrica, ni nekih drugih mogucnosti....da li bi kakav amd prosao, a da je po tvom ukusu!?

npr neki a6 ili fx4100.... kontam da bi uz amd ipak mogao proci i povoljnije(prvenstveno zbog jeftinije ploce),a da ispunjava sve zadatke podjednako kao i3?
pa eto, ako imas volje malo mi pojasniti.

i hvala jos jednom na trudu
raky_b je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2011., 16:25   #637
lolofuxy
Premium
 
lolofuxy's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,319
Evo ovak sad polako po redu: dosta vas ne napiše točno šta bi željeli od svoje konfe za šta će ju točno koristit, što vam sve treba, dali ćete overclockat, i još mali milijun stvari .... što se tiče tvog slučaja naveo si da imaš tv karticu pa po tom onda moram gledat i matičnu dal ima dodatan pci-e slot i dal ćeš ju uspit staviti jer u većini slučajeva grafička prekriva dva slota i jeftinije matične su micro atx a ne atx pa je i manje mjesta na njima i nemaju toliko opcija kolko atx .... u drugoj konfi sam ti ponudio jeftiniju matičnu i dosta jači procesor ...a i njemu i tebi je preporučena AS ROCK P67 PRO3-B3, zbog nadogradnje ali što se tiče prve konfiguracije, a što se tiče druge dobio si konfu na kojoj nemaš kaj mijenjat.

Što se tiče Amd-a, nisam nikakav Intel fanboy i te priče jer sam i sam imao nekoliko amd konfi, a ne preporučujem ih tolko zato jer u dosta segmenta intel jedostavno dobiva i u nekim situacijama čak ispadnu skuplji od intela (sad ti meni reci zašto bi ja tebi preporučio lošije i skuplje) i još k tome cijela nova serija amd-ovih procesora se pokazala promašajem. Amd je dobar ako treba neko jeftini quad za rendering, virtualizacije, dizajn i teške programe pa će onda on proći bolje i jeftinije nego s intelom. A uvijek slažem ekipi po tome kolko imaju love i da dobe najviše za svoje novce.

Za kraj druga konfa ti je pun pogodak, ak te kaj još zanima sam pitaj.

Zadnje izmijenjeno od: lolofuxy. 13.12.2011. u 16:32.
lolofuxy je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2011., 17:10   #638
raky_b
Registered User
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 23
nemam dodatnih pitanja, znaci prva ploca je mATX, e to mi je promaklo...
svakako je dimenzija bitna,a i opravdano predlazes vecu, treba mi.

nisam te ni "optuzio" da si nekakav funboy, nego me zanimalo konkretno tvoje misljenje o AMD platformama (pratim forum, vidim da ponekad i slazes amd konfe). pa ono, cisto mi jos uvijek nije sjelo to defaultno misljenje da su svi novi buldozeri "epic fail" kako mnogi tvrde, jer meni se ipak cini da i oni sluze svrsi. upravo zato i pitam tebe za misljenje, jer vidim da se raumijes puno bolje od mene.


uglavnom, hvala jos jednom
raky_b je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2011., 17:44   #639
lolofuxy
Premium
 
lolofuxy's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,319
ma bez brige ne smatram se ja optuženim, nije ti ova ECS koju sam ti preporučio u prvoj konfi mATX u drugoj konfi je mATX ali na nju bi ti trebala stat tv kartica pored grafičke, a sve ove jeftinije ti skoro pa ni nemaju nijedan pci-e priključak pa je malo zeznuto. A Amd se lagano povlači iz utrke s Intelom, bilo je razgovora tu na forumu,točnije ova tema. Služe oni svojoj svrsi ali trenutno je najbolji Buldozer slabiji nego Intelov i5 2400 koji nije vrh ponude i još je k tome jeftiniji.

Zadnje izmijenjeno od: lolofuxy. 13.12.2011. u 17:52.
lolofuxy je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2011., 19:57   #640
lovatorica
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 20