Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Novosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.09.2009., 05:03   #61
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Tko ti ih ovako brani zašarafiti


Ja uglavnom sada gledam ponudu i brzo ću ubost kakav ION, a onaj ASRock mi je primamljiv (iako sam se opirao ASRocku).
Ma, imam lijepo kučište koje je čak prošlo "mama test" za dnevni boravak Kaj nije baš tako lagano hehe

Ali mislim bi mi za svoju sobu dobro došlo tak nekaj. Čisto jer bi mi dualcore atom bio za svakodnevni rad i više nego dovoljno. A mislim da bi mi monitor to mogao izdžati bez pol beda, ipak je dovoljno čvrsta mrcina Samo da ovo već dođe jednom sa povoljnom cijenom!
  Reply With Quote
Staro 18.09.2009., 08:07   #62
ante2
Premium
Moj komp
 
ante2's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,300
Jel samo ja to vidim ili mi se pricinja ali evo jos jedan model (ovaj puta od LG) sa jednojezgrenim Atom 230 procom ???
Pa sta je toliko jeftiniji jednojezgreni Atom od dvojezgrenog, da svi rade svoja racunala sa jednojezgrenim ???
Jer ako malo pogledate rivjue, a i zdrava logika sama kaze, jednojezgreni proc je slab, dobro ni dvojezgreni nije neka snaga ali, npr jednojezgreni se zna mucit sa flesch animacijama i videom koji graficki proc ne enkodira preko sebe.
Tako da mi se cini, da je kupovina jednojezgrene Atom 230 i Nvidia ION kombinacije bacanje para ako ste imalo zahtjevniji korisnik.
__________________
MSI Z77 MPower
Intel i5 3570K @4,2GHz, NOCTUA NH-U12S
Gigabyte GTX 1070
DDR3 16GB (4x4GB) 1600Hz Corsair Vengeance
Carbide Series Air 540, Corsair RM750i
CREATIVE LABS X-Fi Titanium-Kingston HyperX Cloud
DELL U2515H
Synology DS413

Zadnje izmijenjeno od: ante2. 18.09.2009. u 16:05. Razlog: Gramaticko semanticke korekcije :-)
ante2 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.09.2009., 08:18   #63
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Čini ti se dobro.

S obzirom koliku potrošnju ima chipset, odnosno cijela konfiguracija u odnosu na sami procesor, ja bi striktno radio samo dvojezgrene, te ubacio i cetverojezgreno u produkciju. Samo sa tim bi mogao doslovno osvojiti apsolutno cijlo low range trziste, a tek u kombinaciji sa skoro nikakvim zagrijavanjem/velicinom/bukom. divota.
  Reply With Quote
Staro 18.09.2009., 08:46   #64
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Mene zanma jedna stvar, posto dosad nisam imao iskustva s tim: VESA mount.

Dakle, da li pase na sve monitore ili ne ? Odnosno, kako se montira taj mount, da li treba sarafiti na monitor ili nesto drugo ?
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2009., 10:42   #65
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 18.09.2009., 13:06   #66
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Čini ti se dobro.

S obzirom koliku potrošnju ima chipset, odnosno cijela konfiguracija u odnosu na sami procesor, ja bi striktno radio samo dvojezgrene, te ubacio i cetverojezgreno u produkciju. Samo sa tim bi mogao doslovno osvojiti apsolutno cijlo low range trziste, a tek u kombinaciji sa skoro nikakvim zagrijavanjem/velicinom/bukom. divota.
Ma samo bi i išao na dualcore, jer je atom sam po sebi slab (iako dobro radi u EEEPCu). Što se tiče 4 jezgre, mislim da baš i neće tako brzo, a mislim da bi profit u ovakvoj situaciji bio malen. Prvenstveno je za multimediu i surfanje, tako da tu dc i 9400 mogu sve odraditi

Mene najviše veseli što je fanless i malih dimenzija.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2009., 15:04   #67
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
To se odnosi na mountanje LCDova na zidove i slicno. Mene zanima mount kojim bi se nettop stavio iza LCD-a.

Da li svaki LCD podrzava taj mount koji dolazi sa odredjenim nettopom ili ne...
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2009., 16:49   #68
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
All Revos sport four USB 2.0 ports, integrated 802.11b/g Wi-Fi, Gigabit Ethernet, a four-in-one memory card reader, VGA, HDMI 1.3 and eSata connectors.
They will ship with a desktop stand and a Vesa monitor mounting kit.


Koliko vidim za sada nije bilo posebnih problema s montazom na LCD monitore ... jedino su (na LCD-u) potrebne one standardne wall-mount rupice za 4 vijka.
__________________
The Secret ...
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2009., 07:21   #69
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
Koliko vidim za sada nije bilo posebnih problema s montazom na LCD monitore ... jedino su (na LCD-u) potrebne one standardne wall-mount rupice za 4 vijka.
To te pitam !
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2009., 18:22   #70
gamer
dark seraphim
Moj komp
 
gamer's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 774
Jel zna netko kad ce to vise kod nas?

