Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.08.2017., 20:14   #1
Nemesis777
Registered User
Moj komp
 
Nemesis777's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Zadar
Postovi: 60
(riješeno) Velik pad FPS-a nakon 1,5 min provedenih u igrama

Dakle ovaj veoma specifican i zanimljiv problem poceo mi se dogadati prije par dana nakon instalacije i pokretanja jedne odredene igre...

Problem je taj da nakon minut ipo provedenih u igri frame rate padne za nekih dobrih 30-ak FPS-a. No cim pomaknem mis ili pritisnem bilo koju tipku na tipkovnici frame rate se vrati u normalu, no samo da bi opet za nekih minutu pao za 30FPS-a. (Igram na gamepadu)
Ono sto je zanimljivo je da mi se sada to događa i u nekim igrama koje su mi do sada radile savrseno i bez ikakvih problema, no sada i u njima nakon minut ipo padne frame rate.
Ono sto je jos zanimljivije je da se to ne dogada u svim igrama vec samo u nekim, no sve te igre u kojima se to sad pocelo dogadati su radile do sada vise od pola godine od kad su bile prvotno instalirane bez ikakvog problema. Tipa od 15 igara koje imam instalirane problem se dogada na njih 7.

E sad meni nikakva pametna ideja ne pada na pamet do cega bi ovo moglo biti, ali mislim da nije do graficke, jer da je do nje pretpostavljam da bi problem bio na svim igrama i da bi problem bio konstantan. Pretpostavljam da s obzirom da igram na gamepadu, sto znaci da automatski ne diram mis i tipkovnicu se nakon minut ipo ne diranja nicega sistem prebaci u neki idle mod koji onda spusti radni takt ili procesora ili graficke ili memorije ili cega vec.... zasto se to sad odjednom pocelo dogadati nemam pojma.

Probo sam instalirati najnovije drivere (iako ako su igre radile na prijasnjem driveru bez problema onda znaci da nije do njega), obriso prasinu sa ventilatora graficke i procesora, probo reinstalirati iste te igre, neke tweakove u ssstemskim postavkama sam napravio koje sam naso na youtubeu gdje su ljudi imali slican ili isti problem no nista nije pomoglo, skeniro sam cili komp sa antivirusnim, Ccleanerom i Malwarebytesom i obriso sva sranja sto su ih nasli ali nikakve promjene...
Takoder sam testiro graficku i preko FurMarka, no tamo je takoder identican problem... Test ide bez ikakvog problema minutu ipo i tocno nakon minut ipo padne frame rate, kad pomaknem mis vrati se u normalnu, pa opet nakon minut ipo itd.... Temperature procesora i graficke je u redu...

Ako je imo iko slican problem ili ima neku ideju do cega bi moglo ovo cudo biti nek pomaze

Zadnje izmijenjeno od: Nemesis777. 14.08.2017. u 22:06.
Nemesis777 je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2017., 00:39   #2
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,273
Probaj stavit power settings na max performance i ubit screensaver.
Jesi cackao sto po biosu? Imas instaliran SETI ili nesto slicno?
Chuby je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.08.2017., 09:25   #3
Nemesis777
Registered User
Moj komp
 
Nemesis777's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Zadar
Postovi: 60
Citiraj:
Autor Chuby Pregled postova
Probaj stavit power settings na max performance i ubit screensaver.
Jesi cackao sto po biosu? Imas instaliran SETI ili nesto slicno?
To je jedan od tweakova koje sam vec probao napravit sa tim maximum performance ali nikakvog pomaka...
Nista nisam cackao po BIOSU ni nicemu :/

Jedino sto bi vrlo vjerovatno moglo biti je da mi je neki miner, virus, trojanac ili sta vec uslo i komp , ali mi ga antivirusni Ccleaner i Malwarebytes ne nalaze...
Jednom sam imo tako lazni steam.exe koji kad bi mi se pojavio u procesima bi mi digo CPU usage na 100% i tek kad bi ga ugasio u task manageru bi se vratio u normalu.. A pojavljivo se svako malo...
Taj steam.exe takoder nije antivirusni naso nego sam ga moro rucno naci i izbrisat s kompa... Vjerovatno je nesto slicno i s ovim, samo pitaj boga kako se zove i di se nalazi :/
Nemesis777 je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2017., 10:42   #4
Old.machine
Premium
Moj komp
 
