Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Novosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.07.2007., 22:40   #1
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
Vista SP1

velika većina poslovnih subjekata neće prijeći na Vistu prije SP-a 1, pa im žuri kako bi pridobili velike kupce

Ajmo izdat' SP što prije da ljudi konačno pređu na naš OS. Nadam se da je svima sad jasno koliko je besmisleno čekanje SP, ako treba MS će izdati još koji samo da vas uvjeri kako je Vista super.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2007., 23:34   #2
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,688
Citiraj:
Autor LAcy Pregled postova
velika većina poslovnih subjekata neće prijeći na Vistu prije SP-a 1, pa im žuri kako bi pridobili velike kupce

Ajmo izdat' SP što prije da ljudi konačno pređu na naš OS. Nadam se da je svima sad jasno koliko je besmisleno čekanje SP, ako treba MS će izdati još koji samo da vas uvjeri kako je Vista super.
A joj pa kaj već niste navikli na ovakve stvari od MS-a? Uvijek čuđenje iznova.

Da ne idem daleko u prošlost sjeti se kak su radili Win 2000 prije SP-a, a o XP-u možemo još duže raspredati (igranje na 60Hz, raspadanje NTFS particija itd.)

Nažalost, svi OS-ovi su im poluproizvodi i nažalost imaju dobar marketing i nažalost mi to pušimo godinama i nažalost i dalje ćemo...
krešo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.07.2007., 07:25   #3
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,943
Marketing je ono što prodaje proizvod danas. Ne kvaliteta, posebnost ili funkcionalnost. Marketing. I pakiranje, naravno.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2007., 08:00   #4
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
Citiraj:
Autor krešo Pregled postova
A joj pa kaj već niste navikli na ovakve stvari od MS-a? Uvijek čuđenje iznova.
Ma ne čudim, samo ironično komentiram njihov postupak koji će zadovoljiti korisnike koji neće instalirati Vistu prije SP kao da je to uvijet kvalitete.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2007., 08:32   #5
TheProfiler
Gamer 2 the Bone
Moj komp
 
TheProfiler's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb, oko centra...
Postovi: 1,640
Ha, onda moraš izdat SP1, makar i ne popravljao ništa bitno...ako ljudi traže, daj im. Tako to ide.
__________________
- Nothing in this world is certain.
That's the only certain thing I know. -
TheProfiler je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2007., 13:50   #6
Freek
Premium
Moj komp
 
Freek's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb/Dubrava
Postovi: 2,869
Citiraj:
Autor krešo Pregled postova

Nažalost, svi OS-ovi su im poluproizvodi i nažalost imaju dobar marketing i nažalost mi to pušimo godinama i nažalost i dalje ćemo...
S obzirom na alternativu, još su oni i dobri.
Freek je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2007., 14:59   #7
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,688
Citiraj:
Autor Freek Pregled postova
S obzirom na alternativu, još su oni i dobri.
Pa čuj, Ubuntu desktop nije tako loš proizvod i sasvim lijepo ga se može koristiti. Samo jedan primjer.
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2007., 15:04   #8
Freek
Premium
Moj komp
 
Freek's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb/Dubrava
Postovi: 2,869
Citiraj:
Autor krešo Pregled postova
Pa čuj, Ubuntu desktop nije tako loš proizvod i sasvim lijepo ga se može koristiti. Samo jedan primjer.
Znam imo sam neko vrijeme, al oni imaju velikih problema s kompliciranjem nekih najjednostavnijih stvari.
ubuntu je za novog početnika odličan dok sve radi kako treba,al čim iskrsnu problemi ekipa se već vraća na windowse.
Freek je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2007., 15:22   #9
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
Citiraj:
Autor Freek Pregled postova
ubuntu je za novog početnika odličan dok sve radi kako treba,al čim iskrsnu problemi ekipa se već vraća na windowse.
Ovo je dobar opis stanja sa win alternativama.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2007., 20:08   #10
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,688
Citiraj:
Autor Freek Pregled postova
Znam imo sam neko vrijeme, al oni imaju velikih problema s kompliciranjem nekih najjednostavnijih stvari.
ubuntu je za novog početnika odličan dok sve radi kako treba,al čim iskrsnu problemi ekipa se već vraća na windowse.
zato jer se ne žele potruditi
krešo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.07.2007., 20:53   #11
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
Citiraj:
Autor krešo Pregled postova
zato jer se ne žele potruditi
Zapravo je puno složenije problem od samog truda. Win imaju bolju podršku proizvođača hardvera, instalacija se obično svodi na next, next... ok. Driveri se skinu sa službene stranice i to je to. Kod alternativa, često se radi o neslužbenim i ne dovršenim projektima pojedinaca, koji razvijaju podršku dok im se da. Kad im se više ne da, imate kod pa dovršite sami. Također je veća muka pronaći rješenje na netu.
Nije da branim win, daleko od toga. Mogao bih nabrajati koliko ne valjaju i koliko imaju propusta, no ipak ima razloga zbog čega su toliko rašireni.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2007., 21:07   #12
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,476
Citiraj:
Autor LAcy Pregled postova
Zapravo je puno složenije problem od samog truda. Win imaju bolju podršku proizvođača hardvera, instalacija se obično svodi na next, next... ok. Driveri se skinu sa službene stranice i to je to. Kod alternativa, često se radi o neslužbenim i ne dovršenim projektima pojedinaca, koji razvijaju podršku dok im se da. Kad im se više ne da, imate kod pa dovršite sami. Također je veća muka pronaći rješenje na netu.
Nije da branim win, daleko od toga. Mogao bih nabrajati koliko ne valjaju i koliko imaju propusta, no ipak ima razloga zbog čega su toliko rašireni.
Dok god je mala baza korisnika koji koriste linux to ce biti tako, ali cim se baza prosiri one firme (znaci ne vise individualci) koje nece raditi drivere i za linux ce se vrlo slabo prodavati. Ako ovako MS nastavi to bi se vrlo brzo moglo dogoditi i da vidis onda drivera sa next next kao recimo driveri od NVidije su next next makar me to zivcira radje bi ja source.

