Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.03.2007., 18:35   #1
Roso
Premium
 
Roso's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Split
Postovi: 691
Moj H-shifter

Evo malo da vam pokažem šta sam radio zadnjih mjesec dana. Nakon dosta pretraživanja po netu o ovoj temi rekao sam sam sebi zašto ne i počeo radit svoj mjenjač. Naravno, na netu ima svega i svačega, od nekih stvarno kompliciranih i po mome sudu ne pretjerano učinkovitih, do dosta jednostavnih. Kao šta vidite na slikama dizajn je dosta trivijalan, poluga je učvršćena na dosta jaku oprugu (dobio je u škveru), u brzini drže dva vrlo jaka magneta iz hard diska, a elektronika je vidljiva na slikama. Tipke sam "ukrao" iz genius usb palice.Nisam htio uništavat palicu, nekvalitetnu doduše, nego sam unutar nje prespoio žice i to izvukao vani na ženski UTP kabel, a na shifteru je muški, zbog jednostavnog spajanja i odspajanja. Najteže je bilo napravit ovaj metalni dio za brzine, tu je bilo dosta brušenja i turpijanja Neki dijelovi su zavareni (opruga za postolje i držač mjenjača, njega sam također sam napravio od neke stare stege). Mjenjač ima 6 položaja, sad neki možda mogu reć nema rikverc ili sedmu, ali nakon što sam malo bolje razmislio, po meni, 6 je optimalno. Ne možete pogriješit brzinu nikako, jednostavno ide full left ili full right. Ručkicu sam izvadio iz nekog slupanog golfa a pokrov sašio od sestrine outdated jakete.

Troškovi 0 kn. (iman doma dosta gluposti, kao vjerojatno većina vas koja živi u kućama sa garažom i podrumom)

I da, kutiju mi je napravio stolar od iverice, također besplatno

Slijedeće na redu je kvačilo...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Mala1.jpg‎
Views:	2130
Size:	25.9 kB
ID:	7264   Click image for larger version

Name:	Mala2.jpg‎
Views:	1384
Size:	23.8 kB
ID:	7265   Click image for larger version

Name:	Mala3.jpg‎
Views:	1294
Size:	18.1 kB
ID:	7266   Click image for larger version

Name:	Mala4.jpg‎
Views:	1244
Size:	21.9 kB
ID:	7267  
Roso je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2007., 19:19   #2
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,428
svaka čast, odlično zgleda... kako rade kontakti? nema problema?
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.03.2007., 19:36   #3
Roso
Premium
 
Roso's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Split
Postovi: 691
Citiraj:
Autor Renesis Pregled postova
kako rade kontakti? nema problema?
To mi je bio najveći problem. Ovo je četvrti! način na koji sam to radio, prvo sam počeo sa malim tasterima, ali mi ih je bio jako velik problem točno namjestit, a i kad sam ih stavio da rade pritisnuli bi se samo jedan put, a ne bi stalno stali pritisnuti. Drugi i treći pokušaj su isto bili promašaj, i onda sam, kao što se vidi na slici, stavio kaomadiće starog metra, izbrusio ih sa unutarnje strane, a na polugu stavio komad bakrene cijevi. Kad se ubaci u brzinu metalni djelići se lagano napnu, i to stalno stoji u kontaktu. I nema opasnosti da se trajno iskrive u neki položaj pa da nakon nekog vremena ne bude kontakta, sve je to poprilično elastično. I da, radi bez greške!
Roso je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2007., 21:11   #4
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,428
A glavno da si riješio... jesi možda probao sa kakvim šuštama (oprugama), mislim da bi bilo lakše za sredit

doduše, sada glavno da radi
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2007., 21:19   #5
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
spusti si malo nize mjenjac, cini mi se da je previsoko. jedna za trud, mozda i meni jedan napravis
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2007., 01:15   #6
Roso
Premium
 
Roso's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Split
Postovi: 691
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
spusti si malo nize mjenjac, cini mi se da je previsoko.
Ma tu sam ga stavio samo radi slikavanja, inace mi je pričvršćen za stolicu, i nju sam malo dorađivao
Roso je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2007., 06:41   #7
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
lud svaka ti dala
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2007., 14:46   #8
eluminer
Premium
Moj komp
 
eluminer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zlatar, Zagorje
Postovi: 683
Šta volja i znanje zajedno rade....