Cekam vec preko mjesec dana neki atom 330 + ion mbo ili cijelu konfu, a nema niceg osim Asrocka...
gamer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.10.2009., 14:44   #71
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Nije Zotac iz naslova ali evo ASUS se pridružio: Review AT3N7A-I & ASUS AT3N7A-I
Još da su ubacili pretvarače tj. rješili napajanje za 12 - 16V cigla na žici bila bi prava stvar.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 16.10.2009., 15:00   #72
Skorn
Premium
Moj komp
 
Skorn's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 604
Citiraj:
Autor gamer Pregled postova
Jel zna netko kad ce to vise kod nas?

Cekam vec preko mjesec dana neki atom 330 + ion mbo ili cijelu konfu, a nema niceg osim Asrocka...
što fali Asrocku?
__________________
~ Reductio ad Absurdum ~

igre za PS ONE / PS2 koje me zanimaju
Skorn je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2009., 15:10   #73
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Nije Zotac iz naslova ali evo ASUS se pridružio: Review AT3N7A-I & ASUS AT3N7A-I
Još da su ubacili pretvarače tj. rješili napajanje za 12 - 16V cigla na žici bila bi prava stvar.
A morali su ga malo zasrat. Izgleda ok ali fali fanless cigla kako i sam spomenio.
Citiraj:
Integrated graphics card is NVIDIA 9300 and supports DirectX 10 and HD video reproduction.
Definitivno je bolji ASRock.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2009., 23:17   #74
gamer
dark seraphim
Moj komp
 
gamer's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 774
Citiraj:
Autor Skorn Pregled postova
što fali Asrocku?
Ama bas nista, osim kaj je odd slim...meni treba 3.5".
gamer je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2009., 00:04   #75
Ivan_1
Premium
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Duga Resa
Postovi: 823
Kako stvari stoje izgleda da nece tako skoro Zotacovi modeli stici kod nas...
Ono sto ja vec jedno vrijeme razmisljam je narudzba preko ebaya.
Pa ako netko ima iskustva s kupovinom te ploce i zna tko ju ima najpovoljnij neka napise.
Mozda da se dogovori kakva narudzba vece kolicine da se umanji teret carine. Ako se nade neki broj zainteresiranih kupaca iz ZG i okolice, ja bih iz Karlovca drage volje dosao u ZG po svoju robu ako bude interesa.
Ivan_1 je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2009., 14:56   #76
Juggernaut
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Varaždin, Bronx
Postovi: 1,097
Mogao bih ja ubost jos jednu Mini ITXnjacu budem oko Božića kupovao pa se čujemo odn. ako bude još zainteresiranih ; carina je sređena onda za to
Juggernaut je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2009., 15:19   #77
JozicA
Vozi Miškoooo!!!
Moj komp
 
JozicA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Svuda okolo / EU
Postovi: 1,404
Eto ja susjedu slozio isto jedan mali polu komp samo za net i surfanje,nije uzeo Asrockov ION jer na njegovom kucistu nema odnaprijed citac SD kartica i dodatnih USB portova,a nista slicno kod nas u HR nigdje nije nasao, a ovo smo bas neki dan sve poslagali i on je prezadovoljan, a cijena prava sitnica, uzeli smo Linkworld 820-01B-C2221 kuciste, ima napajanje na zici od 65W, jedan dodatni 6cm ventilator unutar kucista, sprijeda 2 usb, microfon, izlaz za zvucnike, citac SD/MMC kartica, unutar kucista stane 1 2.5" hdd i 1 slim dvd/rw za laptope, a ja sam mu ubacio jedan sata II 3.5" od 160GB (imao ga je od prije) jer mu DVD netreba trenutno, plocu smo uzeli Asrock A330GC, a radi ko sat, ubacili unutra jos i 2 x 1GB ddr2 i stavili WinXP, kad ga upalis ne cujes ga (jer smo iskljucili dodatni 6cm ventilator,malo prebucan za njegov ukus), vecinu podataki si prebacuje preko SD ili usb sticka pa dvd zato nije ni stavljao, spojio se preko GbLAN na adsl net, USBa ima ukupno 6komada, cetiri na mbo a dva odnaprijeda na kucistu, taman sto mu i kako mu treba, a sve ga kostalo oko 850kn jer je ram i hard imao od prije... po mom misljenu te miniITX kombinacije su super stvar... a i sve sam misljenja da ce mi osobno iduci komp biti u tom nekom rangu ...
JozicA je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2009., 21:23   #78
Ivan_1
Premium
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Duga Resa
Postovi: 823
Citiraj:
Autor Juggernaut Pregled postova
Mogao bih ja ubost jos jednu Mini ITXnjacu budem oko Božića kupovao pa se čujemo odn. ako bude još zainteresiranih ; carina je sređena onda za to
evo ja sam zainteresiran, mali problem je sto si iz Varazdina pa bi to ako bi bilo moguce islo postom do mene. jedino ako nekom potencijalnom kupcu iz ZG nije problem otici do Varazdina pa uzme i moje pa ja potom lakse potegnem do ZG, suradnja je bitna
zainteresirani se neka jave, da vec sad znamo bar koliki broj ljudi bi bio.
Ivan_1 je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2009., 00:25   #79
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Citiraj:
Autor Juggernaut Pregled postova
Mogao bih ja ubost jos jednu Mini ITXnjacu budem oko Božića kupovao pa se čujemo odn. ako bude još zainteresiranih ; carina je sređena onda za to
Ja bih sigurno uzeo jednu izvana, samo bih uzeo neku od lga775 i da ima pciex16 slot jedan. Viđah ih da ih ima

