Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.01.2008., 12:07   #1
gospar
Faraon
 
gospar's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Cork
Postovi: 948
kako vratiti particiju koja je nestala

Pozdrav,

Imam problem sljedece vrste. Dakle HDD podijeljen na dvije particije. na prvoj su windowsi i naravno na racunalu se nemogu bootati. Na drugoj su podaci. Kad disk spojim na drugo racunalo kao recimo slave tj. drugi disk uz jos jedan koji je vec na tom racunalu na kojemu su windowsi, drugu particiju vidim ali prvu nevidim. Kako vratiti tu particiju. Odnosno opet joj dodijeliti slovo tako da kad premjestim disk u staro racunalo da se sa njega bootaju windowsi. Koji mi software treba, imam disk directora od acronisa i molim vas postupak
__________________
Konane, koja je najbolja stvar u životu? Skršiti svoje neprijatelje, gledati ih pod sobom poražene i slušati naricanja njihovih žena!
gospar je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2008., 11:25   #2
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Citiraj:
Autor gospar Pregled postova
Pozdrav,

Imam problem sljedece vrste. Dakle HDD podijeljen na dvije particije. na prvoj su windowsi i naravno na racunalu se nemogu bootati. Na drugoj su podaci. Kad disk spojim na drugo racunalo kao recimo slave tj. drugi disk uz jos jedan koji je vec na tom racunalu na kojemu su windowsi, drugu particiju vidim ali prvu nevidim. Kako vratiti tu particiju. Odnosno opet joj dodijeliti slovo tako da kad premjestim disk u staro racunalo da se sa njega bootaju windowsi. Koji mi software treba, imam disk directora od acronisa i molim vas postupak
Poz, ovdje ima previse nepoznanica ali probat cu ti pomoc. Redosljed bootanja se rihta u BIOSu (primary boot device), to stavi na HDD koji zelis da ti bude prvi kod bootanja(mozda njega na master ali nije nuzno).
Mjenjanje "slova" HDDa je najlakse ovako:
Control panel=>Administrative tools=>Computer managment=>Disk managment.......sad vidis sve HDDove,CDove itd...fizicke i logicke diskove.
Desni klik misa na particiju i "chanhe drive letter". Tu mozes sva slova slagati kako zelis(vjerujem da ces se snac dalje).

Kad stavljas taj HDD u drugi komp windoze same dodjele slova diskovima(sto precesto NIJE logicno ali uglavnom radi). pogledaj kako su ti ustrojeni diskovi NTFS ili FAT32 ili nesto 3ce.....ako je komp star i windoze neke stare moguce je da ne prepoznaju NTFS sustav (posto vecina kod instalacije windoza samo klikne next kad ih pita za NTFS).

Ako ovo nije pomoglo probaj izvadit(na drugom kompu) HDD i stavi samo taj svoj (s 2 particije) na MASTER i nemoj jumpere zaboravit stavit pravilno kao i BIOS boot sequence........

Poz
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na