Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.07.2019., 23:24   #151
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,866
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Kakva je situacija s A1 i VDSL?
Vidim da su mi dostupne brzine do 60mbit HT i Iskon, ali na A1 je samo DSL do 20mbit.
Oni ne koriste VDSL uopće ili je neki drugi problem?
VDSL je do 20 Mbit/s, dakle koriste ga. Koriste maksimalnu moguću propusnost parice, ali max do 60 Mbit/s (što se doplaćuje).
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2019., 23:49   #152
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,455
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
VDSL je do 20 Mbit/s, dakle koriste ga. Koriste maksimalnu moguću propusnost parice, ali max do 60 Mbit/s (što se doplaćuje).
Moram priznati da ne razumijem što si napisao.

Na HT imam 50mbit bez problema, mogu više, ali nedaju. Optima ima centralu pored HT-ove, 60mbit bez problema, mogu više, ali ne nude.

Ukupna udaljenost mi je 150-200m, nisam siguran kuda idu kablovi.

Pretpostavljam da A1 uzima HT paricu u najam, znači mogu sigurno 50mbit, ali mi to ne nude nego maksimalno 20mbit, pa pretpostavljam da je nešto drugo u pitanju, možda njihovi međusobni odnosi, ili ne žele koristiti VDSL na mojoj centrali.

Nije da mi je nešto A1 drag, ali volim imati izbor kada se cjenkam, a ugovor ističe uskoro s postojećim operaterom.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2019., 13:35   #153
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,510
Eto premješteno.

Bio sam tamo napisao: Zavisi od lokacije i situacije, znaju uzet od HT - a VDSL pa preprodati. Tada prvo nude max. 20 mbit kako bi manje platili HT - u.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2019., 21:51   #154
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,866
Imao sam nešto u glavi da ne možeš imati 20 Mbit/s ako nije VDSL.

A tko ti je nudio samo 20 Mbit/s, zvao si 0800 091 091 ili e-mail ili kako? A1 koristi istu paricu od HT-a i mora moći ponuditi isto što i HT do max 50-60 Mbit/s.

Ako ništa šibni mi adresu i fiksni broj pa bacim oko.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2019., 11:27   #155
Moto001
Premium
 
Moto001's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Slavonija bajnaaaaa
Postovi: 236
https://www.bug.hr/telekomi/a1-uvodi...ikljucke-10726


Cijene samo divljaju na gore, a bas i nema neke extra usluge koja se osjeti.





Ovo je opet neka pljacka i namet
Moto001 je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2019., 13:09   #156
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Pa nije 20kn bas malo... 480kn godisnje, sa 159kn recimo ode sad to na 179kn... Nesto se to izgleda., u A1 ozbiljno dogadaja "iza vrata"
ovoga poskupljenja. Mislim, pa moraju biti svjesni da ce dobar dio korisnika prekinuti ugovore i traziti alternativu a da namjerno tjeraju ljude - toliko blesavi nisu.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2019., 23:13   #157
goran047
Premium
Moj komp
 
goran047's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: zg
Postovi: 135
A bas sam neki dan gledao do kad mi traje ugovor s njima da ga prekinem i eto prilike.

inace sam s amisa presao na njih otkako su ga kupili i spustili mi odmah brzinu na 7 mbps, ali to je bilo rijetko, cesce je bilo oko 4-5 a kad su neke bitne utakmice onda nisam mogao niti surfat brzina bila oko 0,3 mbps
danas dođe pismo da mogu raskinut do kraja mjeseca bez penala, nitko sretniji od mene.
goran047 je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2019., 16:00   #158
zwizard1
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: R Hrvatska
Postovi: 145
Ajme ...pa nisu normalni

zovu oni mene danas sa onog 08004265 ....i krene priča razgovor se snima, dobro snimam i ja , ops odjednom MUK ...pa ne smijete gospodine .....nakon mog pitanja kako oni mogu nije mogla doći do sebe i da snimam samo da mogu eventualno preslušati što se nudi jer nemam papir da zapisujem kreće bitka.....

znate da poskupljujemo za 20 kn ?
da znam odgovara mi jer do sada sam plaćao 149 kn i sa poskupljenjem to je 169.
No međutim ugovor mi izlazi za 2 mjeseca i kaže meni ženska da će cijena biti 199 kn ako ću produžiti ugovor...
MOLIMMMMM pa nije to 20 kn to je 50 kn i krenem se natezati , ali ona su druge stane mljacka ili koji kur... ko malo dijete kad liže lizalicu ...... doslovno nekultura.
Na kraju je spustila slušalicu sa podsmjehom kad sam rekao da ću potražiti jeftiniju ponudu....

Nije mi jasno pa na stranicama stoji 159 kn za nove korisnike ili 149 kn uz one poveži sve ...? Dakle mi koji smo vjerni korisnici već par godina plaćamo 40 kn skuplje ...pa ko tu koga .

Mislim da ću prijeći na T com jer ne da mi se više natezati . Neki dan sam morao staviti njihov ruter jer više ne dozvoljavaju da bude moj fritzbox .
Dakle nakon 4 godine kažem pa-pa...

Ima li neki predstavnik T coma ovdje da vidimo što se može na mojoj liniji dogovoriti?

Zadnje izmijenjeno od: zwizard1. 29.08.2019. u 16:14.
zwizard1 je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na