Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.03.2007., 15:20   #1
gospar
Faraon
 
gospar's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Cork
Postovi: 948
zahtjevi poslodavaca

Pitam se tko radi u kadrovskoj sluzbi kad citam oglase za posao ili je to neki mazohista izmislio tako da se moze smijati sam sa sobom.

Nastranu sto svi bombaju sa godinama iskustva kao da je to neka pizdarija npr 6 ili vise godina profesionalnog radnog iskustva na trazenoj poziciji ( naravno dokumentiranog ) . pa da imam 6 godina iskustva zar bi jos uvijek radio na toj poziciji i trazio posao u tvojoj djamahiliji.

onda pogledajte ovo za obicni posao odrzavanja 3 razine npr Desktop support line 3 ovi iz kadrovske bubnu svega sto ga se sjete ja mislim da to googlaju pa samo dopisuju WINDOWS XP/2000/2003/ACTIVE DIRECTORY/WLAN/LAN/HARDWARE ajde da tu stanemo, ali ne slusajte sad nastavak UNIX/ kao da je rekao casa vode jel a onda EXCHANGE/SQL/MS ACCESS/CITRIX

i na kraju dobro poznavanje LINUXA, ja neznam sto njemu znaci dobro ali ja smatram da moje poznavanje windowsa jos nije takvo da ga mogu pred nekim kao sto je RAK nazvati dobrim a kamoli da se razbacujem s time u zivotopisu.

da ne govorim nastavak

Kako osoba za ovaj posao mora imati razvijene multi jeli technobable komunikacijske vjestine suradivati na vise echoniner sistem gama nekih podsvijesnih razina sa svojim kolegama.

sta sve nece izvaljat nakraju ce taj posao dobiti neki sto smrdi na curry koji nezna preci preko ceste a kamoli da ispuni te njihove zahtjeve za supercovjeka
gospar je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2007., 18:11   #2
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
Dosta se vec o tome i tu pricalo...

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=61146
Matesonik je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.03.2007., 18:35   #3
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
pa dobro gospar..vecina ekipa koja radi samonom/kod mene u ITu zna gore navedene zahtjeve nista strasno
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2007., 18:41   #4
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Najdraže su mi te godine iskustva.
To je u jednu ruku "kvaka 22" jer bez godina iskustva nemoš dobiti neki posao (odnosno teško - recimo u struci, a da nije konobarenje), dok za dobit te godine moraš (jasno) raditi u struci... itd.
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2007., 19:00   #5
b.b.
Premium
Moj komp
 
b.b.'s Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Umag
Postovi: 113
ja ne radim u kadrovskoj ali ako smijem...kada poslodavac traži radnika navede profil koji bi mu trebao, odnosno idealni profil. Nitko se ne uklapa 100% ali se moras sto vise pribliziti odnosno uvjeriti poslodavca da si bas ti ono sto je najblize slici koju on trazi (od vise kandidata).

znam da nekad pretjeruju u tim oglasima, idelan kandidat ima 22 godine zavrsen faks i najmanje tri godine iskustva u međunarodnoj korporaciji :P
pozdrav
b.b. je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2007., 01:36   #6
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Ma ja mogu slobodno reci da dosta poslodavaca niti nema pojma sta trazi. Primjer:
"gazda" jedne lokalne firme trazi covjeka koji se kuzi u mreze. Zicne i bezicne. On sam nema bas pojma o tome pa trazi nekoga ko zna.
Dodje frajer na razgovor i izreda mu sve sto zna o tome (lik se dosta kuzi i zna znanje ali ima konobarsku srednju i par godina raznih tecajeva mreza, programiranja itd). gazda pita "a koju skolu imas". Ovaj kaze konobarsku i par godina raznih tecajeva.
Na kraju gazda odhebe lika i uzme jednog ko je zavrsio za elektrotehnicara ,kao on zna znanje.
Na kraju, tip je dobio otkaz jer nije imao pojma,a gazda ostao kratkih rukava jer se ovaj drugi lik ODMAH zaposlio u drugoj firmi.
Ovo je samo jedan primjer kako se zaposljavaju ljudi koji ZNAJU ali nije dovoljno jer se trazi EINSTEIN,a ne dobar radnik.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2007., 02:03   #7
gorluk
Čovjek
Moj komp
 