Pa me kontaktiraj, imaš msn
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2009., 00:44   #80
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Zotac 9300-ITX su odlične ploče, također sam si namjeravao uzeti jednu izvana. Pa ako se netko odluči na nešto slično možemo se dogovoriti pa da si smanjimo troškove.
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2009., 09:40   #81
Juggernaut
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Varaždin, Bronx
Postovi: 1,097
Hmm, vidiš Razeru na ovo nisam ni obraćao pažnju, Izgleda da ću na 9300-itx , treba nas uzet što više u komadu, i po mogućnosti iste ploče bez kojekakvih dodataka, na to bi nam lupili pdv samo, carina i špedicija bi trebala biti 0kn.
Juggernaut je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2009., 11:23   #82
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor Juggernaut Pregled postova
Hmm, vidiš Razeru na ovo nisam ni obraćao pažnju, Izgleda da ću na 9300-itx , treba nas uzet što više u komadu, i po mogućnosti iste ploče bez kojekakvih dodataka, na to bi nam lupili pdv samo, carina i špedicija bi trebala biti 0kn.

Pa ploča ni nema nekih dodataka, bekplejt, 2 cda i wireles karticu
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2009., 11:25   #83
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Pod dodatke misli ostali HW tipa procesori, grafičke, memorije Inače vani dođu oko 600-700kn, ovisno o trgovini. Nije da ih ima na svakom koraku. Al u svakom bi se slučaju vrijedilo pozabaviti sa nabavkom istih
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2009., 11:59   #84
Juggernaut
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Varaždin, Bronx
Postovi: 1,097
Točno to ; jer bi si neko sigurno odma planirao uzet i fanless psu, i sl ( ako bi isao na hi-efficiency izvedbu s malom potrošnjom ) , skoknem danas do lika pa vidim kak je stanje, mob mi je uspio sredit bez ikakvih naknada, sad za ovo moram razg. s njim

To bi uzeo negdje 10.12, da stignemo nać i skupit ljude, a opet da dođe oko Božića il prije Nove
Juggernaut je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2009., 13:43   #85
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Dobro pogledaj (te) koju verziju uzimate (ima ih više) a i spominju se u temi jer su neke napravljene da se napajaju s vanjskim ispravljačem (cigla na žici) koji tada dolazi s mobo. U toj kombinaciji ti netreba psu. Druga alternativa za mobo koja "traži" normal psu potraži pico-psu, isto se spominje u temi.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 23.11.2009., 23:37   #86
Ivan_1
Premium
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Duga Resa
Postovi: 823
da malo razrijesimo te nedoumice oko verzija izrezao sam sliku iz PDF dokumenta za one koji ga nisu nasli ili pogledali...

Zotac ION ITX SKUs (Atom CPU)



Dakle, modeli su A, B, C, D, novi modeli E, F, i G.

Predpostavljam da svi zelimo uzeti EU generic standard verziju, u tom slucaju zadnje slovo uvijek mora biti "E". Tako da se na gore navedene oznake modela uvijek doda "E"
Takoder siguran sam da ce svi od nas uzeti dual core verziju.

U tom slucaju izbor otpada na ION ITX A-E za model sa napajanjem putem externog AC/DC adaptera i na ION ITX D-E za model koji ima konektor za ATX napajanje.

U meduvremenu su stigli novi modeli E, F i G od kojih E i G imaju PCI-express 1x slot a model F ima PCI-express 16x slot.


Da dodam, ovo se odnosi na potencijalne kupce ION ITX ploca baziranih na Atom procesorima.

Ispravke i dopune dobro dosle.

Zadnje izmijenjeno od: Ivan_1. 24.11.2009. u 00:12.
Ivan_1 je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2009., 00:01   #87
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
OVO je matična kakvu bih ja htio. Atom mi se preslabim pokazao u zahtjevnijim situacijama, a pošto bih napravio maleno računalce onda ovo dolazi u obzir.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2009., 00:06   #88
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Ja sam ciljao na ovu. Više manje ista stvar, al bolje ti je ići na ovu verziju.
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2009., 00:22   #89
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Citiraj:
Autor Razer Pregled postova
Ja sam ciljao na ovu. Više manje ista stvar, al bolje ti je ići na ovu verziju.
Zar nisu iste te matične?
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2009., 00:25   #90
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Nekako mi se činilo da se radi o starijoj varijanti. Pogledat ću koja je točno oznaka bila starijeg modela, jer su vani više verzija, a razlike ima.
Razer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na