Eto pozdrav sto se tice Viste i SP kako je netko rekao ista stvar sa svakim rlsom.
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2007., 21:22   #13
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
Dok god je mala baza korisnika koji koriste linux to ce biti tako, ali cim se baza prosiri one firme (znaci ne vise individualci) koje nece raditi drivere i za linux ce se vrlo slabo prodavati.
Slažem se.

Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
Ako ovako MS nastavi to bi se vrlo brzo moglo dogoditi i da vidis onda drivera sa next next kao recimo driveri od NVidije su next next makar me to zivcira radje bi ja source.
To bi bilo sjajno, ako ništa drugo popravila bi se kvaliteta i windowsa.

Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
Eto pozdrav sto se tice Viste i SP kako je netko rekao ista stvar sa svakim rlsom.
To sam i mislio reći sa prvim postom.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2007., 21:57   #14
Freek
Premium
Moj komp
 
Freek's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb/Dubrava
Postovi: 2,869
Citiraj:
Autor krešo Pregled postova
zato jer se ne žele potruditi
Nema veze s trudom, zašto bi netko gubio vrijeme/živce na stvari koje se rješevaju sa 2-3 klika a ubuntu kopat po svemu i svačemu i onda moža proradi.
Nikad im se broj korisnika neće povećat dok jednostavne stvari ne postanu upravo to jednostavne. I naravno sveukupno windows je miljama user-friendly naspram Linuxa. Nema logike se trudit oko nečega , a na kraju dobiješ istu stvar ko i s windowsima dok na tim istim su potrebne sekunde za rješavanje takvih stvari.
Freek je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2007., 00:18   #15
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,476
Citiraj:
Autor Freek Pregled postova
Nema veze s trudom, zašto bi netko gubio vrijeme/živce na stvari koje se rješevaju sa 2-3 klika a ubuntu kopat po svemu i svačemu i onda moža proradi.
Nikad im se broj korisnika neće povećat dok jednostavne stvari ne postanu upravo to jednostavne. I naravno sveukupno windows je miljama user-friendly naspram Linuxa. Nema logike se trudit oko nečega , a na kraju dobiješ istu stvar ko i s windowsima dok na tim istim su potrebne sekunde za rješavanje takvih stvari.
Koliko si se trudio da zaradis tih 200€ koliko si platio recimo MS Vistu? Naravno ako piratiziras dode te na isto, znaci i jedna i druga dista je besplatna. Sad da li dobijes istu stvar o tome mozemo polemizirati, ali za obicne korisnike prvi dobitak je taj da nema data corruptiona i da se ne treba defragmentirati jer se particija nikad ne fragmentira.

Meni je za server linux broj 1, puno manje zdere resursa i resurse iskoristava maksimalnije i efikasnije.
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2007., 09:38   #16
Freek
Premium
Moj komp
 
Freek's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb/Dubrava
Postovi: 2,869
Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
Koliko si se trudio da zaradis tih 200€ koliko si platio recimo MS Vistu? Naravno ako piratiziras dode te na isto, znaci i jedna i druga dista je besplatna. Sad da li dobijes istu stvar o tome mozemo polemizirati, ali za obicne korisnike prvi dobitak je taj da nema data corruptiona i da se ne treba defragmentirati jer se particija nikad ne fragmentira.

