Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.10.2010., 23:19   #2491
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor Mikygs Pregled postova
Mene sada zanima,koristi li se Optima T-Comovom infrastrukturom?
Bili imao kakvih poboljasanja u odnosu na T-Com?
Optima ima svoju infrastrukturu, ali samo do centrale. Od centrale pa do tebe svi koriste iste kablove.
Dakle, ne, neces vidjeti nikakvo poboljsanje prelaskom na Optimu.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2010., 13:49   #2492
markop17
Premium
Moj komp
 
markop17's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 133
Optima telekom


EDIT: mjerenje# 2
markop17 je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2010., 15:31   #2493
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor markop17 Pregled postova
Optima telekom
[/URL]

EDIT: mjerenje# 2

Koju tarifu ti koristis ? xD
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2010., 15:34   #2494
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
@markop17 i sta bi mi trebali zakljuciti iz te dvije slike?
Da speedtest.net ne radi dobro ili da imas 50Mbit?
U svakom slucaju ne vidim smisao tvog posta.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2010., 18:35   #2495
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
mislim da se buni da mu veza nije stabila, tj, da ima variranje brzina
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2010., 19:01   #2496
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor Problem Pregled postova
mislim da se buni da mu veza nije stabila, tj, da ima variranje brzina
Da to se i meni češće zna desit

pa izgleda kao da imam 92Mbit DLa

Eto i sad



__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2010., 20:54   #2497
MadManBD
Premium
Moj komp
 
MadManBD's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 889
Opet ovaj jebeni internet u kurcu, 250 ping svugdje... a IPTV treba 10 sekundi da se prebaci s jednog programa na drugi
MadManBD je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2010., 21:17   #2498
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor MadManBD Pregled postova
Opet ovaj jebeni internet u kurcu, 250 ping svugdje... a IPTV treba 10 sekundi da se prebaci s jednog programa na drugi
Ja ne primjecujem ništa :|

Osim da mi dalje jebena veza puca :|

Neznam do kad ce vise jebavat s tim sranjem
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2010., 22:31   #2499
hylem
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Čakovec
Postovi: 279
Danas mi lik iz optime dofurao Sagem F@st 1704 ... kakva su iskustva s tim modemom, ako ga netko ima?? Imao sam do sad telsey koji se zagrijavao ko picek u pečnici i pucalo mi stalno i bilo vrijeme za promjenu .
hylem je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2010., 11:36   #2500
freedado
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Croatia
Postovi: 67
Ima li netko problema sa logiranjem na korisničke stranice?

Imao sam memorirane podatke na opere, ali mi ih ne prihvaća. Probao sa ponovnim ručnim upisivanjem ali ne prihvaća!?
freedado je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2010., 11:44   #2501
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,275
Kod mene normalno ulazi.
BlackDwarf je online   Reply With Quote
Staro 15.11.2010., 12:22   #2502
freedado
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Croatia
Postovi: 67
Prije 10-ak dana sam imao neke probleme sa spajanjem pa sam u kontaktu sa korisničkom službom između ostalog promijenio i pass u routeru.

Lik mi nije naglasio da promjenom passa u routeru se automatski mijenja i pass za ulaz na korisničke stranice, pa eto ako nekome posluži ovaj podatak.
freedado je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2010., 21:20   #2503
Ivan_1
Premium
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Duga Resa
Postovi: 823
Citiraj:
Autor hylem Pregled postova
Danas mi lik iz optime dofurao Sagem F@st 1704 ... kakva su iskustva s tim modemom, ako ga netko ima?? Imao sam do sad telsey koji se zagrijavao ko picek u pečnici i pucalo mi stalno i bilo vrijeme za promjenu .
Kod mene je vec 5. mjesec i nema problema, uredaj je pouzdan iako mislim da bi mu dobro dosao update softvera radi ispravljanja nekih bugova. No mislim da Optima ne namjerava ponuditi novi softver za njega.

EDIT:
Da se odmah dopunim s pitanjem za korisnike Optime.
Da li ste primijetili da vam se nece logirati ili uopce otvarati neke stranice?
Kod mene facebook, skype, msn, ebay odbijaju poslusnost, otvori stranicu ali se nece logirati kada treba otvoriti https stranicu.

Zadnje izmijenjeno od: Ivan_1. 16.11.2010. u 22:18.
Ivan_1 je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2010., 12:57   #2504
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 989
Citiraj:
Autor Ivan_1 Pregled postova
Kod mene je vec 5. mjesec i nema problema, uredaj je pouzdan iako mislim da bi mu dobro dosao update softvera radi ispravljanja nekih bugova. No mislim da Optima ne namjerava ponuditi novi softver za njega.

EDIT:
Da se odmah dopunim s pitanjem za korisnike Optime.
Da li ste primijetili da vam se nece logirati ili uopce otvarati neke stranice?
Kod mene facebook, skype, msn, ebay odbijaju poslusnost, otvori stranicu ali se nece logirati kada treba otvoriti https stranicu.
Meni FB radi normalno, te ostale tri ne koristim. Gmail (koji koristi HTTPS) isto radi uredno kao i ostale SSL stranice. Da nije kakav firewall uključen u modemu ili u windowsima?
Night je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2010., 15:15   #2505
Ivan_1
Premium
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Duga Resa
Postovi: 823
Problem je rijesen. Nisam siguran sto je tocno bilo. Iskljucivanje firewalla i restartanje rutera nije pomoglo no nakon poziva na SZK i reseta konekcije s njihove strane i zatim restartanje rutera s moje strane i sve je proradilo.
Ivan_1 je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2010., 00:03   #2506
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
meni je prije 2 dana pukla veza,router ne pokazuje adsl vezu uopce....szk kaze da konekcija puca kod sinkronizacije i da je problem negdje na centrali, od cetvrtka cekam da taj problem rjese njihovi tehnicari...uh
sodom je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2010., 14:39   #2507
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 989
Evo ako nekome zatreba, ovo je shema splitera koji dolazi sa Sagem modemima. Sastoji se od tri elementa i dosta ga je jednostavno napraviti, ako se izostavi 'Modem' konektor može se koristiti kao filter ako se ima više telefona po kući. Jednostavno ga je montirati i u sredini kabela i tako napraviti 'filter kabel' za spajanje telefona radi eliminiranja šumova od ADSLa.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	SplitterAnnexA.png‎
Views:	360
Size:	3.7 kB
ID:	11249  
Night je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2010., 17:58   #2508
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,120
Je nekome opet sporija optima zadnjih dana? Nikako da dobijem 8mbita na speedtestovima, niti kad skidam nešto...
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2010., 22:42   #2509
GoranSB
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Croatia
Postovi: 13
Pitanje

bok
moze mi netko odgovorit ili da li netko mozda zna koji je modem najbolji za optimu?ili koji modem od optime je najbolji za wireless?koristim iskljucivo bezicno spajanje s modem.ah da modem od optime je d-link dsl-2640r i jako jako los mu je slanje wireless signala.jel postoji softwer koji se moze ugradit na siemens gigaset sx 763 wlan da radi na optima mrezi?zapravo da li je siemens sx 763 adsl modem bolji od ovog optiminog d-link dsl-2640r?

hvala unaprijed na odgovorima
GoranSB je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2010., 00:20   #2510
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Kad smo već kod problema sa optimom, češće mi se zna desit da kad upalim PC na routeru piše da je spojeno na net (u routing modu sam i sve žaruljice koje i u normalnom radu svijetle i onda svijetle) ali jednostavno neće niti na jedan IM se logirat niti jednu stranicu otvorit, onda opet resetiranje routera etc. nije da je to teško, ali kad se češće dešava pojede mi živac :|
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2010., 19:36   #2511
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 989
Citiraj:
Autor GoranSB Pregled postova
bok
moze mi netko odgovorit ili da li netko mozda zna koji je modem najbolji za optimu?ili koji modem od optime je najbolji za wireless?koristim iskljucivo bezicno spajanje s modem.ah da modem od optime je d-link dsl-2640r i jako jako los mu je slanje wireless signala.jel postoji softwer koji se moze ugradit na siemens gigaset sx 763 wlan da radi na optima mrezi?zapravo da li je siemens sx 763 adsl modem bolji od ovog optiminog d-link dsl-2640r?

