Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.09.2017., 16:08   #6841
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Propuštaš ono o čemu smo pričali kad se pričalo o Conax-u. Ne žele uvesti Conax, kao i što sada neće otključati kompletni osnovni paket, jer u tim slučajevima nema STB-a, a kad nema STB-a nema ni mogučnosti naplate dodatnih interaktivnih usluga ( videoteka,snimalica,pay per view...). U ovom slučaju će veći problem biti mrežni kabel, ali i to će riješiti samo da uvale još koji STB., jer tih interaktivnih usluga će biti sve više i više.
I to smo vec rijesili mrezni kabel nije problem, dovoljno je da ima antenski kabel provucen, iz njega se razdjelnicima podjeli na dva signala i spoji na mali modem, vec sam o tome pisao i stavljao tu slike, kolega tako ima spojeno od prije par mjeseci.

Imas gmail.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2017., 16:56   #6842
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
ok, ali ko ih tjera da puštaju ovih 9 kanala "free" ? Ne moraju nijedan....ili mogu 333...a ako mogu 9 onda mogu i 40 ? Pogotovo šta pričamo o osnovnom paketu.
alen.s je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2017., 16:59   #6843
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Za 4 drzavna TV programa HRT 1,2,3 i 4, tjera ih drzava.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2017., 22:03   #6844
Nome
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 36
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
I to smo vec rijesili mrezni kabel nije problem, dovoljno je da ima antenski kabel provucen, iz njega se razdjelnicima podjeli na dva signala i spoji na mali modem, vec sam o tome pisao i stavljao tu slike, kolega tako ima spojeno od prije par mjeseci.

Imas gmail.
Dobro došli u 21 stoljeće sa bnet kabelskom. Razdjeljnik, i onda jedan kraj u stb drugi u mali mrežni modem samo da bi uživali u videoteci i snimalici koja ne može snimati sve kanale zbog autorskih prava. Na kraju kada sve zbrojiš tri f.... adaptera u struji i šuma kablovinja
Nome je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2017., 08:21   #6845
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
I to smo vec rijesili mrezni kabel nije problem, dovoljno je da ima antenski kabel provucen, iz njega se razdjelnicima podjeli na dva signala i spoji na mali modem, vec sam o tome pisao i stavljao tu slike, kolega tako ima spojeno od prije par mjeseci.

Imas gmail.
Tako imaju moji starci jer imaju 2 TVa i 2 STBa. I da, šuma kablovinja je
Ali sve je iza TVa pa ono, KGJ

@mob
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2017., 08:38   #6846
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Tako su i kod moje tete to spojili, no njoj je bilo komplicirano koristit dva daljinska pa sam ja sve to spremio na ormar i spojio samo analogiju
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2017., 08:42   #6847
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ma ni ne treba 2 daljinca. Ako je non-Samsung TV kao kod mojih (LG i Sharp) onda daljinac od TVa samo pali i gasi TV. Od STBa sve drugo (programi, volume, teletekst...).
Kad gledam TV, onda daljinac od TVa ni ne koristim, samo od STBa jer super radi sa Samsungom.

A što se tiče programiranja daljinca od STBa, power+OK i te šeme, ne igraju sa daljincima od LGa i Sharpa koji su kod staraca, kao ni kod Philipsa i Toshibe kod rodbine.

@mob
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2017., 09:50   #6848
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Ma ni ne treba 2 daljinca. Ako je non-Samsung TV kao kod mojih (LG i Sharp) onda daljinac od TVa samo pali i gasi TV. Od STBa sve drugo (programi, volume, teletekst...).
Kad gledam TV, onda daljinac od TVa ni ne koristim, samo od STBa jer super radi sa Samsungom.

A što se tiče programiranja daljinca od STBa, power+OK i te šeme, ne igraju sa daljincima od LGa i Sharpa koji su kod staraca, kao ni kod Philipsa i Toshibe kod rodbine.

@mob
Zar na Samsung (LG i ostali) TV-u ova zadnja dva reda gumbi ne gasi i pali TV, pojacava i smanjuje ton, prebacuje kanale itd.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2017., 09:52   #6849
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Da, ali ne na svima. Moj Samsung je iz 2014 i radi. Od ćaće je LG iz 2011 i ne radi čak se neda ni programirati.

@mob
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2017., 10:07   #6850
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Meni je bilo prošlo i na Gorenju katodna cijev
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2017., 10:16   #6851
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Da, ali ne na svima. Moj Samsung je iz 2014 i radi. Od ćaće je LG iz 2011 i ne radi čak se neda ni programirati.

@mob
Znaci nejde ni na ovaj nacin,stisne se tipka "OK" i tipka za paljenje TV-a na donjem dijelu Bnetovog daljinca dok LEDica ne počne kontinuirano svijetliti, zatim tipka koja se hoće isprogramirati, prinese se stari daljinac nasuprot Bnetovom i stisne tipka na starom daljincu, Nakon što LEDica na BNetovom daljincu zatreperi, stisne se OK i to je to.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2017., 10:23   #6852
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
E baš tom metodom je Steven Kurchina. Ne reagira.

@mob
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2017., 10:40   #6853
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
E baš tom metodom je Steven Kurchina. Ne reagira.

@mob
A cuj tak pise, mozda ne djeluje za sve TV-e ili...

Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2017., 11:12   #6854
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Sve 5. I više puta sam probao i nula bodova. Ali kao što rekoh, sa daljincem od TV pale i gase TV. Sve drugo odradi Kaon. I nema greške

@mob
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2017., 15:38   #6855
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,019
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Meni je Albis 9300 sve sam napravio .
Koji router? Meni je na Tehnicoloru Software Version STDD.01.05 ( ako dobro gledam). Pitam, jer imam taj problem sa padanjem brzine svako malo. Hvala
I dalje ne mogu ''natjerati'' Tehnicolora da pokupi novi FW? Ima li tko kakvu ideju?
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2017., 15:51   #6856
acmevagabundo
Premium
 
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: ZG
Postovi: 265
Ako uspiješ javi kako.

Ja sam gasio, vadio kabel iz struje 0 bodova. Jedino nisam zvao SZK, to mi ostaje kao opcija kada budem dobro raspoložen, tako da mi ni oni nemogu dan pokvarit.
acmevagabundo je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2017., 15:51   #6857
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Stipest;
Poslao sam ti na gmail popis frekvencija HD programa, ajde molim te kad nadjes vremena probaj pa mi javi.
pozz
Cilim je offline   Reply With Quote