Lud si, svaka čast....
eluminer je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2007., 15:40   #9
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Talking

Uh Roso pa kako možeš nešto toliko držat kraj stola... shvačam zadovoljnost time što si napravio no opet moglo je bit dosta manje / promišljenije...

inače kako ide rF ?

btw, iako "kao ljude ne zanima" svejedno pukni slike na rsc jer vjerujem da češ imat više koristi (u kakvoj kritici ili savjetu) od zadivljenosti ljudi odavde ...

2 btw, ako si tamo u video arhivi imao prilike pogledat 'Luđaka za volanom' onda vjerovatno znaš da ti mogu napisat štogod pametno na ovu temu
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2007., 17:18   #10
Roso
Premium
 
Roso's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Split
Postovi: 691
Na slikama pari malo povelik, evo ti slika kako to izgleda u mojoj ruci za usporedbu. Iša sam da mu hod bude kao u pravog auta, radije negu kao u sportskog, jer ipak mi je ovo više za gušt nego za postizanje dobrih vremena po krugovima.

Inače, mislio sam to poslat na RSC ali nisam baš na ti sa forumima, jednostavno nemam tu naviku. Ovo je jedini na koji pišem... A valjda cu se i to naučit
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Mala5.jpg‎
Views:	778
Size:	25.5 kB
ID:	7273  
Roso je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.03.2007., 19:59   #11
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Wink

Opet izgleda preveliko...kao od bagera

Ustvari moš misli kako mi izgleda tvoj po tome što sam svog ugurao u okvir od 8X16X13 cm i opet mi je bio prevelik pa sam skovao planove za novi/manji no kako sam uzeo odmor od cijele sim racing stvari nikad nisam prionio to dovršit...

btw, link na detalje o tome imaš na PM pa nastavi tamo jer me se ovo ne ćini sredina ....
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2007., 20:52   #12
Girrari
drug Mile
Moj komp
 
Girrari's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 356
Svaka čast!!! Jest da je za moj ukus prevelik, ali trud, entuzijazam i konačni rezultat su za svaku pohvalu.
__________________
Ne postoje glasni ventilatori, postoje samo nedovoljno glasni zvučnici!
Girrari je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2007., 04:57   #13
Vejita
Hurr durr
Moj komp
 
Vejita's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Stančić
Postovi: 1,449
Dali mozes dati neki link s kojega si to radio , ja sam naso ovaj link ali nije mi to 100% jasno kako to napraviti, da vidim dali sam sposoban to napraviti
Vejita je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2007., 08:35   #14
Kimi
Premium
Moj komp
 
Kimi's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 652
ček, kako si ga uskloadio s volanom, tj. kako si ga prištekao
Kimi je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2007., 09:28   #15
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Cool

Zavezao ga je s komadom konopa za komp

a šta se sljeđenja linka tiče ne vidim potrebu jer je sam princip rada ništa drugo nego izmišljanje tople vode dok je za sami hardverski dio Roso ljepo između crta rekao da ga je sklopio od dostupnog materijala /bez troškova i kupovine nečeg određenog...



inače sam spoj s kompom....
za šiftere se obično koriste usb game padovi ili jojstici s nekim svojim drajverom da komp zna što je...( moj je nastao od volana tako da sam uz sifter imao i klač te analognu ručnu ) samo im se tome promjeni mehanika tj. da nije vise pad ili jojstic vec da stvar ima oblik upotrebnog mjenjača.

a onda je sljedeči korak da se nekoj simulaciji samo mapira/ tj ubacivajuči šifter u neku brzinu pritisne tipka određena za tu brzinu ...
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2007., 11:41   #16
Roso
Premium
 
