Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.04.2014., 13:25   #331
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Cemu tolika negativnost? Ako ne zelite placati ili koristiti telefon samo zato jer sada ne radi kad nema struje, sto je totalno nebitno jer velika vecina ima bezicne telefone koji ionako ne rade bez struje, moze se lijepo odjaviti telefon i koristiti samostalna ADSL usluga. Kosta isto a vise se ne morate brinuti da necete moci zvati kad nema struje.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2014., 13:47   #332
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Citiraj:
Autor Valley7 Pregled postova
Kaj će biti sa pobunjenicima koji su još uvijek na splitteru a u međuvremenu budu prisilno prebačeni na to novo smetje??
Može li odgovor na ovo pitanje? Nije mi do teoloških rasprava o dobru i zlu, nego me čisto zanima kaj će se desiti u slučaju prisilnog prebacivanja? Hoće ili internet i dalje raditi preko splittera ili kaj?
Valley7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.04.2014., 13:58   #333
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
nema splittera, on može samo smetati

btw, ako vas brine nemogucnost telefoniranja dok nema struje, kupite UPS
domis je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2014., 14:01   #334
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Citiraj:
Autor domis Pregled postova
nema splitteral, odnosno om može samo smetati
I dalje ne razumijem premda izvrsno govorim hrvatski.

Nema interneta dok se ne makne splitter, ili je to svejedno?
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2014., 14:02   #335
Full Throttle
Premium
Moj komp
 
Full Throttle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 838
Citiraj:
Autor Valley7 Pregled postova
Kaj će biti sa pobunjenicima koji su još uvijek na splitteru a u međuvremenu budu prisilno prebačeni na to novo smetje??
Citiraj:
Autor Full Throttle
Reko mi tehničar jučer da ko neće prijeći na IMS, samo budu stavili konvertor voipa u analognu liniju i tu liniju poslali pretplatniku. kod njega se niš ne mjenja al je opet spojen na voip.
Full Throttle je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2014., 14:04   #336
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Citiraj:
Reko mi tehničar jučer da ko neće prijeći na IMS, samo budu stavili konvertor voipa u analognu liniju i tu liniju poslali pretplatniku. kod njega se niš ne mjenja al je opet spojen na voip.
To znam, ali je netko pustio (dez)informaciju da ovo gore SAMO vrijedi za one koji koriste telefon BEZ interneta. Tako da više ne znam što je istina.
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2014., 14:11   #337
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
Citiraj:
Autor Valley7 Pregled postova
I dalje ne razumijem premda izvrsno govorim hrvatski.

Nema interneta dok se ne makne splitter, ili je to svejedno?
nije lako tipkati na prepun želudac
ja sam u prvom mjesecu uzeo Iskon i nisam nikakvi splitter dobil
domis je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2014., 14:27   #338
colonelf
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: hrvatska
Postovi: 48
nije mi jasno kakvi se pobunjenici spominju ovdje?

prebacivanje na VOIP je odobrio HAKOM na koji se jako brzo znate pozivati čim ste oštećeni ili mislite da jeste od strane operatera.. e pa taj isti HAKOM je dao zeleno svjetlo za VOIP!
T-Com bi da je imalo principijelan trebao odmah se zahvaliti na povjerenju i otkazati usluge svima koji odbijaju migracije!
colonelf je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2014., 14:30   #339
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Taman da je odobrio kineski car, to nije ono kaj ja pitam.

Zanimalo me samo je li kod prisilnog prebacivanja crkne telefon, ili također crkne i internet...

P.S. T-com employee troll alert (?)
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2014., 14:53   #340
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Crkne telefon, net i dalje radi. Bar je tako rekao tehnicar mi davnih dana kad je dosao voip uspostavit.
U prvoj fazi ti maknu mogucnost odlaznog zvanja, a u drugoj sve.

