Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.06.2010., 20:30   #1
tupan
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2
Preinstalacija sustava

Ovak ljudi, treba mi pomoć, zapao sam u jednu jako tešku situaciju iz koje fakat ne znam kako izaći.
Prije par mjeseci podijelio sam memoriju na diskove C i D, D mi zauzima 7-8 Gb, baš koliko mi treba za Win. XP, a C ima 30-40 Gb.
I uglavnom, instalirao sam XP na D disk, sad kaj mi se dogodilo je to da mi je kompjuter nakon nekog vremena usporio, pa sam slučajno instalirao novi windows na C disk.
Nastavio sam koristiti taj windows sa C diska, ali prije par tjedana pokupio sam virus i srušio mi se windows sa C diska, ali mi pri paljenju kompjutera nudi da biram windows, ako odaberem onaj sa C diska ne mogu uć (srušen je), a ako odaberem onaj sa D diska, spor je i treba mu dugo vremena da se upali, i sporo radi.

Sad kad sam objasnio problem, trebam pomoć. Želio bih da mi ostane podijela na Ci D disk. Da mi D disk bude disk za windows, a ovaj za ostale podatke. Pitanje: Kak' da se riješim tog windowsa sa C diska, a ovaj sa D preinstaliram? Posudio sam od frenda USB, i namjeravam prebacit sve podatke koji mi trebaju. Molim pomoć i savjete. Zaglibio sam.
tupan je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2010., 20:42   #2
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Prebaci podatke na stick, i prije instalacije formatiraj c i d i onda si stavi windowse gdje hočeš
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.06.2010., 20:44   #3
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Ne kuzim u cemu je problem, pa ponovno ubaci XP instalacijski CD, znaci bootaj sa njega, u toku instalacije ce ti pokazati C i D particije, obrisi obje i ponovno ih napravi i formatiraj, na jednu stavi XP i gotovo, vec si to sve radio pa napravi opet.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2010., 16:40   #4
Dr.Zlo
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 40
prvo spremis to sto ti treba

i kad bootas setup od windowsa doci ces do djela di ces vidjet te diskove
i opis da mozes brisat te djelove, formatirat i sto vec
e sad mozes ostavit kako je i formatirat jedan i drugi i stavit na d Windows
ili pobrisat oba djela pa stavit da ti c bude tih7-8GB a d ostatak pa na c instalirat
uglavnom sve kroz setup napravis i dalje instalaciju do kraja provedes

nadam se da sam bar malo pomogo
Dr.Zlo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na