Roso's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Split
Postovi: 691
Citiraj:
Autor Vejita Pregled postova
Dali mozes dati neki link s kojega si to radio , ja sam naso ovaj link ali nije mi to 100% jasno kako to napraviti, da vidim dali sam sposoban to napraviti
Tu ti nije loše objašnjeno, ali neka ti to posluži samo da odprilike vidiš o čemu se tu radi. Inače meni je kompliciran njegov sustav vraćanja mjenjača u centar, a i vraća ga samo lijevo-desno, a ne naprijed nazad. Ma ustvari najteži dio ti je izmislit taj mehanizam za vraćanje u centar, vidiš gore kako sam ja to riješiji, od jednog vrlo jakog federa, ti to možeš napravit na drugi način. Npr, meni je palo napamet iskoristit joystick, tako da umjesto palice stavim polugu mjenjača, sve to stavim u kutiju i mislim da nije ni to toliko loše, naravno neće biti baš presnažno. Do dizajna ćeš doć sam eksperimentiranjem. Elektronika ti je nešto stvarno jednostavno ako se imalo razumiješ u to (toliko malo npr. jesi li ikad spajao žaruljicu na bateriju?). Sve tipke na gamepadu ili joysticku su ti ustvari samo obične sklopke, ti izvučeš te kabele, zalemiš ih na pločicu ako nema kabela u gamepadu, dovučeš ih do mjenjača i to podesiš da mjenjač samo zatvori strujni krug kad se ubaci u brzinu.

Mislim, malo pogledaj, to je prejednostavno.

Što se tiče spajanja na komp, i hardvera, BJEŽI od gameporta, vjerojatno većina vas i ne zna šta je to ali eto, samo usb.

Krajnji rezultat ti ispadne WOW, a ustvari je, kako sam već naveo, trivijalan.
Roso je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2007., 12:34   #17
Vejita
Hurr durr
Moj komp
 
Vejita's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Stančić
Postovi: 1,449
Imam doma 2 game pada pa sam mislio napraviti s ovim ps2-pc
i kao s tipkom tipa kojom se pali pc taj sistem da da ne ostane unutra , posložiti ih 8x i nekako skemijati da ih aktivira.

Zanima me Roso dali to radi na ovaj princip sada ovo +/- neznam kako treba biti

Zadnje izmijenjeno od: Vejita. 20.03.2007. u 12:57.
Vejita je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2007., 12:57   #18
Roso
Premium
 
Roso's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Split
Postovi: 691
Nije ti to loše, glavno da to radi. A poslije, kad se malo ušemiš u gradnju možeš iskoristit te njegove analogne osi i napravit kvačilo ili čak sve tri pedale, ručnu...

Samo naprid!

A ako ćeš ić na totalnu perverziju onda ćeš iskoristit te njgove motore, prikačit ih na polugu mjenjača i mjenjač će ti vibrirat. Mislim, nebo ti je granica, a ne G25

A ovo je moj trkaći inžinjer
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Mala6.jpg‎
Views:	1973
Size:	83.8 kB
ID:	7275  

Zadnje izmijenjeno od: Roso. 20.03.2007. u 13:39.
Roso je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2007., 13:05   #19
Roso
Premium
 
Roso's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Split
Postovi: 691
Citiraj:
Autor Vejita Pregled postova
Zanima me Roso dali to radi na ovaj princip sada ovo +/- neznam kako treba biti
Je, to ti je to, u gamepadovima ti ide taj jedan vod koji se spaja na ostale, znači za 8 tipaka imaš samo 9 vodova (kablova), a ne 16 kako bi se pomislilo. Inače meni palica funkcionira na način 3*4 (ako kužiš šta oću reć), tako da sam ja za 6 tipaka triba dovest dva voda (ne znam kako se to stručno kaže) i tri tipke.

Sad sam vidio, ti plusevi ti se ne granaju paralelno, nego je svaki za sebe.

Zadnje izmijenjeno od: Roso. 20.03.2007. u 14:00.
Roso je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2007., 15:14   #20
Vejita
Hurr durr
Moj komp
 
Vejita's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Stančić
Postovi: 1,449
ja sam to pokazo kao zaruljice ( primjer dali je to to ) , ja sam mislio napraviti kao produzenu tipku ali 1 žica po tipki kao + a - staviti na mjenjac ( znaci svaka tipka je + a mjenjac - da nebi bilo zabune kaj sam mislio ).
Da je onda moguce natjerati tipa igre hard truck acros america i imati mjenjac od
18-19 brzina
Vejita je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2007., 16:38   #21
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor Roso Pregled postova

A ako ćeš ić na totalnu perverziju onda ćeš iskoristit te njgove motore, prikačit ih na polugu mjenjača i mjenjač će ti vibrirat. Mislim, nebo ti je granica, a ne G25
A kako bi ti to napravio smisleno ?
Mislim ni FF od volana ti nije samo bezvezna trešnja ako me pratiš....


