Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.02.2014., 23:55   #301
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Citiraj:
Autor Valley7 Pregled postova
Jer su računice pokazale da nema nikakve uštede na b.netu,
Jel moš nabacit tu računicu ovdje?
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2014., 16:17   #302
Full Throttle
Premium
Moj komp
 
Full Throttle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 838
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Sve dok ti telefon normalno radi; kad prestane, a treba ti, onda ces ti ganjat njih.
Vjerojatno ne. Reko mi tehničar jučer da ko neće prijeći na IMS, samo budu stavili konvertor voipa u analognu liniju i tu liniju poslali pretplatniku. kod njega se niš ne mjenja al je opet spojen na voip.
Full Throttle je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.03.2014., 16:44   #303
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,053
To su kod mene, na mojoj centrali, radili samo korisnicima koji su koristili samo telefon. Svima koji su koristili iz nekog razloga router, to nisu htjeli/mogli napravit.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2014., 19:02   #304
Full Throttle
Premium
Moj komp
 
Full Throttle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 838
meni samo nije jasno kak budu kod nas stavili IMS koji ne radi na ovim paricama jer su previše udaljene od centrale
Full Throttle je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2014., 19:42   #305
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Stave voip, i smanje ti net za koliko treba
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2014., 20:15   #306
Full Throttle
Premium
Moj komp
 
Full Throttle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 838
fino će smanjivat nešto čega nema
Full Throttle je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2014., 21:46   #307
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,053
Ako nema interneta, nece biti ni IMS-a.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2014., 22:23   #308
SlavkoLinic
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2014
Lokacija: Zadar
Postovi: 1
Pozdrav ekipa, imam jedan problem s tim Voipom, u jednoj prostoriji mi je jedna utičnica i tu mi je telefon, u drugoj prostoriji mi je druga utičnica u kojoj je spojen modem. E sada ja ne želim nikakvo provlačenje kabela po kući niti kupovanja bilo kakve bežične opreme, a želim da mi ostane ovakva situacija kakva jest. Dakle treba spojiti telefon u modem, a da sve ostane preko tih utičnica. Jednom frendu su t-šrot tehničari to uspjeli napraviti, tako da znam da se može, samo ne znam kako... Tražio sam po svim forumima, nema nigdje odgovora-odnosno uputstva. Hvala!
SlavkoLinic je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2014., 22:24   #309
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Citiraj:
Autor Full Throttle Pregled postova
meni samo nije jasno kak budu kod nas stavili IMS koji ne radi na ovim paricama jer su previše udaljene od centrale
Kao što ti je rekao tehničar, ide na MSAN, i kod tebe sve po starom, a do centrale voip.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2014., 23:19   #310
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,053
Citiraj:
Autor SlavkoLinic Pregled postova
Pozdrav ekipa, imam jedan problem s tim Voipom, u jednoj prostoriji mi je jedna utičnica i tu mi je telefon, u drugoj prostoriji mi je druga utičnica u kojoj je spojen modem. E sada ja ne želim nikakvo provlačenje kabela po kući niti kupovanja bilo kakve bežične opreme, a želim da mi ostane ovakva situacija kakva jest. Dakle treba spojiti telefon u modem, a da sve ostane preko tih utičnica. Jednom frendu su t-šrot tehničari to uspjeli napraviti, tako da znam da se može, samo ne znam kako...
Moze se jednostavno ako imas sljedecu situaciju; dolazna kutija -> prva uticnica na kojoju je spojen router -> druga uticnica na koju je spojen telefon. Tada samo treba izvuci dolaznu zicu iz prve uticnice, ubost u router, a iz routera spojit odlaznu zicu do druge uticnice.
Ako ti je uticnica na kojoj je sada telefon u sredini, onda ce bit malo teza situacija...
Prezime je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.03.2014., 13:17   #311
Full Throttle
Premium
Moj komp
 
