Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.01.2006., 13:14   #61
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Moraš burazu u opcijama za torrent program koji koristi smanjit broj max half-open konekcija. Win xp sp2 ih po difoltu ima 10, moraš dignut broj na recimo 100, ograničit torrent na recimo 90 i možeš normalno surfat. Patch za štelat tu opciju u win možeš skinut sa http://lvllord.de/
(neki av programi ga krivo prepoznaju kao trojanca)
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2006., 17:31   #62
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Originally posted by Pomo
Moraš burazu u opcijama za torrent program koji koristi smanjit broj max half-open konekcija. Win xp sp2 ih po difoltu ima 10, moraš dignut broj na recimo 100, ograničit torrent na recimo 90 i možeš normalno surfat. Patch za štelat tu opciju u win možeš skinut sa http://lvllord.de/
(neki av programi ga krivo prepoznaju kao trojanca)
Probao ne sljaka...

Al sam rijesio problem, na kratko

Naime, svaki put, nakon ponovnog paljenja kompa ili restarta, moram promjeniti IP USB adapteru...:confused:

Znaci, ako mi je IP bio 192.168.2.3 onda nakon restarta moram staviti bilo koji drugi broj a da nije ova trojka na kraju...znaci 4 ili vise...

Nakon, restarta opet moram mjenjati IP (a mogu vratiti na stari 192.168.2.3)

Zakaj? Ne kuzim, al na taj nacin mi net radi bez beda....
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.01.2006., 18:54   #63
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Ajde ti lijepo format c, digni wifi iz win, stavi patch koji sam ti napisao i vidit ćeš da će ti sve radit. Po meni najviše problema uzrokuje onaj odisej klijent što dolazi sa siemens softwareom. Kako sam se gada riješio, nemam baš nikakvih problema. Btw deinstalacija siemensovog soft. ne uklanja taj odisej klijent, i ne bi znao kako ga potpuno očistit. Možda iz propertisa od mrežne :confused:
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2006., 19:38   #64
nicko
Guest
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 4,186
pa imas ga u add/remove programs....

nego, kolko sam ja shvatio, taj odisey client se ne bi smio uklanjat....
nicko je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2006., 20:13   #65
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Pomo, imam ja jedan image cistih windowsa, ali...

Kako imam enkripciju od 6 slova, windowsi mi ne dopustaju tolko slova, mora bit ili 5 ili 13, kolko mi se cini...
Sve u svemu, stavljanje mreze iz windowsa sucks, ili ja neznam to dobro napravit...

Kad god sam trazio, nikad nije bilo mreze dok nisam instalirao siemensov software+odysej klijent...
ironicno, zar ne?

Mozda ovaj USB nece nikako radit bez normalih njihovih servera...
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2006., 21:00   #66
nicko
Guest
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 4,186
mene je to isto zezalo, ta enkripcija....ali sam doskocio problemu!
stavis na router enkripciju koju hoces, onda iz wina trazis wlan mreze i kad nadjes svoju, stisnes na connect. i onda ce te on pitat za network key i ti ga upises.....
ali nemoj slucajno router stavit na invisible...
nicko je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2006., 21:12   #67
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Gledaj, meni radi, recept nisam ja izmislio. Po tipu koji mi ga je dao to bi trebalo radit na bilo kojoj wifi kartici (čovo živi od mreža, i zna svoj posao).
Skini najnoviji driver s neta, otpakiraj ga na c:, ukopčaj usb, odi na update drivera, browse do foldera sa driverom za xp i to je to.Što se enkripcije u win tiče sve mora bit podešeno kao i na routeru, inače ne radi.
Za šifru je sigurnosti radi ionako preporučljivo koristit što kompliciraniju. Jedini uvijet je da windoze nikad ne vide software od siemensa, inače cijela stvar šteka (mreža malo radi malo ne, nemože dobit ip adresu, i slične glupost). Isprobavaj sa image-m particije dok ne proradi kako treba, vidjet ćeš da je jednostavnije cijelu stvar obavit sa wizardom od win, i bolje radi.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2006., 22:39   #68
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Originally posted by nicko_029
mene je to isto zezalo, ta enkripcija....ali sam doskocio problemu!
stavis na router enkripciju koju hoces, onda iz wina trazis wlan mreze i kad nadjes svoju, stisnes na connect. i onda ce te on pitat za network key i ti ga upises.....
ali nemoj slucajno router stavit na invisible...
Stavio na router kakvu ocu, al opet kad trebam upisati nakon connecta, opet mi neda da upisem 6 slova kolko sam i postavio...

Jednostavno nece

A ovo,da sakrijem SSDI, to sam skuzio da ako je ukljuceno da windowsi ne mogu naci mrezu

@Pomo
ma meni, jedanput kad se spoji mreza (kad promjenim IP) radi bez ikakvog problema, i kad buraz skida sa torrentom!
Zapravo je najbolje da nikad ne gasim komp, al to je vec problem...
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2006., 23:15   #69
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Meni je SSID invisible pa win bez beda nađu mrežu. Samo isti SSID mora biti unesen u konfiguracijski soft od wifi kartice (bez obzira dal se korsti wireless zero configuration util, ili siemens soft)
A šifru mi uz opciju wpa-psk sam router traži da ima između 8 i 63 znaka.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2006., 14:40   #70
G0RKI
Premium
 
G0RKI's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Solin
Postovi: 1,753
Citiraj:
Originally posted by Pomo
Meni je SSID invisible pa win bez beda nađu mrežu. Samo isti SSID mora biti unesen u konfiguracijski soft od wifi kartice (bez obzira dal se korsti wireless zero configuration util, ili siemens soft)
A šifru mi uz opciju wpa-psk sam router traži da ima između 8 i 63 znaka.
Da Pomo Ja takoder koristim SSID sakriven....i nadu ga bez problema. Jos uvijek nisan skuzija zasto se zna desit da internet ne radi a router je spojen i konekcija je ostvarena (to se desi nakon duzeg vremena)?! Jednom je i Adabper sam prikinija vezu (moze bit radi toreenta) > flood!?! Nisam siguran?! Onda sam morao ponovno isk/uklj adpter da nade i bude ok?!! HM!
G0RKI je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.01.2006., 14:50   #71
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Pa ja sam napravio PPOE iz win i više se ne spajam pomoću web sučelja od mog se515. Meni je veza pucala svakih sat-sat i pol dok sam se spajao preko routera.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2006., 15:53   #72
G0RKI
Premium
 
G0RKI's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Solin
Postovi: 1,753
Citiraj: