Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Novosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.02.2014., 20:18   #1
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
AMD Catalyst 14.2 beta

Op op,evo novih drivera
esc je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2014., 22:09   #2
elzel
Premium
Moj komp
 
elzel's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zlatar Bistrica
Postovi: 748
Instaliral, napokon u Battlefield 4 na mojoj konfi nema sound loopa u beskonačnost!
elzel je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.02.2014., 22:29   #3
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Citiraj:
Autor elzel Pregled postova
Instaliral, napokon u Battlefield 4 na mojoj konfi nema sound loopa u beskonačnost!
nikad me nije zezao taj sound loop,znalo je nestajat zvuka ali se nije rušilo koliko znam zbog zvuka
morate u control panelu maknut kvačice sa allow aplic. to take exc. control....,isključit integrušu u biosu ako imate diskretnu...
mislim ima tih predradnji more,neznam ni ja sve
esc je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2014., 22:37   #4
elzel
Premium
Moj komp
 
elzel's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zlatar Bistrica
Postovi: 748
ma ja sam sve to napravil, 2 zvučne probal, update sve za igri, nikad ništa do ove bete...
elzel je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2014., 22:56   #5
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ja sam morao stavit tu betu da bi uopće upogonio 290x... mislim mogao bi sad napisat mini-roman kaj sam danas prošao sa tim superiornim softverom, ali ću biti fanboy i hejter.

suma-sumarum grafa je na oglasniku, toliko o tome.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2014., 01:39   #6
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ja sam morao stavit tu betu da bi uopće upogonio 290x... mislim mogao bi sad napisat mini-roman kaj sam danas prošao sa tim superiornim softverom, ali ću biti fanboy i hejter.

suma-sumarum grafa je na oglasniku, toliko o tome.
Ti si čudo prirode stvarno kad je tvoj omiljeni predmet mržnje u pitanju....
Ta 290ka ne radi sa 13.12 driverima ko i svom ostalom normalnom svijetu?

Btw, ontopic - kad idete na custom install da li vam kao i meni stoji da je driver isti kao i na 14.1?
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2014., 08:37   #7
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ja sam morao stavit tu betu da bi uopće upogonio 290x... mislim mogao bi sad napisat mini-roman kaj sam danas prošao sa tim superiornim softverom, ali ću biti fanboy i hejter.

suma-sumarum grafa je na oglasniku, toliko o tome.
koji si ti hejter nevjerojatno,fanboy isto
kako su ti umjesto 280X dali 290X??
dobio si odličnu grafičku,najbolju moguću i ti je prodaješ

nikad nisam imao problema sa amd driverima i softwerom,instalirao i sve ok,prvo treba nać odgovarajući driver a ne stavit bilo koji
aj napiši baš šta si sve prošao
esc je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2014., 10:07   #8
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ne da mi se sve opisivati jer će ispast flejm, ali kao što rekoh grafa je na oglasniku i neka se netko drugi igra sa njom.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2014., 10:21   #9
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ne da mi se sve opisivati jer će ispast flejm, ali kao što rekoh grafa je na oglasniku i neka se netko drugi igra sa njom.
zašto bi bio flejm,fino napišeš šta si sve radio
esc je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2014., 10:28   #10
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ma ono što trubim konstantno... loši drajveri koji očito u suradnji sa drugom arhitekturom čipa ili šta već je rade još lošije.

