Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.12.2011., 12:33   #1
23-D
Premium
Moj komp
 
23-D's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Pula
Postovi: 272
Kupovina smartphonea preko ebaya i ESN....

Gledam malo smartphone na ebayu. Na dosta njih se spominje ESN (clean ESN ili bad ESN). Što to znači? Ako sam dobro shvatio njima ESN treba za registraciju na operatera. Da li će mob sa bad ESNom raditi kod nas?

I još jedno pitanje....carina i uvoz mobitela. Ima li posebnih uvijeta za uvoz mobitela vezano za frekvencije?

E da...još jedno, da li će mob za T-mobile US raditi i na naše T-mobile kartice ili se gleda kao da je druga mreža? Koliko je komplicirano skinuti zaštitu operatera ako uzmem mob koji je u nekoj mreži?

Cijelo vrijeme govorim o smartpohneima...ANDROID
23-D je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2011., 21:40   #2
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
zaboravi.
meni su gps vratili. sve te čajna mobitele prekriži odmah. eventualno ćeš moć uvest nekakvu nokiu/htc ili drugo poznato ime, iako mislim da će opet tražiti nekakav atest da im faxiraš. rađe skoči preko i kupi mob kod vu kumpra :P
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.12.2011., 08:56   #3
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Mogu se uvesti svi telefoni ali treba dobiti odobrenje HAKOM-a, na mobitele carinska stopa je 0%, a placa se samo 23%PDV-a plus 9,50 krznatih zivotinjica za poziv sa Carine RH.Popis mobilnih uredjaja koji se mogu uvesti bez placanja atesta moze se naci na stranicama HAKOM-a.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2011., 08:58   #4
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor sasuke_the_king Pregled postova
kupi mob kod vu kumpra :P
Kod "vu kumpra" je dosta rizicno kupovati mobitele ili bilo koju drugu slicnu robu
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2011., 09:03   #5
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
A preko ebaya nije?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2011., 17:04   #6
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
A preko ebaya nije?
A jbg ti svasta usporedjujesKupnja kod vu kupra ili ebaya.Na ebayu kupac je jako dobro zasticen, tako da neki to bezobrazno koriste.Kada je koji vu kumpra nastardao sto prodaje falsu robu, jako rijetko pogotovo dolje na jugu.On samo skupi sve u satorsko krilo i bjez koliko te noge nose
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2011., 17:18   #7
gloginjaR
Premium
Moj komp
 
gloginjaR's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: st
Postovi: 594
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
A preko ebaya nije?

ja sam prek ebay-a sebi kupia htc hd2 nedavno...bez problema..
kad ti stigne na carinu zovu te da doneseš račun(sa paypall-a) i isprintanu potvrdu hakoma od mobitela koji si kupia, i onda imaš pdv platit i to je to.
gloginjaR je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2011., 19:27   #8
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
da, ali te žnj mobitele ne možeš uvest u hrv, traže te potvrdu koju ne možeš dobiti (ili uz puno muke, iako i to sumnjam), a onda treba platiti i 200kn za uvoz.
da biram dal kupiti neki fejk mobitel ili ukradeni htc kojeg niger prodaje na pijaci za 50 eura, nebi se puno dvoumio. osobito ako se vidi da radi. izvadim bateriju, bacim sim, vratim na default postavke, i vozi. kad sam bio u firenzi imao si ih na svakoj pijaci, od fejk očala za "činkve euri" do mobitela za 50.
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2011., 20:07   #9
23-D
Premium
Moj komp
 
23-D's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Pula
Postovi: 272
OK....ajd prvo....ne kupujem čajna mob, nego sony ericsson/samsung/HTC varijantu
Radije to polovno za 120 baksa, nego čajna smeće za 80 baksa (pa krepa nakon mjesec dana)

Drugo, ovo sa HAKOMom me malo uplašilo pa sam pogledao listu....dosta modela od renomiranih proizvođača uopće nemaju na listi i koliko sam shvatio trebam tražit dozvolu (cca 200kuna) za uvoz.
E sada, pitanje....ako mob postoji na listi HAKOMa, da li me carina svejedno traži dozvolu i treba li je platit? Tj. kako dolazim do dozvole ako mob već postoji u bazi HAKOMa?

Hvala

A baš sam napikirao rebrandirane HTCove na T-mobile US koji manje pjevaju

E da, molio bi da mi još netko odgovori koliko je problematično otključat mob i koje su cijene? 100-200kn?
23-D je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2011., 22:55   #10
baban
Premium
Moj komp
 
baban's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: DE
Postovi: 591
disi nasao listu?..evo gledam na hakom stranici i ne mogu je naci
baban je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.12.2011., 22:58   #11
23-D
Premium
Moj komp
 
23-D's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Pula
Postovi: 272
Klik na "RF spektar" pa ti se desno među linkovima pojavi link na "Baza odobrene RiTT opreme".

Lista nije u obliku LISTE, nego kao tragalica. Upišeš model i pretraga kaže ima ili nema

Kretenski napravljena lista, al ajde....
23-D je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2011., 23:08   #12
baban
Premium
Moj komp
 
baban's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: DE
Postovi: 591
hvala na pomoci
nebi do sutra nasao
baban je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2011., 06:41   #13
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Desire se može vrlo lako otključati u kućnoj radinosti. Drugi vjerojatno pomoću unlock kodova koji se kupe na ebayu. Kolege Bruno_Rv i xlr bi ti mogli dati potpuniju informaciju glede otključavanja, pa ih malo kontaktiraj.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na