Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.09.2023., 19:03   #9901
Tualatin
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2023
Lokacija: Zagreb
Postovi: 150
Citiraj:
Autor Brekulja Pregled postova
Moze preporuka nekog modela do 600e, fotografija, kompaktnost, baterija su bitne komponente.

Huawei, Oppo, OnePlus, Xiaomi isključeni nazalost.

Dosad mi je za oko zapeo Honor 90.


I Motorola edge 40
Kamera i video su ti bolji kod Honora
Tualatin je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2023., 21:03   #9902
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Citiraj:
Autor Brekulja Pregled postova
Moze preporuka nekog modela do 600e, fotografija, kompaktnost, baterija su bitne komponente.
Google Pixel 7.
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2023., 13:20   #9903
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,342
Može preporuka nekog mobitela za stariju osobu do cca 150 eura, nešto tipa redmi 12, da radi ok? Znači da baš nije super laggy
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2023., 17:21   #9904
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Ok i meni je realme prelio i posljednju kap, uspio mi je dekativirati m-zabu u džepu clap clap realme, daleko najgori mobitel koji sam ima i zato svi iz te grupacije ne dolaze u obzir.

Znači nekoliko favorita imam, tražim kompaktiji telefon, kamera može imat 2mp meni dosta, ma može bit i bez kamere.

Bitno je relativno brzo punjenje(pixel otpada odma, a ima mi ga zena nisam pretjerani fan), i dobar OS, nakon realmea mislim da je svašta dobro tako da ono...

Mislim da su mi favoriti
Asus Zenfone 10, mozda i 9?
Nothing 2, iako mi je prevelik aliii

Ko neobicnu opciju Xperia 5 IV
Ko potencijalno nužno zlo S23
Ko najriskatniji OS Xiaomi 13

Jesam li nešto zaboravio?
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2023., 17:25   #9905
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
I Pixel i Xperia ti imaju punjenje 50% u 30 min advertised tako da ono... Oba su jednako spori :P
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2023., 17:34   #9906
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
A pixel je 20, xperia 30, to je 50% razlike e da jako mi je bitno da nema agresivnu politiku ubijanja aplikacija ko realme, znaci bar par minuta da pusti aplikaciju da radi u pozadini.

na realmeu sam Deinstalirao com.oneplus.athena pamih uopće nije ubijao sta je cicalo bateriju ali je bio neupotrebljiv drugačije.

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 08.09.2023. u 17:49.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2023., 20:42   #9907
Silvestrus
Registered User
 
Silvestrus's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 154
Nemaš što puno razmišljati. S23 je hvaljen i pouzdan uređaj sa stabilnim i provjerenim OS. Apsolutno te razumijem kad spominješ agresivan battery management. Većina kineskih mobitela ima strategiju da sve stavi u 'deep sleep' pa ti onda ručno optimiziraj aplikaciju po aplikaciju. Tlaka. Kod Samsunga je to riješeno da prati način upotrebe i nakon nekog vremena ti da info što će biti u deep sleep pa imaš mogućnost izbora... Znači, moj savjet je da ideš na sigurno i odabereš nekakav model iz S23 serije. Samsung je razina iznad što se tiče Androida kad gledamo samo OS.
Silvestrus je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2023., 21:32   #9908
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
A pixel je 20, xperia 30, to je 50% razlike
A opet, oba napune mob do 50% u isto vrijeme. 0% razlike #sorry
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2023., 22:37   #9909
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216


0% ali 1-2 sati web browsanja, a bitniji mi je sat nego nego neki tamo broj na ekranu

@Silvesteus, imao sam A52s nekoliko tjedna, al taj OneUi nije za mene, ljuta muka za naviknut se. Jedini benefit tog samsunga mi je DeX, nista vise.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2023., 23:50   #9910
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,005
Motorola? Ona ima ready for sta je slicno ko dex. Spori su sa updejtima, al mobovi rade...i svi imaju turbo punjace 65w il 125w punjenje
kiki86 je online   Reply With Quote
Staro 09.09.2023., 00:33   #9911
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Ma samo Pixel ako je softver bitan. I kamera. Moje se psihičko zdravlje u zadnjih 7-8 godina otkad vozim Nexuse i Pixele značajno popravilo.

Nema rootanja, nema debloatanja, nema glupih i iritantnih bugova, nema propuštanja bitnih stvari jer telefon odluči blokirat obavijest. I na kraju, nema hoću/neću dobit novu verziju OS-a - dobijem prvi i 3 godine sam miran. Hardverske komponente, ajde, znaju bit rubne od modela do modela. 3 i 4 su baš ukebali totalno, al s ovim novima su skroz OK.

Neki dan sam baš uzeo Huawei P40 punici nešto podesit, kakva je to vreća šarafa od softvera gore, za plakanje. Netko na acidu slagao UX.

Sent from my Pixel 7 using Tapatalk
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2023., 00:46   #9912
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Citiraj:
Autor kiki86 Pregled postova
Motorola? Ona ima ready for sta je slicno ko dex. Spori su sa updejtima, al mobovi rade...i svi imaju turbo punjace 65w il 125w punjenje
Cekao sam edge 40 neo, kad ono totalno nešto krivo su izdali, tako da nemaju kompaktan mob. Edge 30 neo mi je malo preslab.

Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Ma samo Pixel ako je softver bitan. I kamera. Moje se psihičko zdravlje u zadnjih 7-8 godina otkad vozim Nexuse i Pixele značajno popravilo.
Zena ga ima, puni se ko krepana macka, baterija i ne traje nesto impresivno, evo danas 27% sa samo 4 sot...
Softver je ok al isto ima nekih bugova, a ima i iphone ako cemo realno, sve je to ok kakav je realme.

Mislim da sam se sveo na 2 favorita Sony Xperia 5 IV i Zenfone 10
Oba dva imaju odličnu bateriju, side fingerprint sto mi je top, oba nažalost relativno sporo punjenje.
Xperia ima ono govance od procesora 8G1 ali je jeftiniji 180 eura trenutno i nekako više virujem Sonyu nego Asusu....Volio bih da ih mogu isprobat uzivo ali uvik postoji onih 14 dana... Zenfone je manji isto, bolje iskorišten ekran ali Xperia nema rupu i ima notification led.

Zenfone sam pogledao sve videe, sad odo na xperiu

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 09.09.2023. u 01:04.
OuttaControl je offline   Reply With Quote