Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.10.2009., 00:09   #1
_Cox
Premium
Moj komp
 
_Cox's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Komin
Postovi: 89
Komp se smrzava i neće bootati, promjena VGA kartice i PSU-a ne daju rezultate

iman jako čudan problem s kompon.neznam kako bi opisa pa ću ić redosljedon kojin su se zbivanja događala. prvo mi se komp počea smrzavat i krešat. nako tih smrzova bi se upalija i radija normalno, nakon nekog vrimena bi se opet smrznija. intervali između smrzavanja su postajali sve kraći dok se jednom nije smrza i nije se više da upalit. tad sam komp odnija na servis u hg- spota di su mi rekli da je crkla grafulja (iman 8800 gts), jer su komp testirali s drugon grafuljon i da je sve radilo. kad san komp donija doma, na njega san plaga drugu grafulju (9800 gt) međutin, problem je još uvik bija tu. po paljenju kompa sve bi komponente počele radit, ali nebi bilo slike niti bi tipkovnica i miš davali ikakve znakove života. (napomena: sve ledice na matičnoj svitle uredu i nema nikakvih ludih zvukova). tad san odnija komp kod drugog servisera i on mi je da sličan odg ko ovi u hg spota. crkla je grafulja s tima da je i napajanje najvjerovatnije ošlo s njon jer je komp radija kad je na njega spoija grafulju koja netraži dodatno napajanje. tad san naručija nove komponente (grafulju i napajanje), danas su stigle, spojin ih i opet sve isto, ništa ne radi. ako bi neko moga pomoć ili dat neku ideju šta bi moglo bit...
možda je pcie oša, ali bi tipkovnica i miš radili, možda cpu, ali onda nebi radilo na servisima... stvarno neznan više...
_Cox je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2009., 20:24   #2
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
Citiraj:
Autor _Cox Pregled postova
crkla je grafulja s tima da je i napajanje najvjerovatnije ošlo s njon jer je komp radija kad je na njega spoija grafulju koja netraži dodatno napajanje.
Saltas grafe dok je komp upaljen? Povadi sve iz kucista ostavi samo plocu, proc i keksic memorije pa "kresni" ako se buni da nema grafe stavi i to (ali kad je komp iskljucen)! A ovako bi rekao da je problem sa plocom jer ipak "saltanje" grafa dok je komp ukljucen i nije bas preporucljivo! Ako sam dobro shvatio ovo gore..
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.10.2009., 14:00   #3
Lacko123
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 54
tocno ja sam spalio grafičku jer sam je cupo vani dok je komp bio upaljen sva sreca da sam se IGRO sa pentiumom 3 i nekom grafom starom 60godina ako ima 64mb haha... bilo mi dosadno jbg
Lacko123 je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2009., 17:15   #4
krimos
Premium
Moj komp
 
krimos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 278
biseru LOLčINA
__________________
beauty is only a lightswitch away
krimos je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2009., 17:36   #5
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Ja tebe malo ne razumijem.
Znači promjenio si napajanje i grafičku i komp opet ne radi??
Nemaš uopće nikakve slike na monitoru??
Jel ti i sada rade svi ventilatori na računalu??
Prvo i osnovno, kreneš od najjeftinijeg, a to je memorija, koju fino uzvadiš pa odneseš do nekog prijatelja i isprobaš kod njega, nakon toga hdd isto tako probaš na drugom računalu i redom dok ne dođeš do kvara.

Naravno ako je grafička vađena iz matične dok je računalo bilo upaljeno, onda prvo provjeri matičnu jer male su šanse da je to preživjela.
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na