Full Throttle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 838
Citiraj:
Autor .Delboy Pregled postova
Kao što ti je rekao tehničar, ide na MSAN, i kod tebe sve po starom, a do centrale voip.
samo je reko i to da taj signal zadržava sve boljke IMS-a. a kod nas ne radi IMS, testirano bilo kod susjeda.
spominjal je još da imaju te neke module il kaj već, koja gura signal na 6km, al je problem da kod mene ima valjda i 8-9 km
Full Throttle je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2014., 15:23   #312
jasmina1969
Premium
Moj komp
 
jasmina1969's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: u gradu
Postovi: 50
Pozdrav,

eto danas i ja primila poziv od gospođe iz t-coma, kako moram doći u najbliži t-com centar da mi vele datum kad me budu prebacili na VOIP. Rekoh joj da su oni dužni mene obavijestiti kada, a ne da ja moram ispitivati i da nisam zainteresirana uopče za taj VOIP jer nam treba jedna analogna linija, baš iz razloga da kada nema struje, interneta nema i telefona. I da zato nisam več godinama u nikakvom ugovornom odnosu kako bi uvijek mogla otići kod drugog operatera. Vidim da metronet nudi analogiju još uvijek.

Trenutno sam na ISDN-u, jedna linija analogna i jedna digitalna, s time da je nekako prije još deset godina iskombinirano da kada je jedna linja zauzeta zvoni druga ili treća. ISDN je uveden isključivo zato da ja sa internetom imam svoju liniju, a starci uvijek slobodan telefon, još nije bilo MAXdsl-a u to vrijeme.
Moje pitanje je sad: kako se ISDN linije prebacuju na VOIP? Da li meni ostaju dvije linije ili samo jedna. S obzirom da imam tri telefonska broja i ja koristim jedan, a ostali ukućani drugi. Da li ostaju svi isti brojevi? Da li linije odvoje, pa ovu analognu lijepo konverteorm u centrali prebace na VOIP, a moju digitalnu liniju daju to što treba dati da se prespoje žice. Laik sam, još k tome plavuša, pa ako ima neka dobra strpljiva duša da mi objasni.
jasmina1969 je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2014., 01:36   #313
bokinho
Registered User
Moj komp
 
bokinho's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: abrakadabra
Postovi: 253
Citiraj:
Autor jasmina1969 Pregled postova
Pozdrav,

eto danas i ja primila poziv od gospođe iz t-coma, kako moram doći u najbliži t-com centar da mi vele datum kad me budu prebacili na VOIP. Rekoh joj da su oni dužni mene obavijestiti kada, a ne da ja moram ispitivati i da nisam zainteresirana uopče za taj VOIP jer nam treba jedna analogna linija, baš iz razloga da kada nema struje, interneta nema i telefona. I da zato nisam več godinama u nikakvom ugovornom odnosu kako bi uvijek mogla otići kod drugog operatera. Vidim da metronet nudi analogiju još uvijek.

Trenutno sam na ISDN-u, jedna linija analogna i jedna digitalna, s time da je nekako prije još deset godina iskombinirano da kada je jedna linja zauzeta zvoni druga ili treća. ISDN je uveden isključivo zato da ja sa internetom imam svoju liniju, a starci uvijek slobodan telefon, još nije bilo MAXdsl-a u to vrijeme.
Moje pitanje je sad: kako se ISDN linije prebacuju na VOIP? Da li meni ostaju dvije linije ili samo jedna. S obzirom da imam tri telefonska broja i ja koristim jedan, a ostali ukućani drugi. Da li ostaju svi isti brojevi? Da li linije odvoje, pa ovu analognu lijepo konverteorm u centrali prebace na VOIP, a moju digitalnu liniju daju to što treba dati da se prespoje žice. Laik sam, još k tome plavuša, pa ako ima neka dobra strpljiva duša da mi objasni.
Skida ti se tvoj Isdn, i stavlja ruter iz kojeg mogu ici 2 linije (halo2).Brojeve mozes zadrzati. Postoji i opcija prebacivanja na msan, to je isto ko stara analogna linija jedino sto nema napajanje po liniji ali to je nebitno za korisnika.To se moze napraviti ukoliko u centrali ima msan platforma.
bokinho je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2014., 13:41   #314
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Zar nije da na MSAN može ići samo kada je jedan broj, ili postoji i mogućnost 1 preko MSAN i ostale preko rutera?
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2014., 23:33   #315
bokinho
Registered User
Moj komp
 