gorluk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,156
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Najdraže su mi te godine iskustva.
To je u jednu ruku "kvaka 22" jer bez godina iskustva nemoš dobiti neki posao (odnosno teško - recimo u struci, a da nije konobarenje), dok za dobit te godine moraš (jasno) raditi u struci... itd.
A čuj, to je jednostavno tako. Samo isto tako je činjenica da će poslodavac i zažiriti na dosta toga što prvotno traži ako vidi da imaš određene kvalitete / sposobnosti / znanje itd.. Zato između ostalog i postoje intervjui. I u mojoj struci se uglavnom traži minimalno 3 godine iskustva (ali ako imaš killer portfolio lako se progleda kroz to).

Moraš se staviti i u položaj poslodavca: zamisli da to ne traže - pa zasipali bi ih raznorazni dibidusi, ignoranti, mentalni bolesnici i slično (a i uz sve te zahtjeve nemoguće je izbjeći takve). Znam kakvi su se sve ljudi javljali na oglase u firmama u kojima sam ja radio - stvarno trebaš imati i živaca i želudac kao poslodavac.

No da se vratim na godine iskustva - zato i postoje razni interships, "šegrtovanje" itd. Radiš negdje za kikiriki / besplatno izvjesno vrijeme, ali dobijaš "godine iskustva" i što je još bitnije - znanje, te naučiš raditi u "real life" situacijama. To je u tom slučaju tvoja plaća.

Slažem se da je frustrirajuće i da se na prvi tren čini kao paradoks (da bi dobio posao trebaš iskustvo, a da bi dobio iskustvo trebaš posao), ali tu onda u igru ulazi vaša kreativnost, snalažljivost itd. A i kao što sam rekao - mnogi poslodavci će lako progledati kroz prste za tu stavku ako vide da pred njima sjedi kvaliteta (no isto tako morate znati da određen broj poslodavaca jednostavno nema resursa, vremena i volje učiti "početnike" poslu već trebaju zaposlenika koji će odmah uletiti u workflow - tržište je okrutno i nije mala stvar preuzeti na sebe takav rizik).
gorluk je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2007., 12:05   #8
gospar
Faraon
 
gospar's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Cork
Postovi: 948
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
pa dobro gospar..vecina ekipa koja radi samonom/kod mene u ITu zna gore navedene zahtjeve nista strasno
znam, ali sigurno im nije posao odrzavanje konfiguracija i windowsa xp za par tisuca kuna, nego su dobro placeni kao mrezni analiticari i sl.

u svakoj firmi ako ti sami sklope konfiguraciju namazu paste na procesor kao da prave sendvic od majoneze. mogao bih bilo koga od njih zamjeniti samo treba upasti.

mozda da se svi skupa zaposle u SAICu kako su dobri

http://www.saic.com/video/ccs/saic_c...ies_video.html
gospar je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2007., 12:20   #9
gospar
Faraon
 
gospar's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Cork
Postovi: 948
Citiraj:
Autor gorluk Pregled postova
No da se vratim na godine iskustva - zato i postoje razni interships, "šegrtovanje" itd. Radiš negdje za kikiriki / besplatno izvjesno vrijeme, ali dobijaš "godine iskustva" i što je još bitnije - znanje, te naučiš raditi u "real life" situacijama.
da, samo ja u Dubrovniku nemogu pronaci niti jednu takvu firmu koja bi imala takav plan zaposljavanja. lakse mi je raditi besplatno pa mozda jedan dan dobiti posao nego sjedati doma besplatno i vjerovatno nikad ne dobiti posao.
gospar je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2007., 12:55   #10
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Ma ja mogu slobodno reci da dosta poslodavaca niti nema pojma sta trazi. Primjer:
"gazda" jedne lokalne firme trazi covjeka koji se kuzi u mreze. Zicne i bezicne. On sam nema bas pojma o tome pa trazi nekoga ko zna.
Dodje frajer na razgovor i izreda mu sve sto zna o tome (lik se dosta kuzi i zna znanje ali ima konobarsku srednju i par godina raznih tecajeva mreza, programiranja itd). gazda pita "a koju skolu imas". Ovaj kaze konobarsku i par godina raznih tecajeva.
Na kraju gazda odhebe lika i uzme jednog ko je zavrsio za elektrotehnicara ,kao on zna znanje.
Na kraju, tip je dobio otkaz jer nije imao pojma,a gazda ostao kratkih rukava jer se ovaj drugi lik ODMAH zaposlio u drugoj firmi.
Ovo je samo jedan primjer kako se zaposljavaju ljudi koji ZNAJU ali nije dovoljno jer se trazi EINSTEIN,a ne dobar radnik.
Vrlo brzo taj gazda će tražiti VSS zato jer je zakljucio da je problem u školovanju a ne profilu koji traži. Onda se takvi oglasi pojavljuju. Traži se momak koji će šarafiti ko kompjukterima. Uvjet VSS. I sve to za 2500 kn. A ja zaključio, izračunao i vidio da me više košta da dođem na posao i radim. Treba mi oko 2800 kn.

A mali problem je i u potencijalnim kandidatima. Dođu pred gazdu koji se bavi drvnom građom ili proizvodnjom vijčane robe ili pred ženu koja je HR i onda se razbacuju: "Windows Setup, update, patch, driver, network, domain..." A njemu treba čovjek koji treba srediti te kante koje je kupo da napokon rade kako treba. Obojica govorite o istom, ali drugačijim jezikom. Možda bi dobili posao kada bi mu rekli: "Sređujem vindofse, napravim da budu brži, sigurniji i bolji, uvezujem ih tako da sve bude automatski, sređujem mailove i tako to."

Svi uvjeti koje navode u oglasima nisu uvjek previše važni. Meni je čovjek rekao: "Ne zanima me jesi li ti završio jaslice ili 3 fakulteta. Znaš li ti raditi? Imaš li kakav dokaz?" Imao sam i dobio posao. Jedino je žalosno što me on htio platiti za posao sa fakultetom kao da imam završene jaslice, pa se baš i nismo slagali na duži rok, ali sam radio mjesec dana, dobio love koliko sam htio, a on nikada nije moj posao unovčio jer mu drugi kandidati nisu odradili posao kao ja.

A životopis je posebna priča. Radi se o tome da napišeš u malo redova kako puno znaš i imaš iskusta iako se upravo prijavljuješ na prvi posao. Nije jednostavno, ali oslikava to da znaš cijeniti svoj rad i svoje znanje. Kada sam sebe cijeniš i drugi će to znati.

Ukratko je cijela prića u tome da sereš ti, seru oni, dogovoriš plaću i kreneš raditi. Moraš imati na umu da su oni profesionalci u sranju jer su ko grlice dok nisu uhodali posao da tebe mogu zaposliti. Kakvi god bili, taj dio moraš neprestano imati na umu i cijeniti tu njihovu sposobnost.
RAK je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.03.2007., 17:00   #11
s.u.l.e.l.u.s
Premium
 
s.u.l.e.l.u.s's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Matulji
Postovi: 303
Moram ja istaknut moje iskustvo,pošto sam si sada našao prvi pravi posao...
Ja sam uglavnom bio pre zadovoljan uvjetima;potrebna je bila jedino vozačka dozvola,ali ne za vozat službena vozila,nego za doći na radno mjesto,ali pošto je ja još na nesreću nemam(2.me rušili) dogovorili smo se oko toga,dolaziti će šef po mene

Poslovni razgovor je bio otprilike ugodan razgovor uz kavu,te smo se sve živo dogovorili,nema informacije o poslu koje nisam dobio.Dogovorio se o radnom vremenu(od 9 do 16),palći(prva 2.mjeseca 3000,a onda na više),načinu primanja love,zdravstveno,bolovanje,plaćanje prekovremenih,naravno opis cijelog posla,ugovor,mogu ako imam obaveza sa školom otići ranije(pošto sam upisao viši stupanj),čak je i šef rekao da će me učiti kombi vozit ...
Dobio sam jedan uvjet,tj.zamolbu,da bi se jedino morao malo o vinima informirati,pošto je to posao u vinariji.

Sve u svemu kada bi svi poslodavci imali ovakav pristup,ja neznam di bi nam bilo kraja...još jednom

Eto,to je zasada moje prvo iskustvo,i prezadovoljan sam.
I da,počinjem od 2.4.
s.u.l.e.l.u.s je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na