ne da mi se stvarno više...
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.02.2014., 11:54   #11
virus1
Premium
Moj komp
 
virus1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 495
Pozz svima =)
Koliko čitam tu nemogu vjerovati da syss ima toliko problema oko AMD/ATI, kod mene, a bavim se inače računalima i HW, problemi su uvijek bili postojeći ako je defektna grafa bila inače sve bi radilo ko iz puške, tu i tamo malo tweekanja po driverima ali mozda 1 od 100 igara, i to neovisno dali se radi o ATI ili Nvidia.
Isto tako vidim neke buni kako je čovijek uspio dobiti 290x za 280x, ili sam krivo shvatio lol, ali koliko vidim u opisu imao je čovijek 2x280x, nema šanse da je dobio 1 za 1, ako jesi PM me kolega plz da vidim di toga ima =).
Vidim da nemaš više živaca i u neku ruku te shvaćam ali ja bi u najgoru ruku reinstall OS-a jer ko zna šta bi se moglo klati, ima sada o toj temi 100 načina kako i šta ali nebi se odrekao te grafe samo tako =)
Čitao sam da si sa ovima prije imao problema sa HDMI, meni je to nevjerovatno da nemas sreće, ja vrtim igru preko 24 incha, a preko HDMI curka gleda film isto s kompa, svaki ima zasebno zvuk sve radi perfektno (u pitanju 7950) jednostavno sorry ali ovo sve zvuči kao neki Murphy.
virus1 je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2014., 12:45   #12
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
nema to veze niti sa kompom niti sa trenutnom instalacijom, štoviše u event vieweru nećeš ni vidjet da se spominje bilo koja komponenta vezana za grafu.

1 za 1 je bilo

evo u kratkim crtama jučerašnja zapažanja od 17:30 - 21:30 dok je nisam poslao u oglasnik.

- staviš grafu na zadnju službenu verziju ccc-a nakon vađenja 280x i dobiješ instaliran standard vga adapter, pokreneš ccc i veli ti da nemaš ati hardver u kompu
- reboot i nađe ga i unatoč tome što je nova grafa primjeni oc postavke sa stare i freeza se i ugasi sve ekrane
- pokušavaš na sve načine da se dobije i jedino možeš vga mode i onda radi, pališ ccc da smanjiš taktove, on opet primjenjuje oc postavke koje su bile prije freeza i onda freeze
- safe mode i izbacuješ ccc iz startupa, normal win ne pališ naravno ccc nego uninstaliraš drivere i nakon restarta ih ponovo instaliraš
- ako clockaš preko granice kartice isto freeze, drajveri se ne recoveryaju nego radiš korak iznad ponovo
- kod klokanja u dotičnoj beta verzija ima dva polja u postocima, jedno je oc gpua, drugo je power target, povećanja su 0.1% i nemreš držat da to raste nego klikaš ko debil 800 puta, ako pak ideš upisivat postotak tipa 5% onda to shvaća kao prvu brojku od dvije znamenke i baca te na 42% što je maximum, zadnju znamenku ne možeš uopće editirati

mislim onak zvali su win95 i tražili svoje fičre natrag... ko da radim na matsonic mbo, a ne na kartici od 5k kn, mislim ovo sve gore se nemre ni na ssd sistemu odraditi ono u 10 minuta, to sve prokleto traje.

pustio da majna preko noći (od 2h nadalje) i išao sam na wc oko 5h i dočekao me bsod kao šlag na torti.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2014., 12:49   #13
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Citiraj:
Autor virus1 Pregled postova
Pozz svima =)

Isto tako vidim neke buni kako je čovijek uspio dobiti 290x za 280x, ili sam krivo shvatio lol, ali koliko vidim u opisu imao je čovijek 2x280x, nema šanse da je dobio 1 za 1, ako jesi PM me kolega plz da vidim di toga ima =).
ja koliko znam syss je rekao da je poslao samo jednu na reklamaciju i da kad dobije neku drugu da im tek onda nosi i ovu drugu
onda je očito dobio 1 za 1
ove dvije je platio 6000kn kako tvrdi da bi na kraju dobio 290x za dvije 280x,tu bi izgubio do 2000kn,to nitko nebi pristao
esc je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2014., 13:16   #14
virus1
Premium
Moj komp
 
virus1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 495
Citiraj:
Autor esc Pregled postova
ja koliko znam syss je rekao da je poslao samo jednu na reklamaciju i da kad dobije neku drugu da im tek onda nosi i ovu drugu
onda je očito dobio 1 za 1
ove dvije je platio 6000kn kako tvrdi da bi na kraju dobio 290x za dvije 280x,tu bi izgubio do 2000kn,to nitko nebi pristao
Pozz, pa zato baš i kažem, tj više sam pitao, jer bilo kako okreneš razlika je u cijeni, neznam na koju foru, zato sam i rekao ako ima volje nek me PM =) 1 za 1 je razlika isto preko 1000kn kako di i više, iskreno nisam išao istraživati u kunu. Ajde ako je uzeo te asusice za 3k KN komad (overpriced ASUS u RH) onda 1 za 1 u trenutnom stanju realna zamjena za istu ili 290 čistu ali već 290X i to ASUS koja je kao što si rekao 4k KN je Uber trampa

Vjerovatno su mu vidjeli pogled pri ulasku na RMA haha, rekli evo frende, mislim koliko nezdovoljan kupac moraš biti da samo tako dobiješ cijenovno 2 ranga skuplju grafu.

PS tek kasnije sam uočio odgovor od kolege syss =) reci onda kako , kako 1 za 1, ovo je najbolja trampa koju sam ikada imao prilike vidjeti u RH stvarno ovo je za knjigu pohvale tko god ti je to napravio /živio

Inače ja prvo napravim uninstall stare grafe naravno preko AMD softwarea, onda prije restarta i gašenja kompa još dvije stvari, ručno maknem grafu iz device managera + po potrebi driver sweeper ako se radi o drugom modelu grafe bez obzira što je ta serija i isto godište/nebitno, e i da pobrišem isto AMD folder kreiran od strane drivera kada se pokrene exe pa one extracta sve u c:AMD/ATI, a on ostane uvijek tu.
Nakon toga gasim komp, vadim staru stavljam novu grafu, ona naravno povuče najčešće generičke od winsa drivere a nekada povče iz registrija stare vrijednosti što zna sjebat situaciju, zato je driver sweeper ok.
Nakon toga skinem zadnje drivere i instaliram novu grafu, nakon toga naravno restart kompa.
Ono što sam isto primjetio i moram se svakako složiti a to je AMD overdrive u CCC a to govno obavezno disable, tj da budem precizniji, AMD overdrive nikako enable i odmah u MSconfigu maknuti da se CCC diže uopće, jer je goli k...c i kolje se sa svim drugim što korisnik koristi, iskreni imam najbolja iskustva trenutno sa Sapphire Trixx-om i tu se zezam sa grafom i OC-om, kao što i drugi govore MSI Afterburner se pokvario i ne radi baš dobro sa svim karticama.
Ukoliko koristite i Trixx i CCC AMD overdrive, CCC će overwrite postavke iz trixxa i zbrljati frekvencije pri podizanju sustava, neki to riješavaju da stave Trixx da se podiže sa delay-em, međutim moje iskustvo je da je bolje staviti da se uopće ne pokreće CCC jer od tamo jako malo stvari koristim,....

Zadnje izmijenjeno od: virus1. 26.02.2014. u 13:42.
virus1 je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2014., 13:18   #15
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
nema to veze niti sa kompom niti sa trenutnom instalacijom, štoviše u event vieweru nećeš ni vidjet da se spominje bilo koja komponenta vezana za grafu.

1 za 1 je bilo

evo u kratkim crtama jučerašnja zapažanja od 17:30 - 21:30 dok je nisam poslao u oglasnik.