Old.machine's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: ______
Postovi: 1,407
Ostavi komp neko vrijeme u mirovanju i prati koliki ti je GPU i CPU usage. Testiraj i periferiju, sjećam se da sam čitao da je prije bio problem da je Logitech gamepad znao stvarati slične probleme. Nisi slučajno mijenjao grafu, neku od Atia? Ako jesi onda je možda u pitanju Radeon Chill.
Old.machine je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2017., 11:45   #5
Nemesis777
Registered User
Moj komp
 
Nemesis777's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Zadar
Postovi: 60
Citiraj:
Autor Old.machine Pregled postova
Ostavi komp neko vrijeme u mirovanju i prati koliki ti je GPU i CPU usage. Testiraj i periferiju, sjećam se da sam čitao da je prije bio problem da je Logitech gamepad znao stvarati slične probleme. Nisi slučajno mijenjao grafu, neku od Atia? Ako jesi onda je možda u pitanju Radeon Chill.
Ostavio sam PC bio u mirovanju i pratio i temperature i usage i procese no sve je sasvim normalno... Usage CPU-a je 0% cijelo vrijeme osim kad nesto gejmam, radim, gledam.... ali i tada nije nesto visoko...

A neznam kako da testiram to sa gamepadom kad sa njim sve igram, skoro nikad nista na misu i tipkovnici A znam da i igram na misu i tipkovnici nebi se dogadao ovaj problem jer bi mis bio u kretanju pa se samim time i nebi javljalo ovo..

Nikakve komponente i graficku nisam minjo.
Nemesis777 je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2017., 22:35   #6
Nemesis777
Registered User
Moj komp
 
Nemesis777's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Zadar
Postovi: 60
Ok evo novi update....
Dakle osim sto se problem dogada u pojedinim igrama, vidim da problem postoji i kod gledanja videa, odnosno streamanja...
Sad upravo streamam jednu utakmicu preko VLC Playera i ista stvar, nakon minutu ipo padne frame rate samog videa, kad pomaknem mis vrati se u normalu...
Filmovi koje gledam preko defaultnog GOM Player nemaju taj problem...

Sad stvarno vise ne kuzim u cemu je stvar... Ali da bi ruku u vatru da mi je neki virus usa u komp pod nekim odredenim imenom se zavuka u neki folder i sad ga triba manualno naci a pitaj boga di je i kako se zove... Ili to ili je do graficke, CPU-a ali nikakve naznake nema da je do toga jer su temperature i Usage tih komponenata sasvim u redu.

EDIT: iako kolko citam malo po netu ljudi koji imaju isti ili slican problem sve vise pocinjem sumnjat da je ipak do graficke, iako neznam sto...
Jedan je napiso da kad je probo maknut primarnu graficku i gledat, igrat preko integriranje, problema vise nije bilo :/
Takoder vecina ih je napisala da se problem ne pojavljuje dok je task manager upaljen. Nisam jos tu opciju isprobo, no upravo sad cu.

EDIT: Ok ovo sa task managerom u pozadini stvarno funkcionira, i kod igara i kod videa... Znaci kad je task manager upaljen u pozadini niti jedna igra od onih kojima se rusija frame rate se to nije dogodilo i rade sasvim uredno ko i prije tog problema, takoder i video... Koji vrag?????

Zadnje izmijenjeno od: Nemesis777. 15.08.2017. u 22:54.
Nemesis777 je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2017., 23:26   #7
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Je si li iskljucio Xbox game DVR?
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2017., 00:38   #8
Nemesis777
Registered User
Moj komp
 
Nemesis777's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Zadar
Postovi: 60
Citiraj:
Autor Rain Man Pregled postova
Je si li iskljucio Xbox game DVR?
Jesam.

Ali evo da javim da je problem napokon rijesen...
Skinija sam Kaspersky Virus removal tool i detaljno skenira cili komp... (Neznam zasto ali bija sam uvjeren da je skeniranje Ccleanerom i Malwarebytesom bilo dovoljno) no ocito nije i kaspersky mi je iskopa neki random virus, miner, spyware, stavec.
Njega sam izbrisa i testira komp odma u igrama i Furmarku da vidim jel radi i nema vise nikakvog trzanja, ni nakon 15 min...
Dalje od 15 nisam testira ali prije bi uvik nakon tocno jedne ipo minute se to pojavilo tako da racunam da je to napokon sad rjeseno

Drago mi je da ipak nije problem do graficke ili nekog hardwarea.
Sad mogu mirno leci, i nadam se da se problem nece ponovit
Nemesis777 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na