bokinho's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: abrakadabra
Postovi: 253
Citiraj:
Autor .Delboy Pregled postova
Zar nije da na MSAN može ići samo kada je jedan broj, ili postoji i mogućnost 1 preko MSAN i ostale preko rutera?
Samo kada je jedan broj da. Nisam jos nikad vidio da je netko spojen preko msana i da ima voip, mislim da se to ne moze jer sama priprema iz centrale ide preko drugacije platforme.
bokinho je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2014., 22:00   #316
Michel
Premium
Moj komp
 
Michel's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 1,279
Jedno pitanje, izforsirali me na voip nisu mi dozvolili da ostanem na analognoj liniji unatoć mojem inzistiranju i to sve ok.....
Telefon sada barem neko vrijeme ne koristim jer mi ne treba ovdje pored routera a ne želim provlačit kablove okolo, naknadno ću putem istog kabela na drugim paricama poslat do tamo..... međutim oni su mi skinuli pola brzine uploada, odnosno 256 kb ako se ne varam za voip......
Je li to uredu postupak ili se mogu buniti da mi dignu upload onda ili nešto.
Sad mi se već osjeti lagano da sporije radi net zbog toga , čak mi je i ping u igrama naravno nešto skočio.
Michel je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2014., 00:15   #317
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,053
VoIP nebi smio smanjivat upload, jer se njegov bandwidth dodaje na postojeci za upload. Koliki si imao prije moras imat i nakon ukljucenja VoIP-a. Ako nije tako onda su ti pogresno knfigurirali profil, pa se zali i prijavljuj smetnje dok to ne urede.
Btw, koje si brzine up/down imao prije, a koje sada?
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2014., 03:36   #318
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
VoIP nebi smio smanjivat upload, jer se njegov bandwidth dodaje na postojeci za upload.
Osim ako nema sto dodat .
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2014., 13:22   #319
Michel
Premium
Moj komp
 
Michel's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 1,279
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
VoIP nebi smio smanjivat upload, jer se njegov bandwidth dodaje na postojeci za upload. Koliki si imao prije moras imat i nakon ukljucenja VoIP-a. Ako nije tako onda su ti pogresno knfigurirali profil, pa se zali i prijavljuj smetnje dok to ne urede.
Btw, koje si brzine up/down imao prije, a koje sada?

Kad bi pogledo preko speed test neta ili recimo uploado na torrentu,
išlo bi mi 65-70 kbs da bi jedan dan odjednom palo na 32-35.
Michel je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2014., 15:55   #320
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,053
Imas normalnu brzinu, a za to smanjenje koje se odjednom pojavi nije kriv VoIP...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2014., 16:08   #321
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor jasmina1969 Pregled postova
Pozdrav,

eto danas i ja primila poziv od gospođe iz t-coma, kako moram doći u najbliži t-com centar da mi vele datum kad me budu prebacili na VOIP. Rekoh joj da su oni dužni mene obavijestiti kada, a ne da ja moram ispitivati i da nisam zainteresirana uopče za taj VOIP jer nam treba jedna analogna linija, baš iz razloga da kada nema struje, interneta nema i telefona. I da zato nisam več godinama u nikakvom ugovornom odnosu kako bi uvijek mogla otići kod drugog operatera. Vidim da metronet nudi analogiju još uvijek.