A zasto bi odbio voip?
Juice je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.04.2014., 16:19   #341
ti.le
[CTN]Mr.Ti
Moj komp
 
ti.le's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: SZ HR
Postovi: 539
@Valley7: radi ti internet sa i bez splittera, samo ti telefon ne radi dok ga ne prestekas iz splitera u modem

@Juice: zbog nedobivanja nikakve prednosti s istim? Samo si dobio nove mogucnosti smetnji i kvarova, potrebu eventualnog kemijanja i prespajanja telefona, a zbog cega? Kvaliteta razgovora ista, cijena ista, razina usluge ista, ti kao korisnik nisi dobio bas nista.

Moje iskustvo s prebacivanjem na T-Com-u na VOIP:

Jedan dan mi se sx763 (moje vlasnistvo) odbijao spojiti, prijavio kvar, dosao tehnicar, i postavio mi TG782 i prebaciop me odmah na VOIP, i tad su poceli problemi.

Poceli su mi ljudi sporadicno javljati da me nekad ne mogu dobiti na fiksni, ali buduci da je meni fiksni bio zadnja rupa na svirali, nisam bas puno obracati paznju na to.

Osim kad sam bio prisiljen ostaviti fiksni broj kao jedan vazan kontakt broj, tada sam poceo obracati vise paznje i shvatio da sam nekad, totalno nepredvidivo, nedostupan. Jednostavno telefon nije zvonio a pozivatelj je imao tisinu u slusalici.

Do otkanjanja je proslo oko 5 poziva na SZK i prijava kvarova, te 2 dolaska tehnicara (drugi je nakon 2 dana kontaktiranja i dolazaka kod mene i u centralu na kraju uspio rijesiti).

Uglavnom u razgovoru su bili krivi moje "siljenje" veze i torrenti, i uglavnom sam samo dobio automatsku poruku "kvar otklonjen". Jerdanput je bilo krivo to da kao imam aktivirano preusmjeravanje poziva (koje se samo fantomski ukljucivalo i iskljucivalo putem random time generatora )

Prilikom jedne od prijava u pokusaju otkanjanja su mi skinuli putem profila brzinu sa 10 na cca 7, naravno da nije pomoglo, pa sam ih za koji idan zvao nazad.

Prvi tehnicar koji je dosao doma, maknuo Thomsona i stavio mi slavnog ADB-a, koji je "umro" nakon cca 8 sati, i samo misteriozno pustao meni van 0,3Mbit downloada iako je po parametrima primao 12. Kazu, guse ga torrent konekcije (sa istim postavkama koje vec imam godinama i nisu radile problem na thomsonu 780, sx763, thomsonu 782).

Drugi tehnicar je shvatio da nije u tome problem kad smo ga resteriali na tvornicke postavke i nismo spojil na njega nista osim njegovog laptopa, kad opet nije radio, pa mi je stavio drugog sx763, ali telefon je opet imao cudne ispade veze.

Vec sam ga trazio da me skinu kako god znaju nazad sa VOIPA, ali na kraju mi je javio da kod mene u centrali imaju 2 DSLAM-a za telefoniju i da me probao prebaciti na drugi i od tada je proradio normalno telefon.
__________________
CPU: Ryzen 7 5700G / Noctua D15S; MBO: MSI B550 Tomahawk; RAM:Corsair Vengeance 2x16 3200MHz; GPU: XFX Merc 319 RX 6900 XT; HDD: 1. Samsung 970EVO 256 GB; 2. Crucial P2 500GB; PSU: EVGA Supernova G2 750; CASE: NZXT H440 White; MONITOR: Asus MG279Q; KEYBOARD: Roccat Vulcan 100; MOUSE: Razer ViperMini @ SteelSeries QCK mass; HEADPHONES: Kingston HyperX Cloud (I) - Superlux HD-681 EVO
ti.le je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2014., 18:51   #342
branuschi
Premium
Moj komp
 
branuschi's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 397
kod mene još nisu dolazili al ih očekujem s veseljem jer neznam kako to bude kod mene radilo imam HR.DUO uslugu kod Iskona (internet i tel. preko voipa) ,a sve preko Tcom linije na koju i dalje prinam pozive valjda ću dobit još jedan router....ili me neće dirati uopće
__________________
Moje trgovine: 1 ,2 , 3 , 4 , 5 , 6 ,