hvala unaprijed na odgovorima
Podržava li taj modem spajanje preko PPPoE konekcije putem WAN porta? Ako podržava onda d-linka prebaciš u bridge mode, ugasiš mu wireless i DHCP i konfiguriraš Siemensa da se spaja preko njega.
Night je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2010., 19:43   #2512
GoranSB
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Croatia
Postovi: 13
Citiraj:
Autor Night Pregled postova
Podržava li taj modem spajanje preko PPPoE konekcije putem WAN porta? Ako podržava onda d-linka prebaciš u bridge mode, ugasiš mu wireless i DHCP i konfiguriraš Siemensa da se spaja preko njega.
hvala na odgovoru uhhhhhhh te lijepo ti to opsia i sve super ali ali samo za one koji su profi,koji se super razumiju u konfiguraciju adsl modema.za mene je to spansko selo.al puno puno hvala na odgovoru.eh da na tom d-linku modemu su spojena 2 racunala preko mreznog kabla a 3 racunalo se spaja preko wierless.jel ne postoji mozda firmware za siemens sx763 koji se moze nadogradit siemens modem pa da radi umjesto optima d-link modema????
GoranSB je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2010., 16:46   #2513
MadManBD
Premium
Moj komp
 
MadManBD's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 889
opet koma ping 150...
MadManBD je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2010., 17:58   #2514
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,275
bwm.carnet
Najmanje: 8.570
Srednje: 8.873
Najviše: 9.358
(izrazeno u ms)


pingtest.net
25-60ms
BlackDwarf je online   Reply With Quote
Staro 08.12.2010., 12:40   #2515
Sk0rpi0n
Premium
Moj komp
 
Sk0rpi0n's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: vpz
Postovi: 72
Eto preso i ja na optimu , dosla oprema na vrata u ponedjeljak, isti dan su mi i uključili net,tv i telefon.
Uzeo sam optitv surf paket.
Za net dl speed pise DO 5Mb , to su za sad ispoštovali, dl ide oko 600-650kb, preko noci se zna popeti na 700+ kb.
Tv za sad radi dobro, di koji lag od pola sekunde je zanemariv.
Pingovi unutra hrvatske je oko 15-20 nekada i 25, prema njemcima nije veci od 50(35-45), jedinom me muci ping prema sloveniji 60+, i madjarima 80+, al nadam da ce se i to sredit, i da ima male razlike u pingu dok je tv upaljen i ugasen (3-6ms).
__________________
Sk0rpi0n je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2010., 13:29   #2516
StBobi
Premium
Moj komp
 
StBobi's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 151
Nakon duzeg vremena koristenja T-Skuma,prešao sam na optimu...uzeo sam optiflat sa najmanjom brzinom i mogu reći da sam veoma zadovoljan njihovom uslugom,jedino još nisam probao igranje preko neta,tipa COD2 i sl...al nadam se da nece bi nekakvih vecih problema
StBobi je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2010., 16:56   #2517
drazenzg
Registered User
Moj komp
 
drazenzg's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 28
Citiraj:
Autor Sk0rpi0n Pregled postova
Eto preso i ja na optimu , dosla oprema na vrata u ponedjeljak, isti dan su mi i uključili net,tv i telefon.
Uzeo sam optitv surf paket.
Za net dl speed pise DO 5Mb , to su za sad ispoštovali, dl ide oko 600-650kb, preko noci se zna popeti na 700+ kb.
Tv za sad radi dobro, di koji lag od pola sekunde je zanemariv.
Pingovi unutra hrvatske je oko 15-20 nekada i 25, prema njemcima nije veci od 50(35-45), jedinom me muci ping prema sloveniji 60+, i madjarima 80+, al nadam da ce se i to sredit, i da ima male razlike u pingu dok je tv upaljen i ugasen (3-6ms).
Meni je sada ping bez obzira na to da li testiram na naše servere ili u okolici oko 60ms... ali me i dalje živcira što u WoWu (ok... jest da igram na američkim serverima... ) ping ne pada ispod 320 ms...

Također... imam pitanje što se tiče postavki u routeru. Dakle, nakon natjeravanja SZK-a, dobio sam Sagema, te mi ga je serviser namjestio na G - DMT... nešto... ne mogu se sada sjetiti. Pošto me OptiTV i dalje muči (dapače, sve je gore i gore... zna se dogoditi da se u 5 minuta smrzne 5 x... taman se podigne i odmah freeze... prijavio sam im, svako malo me zovu, nešto očito prčaju po paricama ili svojim serverima.. ), mislio sam ga staviti na ADSL 2+ ili neku drugu postavku. Linija mi je spojena na centralu Trešnjevka - jug u Zagrebu, a pošto mi se serviser rekao da je to neki modul po kojoj router komunicira s centralom, zanima me može li to utjecati na stabilnost rada?

Zadnje izmijenjeno od: drazenzg. 14.12.2010. u 17:01. Razlog: Dodavanje i uređivanje teksta
drazenzg je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2010., 17:22   #2518
Ico2005
Premium
Moj komp
 
Ico2005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Slavonija ravna
Postovi: 449
Kod mene stoji modulacija ADSL2+ i Annex_M. Inače mi je linija bila odlična, prije 2 tjedna je pala cijela centrala (sve mrtvo cca 2 sata) i od onda mi je snr margin između 6.8 i 8.5 dB (što je dosta loše s obzirom da je prije bilo 21 dB), max brzina linije mi je sa 20 mbit pala na 12.5. I još kupim i neke CRC greške. I sve radi besprijekorno.

To možeš šaltat kako ti srce želi, samo se vrijednosti linije mjenjaju. Probaj, nemaš što izgubiti...
Ico2005 je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2010., 18:31   #2519
Travolta01
Premium
Moj komp
 
Travolta01's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Sl.Brod
Postovi: 60
Citiraj:
Autor drazenzg Pregled postova
Meni je sada ping bez obzira na to da li testiram na naše servere ili u okolici oko 60ms... ali me i dalje živcira što u WoWu (ok... jest da igram na američkim serverima... ) ping ne pada ispod 320 ms...

Također... imam pitanje što se tiče postavki u routeru. Dakle, nakon natjeravanja SZK-a, dobio sam Sagema, te mi ga je serviser namjestio na G - DMT... nešto... ne mogu se sada sjetiti. Pošto me OptiTV i dalje muči (dapače, sve je gore i gore... zna se dogoditi da se u 5 minuta smrzne 5 x... taman se podigne i odmah freeze... prijavio sam im, svako malo me zovu, nešto očito prčaju po paricama ili svojim serverima.. ), mislio sam ga staviti na ADSL 2+ ili neku drugu postavku. Linija mi je spojena na centralu Trešnjevka - jug u Zagrebu, a pošto mi se serviser rekao da je to neki modul po kojoj router komunicira s centralom, zanima me može li to utjecati na stabilnost rada?

I ja imam OptiTV isto i desava mi se ko i tebi a posto mi zena radi za njih pa onda samo da znate sredju server pa zato ima malo poteskoca dok to sve neprilagode. Inace sam jako zadovoljan sa njima.
Travolta01 je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2010., 17:11   #2520
drazenzg
Registered User
Moj komp
 
drazenzg's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 28
Evo zadnjeg updatea. Danas ujutro je bio Optimin tehničar kod mene, testirao je paricu u kući, na tavanu i na razdjelniku u ulici. Kaže da je polaritet između parica (nakon što je u razdjelniku odspojio moju liniju) komatozno nizak (nekih 10k ohma...), a svaka parica zasebno da ima 30M ohma... (nisam Ptt tehničar, tako da iskreno ne znam da li je to sve normalno, takve vrijednosti) te su proslijedili prijavu T-H(aha)Tu (a i sam izgled kutije razdjelnika telefonskih linija je takav da mi se smučilo kada sam vidio gdje je, kako izgleda, te kako izgleda sama unutrašnjost...). Dođe njihov serviser, napravi isti krug testiranja, kaže da je to sve u granicama normale, da moje instalacije u kući ne valjaju, nek mi dođe ponovno Optima da vide gdje moja instalacija ne valja... više ne znam... imam osjećaj da oni prebacuju lopticu krivice s jednog na drugog... i jedan i drugi su rastavljali i utičnicu i kutiju na tavanu i nisu niš našli... Kopka me da možda nije splitter u pitanju (ostao je stari od D - Linka, kojeg sam već 2 puta mijenjao...), mada, kada sam spojio router direktno u liniju, bez splittera, isto mi se događalo...
drazenzg je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na