Trenutno sam na ISDN-u, jedna linija analogna i jedna digitalna, s time da je nekako prije još deset godina iskombinirano da kada je jedna linja zauzeta zvoni druga ili treća. ISDN je uveden isključivo zato da ja sa internetom imam svoju liniju, a starci uvijek slobodan telefon, još nije bilo MAXdsl-a u to vrijeme.
Moje pitanje je sad: kako se ISDN linije prebacuju na VOIP? Da li meni ostaju dvije linije ili samo jedna. S obzirom da imam tri telefonska broja i ja koristim jedan, a ostali ukućani drugi. Da li ostaju svi isti brojevi? Da li linije odvoje, pa ovu analognu lijepo konverteorm u centrali prebace na VOIP, a moju digitalnu liniju daju to što treba dati da se prespoje žice. Laik sam, još k tome plavuša, pa ako ima neka dobra strpljiva duša da mi objasni.
Imao sam sličnu situaciju i kad su zvali stalno sam odbijao...onda su jedan dan došli dok sam na poslu i uvalili VOIP staroj i ženi. Umjesto 3 broja sad imam samo 2, a taj drugi još ddoatno moram plaćati 29kn
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2014., 12:07   #322
Michel
Premium
Moj komp
 
Michel's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 1,279
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Imas normalnu brzinu, a za to smanjenje koje se odjednom pojavi nije kriv VoIP...
Možeš li malo pojasniti molim te ?
Ne znam jesi li me skroz shvatio ili ja tebe nisam, ovaj pad brzine mi nije ponekad nego znaći od trenutka kad sam ga primijetio gotovo je , sad je stalno doslovno prepolovljena brzina uploada.
Michel je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2014., 12:18   #323
_saiko
system kaiser
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: zg
Postovi: 194
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Imao sam sličnu situaciju i kad su zvali stalno sam odbijao...onda su jedan dan došli dok sam na poslu i uvalili VOIP staroj i ženi. Umjesto 3 broja sad imam samo 2, a taj drugi još ddoatno moram plaćati 29kn
Ja zelim zadrzati sva 3 broja tako da cu morat ip telefon ubost...
Sto se cijene tice bezobrazni su, isdn je uvijek nesto skuplji bio ali ako zelis preslikati isto stanje na voip definitivno skuplje ispadne. Da ne govorim da si sa ISDN opremom koju sam sam nabavio i imam godinama, mogu guzicu obrisat...
Citiraj:
Autor Michel Pregled postova
Možeš li malo pojasniti molim te ?
Ne znam jesi li me skroz shvatio ili ja tebe nisam, ovaj pad brzine mi nije ponekad nego znaći od trenutka kad sam ga primijetio gotovo je , sad je stalno doslovno prepolovljena brzina uploada.
Trebao bi imati profil koji odgovara prijasnjim brzinama povrh cega dolazi jos dodatni bw za voice.
Ako ti je brzina smanjena nakon prelaska nemas dobar profil dodijeljen. Zali se ekipi i moraju to rijesiti.
__________________
<FLEET>


MBO: Gigabyte GA-X58A-UD7 (rev. 2.0)
CPU: Intel Core i7-950 @ 3.2 GHz
Chipset: Intel X58
RAM: 6 x 4 GB DDR3-1600 (PC3-12800)
VGA: HD4850
HDD(OS): OCZ Vertex3 120GB
HDD(local storage): WD WD2002FAEX 2TB, 2x Seagate 500GB (RAID0@IRST/ICH10R)
ODD: Optiarc (?)
PSU: Silverstone SST-ST60F-P Corsair VX450
Display: Samsung Syncmaster 930BF @ 1280 x 1024
Display2: Panasonic TC-P55VT60 @ 1920x1080
Other: eSata dock
OS: Windows 7 Ultimate x64

Input:
Logitech MX1000 + Logitech UltraX cordless


Model: HP Z420
CPU: Intel Xeon E5-1650 6x core @ 3.2 GHz
Chipset: Intel Sandy Bridge-E
RAM: 4 x 16 GB DDR3-1600 (PC3-12800)
VGA: Nvidia
HDD(OS): Seagate ST500DM002 500GB
HDD(local storage): 2x WD WD5000AAKX (RAID1@C600 SAS/SATA ctrl)
Display: 2x HP LA2205wg 22" @ 1680 x 1050
OS: Windows 7 Enterprise x64