Meni je za server linux broj 1, puno manje zdere resursa i resurse iskoristava maksimalnije i efikasnije.
1.Obični korisnik sigurno neće doma držat server
2.Pričamo o jednostavnosti za "običnog" korisnika jer njih je ipak najviše.
A tu alnternativa debelo kasni za MS-om.
Freek je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2007., 10:40   #17
Cataphract
Premium
Moj komp
 
Cataphract's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Constantinopolis
Postovi: 1,002
Citiraj:
Autor LAcy Pregled postova
velika većina poslovnih subjekata neće prijeći na Vistu prije SP-a 1, pa im žuri kako bi pridobili velike kupce

Ajmo izdat' SP što prije da ljudi konačno pređu na naš OS. Nadam se da je svima sad jasno koliko je besmisleno čekanje SP, ako treba MS će izdati još koji samo da vas uvjeri kako je Vista super.
Razloga zbog kojega poslovni subjekti čekaju SP1 je dosta, no najvažniji je iskustvo migracije s prijašnjim verzijama Windowsa. Nadalje, svaki imalo ozbiljniji poslovni subjekt će odraditi kakvo-takvo testiranje novog OSa u vlastitoj radnoj okolini. Također će razmjenjivati informacije i iskustva s ostalima. Za sve ovo treba vremena i resursa, da ne govorim kako je imperativ da administratori i desktop support rade na novome OSu (ili Office paketu) nekoliko mjeseci prije nego se krene u masovnu migraciju.

Budući da sam sistem admin jednog velikog domaćeg poslovnog subjekta, migracija na Vistu mi je najveći projekt koji me očekuje slijedeće godine. Naravno da bih ja mogao gurati migraciju i ove godine, ali zaista nema potrebe. Osim što nismo odradili testiranje svih poslovnih aplikacija, dio hardvera je na gracini ili čak ispod baseline konfe za Vistu. No, uvjerljivo najveći razlog čekanja slijedeće godine je Windows Server 2008. Stvar je razvijana zajedno s Vistom i donosi potpunu podršku za sve što Vista pruža. Trenutni 2003 active directory mi ne daje tolike mogućnosti administracije Viste. Nadalje, server2008 donosi i Windows Deployment Services koji će mi omogućiti daleko lakši deployment Viste. Uz sve ovo - antivirusno rješenje koje koristimo nije potpuno prilagođeno Visti, no to će biti riješeno unutar dva mjeseca.

Evo kako bi migracija na Vistu odokativno izgledala kod mene:

upgrade na WSUS 3.0
upgrade na najnoviju verziju AV rješenje koje podržava Vistu
testna okolina virtualnih Vista mašina
migracija desktop podrške na Vistu
inventory hardvera i softvera na računalima tvrtke
uočavanje problema u kompatibilnosti
testiranje Viste u produkciji - razvojni dio IT sektora
testiranje Viste u ostalim sektorima firme
rješavanje problema kompatibilnosti*
upgrade sa server2003 active direcotryja na server2008
testiranje Windows Deployment Services
pokusni deployment Viste na samo jedan sektor
deployment na ostale sektore, jedan po jedan
upgrade računala u ostalim regijama

Lako je zaključiti da je ovo dugotrajan i mukotrpan posao. Zato se nikome ne žuri. Zvjezdicom (*) označeno je vjerojatno nešto najgore u cijelom scenariju, jer iziskuje natezanje s vanjskim partnerima, odnosno proizvođačima specifičnih aplikacija. Iz dosadašnjeg iskustva s velikom većinom njih, ovoga me stvarno najviše strah. Od nesposobnih, preko nezainteresiranih "ubrali smo lovu, ko vas j*b*" do kretenskih "mi ćemo napraviti verziju za Vistu kada nam se bude dalo, ali Vista je smeće - zašto uopće radite migraciju". Evo, već sad lagano živčanim jer sam se sjetio s kakvima ću morati raditi.

Nadam se da sam vam malo približio razloge "čekanja SP1" u poslovnim subjektima.
Cataphract je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2007., 12:14   #18
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,688
potpisujem
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2007., 20:15   #19
sipe
Premium
Moj komp
 
sipe's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 984
također potpisujem
ali male budale koji imaju mašinu od kompa i govore joj vista je takvo sranje zagadit će mi komp a niti nezna ni šta je vista i onda mi kaže no ja ću je staviti ali kad izađe sp1 jer će onda biti puno bolja bit će bolja ali ne toliko da nebi mogao igrati neku igru 3x bolje
sipe je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na