- staviš grafu na zadnju službenu verziju ccc-a nakon vađenja 280x i dobiješ instaliran standard vga adapter, pokreneš ccc i veli ti da nemaš ati hardver u kompu
- reboot i nađe ga i unatoč tome što je nova grafa primjeni oc postavke sa stare i freeza se i ugasi sve ekrane
- pokušavaš na sve načine da se dobije i jedino možeš vga mode i onda radi, pališ ccc da smanjiš taktove, on opet primjenjuje oc postavke koje su bile prije freeza i onda freeze
- safe mode i izbacuješ ccc iz startupa, normal win ne pališ naravno ccc nego uninstaliraš drivere i nakon restarta ih ponovo instaliraš
- ako clockaš preko granice kartice isto freeze, drajveri se ne recoveryaju nego radiš korak iznad ponovo
- kod klokanja u dotičnoj beta verzija ima dva polja u postocima, jedno je oc gpua, drugo je power target, povećanja su 0.1% i nemreš držat da to raste nego klikaš ko debil 800 puta, ako pak ideš upisivat postotak tipa 5% onda to shvaća kao prvu brojku od dvije znamenke i baca te na 42% što je maximum, zadnju znamenku ne možeš uopće editirati

mislim onak zvali su win95 i tražili svoje fičre natrag... ko da radim na matsonic mbo, a ne na kartici od 5k kn, mislim ovo sve gore se nemre ni na ssd sistemu odraditi ono u 10 minuta, to sve prokleto traje.

pustio da majna preko noći (od 2h nadalje) i išao sam na wc oko 5h i dočekao me bsod kao šlag na torti.
Ček, ti si oc-ao grafu putem catalysta, napamet, bez diranja u voltažu, i onda su ti driveri krivi jer se freeza?
Ahahahahahhahahahhaha, pcocnvidiaboyguru (NHF, morao sam)

Vidim i ovo spominjanje 'preko granice' pa freeze gpua - to ti je samo znak da nema dovoljno struje za toliki oc. Rješenje sam ti napisao ispod.
Sve ovo napisano nema ama baš nikakve veze s driverima.

Idući put si instaliraj msi ab, unlockaj voltage control i oc-aj to kak spada, ako već tako moraš oc-at najjaču single gpu grafu u amd ponudi....

Inače, za prtljat po tome, podesiš željeni clock gpu-a, memorije, mild dizanje voltaže pa 3dm13, ako je sve kak treba, bench će proći bez artefakata i do kraja, bilo što da nije u redu, scrashat će se ili freezat, zavisno jel nakrkana memorija previše ili gpu bez dosta V.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2014., 13:27   #16
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
pazi sys nezna konfigurirat grafičku,drivere itd.,dobije vrh vrhova 290x za 280x i još se žali i plače
esc je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2014., 13:51   #17
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Citiraj:
Autor virus1 Pregled postova

Inače ja prvo napravim uninstall stare grafe naravno preko AMD softwarea, onda prije restarta i gašenja kompa još dvije stvari, ručno maknem grafu iz device managera + po potrebi driver sweeper ako se radi o drugom modelu grafe bez obzira što je ta serija i isto godište/nebitno, e i da pobrišem isto AMD folder kreiran od strane drivera kada se pokrene exe pa one extracta sve u c:AMD/ATI, a on ostane uvijek tu.
Nakon toga gasim komp, vadim staru stavljam novu grafu, ona naravno povuče najčešće generičke od winsa drivere a nekada povče iz registrija stare vrijednosti što zna sjebat situaciju, zato je driver sweeper ok.
Nakon toga skinem zadnje drivere i instaliram novu grafu, nakon toga naravno restart kompa.
Ono što sam isto primjetio i moram se svakako složiti a to je AMD overdrive u CCC a to govno obavezno disable, tj da budem precizniji, AMD overdrive nikako enable i odmah u MSconfigu maknuti da se CCC diže uopće, jer je goli k...c i kolje se sa svim drugim što korisnik koristi, iskreni imam najbolja iskustva trenutno sa Sapphire Trixx-om i tu se zezam sa grafom i OC-om, kao što i drugi govore MSI Afterburner se pokvario i ne radi baš dobro sa svim karticama.
Ukoliko koristite i Trixx i CCC AMD overdrive, CCC će overwrite postavke iz trixxa i zbrljati frekvencije pri podizanju sustava, neki to riješavaju da stave Trixx da se podiže sa delay-em, međutim moje iskustvo je da je bolje staviti da se uopće ne pokreće CCC jer od tamo jako malo stvari koristim,....
Trixx sad i meni radi perfektno za zadnjom verzijom,inače AMDOverdrive od nedavno po defaultu nema kvačicu na Enable GraphicsOvedrive jer mi je to prvo štta provjerim kad instaliram nove drivere,da je to isključeno
hvala za msconfig,to još nisam znao
esc je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2014., 14:04   #18
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
nemojte se hvatati oc-a, nego se uhvatite toga da se komp freeza i driver se ne vrati na default što nit je bio problem na 280x niti na nvidijama jer je to glavni problem.