Model: HP Elitebook 8570
CPU: Intel i5 3360M
Chipset: Intel Ivy Bridge
RAM: 2 x 8 GB DDR3-800 (PC3-12800)
VGA: Intel HD4000
HDD: Samsung SSD 850Pro 512GB
ODD: DVD+/-RW
Display: 15.4" (1366 x 768)
Other: Fingerprint reader
OS: Windows 7 Enterprise x64

Input:
Logitech V500 cordless


MBO: GA-P35-DS3P (rev. 2.0)
CPU: Intel C2Q Q6600 @ 2.4 GHz
RAM: 4 x 2 GB DDR2-800 @ 533 MHz
VGA: ATI Rage 3D @ PCI
HDD(OS): Seagate ST380815AS 80GB / Seagate ST3500418AS 500GB
HDD(storage01): 2x WD RE WD4000FYYZ 4TB (RAID10,f2@mdadm)
HDD(storage02): WDC WD20EARX-00P 2TB
HDD(storage_cctv): Seagate ST3250824AS 250GB
ODD: NEC DVD-RW ND-4551A
PSU: Corsair GS800
Display: -
LAN: Intel 82571EB @2x1Gbps LACP
Controllers: RS232 Oxford Semiconductor Ltd OXuPCI952
OS: Linux x64 (Ubuntu 14.04 LTS)


MBO: HP ProLiant DL120 G7
CPU: Intel Xeon E3-1220 @ 4x 3.10GHz
Chipset: Intel i875P-ICH5
RAM: 4 x 4096 MB DDR3-667 (PC3-10600)
HDD1: 2x MB2000EBUCF HUA723020ALA640 2TB 7200RPM (RAID1@P410)
Display: -
LAN: 82574L @ 1000Mbps FD
OS: Linux x86_64 (Ubuntu 14.04 LTS)


MBO: ASRock 4Core1333-FullHD
CPU: Intel Core 2 Duo E84000 @ 3.0 GHz
Chipset: ATI RS600+SB600
RAM: 1 x 512 MB DDR2-800
VGA: -
HDD: Seagate 500GB
ODD: DVD-RW
PSU: Corsair VX450(?)
Display: Panasonic TH-50PY800
LAN: @1Gbps FD
OS: Windows 8.1 Pro x64

Input:
Logitech Cordless DiNovo Edge


MBO: Intel D201GLY2 (ITX)
CPU: Intel Celeron 220 @ 1.2GHz
Chipset: SiS662
RAM: 1 x 512 MB DDR2-533
VGA: Intel
HDD: Sandisk 1GB CF @ CF2IDE
ODD: -
PSU: miniITX type(?)
Display: -
LAN1-Uplink: @1000Mbps FD
LAN2: @100Mbps FD
OS: Mikrotik OS 6.28



Model: Mikrotik RB2011UAS-2HnD
OS: Mikrotik OS 6.28

</FLEET>

cat.7 - where crosstalk is not an issue anymore.
_saiko je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2014., 12:48   #324
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,053
Citiraj:
Autor Michel Pregled postova
Možeš li malo pojasniti molim te ?
Ne znam jesi li me skroz shvatio ili ja tebe nisam, ovaj pad brzine mi nije ponekad nego znaći od trenutka kad sam ga primijetio gotovo je , sad je stalno doslovno prepolovljena brzina uploada.
Trebao bi, a ako je moguce glede linije, i morao bi imati iste vrijednosti kao i prije uvodjenja IMS-a.
Nisi naveo podatke za tvoju DSL liniju, pa bez njih ti ne mogu reci jel mozes imati prijasnje brzine, ili je je sadasnje stanje rezultat lose linije.