Inače u vezi FF mjenjača...
postoji jedan mali programčič koji običan Yojstik pretvara u FF mjenjač ...ako te zanima potraži na rscu ...
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2007., 16:43   #22
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor Vejita Pregled postova
Da je onda moguce natjerati tipa igre hard truck acros america i imati mjenjac od
18-19 brzina
To bi onda bio jedan ogromni mjenjač

Inače ne možeš baš natjerat nešto tako da radi u svakoj igri a i da može čemu jer ovako nesto ljudi rade zbog simulacija ....

vjerovatnost da bi radilo svugdje je naravno puno veča ako se napravi onaj hak registrija te se taj DIY komad hardvera prikaže/prepozna kao onaj ACT Labsov šifter...
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2007., 17:31   #23
Roso
Premium
 
Roso's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Split
Postovi: 691
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
A kako bi ti to napravio smisleno ?
Mislim ni FF od volana ti nije samo bezvezna trešnja ako me pratiš....


Inače u vezi FF mjenjača...
postoji jedan mali programčič koji običan Yojstik pretvara u FF mjenjač ...ako te zanima potraži na rscu ...

Ma to je samo jedna od ideja, ali prijatelju, može se to jako dobro napravit. Sumnjam da cu ja to radit, ali ko zna. Npr. već je poznato da se može izvuć iz igara podatak o brojaču okretaja u realnom vremenu. Jedna od ideja je da se motorić (koji ne bi imao baš prevelik ekscentar) vrti relativnom brzinom u odnosu na trenutni broj okretaja.

Druga ideja je, mislim malo teže izvediva, uključit FF na tome gamepadu. Ne znam je li to trenutno moguće, vjerojatno ti to znaš bolje od mene, ja sam više u elektronici nego u igrama. Kada bi bilo moguće konfigurirat posebne FFB efekte (za drugi gamepad, kontroler), izbacit efekt držanja ceste a ostavit samo trešnju ceste, sudare i motor, to bi bilo fantastično jednostavno instalirat na mjenjač! Nije od neke velike koristi ali naveo sam "perverzija", da i na tom pogledu imamo osjećaj virtualne stvarnosti.

Upznat sam sa onim mjenjačem na FFB joysticku, nije loše ako se čoviku ne gnjavi sa ovakvim stvarima a ima joy viška... Naravno, nisam isprobao pa ne znam kakav je osjećaj.
Roso je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2007., 17:51   #24
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Iako je u biti jednostavno te nema velike koristi nešto tako bi stvarno dodalo zanimljiviji filing drajvingu a ako si pogledao stvari na onom linku u privatnoj ,vidio si da sam ja zbog filinga radio i blesavije stvari s stolicom

Inače na patim više tu scenu toliko aktivno pa nisam baš siguran u slj. no spomenio sam ti taj FF yoj mjenjač u ovom kontekstu jer mislim da je on imao feature da ne možeš FIZIČKI ubacit u brzinu primjereno pritisnutog kvačila...

E sad ,imaš kakvu ideju kako to izvest uz pomoč FF motora s nekim klasičnom konstrukcijom H šiftera...

moj je u biti Logijev volan no od razmišljanja kako postič to gore bi me uvjek zabolila glava pa bi se ostavio toga...imas koju ideju?
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2007., 18:58   #25
Roso
Premium
 
Roso's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Split
Postovi: 691
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova

moj je u biti Logijev volan no od razmišljanja kako postič to gore bi me uvjek zabolila glava pa bi se ostavio toga...imas koju ideju?
Nemam baš 100% ideju ali evo nešto od čega bi se moglo poći dalje.