@esc... nećemo se tako razgovarati pošto niti znaš mene niti znaš moj životopis, ok?

edit: lijepo je da si u zimu gospodnju 2014 godine saznao da msconfig
syss je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2014., 14:15   #19
Brain32
Premium
Moj komp
 
Brain32's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 498
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ne da mi se sve opisivati jer će ispast flejm, ali kao što rekoh grafa je na oglasniku i neka se netko drugi igra sa njom.
Ja te npr. potpuno razumijem, zadnja nVidia mi je bila AGP 6800, ali bome za crvendaće stvarno više nemam živaca...vidjet ćemo što me čeka sa druge strane, možda i vrlo uskoro...
Brain32 je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2014., 14:54   #20
morbid_angel
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Tokyo
Postovi: 196
Sretno vam bilo... Od svojeg susreta s Quadro serijom (FX 1500M) bježim od nvidie. Trenutno radi relativno OK na linuxu, na windowsima "radi"
S AMD-om još nisam imal frke koje sam imal s tim zlom od Quadro grafičke i imaginarnim supportom od nvidie.
Al... Nije to toliko bitno za ovu temu... Zanima me, jel možda s ovim driverima 7970 dobila support za mantle?
morbid_angel je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2014., 15:35   #21
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
nemojte se hvatati oc-a, nego se uhvatite toga da se komp freeza i driver se ne vrati na default što nit je bio problem na 280x niti na nvidijama jer je to glavni problem.
Pa čega da se 'hvatam' kad nisi napisao da se komp freeza na stocku, nego kad clockaš grafu putem ccc-a -.-
Ako se freeza na stocku, to je drugi par čarapa, onda je nešto neispravno, no ja to tako nisam pročitao.
Ako se freeza jer ti 'lovi' postavke od 280x, to je zbog tog 'naprednog' oc-anja u ccc-u.
Ne može se driver resetirat ako si oc-ao sa nedovoljno napona, jednostavno to rezultira freezom cijelog kompa.
Baš sam jučer malo testirao te scenarije - previše oc-a samo gpu-a, pukne driver i prekine se 3dm, previše oc-a memorije, freeze kompa, dizanjem napona za gpu do razumnih voltaža (1.30), diže se prag (maksimalni stabilan clock) prije pucanja drivera. Dizanjem napona za memoriju (minimalnim jer nit mi je volja niti potreba izvlačit zadnje atome grafe), isto se malo pomakla granica prije freeza usred 3dčmarka. Logično sasvim; freeza se kad se pretjeruje s memorijom jer se napuni, a takt joj je nestabilan, pa umjesto da se isprazni, freeze.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2014., 15:37   #22
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Ne može se driver resetirat ako si oc-ao sa nedovoljno napona, jednostavno to rezultira freezom cijelog kompa.
naravno da može, nvidia to radi bez problema kao i 280x koja se u 9 od 10 slučajeva dobije natrag bez potrebe za power gumbom.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2014., 15:40   #23
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
naravno da može, nvidia to radi bez problema kao i 280x koja se u 9 od 10 slučajeva dobije natrag bez potrebe za power gumbom.
Eto, šta da ti kažem, napisah ti da sam sinoć testirao sve scenarije iz čiste znatiželje, i u 10 od 10 pokušaja, svaki put je bio freeze ako je mema previše dignuta, bez diranja u voltažu iste.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2014., 15:43   #24
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
oke na tvojoj... ja ti pričam sad već na 3. atiju iste generacije i 5 nvidia različitih što generacija što modela.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2014., 15:45   #25
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
oke na tvojoj... ja ti pričam sad već na 3. atiju iste generacije i 5 nvidia različitih što generacija što modela.
A ništa, pošalji meni te neispravne atije, kad već ne znaš složit da rade, kupit ću ti ja 1 ispravnu nvidiu da nam ne budeš više glavni mučenik foruma
U biti, ne moram ni kupit, imam u ladici jednu pasivku, taman za tebe, da te odvikne od silne buke uzrokovane atijem u kejsu
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2014., 15:47   #26
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ama nema tu slaganja, nije to getriba pobogu... stvar je do drivera što je jasno ko kuća kad dobiješ famozni loop-brum kroz zvučnike i crni ekran.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2014., 15:49   #27
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ama nema tu slaganja, nije to getriba pobogu... stvar je do drivera što je jasno ko kuća kad dobiješ famozni loop-brum kroz zvučnike i crni ekran.
Ponavljam pitanje, treći put
Na stocku ili kad oc-aš cccom?
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2014., 15:53   #28
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
kad ocaš.