Navedi trenutni (i max ako imas taj podatak) Bandwidth (Up/Down), Line Attenuation (Up/Down) [dB] i SN Margin (Up/Down) [dB]
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2014., 13:15   #325
Michel
Premium
Moj komp
 
Michel's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 1,279
Evo od nekih 11 sati, imam ponovno staru brzinu čak mrvicu preko,
a bio mi je tehnilčar neki dan, i razdužili su kao da je sve ispravno tako da nije nitko ništa više konfigurirao. Taj tehničar mi je i prijatelj tako da sam ga pitao jesu li što radili i nisu ništa.

Gore iz smc-a su javili kad je bio da je to normalno da ljudima skidaju 256 za upload. E a to je još bio dakle čovjek iz druge razine. Ne ovi iz student servisa na prvoj. Znam kako sam jedno vrijeme i ja radio za jednu firmu uz t-com
pa svaki put kad bi migracija bila kad bi provjeravao brzinu ( što sam rijetko imao prilike jer ovi samnom bi gledali pobjeć iste sekunde često i prije nego išta proradi) ostalo bi im normalno plus bi bio nadodan bandwidth za tel.

A što se tiće zagušenja linije, to mi je odlično uvijek bilo , nisam niti 200 metara od centrale..... znam jednom kad sam bacio mjerenja da sam mogo
praktički max brzinu nabacit što se linije tiće bez problema.

Hvala u svakom slučaju, valjda će ovako ostat sada ne znam iz kojeg razloga je ono bilo, jer kažem navodno mi nitko nije mijenjo profil ni prije ni sada.
Michel je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2014., 14:29   #326
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,053
Izgleda da se mora Voice "usvirat" kao i zvucnicki kablovi :-D
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2014., 22:07   #327
Michel
Premium
Moj komp
 
Michel's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 1,279
Kad mrežu održavaju ljudi koji ne znaju što je upload .....
Ako mi ne vjerujete e pa vjerujte mi da ih ima .....
Michel je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2014., 10:29   #328
Tomtam
Magnum P.I.
Moj komp
 
Tomtam's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Belišće
Postovi: 751
I meni su ubili upload pri prelasku na voip, primjetio sam to odmah i svi ukućani su se žalili na ''brzinu'', sad je prošlo mjesec dana, i tek sam sad uhvatio vremena za testiranje. I imam što vidjeti. Download super: 4Mbps zakucano, upload, 0.23-0.27Mbps max. Zovem korisničku i kontam da će mi reći to je OK, ali ne, ipak kažu da se smatra lošim i pokreću prijavu greške, to je bilo jučer. Danas ujutro dobivam poruku da su smetnje otklonjene, bacim oko na test, a ono još gore. 0800 9000 again.

Prije prelaska na voip imao sam zakucano 4.3/0.5Mbps, koristio sam Siemens SX763, s otključanim LAN-ovima, prema uputama s PCE, i od otključavanja nisam imao ama baš niti jedan problem, sad su mi t-com kooperanti donijeli nekakav ružni ADB, i tu i tamo pukne veza, i taj navedeni upload je katastrofa. A tako mi se neda pretjerivati s njima....
Tomtam je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2014., 12:08   #329
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,053
Ako si zadrzao SX763, a pri otkljucavanju si zadrzao i originalni T-Com firmvare, onda imas opciju stavit na njega konfiguraciju za VoIP (2LAN+2IPTV porta) i isprobat kakva ti je s njim veza.

P.S, da ti na tako konfiguriranom SX-u proradi IMS-Voice moras mu prvo ukljucit daljinsko administriranje i nazvat SZK da si promijenio router, pa da ti u ACS server stave SX-a umjesto ADB-a. Nakon toga i reseta routera trebao bi SX povuci sve potrebno za uredan rad IMS-a.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2014., 14:03   #330
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Kaj će biti sa pobunjenicima koji su još uvijek na splitteru a u međuvremenu budu prisilno prebačeni na to novo smetje??
Valley7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na