Dakle, sve naše konstrukcije H-shiftera su bazirane na tome da je na polugi minus (-) koji se dalje spaja sa tipkama kad se ubaci u brzinu. Sad moga bi se taj minus dovest do kvačila koje bi ga spajalo tek kad je pritisnuto negdi od 60% pa nadalje, ovisi kako se podesi. Tako se onda brzina može ubaciti tek kad se stisne kvačilo.

Ali to ga ne blokira fizički...

Hm, moglo bi se od toga poći pa riješit neki "locking mechanism" umjesto već postojećih (kod mene su magneti), ili jedna preluda ideja da se na mjenjač namota bakrene žice, napravi neki jaki elektromagnet koji neće funkcionirat kad je stisnuto kvačilo. Ali trebalo bi mu dodatno napajanje, dosta planiranja i te gluposti... Šta misliš o toj ideji, sad si i mene malo zaintrigira sa ovim.
Roso je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2007., 19:40   #26
Vejita
Hurr durr
Moj komp
 
Vejita's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Stančić
Postovi: 1,449
Citiraj:
Autor Vejita Pregled postova
Da je onda moguce natjerati tipa igre hard truck acros america i imati mjenjac od
18-19 brzina
To je bila shala da si probas vizualirati kako bi to bilo za mjenjanje , stvarno nisam tolika budala da to napravim
Vejita je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2008., 17:43   #27
kakakakakkakaka
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: 6ri67i67
Postovi: 14
a kako si ti to uspio napraviti od joystica
kakakakakkakaka je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2008., 18:17   #28
NJUNJO_HR
Premium
Moj komp
 
NJUNJO_HR's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb (Trešnjevka, kod placa)
Postovi: 673
malo OT
dobar stari NFS 5 Porsche, još ga i dan danas volim odigrati
__________________
PCE 100+kg demolition squad


LCD 19'' Philips 190P6 | Coolermaster Stacker ATX/BTX (STC-T01) Black | Corsair HX520

ASRock P55 Extreme | Intel i5 760 | G.Skill F3-12800CL7D-4GBECO 2x2GB | XFX 7950 GT 512MB DDR3

Benq DW1670 & Plextor PX-755A | WD Black 1TB (WD1002FAEX), WD Green 2TB (WD20EARS)

Creative SB Audigy Player SB0090 | TP-Link TL-WN651G

Microsoft Wireless Optical Desktop for Bluetooth (Miš i Tipkovnica) | Razer Copperhead (Green) | Genious KB-16e Black



___ <<< Enchantress >>> ___

Parts of watercooling:
Laing DDC-1 water pump
3x Magicool Extreme radiators
EK-Supreme-Acetal for CPU
EK-NF4 rev1.1 for chipset
EK-FC79 for GPU
EK-Multioption reservoir 400 + EK-Multioption RES Bottom Rev.2
& green tubes.

Loop:
rezervoar / pumpa / GPU / rad1 / NB / rad2 / CPU / rad3 / rezervoar

Par slikica iz galerije


H2O galerija

___ <<< ex Morgoth >>> ___

Parts of ex aircooling:
Celeron 420 | ASRock 4CoreDual-SATA2 | XFX 7900 GS 600M
Thermalright Ultra-120 Extreme for CPU lapped
Thermalright HR-05 IFX for chipset lapped
Thermalright HR-03 PLUS for GPU

Par slikica iz galerije


Lapping galerija
NJUNJO_HR je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2008., 18:43   #29
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
Svaka cast!!Ja bi sebi nešto takvo napravio ali kad nema nigdje neki dobar how to...Neki kažu da je dovoljan joystick i neki proggy i da bi trebalo raditi???Ako netko moze pojasniti kako to napraviti od obicnog joysticka neka pojasni ovdje ili meni na pp...
tech je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2008., 18:50   #30
Roso
Premium
 
Roso's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Split
Postovi: 691
Eh ljudi, ne znam kakvo je vaše iskustvo sa elektronikom, odnosno temeljima strujnog kruga "plus" i "minus". Svi smo spajali motoriće i žarulje na bateriju kad smo bili mali. To vam je prektički taj sistem. Napravit ovako nešto je poprilično jednostavno, pa ako ste baš zainetersirani a ne da vam se googlati mogu malo opširnije opisat. I ne treba nikakav program, većina današnjih igara podržava posebnu tipku za svaku brzinu.
Roso je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na