ne vjerujem da ccc ima ikakve veze s tim jer je driver taj koji krkne i čisto sumnjam da radim to sa nekim drugim alatom taj alat će izvuć sam driver iz govana.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2014., 15:57   #29
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
kad ocaš.

ne vjerujem da ccc ima ikakve veze s tim jer je driver taj koji krkne i čisto sumnjam da radim to sa nekim drugim alatom taj alat će izvuć sam driver iz govana.
Jesi očistio za početak sve sa DDU?
http://www.wagnardmobile.com/DDU/

Meni ovo smrdi da se kod tebe sve uneredilo. Imao sam isti problem sa pucanjem drivera prilikom kemijanjem sa downgradeom i sl. pa sam s tim alatom počistio sve (prvo se, naravno, napravi normalan uninstall svega) i od onda je sve ok.

A ocanje i rušenje... Zaboravi na to, prvo sredi sve kako treba.
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2014., 16:01   #30
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
kad ocaš.

ne vjerujem da ccc ima ikakve veze s tim jer je driver taj koji krkne i čisto sumnjam da radim to sa nekim drugim alatom taj alat će izvuć sam driver iz govana.
Ima velike veze, jer oc-anje iz ccc-a je smijeh, em je neprecizno, em ne podržava dizanje voltaže, em ne radi kak treba samo po sebi.

Ponavljam, opet, ako se misliš 'bakćat' sa oc-anjem, stavi msi ab, unlockaj voltage control i ocaj kak spada, ovo iz ccc-a je nula bodova....

Citiraj:
Autor Bluzer Pregled postova
Jesi očistio za početak sve sa DDU?
http://www.wagnardmobile.com/DDU/

Meni ovo smrdi da se kod tebe sve uneredilo. Imao sam isti problem sa pucanjem drivera prilikom kemijanjem sa downgradeom i sl. pa sam s tim alatom počistio sve (prvo se, naravno, napravi normalan uninstall svega) i od onda je sve ok.

A ocanje i rušenje... Zaboravi na to, prvo sredi sve kako treba.
Bravo za post.
Zaboravih uopće u ovom cirkusiranju pitat ga jel uopće poštivao izričitu napomenu za 14.1 i 14.2 da se prije svake instalacije deinstalira totalno raniji driver.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na