Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.11.2015., 10:13   #1
filip989
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: ivanić-grad
Postovi: 37
Optima, brzina neta + TV?

Pozdrav ljudi, ovako: stigla mi je prekjucer oprema od Optime za O3 paket s 10Mbit brzinom. Sad me zanima jedna stvar vezana uz brzinu koja mi nije jasna niti iz ponude, niti iz ugovora, a bome ni tehnickoj "podrsci" optime nije bas jasna.
Kod staraca sam imao max adsl 10 mbit i maxtv, s time da mi je speedtest pokazivao 13-14 mbit nakon aktivacije maxtv-a.
Na optimi mi je brzina i dalje 10, zvao sam tehnicki da pitam dal je "promet" iptv-a onda ukljucen u tih 10mbit-a ili ce mi pustiti dodatno jos brzinu za tv. Nakon sto me djelatnica pitala da "gdi ja to vidim brzinu?!" (jebote struka), uvjeravala me je da ona vidi 16 (kao 6 dodarnih za tv) i da mi to sustav automatski pusta pri aktivaciji optitv-a.
Dal je to istina i ako je jel bi mi znao netko objasniti na koju foru meni na modem stize navodno 16mbit, a on mi magijom prikazuje "samo brzinu za internet". Struja i veze mi nisu jaca strana pa ne znam dal je to moguce, eventualno sto mi pada na pamet je da bi mozda eventualno bilo moguce da je u samom ruteru "preusmjerena veza" za net na wlan ili lan 1 i 2 portove, a sve dodatno na ostale portove ovisno o namjeni.
Ponavljam, nije mi to jaca strana pa sad lupam bez veze.

Uglavnom, samo me zanima jel me muljaju ili sam corav pa nesto ne vidim ili sam previdio u ponudi. Hvala!
filip989 je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2015., 10:28   #2
susan
Mala crna
Moj komp
 
susan's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: ZD
Postovi: 110
Bila na istom paketu na Optimi.10 Mbit net, ostatak IPTV.Vidi u routeru Data rate, na koliko je naštiman profil.Ako je 16, onda neće biti problema sa IPTV-om i istovremenim surfanjem,downloadom.Plaćaš 10 mbit-dobijaš 10 mbit brzinu.
susan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.11.2015., 10:44   #3
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Upali TV i pokreni Speedtest na kompu, pa javi rezultate.

Inače se pušta(ovisno o centrali) 10 MBit + 5-6 za IPTV. Iako će i sa 14 Mbit pušteno normalno raditi IPTV i imat ćeš 10 MBit na netu ako je dobra parica(nema veliko gušenje).
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2015., 23:11   #4
filip989
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: ivanić-grad
Postovi: 37
Je, data rate mi je 16. A na speed testu pokazuje 10. To mi nije jasno gdje se dijeli? Tj na kojem principu odvaja signal? Dal router fizicki odvaja dio za internet, a dio za iptv ili?
filip989 je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2015., 09:11   #5
Ico2005
Premium
Moj komp
 
Ico2005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Slavonija ravna
Postovi: 449
Da, ta brzina je rezervirana za iptv i tome nemaš pristup ako isključiš prijemnik. Znači imaš samo svojih 10 i to je to.
Ico2005 je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2015., 09:19   #6
susan
Mala crna
Moj komp
 
susan's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: ZD
Postovi: 110
To je bolje nego kod Iskona.Imaš npr. 20 mbit, a kad upališ IPTV brzina padne na 16-17 mbit.
susan je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2015., 09:24   #7
filip989
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: ivanić-grad
Postovi: 37
Da, to je ok. Samo mi to nije bilo jasno jer mi je na tcomu uvijek pokazivalo vecu brzinu (14-15mbit umjesto 10), a ovdje je odvojeno, a to mi nisu znali objasnit. Usput, jel ima netko albisov prijamnik? Daljinski moram uperit tocno u ic na prijamniku da mi ulovi senzor, nije mi to normalno bas? Doslovno na 4m udaljenosti od prijamnika ne smijem zakrenuti daljinski vise od 1-2 stupnja ni u stranu niti gore-dolje.
filip989 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na